bebekte hiperekojen bagırsak tanısı yardım..

ecrin1001

BIR KIZI BIR OGLU VaRMIS
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2008
10.386
15
yapılan ayrıntılı ultrasonda hiperekojen bagırsak tanısı kondu bagırsakta parlaklık varmış yani..bi ara kanamam olmuştu ondan da olabilir bebek kan yutmuştur ondan öyle görünmüştür dediler ...
birde zeka geriligi olabilir dediler ama 2 li testin sonucu güzel oldugu için o ihtimal pek yok gibi..
merak ettigim böyle birşey başına gelen varmı ve bebeginde herhangi bir sorun varmı?

Canım benim inşallah ciddi bir şey yoktur. sağlıkla alırsın kucağına bebğini:teselli:
Hiç bir bilgim yok olsa yardımcı olmayı çok isterdimima.s.

Hiperekojen bağırsak mikroanomali diye geçiyor. Down sendromlu bebeklerin bir kısmında görülebiliyormuş. Eğer başka bir sorun yoksa, tarama testlerin normalse, merak etme canım. Tek başına bir sorun oluşturmuyor. AYrıntılı ultrasonda yapılmış zaten.

hiç kafana takıp üzülme canım bendede aynı şey oldu ben amniyosentez yaptırdım temiz çıktı bi problem yok yani.seninde ikili testin normalmiş bu yüzden için rahat olsun.ayrıca benimde kanamam olmuştu.

çok sagolun kızlar çok teşekkür ederim....çok üzüldüm çünkü yarın da prof a randevu aldım ayrıntılı ultrs.için tekrar....inş.birşey çıkmaz.

ecrin ya uzulmemeye calıs
eminim iyi cıkacak.sen de diyorsun ikili testin iyi cıkmıs, kanaman olmus.proftan da randevu almişsin o seni rahatlatir.
iyi haberini bekliyoruz canim

canım üzülme bende 26 haftalık hamileyken bebeğimde ekojen barsak görünümü vardı bizide üniversiteye sevkettiler orada da profesör baktı amniyosentez istedi ama ben yaptırmadım 30 haftalık ken tekrar bakıldı ekojen barsak kaybolmuş şimdi oğlum iki aylık çok şükür bir sorun yok sende içişni ferah tut inşallah birşey olmaz

sagolun kızlar icimi rahatlattınız.bende 20 haftalık hamileyim benimde bebegimin bagırsaklarında parlaklık[ekojen] var dedi. iyi şeyler söylemedi. test yaptırdık sonucu bekliyoruz

yapılan ayrıntılı ultrasonda hiperekojen bagırsak tanısı kondu bagırsakta parlaklık varmış yani..bi ara kanamam olmuştu ondan da olabilir bebek kan yutmuştur ondan öyle görünmüştür dediler ...
birde zeka geriligi olabilir dediler ama 2 li testin sonucu güzel oldugu için o ihtimal pek yok gibi..
merak ettigim böyle birşey başına gelen varmı ve bebeginde herhangi bir sorun varmı?
Merhaba sen yazali cok olmus umarim saglikli sekilde bebegini kucagina almissindir benimde ayni problem var senin daha sonra nasil gelisti paylasabilirmisin canim

Canım sana azaldığı söylemisler hala neden stres yapıyorsun .yaptığım tüm araştırmalarda hatta yabancı sitelerde yazışmaları okudum tek tek geçenlerin hepsi normal.hatta geçmeyenlerin de.şimdi o kadar tırsıyorum perşembe günü dağılmış derse.; ((((çok korkuyorum.

Canım sana azaldığı söylemisler hala neden stres yapıyorsun .yaptığım tüm araştırmalarda hatta yabancı sitelerde yazışmaları okudum tek tek geçenlerin hepsi normal.hatta geçmeyenlerin de.şimdi o kadar tırsıyorum perşembe günü dağılmış derse.; ((((çok korkuyorum.
Ama benimki cok yaygindi kan yutmussa butun barsakta gorunur dedi perinatoloji uzmani ve surekli obsemetriye giriyorm en son girdiginde ılımlı barsak ekojeni yazmis doktor kendi doktorumda o ılımlı lafina bakarak azalmis dedi yani kendi bakmamisti canim doktorun yorumuna gore konustu insallah azalir sen uzme kendini barsak parlakligi uzerine okudugum 50 kisi varsa 49 u saglikli dogum yapmis sadece 1 tanesinin bebegi 2 yasindayken barsak ameliyati olmus ama suan zaten hassas bi donemdeyiz ustune boyle seler duyunca uyice telas yapiyoruz bide benim 3 . bebegim ilk ikisinin kalbi durdu ondanda cok hassasim

Kaç yaşındasın.ilk bebek mi. Senin birkaç mesajını okudum seninle benzer durumumuz şu ;benim 7.haftada yogun bir kanamam oldu.acile gittim dr 2.boş bir kese gördü diğerinin 4 katı ikiz mi acaba dedik .3 gün sonra kendi dr uma gittim.o boş kese kaybolmuş ama kanamam filan olmamıştı. Ama kese yok oldu dr da kanama kesesi dir o dedi.inş o kanları yutmuştur bebisler

Senin tüm barsakta degilmi. Ilımlı Dedi use hiç düşünme yabancı sitelerde de bu terim vardı en hafif. Birde dr demedim grade 1 2 gibi.dr un iyimi

Senin tüm barsakta degilmi. Ilımlı Dedi use hiç düşünme yabancı sitelerde de bu terim vardı en hafif. Birde dr demedim grade 1 2 gibi.dr un iyimi
Benim tum barsakta var ilk oldugunda hafifti sonra kemik beyazligina yani 3 gradeye ulasti ondan sonraki kontrolde azaldi ilk gebeligim degil 3. Gebeligim canim ilk 2 gebeligimde kalbi durdu bebeklerimin sonra kan testleri yaptirdik pihtilasma cikti smdi hergun gibekten igne yapiyorum bide sakin bu hafta gecmesse uzulme benim nerdeyse 2 aydir var bu sorun yeni gecmeye basladi son aylarda gecende cok

X