Bulgari Jasmin Noir...

nurpare41

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2009
568
6
Bvlgari, İtalyan mücevherciliğinin geleneksel prestij ve lüks değerlerini mükemmel şekilde ifade eden; zarif ve paha biçilmez yeni kadın parfümü Jasmin Noir’ı yarattı.
--------------------------------------------------------------------------------
Sofistike ve çekici Jasmin Noir, Bvlgari’nin klasik parfümlerin en yenisi. Göz kamaştırıcı yaratıcılığa yeni bir sayfa açan Jasmin Noir, parfümcülükte kullanılan en değerli çiçek olan yaseminin aslında çağdaş yorumu.

Jasmin Noir, “Siyah Yasemin”, hayal gücünü alevlendiren çiçek. Kar-beyazı, narin çiçek, akşam karanlığında ılık ve tensel, gizem dolu bir koku yayar. Şaşırtıcı hipnotik ruhu ortaya çıkarır. Jasim Noir bu dualizmin rafine halid. Paha biçilmez ve esrarengiz çiçeği bir metafora -saf gizemin çiçeği- dönüştürür.

Yaseminin yoğun kokusuna karşılık yaprakları ile aralarındaki saf nuans, Jasmin Noir’ın adanmış olan kadına narin, aynı zamanda baştan çıkaran bir ruh katıyor. Parfüm onun en değerli gizemi: parlak, taze notalar ile başlayan koku, sıcak ve sarmalayan aromaya dönüşür, onun merak uyandıran kişiliğini ortaya çıkarıyor.

İki koku uzmanı Carlos Benaim ve Sophie Labbé, karşı konulamayacak cüretkar sahip bir parfüm yaratmak için bu ikilem ile başladılar: aydınlık ve gölgenin karşıtığı, hafiflik ve derinliğin harmanlanmış sentezi, saflık ve şehvet.

İlham

Jasmin Noir, ikili ilhamın meyvesidir –bir adam ve bir kadının, karmaşık, çekici ve baştan çıkaran karekteri. Carlos Benaim ve Sophie Labbé tezatlıkları, yaseminin cezbedici saf dualizmine dönüştüren bir parfüm yarattılar. Tüm değerlerin karşılıkları ile oturan, havada asılı kalan, tılsımlı bir atmosferi oluşturan ideal bir proje.

Carlos Benaim Jasmin Noir’a tensel ve kendinden emin, floral ve çekici karakteri oluşturan, parlak yaseminden bir kalp verdi: “Yasemin, benim için, en gözde çiçeklerden birisidir. Tangier’de doğdum ve bu minik çiçek tüm çocukluğumu süsledi. Kokusu beni büyükbabamın villasına götürür. Yaseminin sarmayı pek bir sevdiği demirden bir çit vardı. Işık saçan, insanı mest eden bir kokusu vardı...”. “Bvlgari için, kıymetli odunlar ile yasemine daha güçlü bir etkinin eşliğini seçtim.”

Sophie Labbé de esansı derin, kuşatan, kadifemsi notalar ile zenginleştirdi: “Dokusu ile parfüme kattığı ´dokunulası´ ve tensel etkiden dolayı kadifemsi notalar ile yaratmayı çok severim. Jasmin Noir’ı kokladığımda, beyazı siyah ile bağlamak, gölge paletine hacim kazandırmak istedim.”

Koku

Odunsu floral bir koku olan Jasmin Noir, zarif, büyüleyici ve bir o kadar tensel kadının baştan çıkaran dualitesini ifade eder. Onun çelişkileri parfümün yaratıcı enerjisinden etkilenir: Bir tarafta yaseminin tüm saf ve parlak yanı, diğer tarafta karanlık ve derinliğin zerafeti.

Koku gardenya yapraklarının şefkati ve parlak yeşillik özleri ile merak uyandıran bir dokunuş ile açılıyor, ve ardından, zambak yasemininin gizemli tenselliğine doğru ilerliyor. Beklenmedik saten bademin kadifemsi akoru, parlak ve kışkırtıcı kalbi oluşturuyor: karşı konulmaz cazibenin gizemi. Yoğun ve derin kıymetli odunlar ile sıcak ve saran tonka tohumu kombinasyonu parfümü son ve parlak nüansa götürüyor.

Günün ve gecenin her anı için benzersiz, baştan çıkarıcı bir kombinasyon.

Bvlgari%20Jasmin%20Noir%20Fragrance%20Kate%20Moss%20by%20Mert%20Alas%20%20Marcus%20Piggott.preview.jpg

Kimse kullanmadimi bu parfümü arkadaslar kokusu hakkinda hic fikrinizi söylemmeissiniz.Kullanmadinizsa denemenizi tavsiye ederim...

ben yeni aldım canım daha doğrusu eşim almış evlilik yıldönümü hediyesi olarak bunu ve bir de gucci flower'ı. gucci gündelik kullanılabilecek bir koku çok güsel ama jasmin noir başka bişey yaa. böyle bir koku yok yani. bu kadar çekici bu kadar karizmatik. öyle işe giderken falan sürmedim gece kokusu gibi daha çok. çünkü bence acaip baştan çıkarıcı. ilk başta ağır gibi gelebilir ama yarım saat sonra öle güsel oluyor ki şaşıp kalır insan

vay beee... ben denedım ama o kadar etkılenmedım.. ole bı anlatıosunuzkı ınsanın gıdıp alası gelıo.. bende sample ı var sıkiim biraz bari... :)))

parfumerıdekı cocuk demıstıkı.. bı kadında duymak ıstedıgım koku jasmın noır... icinde afrodızyak var dedi... afrodızyak oldugunu nerden bılıosa..

ben yeni aldım canım daha doğrusu eşim almış evlilik yıldönümü hediyesi olarak bunu ve bir de gucci flower'ı. gucci gündelik kullanılabilecek bir koku çok güsel ama jasmin noir başka bişey yaa. böyle bir koku yok yani. bu kadar çekici bu kadar karizmatik. öyle işe giderken falan sürmedim gece kokusu gibi daha çok. çünkü bence acaip baştan çıkarıcı. ilk başta ağır gibi gelebilir ama yarım saat sonra öle güsel oluyor ki şaşıp kalır insan

Canim sana guerlian L insant magic bu kokuyuda tavsiye ediyorum mutlaka dene sonucu bana bildir ben bayildim bu kokuya yok böyle bisey kokladikca koklayasim geliyor siseylemi yatsam bu gece acaba alkisalkisalkis

parfumerıdekı cocuk demıstıkı.. bı kadında duymak ıstedıgım koku jasmın noır... icinde afrodızyak var dedi... afrodızyak oldugunu nerden bılıosa..

Benim bir arkadasim parfümdende iyi anlar kendisi erkeklerin begendigi kokulari gucci rush , bulgari jasmin noir ve bugün deneyip asik oldugum guerlian L insant magic oldugunu söyledi.

vay beee... ben denedım ama o kadar etkılenmedım.. ole bı anlatıosunuzkı ınsanın gıdıp alası gelıo.. bende sample ı var sıkiim biraz bari... :)))

Canim birde denedigin zaman baska koku deneme sadece bir tane dene ben birkac tane deneyince hic birinin özelligini alamiyorum sen tek jasmin noiri bir dene ozaman anlarsin onun gizemli kokusunu ..... Birde yukarida parfümle ilgili yaziyi bir oku sonra kokla tekrardan tavsiye ederim....

Arkadaşım sipariş etti 10 güne kadar geliyor bu koku:)...ılk sıktığınızda bayıcı bir kokuymuş gibi gelebilir ama kesinlikle ağır değil çok çok seksi ve özel bir koku...

kardeşim amerikada yaşıyor.. yakında gelecek.. ona siperiş etcem 2-3 parfum ama karar veremiyorum.. hangilerini istesem.. nurpare ne dersin.. celvin clein euphoria.. alien...versace cristal noir düşünüyorm

kardeşim amerikada yaşıyor.. yakında gelecek.. ona siperiş etcem 2-3 parfum ama karar veremiyorum.. hangilerini istesem.. nurpare ne dersin.. celvin clein euphoria.. alien...versace cristal noir düşünüyorm

Canim ben birde sana chole bu parfümü öneririm sisesinin resmini koyuyorum asagiya.

nd.1733.jpg
Bunu sevecegine eminim bu jasmin noir gibi degil cicekli hafif bir kokudur tavsiye ederim ve seveceginide düsünüyorum.

teşekkurler... ama chloe yu denemiştim douglasta çok hafif bi koku.. ben daha çarpıcı iz bırakan kokuları seviyorum..

ben de bugün denedim bu kokuyu annemle birlikte. annem esmer ben kumralım ikimizde de çok kalıcı oldu ve bayıldık tek kelimeyle hayran kaldık. kesinlikle ağır değil mükemmel bi koku.

X