Nişan nişan takılırlar söylenenler ??

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

isilsil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2010
613
0
Kızlar nişanı takan kişi neler söyler ? takarken sizde neler söylendi ve sonra kurdele kesildi? hatırlıyr musunuz, belirgin sözler miydi yoksa pek bir şey konuşulmadı mı ?

Benim nişanımda amcam takmıştı yüzüklerimizi, standart bir konuşma yaptı "çocuklarımızın sevgisini ve evlilik yolundaki ilk adımlarını kutlamak için bir araya geldik, beraberlikleri ömür boyu sürer inşallah" dedi yüzüklerimizi takarken ve kurdelayı kesti.
Abimin nişanında da diğer amcam taktı yüzükleri, önce standart bir konuşma yaptı yüzükleri taktıktan sonra da "gönül bağının olduğu yerde kurdelaya gerek yok" diyerek kurdelayı kesti, tepsiye de 50 lira bahşiş bıraktı...

Son düzenleme:
:KK71:benımkını teyzemın eşi yani eniştem kesmişti.. keserken şunları soyledı 'sevgılı dostlar,akrabalar bu gece burda toplanmamızın sebebi gençlerimizin evliliğe atacağı bu ilk adımda nişan merasiminde mutluluklarını paylaşmaktır hepınız hoşgeldınız..,bıraz önce sevgılı dünürümüz yalçın beyinde tekrar allahın emrini vermiş olması sebebiyle kızımız buseyi oğlumuz mustafaya vermiş bulunuyoruz,bu törende yüzükleri takmak bana kısmet oldu daha fazla uzatmadan gençlerımızın yuzuklerını takmak istiyorum rabbım utandırmasın ve allah tamamına erdırsın dedı ve taktıııııııı :):)

X