koroid pleksus kisti

canım aynı kist benim bebeğimde de görüldü.ben de ilk başta çok üzüldüm ve korktum.üçlü test sonucu iyi çıktı.ikili ve üçlü test iyi çıkınca bi anlam ifade etmiyormuş.24 ve 26. haftalarda kaybolurmuş kist.bence çok düşünme bunu.ben öyle yapıyorum çok takarsak bebeklerimiz kötü etkilenir bundan.yemene içmene dikaat et.benim 10 gün sonra randevum var inşaallah kist kaybolmuştur.Allah bebeklerimizi korusun.sağlıkcakla gelsin kucaklarımıza.:CüvCüv:

Öncelikle merhaba,
yazdıklarınızı okuyunca içim rahatladı. 20+2 haftalık hamileyim. ve dr'muz bu kistten oldugunu söledi. geçicek dedi. çok şükür başka bir yerinde bir şey yokmuş ikili ve üçlü testlerimiz temiz, ancak ben çok kötüyüm aklımdan hiç çıkmıyor :KK17: yazılanları okuyunca hele de geçenleri görünce içime su serpildi. umarım bende en kısa zamanda geçtiğinin haberini alıp sizlerle paylaşırım :KK34::mad: :anneadayı::anneadayı::anneadayı::KK47::KK9::21::21::21::21::21::21:

Öncelikle merhaba,
yazdıklarınızı okuyunca içim rahatladı. 20+2 haftalık hamileyim. ve dr'muz bu kistten oldugunu söledi. geçicek dedi. çok şükür başka bir yerinde bir şey yokmuş ikili ve üçlü testlerimiz temiz, ancak ben çok kötüyüm aklımdan hiç çıkmıyor :KK17: yazılanları okuyunca hele de geçenleri görünce içime su serpildi. umarım bende en kısa zamanda geçtiğinin haberini alıp sizlerle paylaşırım :KK34::mad: :anneadayı::anneadayı::anneadayı::KK47::KK9::21::21::21::21::21::21:
Merhaba içiniz rahat olsun geçici ve önemsiz koroid pleksus kisti çünkü diğer organlarında bir şey yokmuş bebişinin.Kötü etkilenme lütfen bebişin etkilenmesin.Bak benim kızım şimdi 6 yaşına girecek koca kız oldu çok zeki hiç çenesi durmayan bir cimcime:))) Şimdi abla olacak kardeşimizi bekliyoruz.Geçmeyen duymadım hatta kuzenimin kızında görüldü onunda geçti şimdi 5 aylık boncuk gözlü tombik bir bebiş.Allah sağlıkla bebeğini kucağına almayı nasip etsin

Teşekkür ederim, cevaplamanız ayrıca sevindirdi. Hepinizin sayesinde dün gece rahat bir uyku uyuyabildim. Sizi de tebrik ederim. İnşAllah sizde 2. meleğinizi kucağınıza sağlıkla alırsınız. Sevgiler...

kesinlikle üzme kendini benimde oldu 17. haftada dr söyledi 23. haftada geçti iki tarafta da vardı kist bişey kalmadı.başka bir anormallik yoksa üzme kendini dr zaten geçmeyen görmedim diyor hep üzülürsen bebeğinde üzülür sadece sabret bekle derim geçiyo ben hiç stres yapmadım dr inandım

arkadaşlar hamileliğimim 18,5 haftasındayım. 2li ve 3 lü testlerimde hiç bir anormal durum çıkmadı. fakat detaylı ultrasonda bebeğimin beyninde milimetrik boyutlarda koroid pleksus kisti saptandı. doktor bunların transient yani geçici olduklarını söyledi. doktorumuzla görüştük 2 hafta sonra tekrar bakalım gelişimini izleyelim geçicidir denildi. bu durumu yaşayanlar varsa lütfen benimle paylaşsın senağlama

Merhaba arkadaşım,
aynı durumu ben de yaşamıştım.
20 haftada ayrıntılı ultrasonda söylemişlerdi.
senin doktorunun dediği gibi bizim doktorumuz da bir kaç haftada kaybolacagını, önemli olmadığını söylemişti. Beyin gelişirken, aradaki boşlukların kapanması ie ilgili bir durummuş.
Bu nedenle, bol bol ceviz yemiştim, beyni beslensin, o kısımda gelişsin diye.
Benim kuzum saglıklı sıhhatli maşallah.
Dert edilecek bir durum yok.
Sağlıkla kavuşun inşallah.

Teşekkür ederim, cevaplamanız ayrıca sevindirdi. Hepinizin sayesinde dün gece rahat bir uyku uyuyabildim. Sizi de tebrik ederim. İnşAllah sizde 2. meleğinizi kucağınıza sağlıkla alırsınız. Sevgiler...
Sayemizde rahat uyku uyuduysan ne mutlu bana.Geçmeyen yok canım o yüzden beslenmene dikkat et keyfini çıkar hamileliğin.Güzel dilekleriniz için aminn.Siz de meleğinizi sağlıkla alın kucağınıza.

EN SONUNDA KIZLAR 32 HAFTADA BEBEĞİMİN KİSTİ GEÇTİ hihoyyyt

Ecetuba en sonunda geçti Allaha şükürler olsun.

Biraz sabır biraz üzüntü derken en sonunda mutluluk :CüvCüv:

Allah herkesin yardımcısı olsun. bu konuda yardıma ihtiyacı olan herkes yazabilir. Çok zor bir durum ama geçiyor.yerimseniben

Meraba ayni durum bendede var 20 haftaligim uc gundue agliyorum gercekten geciyormu

Meraba ayni durum bendede var 20 haftaligim uc gundue agliyorum gercekten geciyormu
geçiyo cnm üzülme benim 23. haftada geçti benimki iki tarafta da vardı geçti üzme kendini bol bol ceviz ye sakın ağlama doktoruna güven diyorum zaman biraz zor geçiyo ama sabret üzme kendini

geçiyo cnm üzülme benim 23. haftada geçti benimki iki tarafta da vardı geçti üzme kendini bol bol ceviz ye sakın ağlama doktoruna güven diyorum zaman biraz zor geçiyo ama sabret üzme kendini
Cok sagol bu mubarek cuma gununde beni mutlu ettin, ins gecsin ceviz aldim yiyorum balik yagi hapida basladim ins gecsin , bende 4 kilo aldim suan 22 haftama gircem

merhaba ben de 20 haftalık hamıleyım cumartesı günü doktora gittim koroid pleksus kisti beynın iki yanında da 8 er mm kalınlıgında cıktı daha önceden ıkılı ve uclu testler yaptırmamıstım o yuzden sonucları yok o gun hemen detaylı ultrasyon(renklı ultrason ) a girdim doktor diger organlarda bı anomalı gorulmedı dedı %90 26. haftada gecer dedı ama yıne de ıcım rahat etmedı ben nasıl beklıcem 6 hafta ya baska bı doktora mı gıtsem bılemıyorum
merhaba
seneler geçmiş ama seninle benim durumumuz aynı.bebğin şimdi nasıl.kaçıncı haftada geçti kist ?

X