Erkek İnfertilitesi Varikosel Ameliyatından Sonra Hamile Kalanlar

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
özel hastanede yapılan ayrıntılı bir test sonucu vardı
onu bulamadım, daha genel hazırlanmış bir test sonucu var, onu yazıyorum
sperm sayısı : 3 milyon
motilite:%28
hızlı doğrusal hareketli:%0
yavaş doğrusal hareketli:%20
yerinde hareketli :%8
hareketsiz%72
allah herkesi güzel haberlerle sevindirsin inşallah

hem de bu sonuçlarla 3ayda hamile kaldın demek,süper bişey bu.:hooray:
rabbim evladını sana bağışlasın..:nazar:
tekrar çok sağol...a.s.

amin ,allah herkesin yavrusunu korusun , ve hiç kimseyi bu duygudan mahrum bırakmasın.biliyorsunuz hamile kalmada sağlık haricinde, stres , sıkıntı gübü duygularda çok etkili oluyor, biz eşimle bu konuyu hiç sorun etmedik.belki içimzde düşündüğümüz oldu ama ,birbirimize hiç yansıtmadık tavır ve davranış olarak , hep morallerimiz yüksekti, yaşantımızı hiç etkilemedi,"benim büyük derdim var , diyene ; ondan büyük rabbim var" dedik.ve benim hamileliğimin oluştuğu ay hiç ihtimal dahi vermediğim bir aydı.çünkü iş açısından çok yoğundum.hiç olur diye düşündüğüm bir ay değildi.tamamiyle süprizdi yani.allah herkese böyle güzel süprizler nasip etsin.herşeyin başı inanamak ,

merhaba arkadaşlar eşim 3,5 ay önce varikosel ameliyatı oldu.doktor ameliyat olmazsa çocuk olmasını engeller demişti ama yine de siz deneyin ameliyattan 6 ay sonra normale döner demişti ama 1 yıl bekleyebilirsiniz demişti.biz ameliyat tarihi aldık ve ameliyat olacaktı. ameliyat olacağı gün 1 aylık hamile olduğumu öğrendim ama yine de 2. çocuğu düşündüğümüz için ameliyat oldu inşallah herkese sağlıklı bebekler nasip eder allahım.

geçmiş olsun canım,ayrıca tebrik ederim. Hamile kaldığına göre varikosel spermleri ciddi boyutta etkilememiş demek ki,ama yine de ameliyat olmakla iyi etmişsiniz,ilerleyip ikinci çocukta size sıkıntı çıkarmamış olur inşallah.mutluluklar dilerim...

benim eşimde de var varikosel ama ameliyat olmayı kesinlikle düşünmüyor.
ona göre 1 yıl sonunda olmazsa tüp bebek yapacakmışız

canım tüpbebek ameliyattan daha sıkıntılı bi süreç,okumuşsundur basit bir operasyon.benim eşim şimdi ceylan gibi sekiyor maşallah :dance: ,hem bidaha çocuk istediğinizde bidaha mı tüpbebek :uhm: hem de ameliyattan sonra 1yıl beklemeye gerek bile kalmaz belki.
eşin gurur yapıyordur belki ama ameliyatla sağlıklı bir erkek olmak varken böyle geçiştirmek mantıklı değil,doktorunuz ne diyor,ameliyat olsun diyorsa,kollarını sıva eşini ikna etme turlarına başla derim kaydirigubbakcemile başarılar diliyorum a.s.

benim eşimde de var varikosel ama ameliyat olmayı kesinlikle düşünmüyor.
ona göre 1 yıl sonunda olmazsa tüp bebek yapacakmışız

aahhhhh ahhhh benimde eşim aynı yaaa ameliyat olmuyo cumartesi günü tüp bebek için ön görüşmeye gidiyoruz alman hast.
hiç sıkıntıya gelmesinler zaten herşeyi kadın çeksin ameliyat da olmuyo sinirleniyorum çok ama yapıcak bişey yok ikna edemiyorum olmuyo.tabi onun işi kolay al taşı koy spermleri içine oohhhh bütün herşeyi kadın çeksin...Çok üzgünüm çoook

ben 1.5 yıldır evliyim 8 aydır bebek istiyoruz ben dr a gittim sorun yok çalışın:) dedi.eşim gitti çift taraflı varikosel dediler.3 gün önce ameliyat oldu.ameliyat öncesi sonucunu yorumlarmısınız
hareketli spernm oranı:%30
sperm yoğunluğu sayısı:57 milyon
büyük küçük başlı:%24
çift başlı:%0
amorf başlı:%22
boyun defektli:%17
total abnormal:%68
aglutine olmuş:yok

ben 1.5 yıldır evliyim 8 aydır bebek istiyoruz ben dr a gittim sorun yok çalışın:) dedi.eşim gitti çift taraflı varikosel dediler.3 gün önce ameliyat oldu.ameliyat öncesi sonucunu yorumlarmısınız
hareketli spernm oranı:%30
sperm yoğunluğu sayısı:57 milyon
büyük küçük başlı:%24
çift başlı:%0
amorf başlı:%22
boyun defektli:%17
total abnormal:%68
aglutine olmuş:yok

canım benin öncelikle geçmiş olsun
sonuçta bunlarmı yazıyo daha açıklayıcı veriler yokmu
mesela sayı toplamdamı ml demi
normal morfoloji
ve ileri hızlı harekey yavaş hızlı hareket bunları yazmamışlarmı
benimde eşim ameliyat olalı 4 ay oldu ama sol varikoseldi

hepsi ml değerleri
hızlı ileri hareketli:%4
yavaşileri hareketli:%12yerinde ileri hareketli:%14
hareketsiz:%70
dr harekette sorunumuz var ama maeliyattan sonra hallolacaktır dedi.haftaya da ilaç başlayacak sanırım evit başlayacak

hepsi ml değerleri
hızlı ileri hareketli:%4
yavaşileri hareketli:%12yerinde ileri hareketli:%14
hareketsiz:%70
dr harekette sorunumuz var ama maeliyattan sonra hallolacaktır dedi.haftaya da ilaç başlayacak sanırım evit başlayacak

peki kaç ml
normali ml de 20 milyon olması gerek
sayı çok düşük değil
hızlı hareket ise normali %25 veya yavaşla toplamının %50 olması gerek
hareket sorunu var
morfoloji sorunu sanırsam yok

inşallah ameliyat sonrası artar
canım
e vitamini hareketi artırıyo
bide ameliyattan sonra keçi boynuzu kürüde deneyebilirsiniz
yerimseniben

ya varya iyiki üye olmuşum buraya.buranın bana bu kadar iyi geleceğini hiç sanmıyordum.herşey için çok teşekkür ederim..iyiki burdayım.hemen stresli ruh halimi değiştirmeliyim.

seherjik canım yaa bende diyorum bu kızdan niye ses çıkmıyor(kullanıcı adımı değiştirdim,özelden msjlaşmıştık),keşke ikna olsaydı eşin,üzüldüm,hayırlısı olsun,umarım ilk denemenizde tutar da çok uğraştımaz sizi.

seynep canım geçmiş olsun sıkıntının büyüğünü atlatmışsınız geriye sadece beklemek kalmış 3aydan 1yıla kadar bekleme süresi var,inşallah fazla beklemeden alırsınız güzel haberi,bakalım hangimiz önce vereceğiz hamiş haberini,bizim de 19 gün oldu...

smhsmh 4ay oldu demişsin,merak ettim canım sonuçlar nasıl 4aydan bu yana?

selam..........inş bebişlerinze kavuşursunuz umutlu olun kızlar...ben onyedı yıllık evlıyım eşim amelıyat olduktaan yanı evlendıkten üç sene sonra bebişime kavuştum tabı şimdı buyudu ..........inş sonuç alacaksınız ..........bıraz daha sabır.genelde amelıyat sonrası bebek oluyo.tabı tedavıyle kalmıştım kendılığımden sonuçlar çok kotu olmasada hıç hamış kalmadım...........inş sizler hemen kalırsınız.........yolunuz açık ols..............rabbım yardımcınız ols.

çok teşekkür ederim iyimser duygularınız dualarınız için..keçiboynuzu yaptım eşime çok acı ya içmek istemiyo.bide sigara içme diyorum.bahane olur beraber bırakırız diyorum.hiç yanaşmıyo.zaten kendimi kötü hissediyorum bide sigarayı bırakamam diyo.aslında işyerinde içemiyo akşamları içiyo sadece ama ikna edemiyorum.keçiboynuzunu sadece yese aynı etki olur mu acaba.bide havuç suyu okudum biyerlerde.ya bide ben dr gidince esprisine eğer dr çocuğu olmaz derse aksam eve gelmicem falan demiştim.gülüşmüştük.şimdi bana onu hatırlatıyo..

çok teşekkür ederim iyimser duygularınız dualarınız için..keçiboynuzu yaptım eşime çok acı ya içmek istemiyo.bide sigara içme diyorum.bahane olur beraber bırakırız diyorum.hiç yanaşmıyo.zaten kendimi kötü hissediyorum bide sigarayı bırakamam diyo.aslında işyerinde içemiyo akşamları içiyo sadece ama ikna edemiyorum.keçiboynuzunu sadece yese aynı etki olur mu acaba.bide havuç suyu okudum biyerlerde.ya bide ben dr gidince esprisine eğer dr çocuğu olmaz derse aksam eve gelmicem falan demiştim.gülüşmüştük.şimdi bana onu hatırlatıyo..

gülüm keçiboynuzu sade çok kötü bilirim,benimki de ikl ağzına aldı adamcağızın rengi benzi attı,ben şeftali suyu aldım karıştırıp içirdim şimdi her gece nerde benim keçi diyoo :)))
sigarayı bıraksanız çok iyi olur o bırakmıyorsa sen bırak,kar kardır.
sen ameliyat oldun 1yıla kadar hak tanıdım de :)

bizim problemimiz hareket ve morfoloji
hızlı hareket %0 morfoloji % 1 di
tatlım ne yazıkki:1no2:
3 ayın sonunda
testte gene hareket 0
fakat morfoloji 3 olmuştu sayı isa aynı
daha erken dediler
keçiboynuzu pekmezi vitamin falan alıyo eşim
yeniden verecek sonucu yazarımyerimseniben

X