Tirnak Yemenin Önüne Nasil Geceriz???

• Konu Sahibi adayıldız
  • Başlangıç Tarihi
Bende ortaokulda yerdim. çatır çatır. Sonra oje aldım, kendim törpüledim, uzadı ve yemeyi unuttum. Ama şimdi bir tırnağım kırılsa ucundan yanımda törpü yoksa eğer kemiriyorum.
renkli güzel ojelerden al. Biraz pahalı olsun. sür tırnaklarına ve törpüleyerek düzült. törpünü yanından ayırma. biraz uzayınca manikür yaptırabilirsin. ve kuaförlerde çok güzel desenli oje sürüyorlar. Belki faydası olur ve yemeye kıyamazsın. Takma tırnakta iyi fikir.Ama çok uzun bırakma rahat edemezsin.a.s.

Birde bana annem enletmıştı. böyle tırnağını yiyen biri ameliyet olmuş, karnından portakal büyüklüğünde bir şey çıkmış. tırnakların birikmesi sonucu oluşan bir kütle ve annem görmüş. Çok kötü olduğunu söylemişti. bunu aklınıza getirin.

Son düzenleme:
acı ojeyi de yiyorum. çocuk eli gibi ellerim var,butun tırnaklar yenmiş.nasıl onune geçilir bilmiyorum.

acı ojeyi de yiyorum. çocuk eli gibi ellerim var,butun tırnaklar yenmiş.nasıl onune geçilir bilmiyorum.

manikür seti edin bence ve iyi bir kuaföre manikür aletlerini götür. manikür yaptır. renkli güzel ojeler al kendine. bunları da kuaförde sürdür. sık sık yenile ojelrini ve hep görebileceğin bir yere koy. bir yerden başlamak lazım. tırnağı yiyince yukarıda anlattığım gibi karnından kütle alacaklarını düşün. Sigarayı bırakmak kadar zor olsa da bırakacağına eminim. bende güzel ojeler alınca vazgeçtim. bi de annem beni iyi korkuttu. sana güveniyorum başaracaksın sonuçlarını bildir mutlakaa.s.

mrb kızlar..çocukluğumdan beri ben de yiyorum tırnaklarımı..öyle ki artık her 2 elimin baş parmaklarında şekil bozukluğu oluştusenağlama..resmen yamuldu parmaklarım.o kadar derinlere inerimki yerken;ertesi gün işe gittiğimde malum yediğim parmaklarımla klavyeye basamam acıdan..azmedip uzattığımda yine de sonu gelmiyorkafamçokkarıştı mutlaka müdahale edip batırıyorum görüntüyü..işin kötü tarafı da çevredekilerin abartılı bakışları:eek:klava:

of yaaa naapcaz biz kızlar ben sanırım hipnoz tedavisiyle ilgilenicem ..cünki bırakamıom herdefasında başa sarıyorum su an 4 tırnagımı yemişim biri felaket acıo...

ay canım o tırnak acısını çok iyi bilirim bende küçüklüğümden beri yerdim yanni çok iyi yiyicirdim ama artık yemiyorum kızım doğduktan sonra hijyen takıntısı başladı bende içinde mikrop olacağı düşüncesiyle bıraktım valla kızımı öpüyorum ya o bakımdan bence böyle düşün bırakırsın değilse acı oje nin faydası olmuyor ben onuda yiyordum

ben 7 yaşımdan beri yiyorum:bbo:
1 ay önce yememeye karar vermiştim manikürümü yaptım hergün limon suyunda bekLettim tırnakLarım güçLendi baya bi uzadıLar sonra yine birşey oLdu ve ben bi anLık stresLe yine başLadım yemeye.
ruh haLimLe aLakaLı yaniiCADIARZU sinirLendiğim zaman eLLerim ağzımdan gitmiyorbenneyaptımki

bende kendimi bildim bileli yiyorum..annem her gördügünde elime bi tane saplatıyor:1rolleyes: ama ilkokulda benim icin cok rahatlık oluyordu tırnak kesme derdi yoktu ya tırnak kontrollerinden hic kötü not almamısımdır bu yüzden kaydirigubbakcemile3

bu sene de söz vermiştim kendime, "doğum günümde tırnaklarım uzun olacak" diye..yine olmadı..
21. seferde de başarılı olamadım..30uma da boyle girmem heralde..??

Protez tirnak yaptirarak( türkcesi bumu bilmiyorum ama) bu yöntemle tirnak yemekten kurtulan bir cok kisi biliyoruma.s

Benim aklıma bir şey geliyor ama...16 yaşıma girmek üzereyim ve kendimi ildim bileli yiyorum.Acı ojeyi sürdüm defalarca.Pek bir işe yaramadı.Ancak kekik yağı sürelim derim ben.Eczanelerde var.pamuklu çöpü batırıp sürelim ve bekleyelim.Yada kekik yağını suya döküp 10 dk falan bekletsek fena olmaz gibi geliyor.Annemin yemek kitabında bişi görmüştüm tırnkay yeme ile ilgili onu bulabilirsem paylaşırım

arkadarlar tırnak yeme alışkanlığı bende de var ve hendimi bildim bileli tırnaklarımı yiyorum acı ojeyi bende denedim ama hiç faydasını görmedim bırakmak için herşeyi yapıyorum ama olmuyor kendimi iğrendiriyorum kendi kendime o ellerinle tuvalete giriyorsun diye tiksinti vermeye çalışıyorum ama onun bile faydası olmuyor ve ben de anormal olan bir durum daha var bu tırnak yeme alışkanlığı genellikle stresli ortamda olur ama ben de ortam ve psikolojik sorun fark etmeden sürekli yiyorum ya düğüne gitsem de yiyorum cenazeye gitsem de yiyorum .........

bende kızımı engelleyemiyorum 9 yaşında ve 6 yaşında yani okula başladığı zaman tırnaklarını yemeğe başladı ve hala neler yaptık ne diller döktük yok yok tırnaklar ısıramayacak kadar kısalınca başlıyo etlerini yemeğe hem canı yanıyo hem yiyo kanatana kadar çıldırcam artık ne yapsam bende bilemiyorum..

bende kızımı engelleyemiyorum 9 yaşında ve 6 yaşında yani okula başladığı zaman tırnaklarını yemeğe başladı ve hala neler yaptık ne diller döktük yok yok tırnaklar ısıramayacak kadar kısalınca başlıyo etlerini yemeğe hem canı yanıyo hem yiyo kanatana kadar çıldırcam artık ne yapsam bende bilemiyorum..

ben tırnak yemeye 7 yaşımda başladım. ama o yaşıma kadar yaklaşık 2 sene boyunca burnumla oynayıp kanatırmışım. bunun altında yatan ve benim dışa bu şekilde vurduğum sebepleri keşke annem zamanında araştırsaymış. ama o yıllarda ne psikiyatristi ne pedegogu, bilinmezdi ki..
illa sizin kızınızda da vardır demiyorum ama, lütfen şu ihtimali göz önünde bulundurun daha geç olmadan; size normal gelen ama onu sıkıntıya sokan bir durum var ortada.kızınız ilk çocuk mu, kardeşi var mı ya da okula başlayınca başladı diyorsunuz okulda sizin bilmediğiniz bazı olaylar mı oluyor. beni sıra arkadaşım derslerde çok rahatsız ederdi mesela, ama korkumdan söyleyemedim bir süre, annem öğretmen olduğu için derslere eğilimim değişince fark etmişti.
bu söylediklerimi yaptıysanız lütfen destek alın..lütfen..

Yedi yaşımdan otuzlu yaşlara kadar tırnaklarımı hep yedim, etleriyle beraber. Ailemden hiç kimse ne problemin var da ısırıyorsun demedi, ilgisizdi herkes çünkü. Baskıcı, eleştirici, kınayıcı bir ortamın içinde yuvarlanıp gitmek tırnaklarıma yansıdı. Çocuk tırnaklarını kemiriyorsa, hele ki tırnak etlerine kadar zarar veriyorsa bir yerlerde eksiklik, bir tutumda yanlışlık var demektir bence.
Şimdilerde kendime de kızmıyor değilim ama, neden hıncımı tırnaklarımdan çıkarmışım diye. En az göğüsler kadar tırnakların da kadına özgü olduğunu keşfettiğimde kendime çekidüzen vermem gerekirdi diye hayıflanırım ama, en azından şimdilerde çok beğenilen tırnaklara sahibim.
Çocuğunda tırnak problemi olanlar lütfen öncelikle kendilerini sorgulasınlar ve çocuğa güzellikle bunun çok da iyi bir huy olmadığını anlatsınlar.

X