Bebek Beslenmesi 1 aylık bebeğe kaç cc mama verilmeli

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Herkeze meraba, Benim oğluşum tam 1 aylık.Hem anne sütü hemde mama veriyorum.Doktorum yalnızca anne sütü taraftarı ama benim oğlum doymuyo sadece sütle bende mama takviyesi yapıyorum.Çok şükür kilosu iyi.Yalnız mama yı ilk zamanlar 30 cc veriyordum 1 haftadan beri 45 yaptım şimdilerde ise 60 cc veriyorum.kullandığım mamanın arkasında bu dönemde 120 cc ve 5 öğün diye belirtiyo yalnız mümkün olduğunca anne sütüde verdiğim için onu uygulamıyorum.Gerçi doktoruma kalsa 30 cc de kal diyo ama yüreğim elvermiyo çünki gün gibi açık aç olduğu bu arada sütümde pek belli olmuyo yani ne çok ne de az gibi hatta bana göre yetersiz bile sayılır. Sizin de fikirleriniz almak istiyorum ne yapmalıyım acaba.Şimdiden çok teşekkürler. Allah hepimizin bebeklerini korusun.
canim her anne gibi bebeğim ac diye düşünüyorsun mamaya yukleniyorsun doktorun dedigi gibi 30 cc yi gecmemeni tavsiye ederim biberonun akis hizi cok cok az olsun hizli olursa bebegin emmeyi birakir bol bol emzir 2 saatte bir emzir bu gunler o kadar cabuk geciyor ki oglusum 10 aylik oldu bile emzirdikce sutunde artacak sut icmek bende sut yapardi ayrica steal tea de cok ise yarardi bunlari deneyerek mamadan ziyade sut artirma yollarini dene derim

"Bebekler;
ilk 3 gün her öğünde 60 ml olmak üzere 450-600 ml,
6 haftaya kadar her öğünde 60-150 ml olmak üzere günde 7-8 öğün toplamda 450-900 ml,
6 hafta 4 ay arası her öğünde 120-180 ml olmak üzere günde 6-7 öğün toplamda 700-1000 ml,
4-6 ay arası her öğünde 150-210 ml olmak üzere günde 6 öğün toplamda 700-1200 ml,
6-9 ayda katı gıdalarla birlikte 5 öğün, ortalama alacağı sıvı miktarı 1000-1400 ml olabilir."
Bu arada pompa ile sağdığınız miktar sizi yanıltmasın. En profesyonel pompa bile bebeğinizden daha az süt çeker. Yaklaşık %30 civarı daha çok süt etme bebeğiniz. Mama veriliyorsa mümkün ise 2/3 anne sütü 1/3 mama şeklinde vermekte fayda var. 1 aylık bebeğe mama verilmez diye birşey yok. Sütünüz yetmiyorsa mama takviyesi vermek gerekir. Çocuğu aç bırakmanın alemi yok. Mama ile beslenen çocukların daha iri oldukları doğru ancak her anne emzirme veya anne sütü verme imkanı bulamayabiliyor. Ve bunun psikolojik olarak ne kadar sinir bozucu olduğunu çok iyi biliyorum. Bebeğim her emmeyi reddettiğinde salya sümük ağlıyordum herkes emziriyor ben beden beceremiyorum diye. Iyi anne değilmişim gibi hissediyordum. Ama her bebeğin huyu suyu farklı. Malesef bazı bebişler memeye alışamıyor. Yine de ısrarla denemekten sıkılmamak, pes etmemek lazım. Olmuyor ise mama vermenin de hiçbir sakıncası yok.

Son düzenleme:
Merhaba kızlar benim de bebeğim 40 ını yeni çıkardı.yaa beni emiyordu kızım sütüm bazen az geliyordu.neler neler yedim içtim.hoşaflar,pilavlar ,otlar,kuruyemişler,maltana vs vs.su içiyordum bol bol.şimdi bebeğim bir kaç gündür emmiyor.tutmadan ağlamaya başlıyor.ama biberonu çok güzel alıyor.napacam ben ya.sağdığımda 50 cc sut çıkıyor.ama mamayı daha çok içmeye başladı.mama bazen 30 lük bazen 45 lik bazen 60 lık veriyorum.nasıl bıraktıracam bu mamayı.ben bıraktırmaya çalıştıkça iyice mamacı oldu

Merhaba kızlar benim de bebeğim 40 ını yeni çıkardı.yaa beni emiyordu kızım sütüm bazen az geliyordu.neler neler yedim içtim.hoşaflar,pilavlar ,otlar,kuruyemişler,maltana vs vs.su içiyordum bol bol.şimdi bebeğim bir kaç gündür emmiyor.tutmadan ağlamaya başlıyor.ama biberonu çok güzel alıyor.napacam ben ya.sağdığımda 50 cc sut çıkıyor.ama mamayı daha çok içmeye başladı.mama bazen 30 lük bazen 45 lik bazen 60 lık veriyorum.nasıl bıraktıracam bu mamayı.ben bıraktırmaya çalıştıkça iyice mamacı oldu[/QUOTE]

Merhaba benim de aynı sorunum vardı. Ne yedim ne içtimse fayda etmedi. Sonra doktorum Mummylac damla yazdı. Kısa bir zaman sonra mamayı tamamen bıraktık. Günde 3 defa suya 15 damla damlatarak içiyorsun. % doğal, süt arttırıcı bitkiler var içinde. Hem de pratik. Denemenizi tavsiye ederim. Tedbir kuldan, takdir Allah'tan..

Gerçekten mi .işe yarayacağını bildiğim her şeyi yaparım.bu damlayı da denicem.inşallah faydası olur.

Merhaba .benim bebeğim 1 buçuk aylık.doğdupunda hiç sütüm yoktu o yüzden mecburen mama verdim şimdi sütüm biraz arttı ama biberona alıştığı için fazla emmek istemiyo hemen bırakıyo ya da sürekli kıvranıyor .emzirme çalışmalarımız hep savaş halinde .günde 1 kere sağıyorum ve en gazla 70 cc çıkıyor.sizce sağmayı Artırmalıyım ve sadece anne sütü versem yeterli olur mu.ben pek ikna olmuyorum ama doktor ısrarcı bu konuda

Gece uykusuzluga dayansam 24 saat emziririm herhalde bebegimi. Ilk hafta zaten gogus acisindan mecburen mama takviyesi yaptik. Sonrasinda rahat emzirmeye basladim ama okadar goguste uyuya kaliyor ki doymuyor gibi yinede her aradiginda veriyorum. Gece biberonla mama vererek besliyorum ama onuda bu hafta kesmeyi planliyorum en kotu ihtimalle sagip onu vericem biberonla. Insallah becerebilirim

Gece uykusuzluga dayansam 24 saat emziririm herhalde bebegimi. Ilk hafta zaten gogus acisindan mecburen mama takviyesi yaptik. Sonrasinda rahat emzirmeye basladim ama okadar goguste uyuya kaliyor ki doymuyor gibi yinede her aradiginda veriyorum. Gece biberonla mama vererek besliyorum ama onuda bu hafta kesmeyi planliyorum en kotu ihtimalle sagip onu vericem biberonla. Insallah becerebilirim

Bende genelde geceleri sagdigim sutu veriyorum mesela gece 12 de yatmadan sagip gece 2 -3 gibi veriyorum . Hem onun uykusu bolunmuyor hem ben daha rahat ediyorum . Silikon gogus ucuyla emzirdigim icin biberonu da cok rahat aliyor . Surekli onu uyandirmak zor oluyor doydu diyip cekiyorum araniyor boyle cozdum olayi

Bende genelde geceleri sagdigim sutu veriyorum mesela gece 12 de yatmadan sagip gece 2 -3 gibi veriyorum . Hem onun uykusu bolunmuyor hem ben daha rahat ediyorum . Silikon gogus ucuyla emzirdigim icin biberonu da cok rahat aliyor . Surekli onu uyandirmak zor oluyor doydu diyip cekiyorum araniyor boyle cozdum olayi

Benim ki gece sanki adranalin yuklenmis gibi her saat araniyor birazda gece anne sutu vermek istemem ondan en cok gece yiyor sabah zaten genelde uyuyor. Gece kac kere veriyorsun acaba sagdigim sut yeterli gelir mi. Insallah mamayi birakmasi zor olmaz. Bugun goguslerimi zor bosaltti cok moralim bozuldu aksam mamayi cok yiyor tok kaliyor diye

Benim ki gece sanki adranalin yuklenmis gibi her saat araniyor birazda gece anne sutu vermek istemem ondan en cok gece yiyor sabah zaten genelde uyuyor. Gece kac kere veriyorsun acaba sagdigim sut yeterli gelir mi. Insallah mamayi birakmasi zor olmaz. Bugun goguslerimi zor bosaltti cok moralim bozuldu aksam mamayi cok yiyor tok kaliyor diye

Dun gece 125 ccc bi biberon sut sagdim hepsini icti benimki gece gunduz iki iki bucuk saatte emiyor cok yorucu oluyor gece uyuya kaliyor emme suresi uzuyor onun uykusu kaciyor tekrar uyut zorlaniyorum . Mesela dun gece 12 de tek meme emdi uyudu ikinci memeyi sagdim 125 cc gece 2 bucukta verdim sabah 5 gibi emzirdim . Dr brown biberon kullaniyorum akisi yavas gaz yapmiyor ondan da cok memnunum .

Dun gece 125 ccc bi biberon sut sagdim hepsini icti benimki gece gunduz iki iki bucuk saatte emiyor cok yorucu oluyor gece uyuya kaliyor emme suresi uzuyor onun uykusu kaciyor tekrar uyut zorlaniyorum . Mesela dun gece 12 de tek meme emdi uyudu ikinci memeyi sagdim 125 cc gece 2 bucukta verdim sabah 5 gibi emzirdim . Dr brown biberon kullaniyorum akisi yavas gaz yapmiyor ondan da cok memnunum .

Peki kullandigin sagma aleti ne marka ben lasinosh 2 li nin siparisini verdim insallah bizimde gece uykularimiz boyle duzenli olur ya masallah gece mama verme nedenin zaten hic uyumamasi dogal olarak benide uyuymamasi. Uykusuzluga tahammulum olmuyo hic. Insallah bu hafta su mama biraktirma isini hallederim hayirlisi ile

Peki kullandigin sagma aleti ne marka ben lasinosh 2 li nin siparisini verdim insallah bizimde gece uykularimiz boyle duzenli olur ya masallah gece mama verme nedenin zaten hic uyumamasi dogal olarak benide uyuymamasi. Uykusuzluga tahammulum olmuyo hic. Insallah bu hafta su mama biraktirma isini hallederim hayirlisi ile

El pompasiyla sagiyorum ben sada geceleri kullaniyorum gecen gece sagmaya usendim mama verdim iki saat sonra gene uyandi ayni hesap oldu bizim ki cok obur mama sut farketmiyor iki saatte aciyor gozlerini

El pompasiyla sagiyorum ben sada geceleri kullaniyorum gecen gece sagmaya usendim mama verdim iki saat sonra gene uyandi ayni hesap oldu bizim ki cok obur mama sut farketmiyor iki saatte aciyor gozlerini
:KK51::KK51:Bende sagicam kesin karar verdim:KK51:
Oburluklarini yiyim onlarin ya bizimkide oyle. Masallah ilerde de yeme sorunu yasamayiz insallah:KK69:

Kizlar benim bebegimde 40 gunluk kaka sorunu var 120 ml bazen 150 ml mama iciyor dun gece bizi hic uyutmadi salliyorum uyuyor yataga girunce uyaniyor cok uzuluyorum bir yandan yoruluyorum gece beni emiyor yorulup bir kac saat uyuyor sabah tekrardan mama veriyorum bir fikri olan varmi

X