doğum izini ve ssk dan alınacak para için gerekli evrak

E

EU2

Ziyaretçi
t. c.
ÇALIŞMA VE SOSYAL ÜVENLIK BAKANLIGI
İSTANBUL SİGORTA IL MİİDURLÜGU (DEYREDILEN)
E.
ANALIK İSTİRAIIATİ İÇİN;
İşyeri sicil no
“Işyerimiz çaIışanlarından. .sicil analı istirahatı doiayısyla .. . . tarihinde lşyerimde doğum Istirahatına ayrılmış olup doğumdan sonra....... tarihinde işyerirnizde işbaşı yapmıştır.”

(Doğum sonu Işbaşı yapmayıp ücretsiz izine ayrılanlar için ait kısım doldurulacaktır)
Doğumdan sonra....... tarihinde işbaş yapması gerektiği halde işbaşı yapmayıp ücretsiz izine ayrılmıştır.

işveren Imza ve Kaşe

içerikli imzalı kaşeli bir işyeri yazısı (dilekçe) ile birlikte aşağıdaki belgelerin getirilmesi gerekmektedır 1- Çocuğun Canlı Doğduğunu Belgeleyen Doğum Raporunun Aslı Veya Nüfus Cüzdanı Asil ve fotokopisi
2.. Varsa ; Doktor Tarafindan Verilen iş Güreınezlik Belgeleri , Doğum Önü Istirahatmı Doğum Sonuna Aktarma Raporu (32, haftada alman çalışabilir raporu)
3- Çocuğun Doğum Tarflıiıı<Ien Geriye Dlni1k 120 Günlük Prinı Ve Kazançlarım Gllstereıı VIzite Kağıdı Asil
4 İşyeri Yazısuıa Ve Vizite Kağıdma Imza Atan Yetkilinin Imza Sirküler Fotukopisi Veya Imza Beyannamesi Ve Vekaletname Fotokopisi
5- Evlennıe Cüzdanı Ve Sağlık Karııesi

not:çalışan anneler yukarıdaki kağıdı bağlı oldunuz ssk dana alacaksınız. (ben aldım)

Merhaba Bişiy Sorabilirmiyim
Analik Sigortasindan Yararlanmak Yani Doğum Parasi Almak Için Kaç Gün Sskli Olmak Gerekiyo

Bildiğim Kadariyla Doğum Parasi Almak Için Doğumdan önce 120 Gün Sigorta Priminin ödenmiş Olmasi Gerekiyor.arkadaşlar Daha Iyi Bilir Ama Ben öyle Okumuştum Yanliş Kalmadiysa Aklimda.

Merhaba Bişiy Sorabilirmiyim
Analik Sigortasindan Yararlanmak Yani Doğum Parasi Almak Için Kaç Gün Sskli Olmak Gerekiyo

cnm selam nasılsın bu doğum izini parasından yararlanmak için en az 1 yıl ssk lı olman gerekiyor.

kızlar merhaba.. 31+6 doldurdıktan sonramı doğum iznine ayrılıyoruz.

dğum parasını alabilmemiz için zorunlumu rapor alabilmemiz mesela ben doğumdan sonra almak ıstıyorum raporu doğumdan sonra alsam alamazmıyım para?? bilgilerinize

arkadaslar Yada şöyle Anlatiyim Size Kendim Sigortaliyim Aralikta Basladim Işe Mart15de çikicak S.karnem Doğumdan Sonra Doğum Parasini Alabilirmiyim Muhasebeci Raporla Ilgili Bişiy Söylemedi Bana ???

arkadaşlar bişi sorcam doğum parası çalışan kadınmı alıyor..benim eşim sigortalı olduğu için bende sigortalıyım alabilirmiyim ne yapmam gerekiyo.....

arkadaşlar bişi sorcam doğum parası çalışan kadınmı alıyor..benim eşim sigortalı olduğu için bende sigortalıyım alabilirmiyim ne yapmam gerekiyo.....

evet kendinin çalışması gerekiyor
yani çalışamayacağın için rapor alıyorsun,rapor aldığın günlerin parasını devletten alıyorsun

X