Bebek Beslenmesi Bebeğimin fazla kilo almasını istiyorum

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Esrs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2009
430
6
Kızım 38. Haftada gebelik tansiyonum nedeniyle 2320 gram doğdu hastaneden çıkarken 2190 çıktın boyuda 45 cm ilk ay kilo artışı 700 gram 2. Ay 900 gram 3.ay 600 gram 4 ay 510 gram aldı dün doktora gittik 5. Aydada 560 gram almış yaklaşık 2 aydır beni emmiyor sütümü sağarak verdim 1 ay önce mama takviyesine başladım.

Son bir aydırda beslenme şeklimiz şöyle

sabah 08:00 yaklaşık 100-120 ml anne sütü
10:30 yaklaşık 100-120 ml anne sütü
13:00 yaklaşık 100-120 ml anne sütü
ara öğün meyve püresi
15:30 yaklaşık 100-120 ml mama
19:00 1 kaseye yakın tamamını yiyemiyo kaşık maması
21:30 yaklaşık 100-120 ml anne sütü
sonra gece bir kere aklaşık 100-120 ml mama

şeklinde besliyorum burda yaptığım bir hata varmı sizce neden kızım az kilo alıyo dr. Normal alıyo diyo ama bana aldığı miktar az geliyo çünkü 5 aylık ve 5300 kilosu boyu 57.5 cm daha fazla kilo alması için neler yapmalıyım lütfen tecrübelerinizden beni yararlandırın bugün sebze başlıycaz ayrıca bugün yine başka doktora götürücem bakalım ne diyecek sağlıklı çok şükür ama az kilo alıyo stres oldum onun yemesinden başka birşey düşünemiyorum..

canım seni çok iyi anlıyorum.kızım doğduğundan beri tek derdim kilosu.2500 doğdu ve kilo alımı asla ayda 1 kilo falan olmadı.bi kere 900 aldı gerisi 500-600-700 falandı.şu an 7 aylık kilosu halen 6700 falan.çitlenbik bişi..Ama takmıyorum artık cunki çok sağlıklı.baska bebeklerin yumuk yumuk kollarını,fosur yanaklarını görunce kıskanıyorum biraz ama her cocuk bi değil.çok takma kafana.sağlıklıysa boşver az alsın.nasılsa vakti gelince yasıtlarını bile gececek.sen şimdi etraftakilerin laflarınada takıyorsundur.hiç takma.bebeğin gayet sağlıklı.kilo sağlık değilmiş bende yeni anladım.bizim kız kıpır kıpır.
ek gıdalar artııkça kilosda duzene girer hem.uzulme..

canım ben kızım 4 aylıkken ek besine geçmiştim

sabah kahvaltısında 1 çay kaşığı yumurta sarısı 4-5 adet cicibebe ve 1-2 kaşık mama

koyup yediriyordum yogurt veriyordum 6. aydan itibarende pirinçunuyla muhallebi pişiriyordum
özellikle gece yatmadan önce yediriyordum tok tutuyordu
sende 1 ay sonra yapabilirsin ama kilo konusunu çok fazla kafana takma sağlıklı olsun önemli olan o

canım seni çok iyi anlıyorum.kızım doğduğundan beri tek derdim kilosu.2500 doğdu ve kilo alımı asla ayda 1 kilo falan olmadı.bi kere 900 aldı gerisi 500-600-700 falandı.şu an 7 aylık kilosu halen 6700 falan.çitlenbik bişi..Ama takmıyorum artık cunki çok sağlıklı.baska bebeklerin yumuk yumuk kollarını,fosur yanaklarını görunce kıskanıyorum biraz ama her cocuk bi değil.çok takma kafana.sağlıklıysa boşver az alsın.nasılsa vakti gelince yasıtlarını bile gececek.sen şimdi etraftakilerin laflarınada takıyorsundur.hiç takma.bebeğin gayet sağlıklı.kilo sağlık değilmiş bende yeni anladım.bizim kız kıpır kıpır.
ek gıdalar artııkça kilosda duzene girer hem.uzulme..

Evet etrafıma çok takmaya başladım hele 1 haftadır hiç yemiyo daha 5 aylık ama iştahsız diş çıkarıyo olabilir mi acaba doktor protein ve karbonhidrat desteği verdi bakalım işe yarayacak mı?

benım bebegimde 4 ay anne sutu aldı ve aylık kılo alması 600gr civarındaydı.4,ayda kasık mamaları,muhallebiler verdim,ama sabah kahvaltı ve aksam...onun dısında biberon maması yiyiyor.kilo alısı800gr oldu.bu ay sebze çorbası da ekledim ve bu ay 1200 kilo almıs.ama bebegime hiç ısrar etmıyorum ne kadar yerse onu veriyorum,birazda bebegin bünyesiyle alakalı,önemli olan saglıklı olması....

kiloya fazla takılma
benim oğlum 4 ay aynı kiloda kaldı
şimdi 9 aylık anca kilo almaya başladı
ama hiç hasta olmadı gayet sağlıklı

benım kızımda 2750 gr dogdu..o zamanalr kendımı cok kötü hıssedıyordum cok kılo alsın yasıtlarına ulassın istiyordum cok şükür ulastı. suan yasıtlarıyla aynı kıloda hatta bazılarından fazla..önemlı olan saglıklı olması canım kıloyu cok takmamaya calıs..anne olunca takıyor insan bırde cevredekı cahıl ınsanlar ne zayıf bır bebek dedıkları zaman iyice tepesi atıyor insanın..cok iyi anlıyorum senı..ama unutma bebegının saglık problemı yoksa gerisi fasa fiso enınde sonunda yakalıyor yaşıtlarını

X