düşük sonrası parça kalması

tubilubba

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2011
181
1
Merhaba arkadaşlar
İki hafta önce 8 haftalık boş gebeliği düşük yaptım şu an kanamam kesildi ağrım yok ama ultrasonda 0.8cm lik bir parça kalmış dediler :KK43: kürtajdan çok korkuyorum kalsa bi sonraki adetimde kendiliğinden atılmaz mı? düşük yapanların kürtajsız parçaları tamamen ne kadar zamanda atılır? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim!

Merhaba arkadaşlar
İki hafta önce 8 haftalık boş gebeliği düşük yaptım şu an kanamam kesildi ağrım yok ama ultrasonda 0.8cm lik bir parça kalmış dediler :KK43: kürtajdan çok korkuyorum kalsa bi sonraki adetimde kendiliğinden atılmaz mı? düşük yapanların kürtajsız parçaları tamamen ne kadar zamanda atılır? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim!

canım öncelikle çok geçmiş olsun Rabbim bi daha yaşatmasın... Parçanın kalması düşmesi kişiden kişiye değişir... Ben 5 hamilelik yaşadım 6 bebek kaybettim ama hepsi de birbirinden farklıydı... En son düşüğüm martta oldu 6 haftalıktı ve kanamam 76 gün sürdü... 5 günde bir b-hcg baktı dr. um... Bebekten doku kaldığı için kanammamın kesilmediğini söyledi ve bana bi iğne verdi onun üzerine biraz daha düştü değer ama epey sürdü toplamda da 76 gün sonrasında kesildi... Senin kanaman yokmuş ama parça görülmüş... Herkesin bünyesi farklı oluyo bence bi dr.una git derim canım...

canım öncelikle çok geçmiş olsun Rabbim bi daha yaşatmasın... Parçanın kalması düşmesi kişiden kişiye değişir... Ben 5 hamilelik yaşadım 6 bebek kaybettim ama hepsi de birbirinden farklıydı... En son düşüğüm martta oldu 6 haftalıktı ve kanamam 76 gün sürdü... 5 günde bir b-hcg baktı dr. um... Bebekten doku kaldığı için kanammamın kesilmediğini söyledi ve bana bi iğne verdi onun üzerine biraz daha düştü değer ama epey sürdü toplamda da 76 gün sonrasında kesildi... Senin kanaman yokmuş ama parça görülmüş... Herkesin bünyesi farklı oluyo bence bi dr.una git derim canım...

teşekkür ederim canım senin konunun 13 sayfasını ara vermeden okudum son mesaj haziranda olduğu için oraya yazmadım. Çok geçmiş olsun Allah sana hayırlısıyla bebişini kucaklamayı nasib etsin.
çok doktorlara gittim düşükten sonra aynı günde 3 ayrı doktorda ultrason bakıldı biri içeride gebeliğe ait herhangi bişey kalmamış dedi, biri sadece küçük parçacıklar var dedi, bir diğeri ise hala içeride kalp atımı var dedi... hangisine inanıp o korkunç masaya yatacağımı şaşırdım iyice korktum zaten aylarca vajinismus yaşamıştım geçmişte... şimdi o yüzden kürtaj çok korkunç geliyo. son iki ultrasonumda farklı doktorlar aynı şeyi söyledi küçük tek parça kürtajla alalım dediler... sabaha kadar kabus gördüm kendiliğinden adetle atılır diye umut ediyorum. sana verilen iğne kanser ilacıymış demekki rahim kastırıcı etkisi mi var acaba doktoruma onu sorucam durumuma uygunsa banada yazsın metiler işe yaramıyo sanırım :KK43:

arkadaslar benımde ıcerde 8 haftalık bebegım oldu kalbı durmus dr ılacverdı bebek kendını atdı ama ıcerde olabılcek seylerı temızledı bıda gelme dedı ayrı bı dr gıtdım karnım cok agrıyodu ara ara 12 gun once oldum kurtajımı dr ıcerde az az kan pıhtıları var antıbıyotık dagtır dedı kanaman olmazsa 1.5 ay sonra gel dedı bu kan pıhtısının ne zararı olur acaba dagılmısmıdır.

Merhaba arkadaşlar
Canım öncelikle geçmiş olsun Allahım sağlıklı sıhatli yenisini doğurmayı nasip etsin. yakın zamanda bir arkadaşım parça kaldığı halde düşer diye zamanında kürtaja gitmediği için kanamaları yüzünden doğumdan çoooook sonra gitti ve yine kürtaj olmak zorunda kaldı. Doktorun gel dedi ise git en azından kalmışmı kalmamışmı ona bakar.

bende bebegimi 10 haftalıkken kaybettim:KK43:
kürtaj yapılmadı ...2 haftayı geçti hala az az kanmam var..
parça kaldıgındamı böyle oluyor..gecen hafta kontrole gittiğimde rahim temiz demişti..

Canım öncelikle geçmiş olsun Allahım sağlıklı sıhatli yenisini doğurmayı nasip etsin. yakın zamanda bir arkadaşım parça kaldığı halde düşer diye zamanında kürtaja gitmediği için kanamaları yüzünden doğumdan çoooook sonra gitti ve yine kürtaj olmak zorunda kaldı. Doktorun gel dedi ise git en azından kalmışmı kalmamışmı ona bakar.

arkadaşınızın çok mu kanaması oluyordu? benim düşük yapalı tam 1 ay oldu 15 gün kanama sürdü sonra 2 hafta temizdi şimdi sanırım adet oldum ama çok az günlük ped idare ediyor.

parça kaldıgındamı böyle oluyor..gecen hafta kontrole gittiğimde rahim temiz demişti..[/QUOT

Geçmiş olsun inşallah parça kalmamıştır temiz dedilerse sıkıntı etmeyin kanaması çok daha uzun sürenlerde var

ben mart ayında düşük yaptım daha sonra kürtaj oldum mayıs gibi de ilk adetimi gördüm ama 18 gündür adetim kanamam bitmiyor doktora gittim kanımın kesilmesi için ilaç yazdı hala kesilmedi acaba parça mı kaldı içimde tekrar mı kürtaj olucam ?? adetimin ilk günü diane 35 dogum kontrol hapını kullanmaya basladım ilaçla alakalı olabilirmi ??

Merhabalar geçmiş olsun, bende 9 mayısta kürtaj oldum benimde boş gebelikti.
Kesinlikle doktoruna başvurmalısın, adet kanamasıyla atarım dye düşünme, tehlikeli çünkü.

canım 6 bebekmi kaybettin kıyamam sana rabbim bi daha yaşatmasın inşallah sana çok zor biliyorum bende 7 gün önce kurtaj oldum bugün kontrolum vardı senin hamilelik araların nasıldı ki ard arda yaşadın. belli süre korunmadınızmı

Selam bayanlar ben kasim ayinda 6 haftalik bebegimi kaybettim drum bana eve git dinlen gecer yapacak bisey yok dedi.kanamalarimda normal dedi.. 2 ay kesik kesik kanamalar gordum hormonlarim bozulmustur dedim.sonra dogum kontrol hapi kullanmaya karar verdim ve 2 ay kullandim o iki ay boyunca surekli kanamam oldu dr ilaca bunyenin alismaya calisiyordur dedi.. artik hergun adetli olmaktan biktigim icin ilaci biraktim.kanamam kesildi bir ay sonra adet oldum ve son iki aydir tek leke gormedim.dr gittim sancilarim vardi.muayene bile etmeden beni hastaneye sefk etti jinekolog bakti ve acilen kurtaj yapilmasi gerektigini soyledi.. sabah 10 da doktora kontrole gittim aksam acilen kurtaja alindim hastanede nedeni ise (DUSUKTEN SONRA DOKTOR BANA ILAC YADA IGNE VERMEDIGI KONRTOL ETMEDIGI ICIN ICIMDE PARCA KALDIGINI FARK ETMEMIS VE 7 AY BEN O PARCA ILE YASADIM) kurtaj oldum 4 gun once suan evdeyim hastane doktorum dedi 3 hafta iliski olmayacak vajinanin toparlanmasi ve mikrop kapmaman icin. ayrica hamile kalmak istiyorsan en az bir defa adet girmen iyi olur kurtajdan sonra dedi.. doktor deyip guveniyoruz hayatimizi teslim ediyoruz yaptigi ihmale bakin icimdeki parca yumurtaliklarima zarar vermis olabilir yumurtalarininda alinma riski var demisti Allahima sukurler olsun o riski atlattim ama sunu unutmayinki KURTAJDAN SONRA KANAMALARINIZ 10 GUNDEN SONRADA DURMUYOSA MUTLAKA DOKTORA GIDIN...

Selam bayanlar ben kasim ayinda 6 haftalik bebegimi kaybettim drum bana eve git dinlen gecer yapacak bisey yok dedi.kanamalarimda normal dedi.. 2 ay kesik kesik kanamalar gordum hormonlarim bozulmustur dedim.sonra dogum kontrol hapi kullanmaya karar verdim ve 2 ay kullandim o iki ay boyunca surekli kanamam oldu dr ilaca bunyenin alismaya calisiyordur dedi.. artik hergun adetli olmaktan biktigim icin ilaci biraktim.kanamam kesildi bir ay sonra adet oldum ve son iki aydir tek leke gormedim.dr gittim sancilarim vardi.muayene bile etmeden beni hastaneye sefk etti jinekolog bakti ve acilen kurtaj yapilmasi gerektigini soyledi.. sabah 10 da doktora kontrole gittim aksam acilen kurtaja alindim hastanede nedeni ise (DUSUKTEN SONRA DOKTOR BANA ILAC YADA IGNE VERMEDIGI KONRTOL ETMEDIGI ICIN ICIMDE PARCA KALDIGINI FARK ETMEMIS VE 7 AY BEN O PARCA ILE YASADIM) kurtaj oldum 4 gun once suan evdeyim hastane doktorum dedi 3 hafta iliski olmayacak vajinanin toparlanmasi ve mikrop kapmaman icin. ayrica hamile kalmak istiyorsan en az bir defa adet girmen iyi olur kurtajdan sonra dedi.. doktor deyip guveniyoruz hayatimizi teslim ediyoruz yaptigi ihmale bakin icimdeki parca yumurtaliklarima zarar vermis olabilir yumurtalarininda alinma riski var demisti Allahima sukurler olsun o riski atlattim ama sunu unutmayinki KURTAJDAN SONRA KANAMALARINIZ 10 GUNDEN SONRADA DURMUYOSA MUTLAKA DOKTORA GIDIN...

Canım çok geçmiş olsun şimdilerde nasılsın?

Bunu en güzel cevabını doktorun verir tatlım ama benim kürtajdan sonraki 2 adetim acayip yoğundu resmen ped yetiştiremiyordu. Bu arada benim kontrolüm temizdi parça falan kalmamıştı

Merhaba arkadaşlar. Ben 3 ay önce ilişkiye girdim ve 4 hafta sonra bulantım kasıklarımda şiddetli bir ağrı ve sık sık idrara Çıkma sorunum ortaya çıktı korunmamıştık endişelendim sonra birkaç gün sonra regl oldum ama herzamankinden farklıydı aşırı kanamam oldu ve bu beni 3 gün yatırdı yerimden kalkamadım. Benim düzenli kullandığım psikiyatri Astım ve kalp ilaçlarım var onları kesmedim. Adet gördüğüm için test de yaptırmadım. Şimdi ise adetlerim devam ediyo ama karnım gitgide büyümeye başladı acaba bunun düşükle bir ilgisi olabilir mi yada kullandığım ilaçlardan dolayı zarar görüp ölmüş olabilir mi lüften yardım edin korkuyorum

Ben gecen ay düşük yaptım bu ay adetim 8. Gunu normalde 7de bitiyor normal mi boyle bir durum yaşayan varmı

parça kaldıgındamı böyle oluyor..gecen hafta kontrole gittiğimde rahim temiz demişti..
Çok geçmiş olsun bende 5 gün önce düşük yaptım.bebeğim 6 haftalıktı.yoğun kanama ve şiddetli ağrı yaşadım.şu an hâlâ sancılarım oluyo ama kanamam azaldı.Sayfada okuduklarıma göre parça kalması durumu yaşanıyormuş.Sanırım bugün tekrar doktora gidicem.Sende tekrar doktora görün istersen.Bende kürtaj olmadım.Sancılar parça kaldığında oluyormuş dediler çok korkuyorum şu an

Merhabalar bende 28 martta bebeğin gelişiminin durduğunu öğrendim. daha rahme yerleşmemişti 4 haftalıkne. dokturum kendiliğinden düşük bekliycez dedi, progestoron coraspirin ve folic asit ilaçlarını kullanıyordum.onları kestirdi. 4-5 gün sonra kanamam geldi.epey fazla ve parça parça şeklinde. ama izin almadım işime devam ettim ağrım bir 2. günü oldu adet sancısı şeklinde, dayanamayacağım gibi değil. geçen hafta gittiğimizde parça kaldığını ancak yapışık olmadığı için düşürebileceğini kürtaja gerek kalmadığını söyledi ve vajinadan bir hap verdi akşama kadar düşmesi gerek dedi her hangi bir ağrım olmadı arada bir rahim kasılmaları dışında geçriğimiz cumartesiye kadar kadar kanama geçmesse gel dedi ancak geçen salı kanamalarım azaldı ve bitti. ama sonraki iki gün akşamları aşırı baş ağrısı bacak agrıları çektim. baş ağrılarım geçti ama beynimde uyuşukluklar oluyor tansiyonum yükseliyor sanırım. anlamıyorum. bugünde fena bir gazım var. zaman geçmiyor bir an önce kendi hormonlarıma dönmek istiyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

X