2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bizde şimdi doktordan geldik 4. Ayımızı 2 gün sonra doldurucaz aşılarmzı da olduk. Geçen ay 5800 girdik bu ay 6500 kilo olmuşuz doktor az dedi kaşık mamasıyla devam sütü verdi günde 1 kere ver dedi. Bana normal geldi ama sizce nasıl??

bnce cok guzel kg almis 700 gr bu aylar ici. cok iyi cunku yawasliyo kg alimlari en az 500 almalari lazimken snn ki 700 gr almis masallah super bnce.cunku bnm.kizim bu ay 300 gr almis:KK43:habire yedirmeye calisios simdi.sen kafaya asla takma arkadasim

walla dun yatmadan once yedi 120 cc 21:30 da.sonra 3 te ben uyandirdim.120 cc yedi yine am cok zorlandim uykusu cok agir minciklamadigim yeri kalmadi:)bana misin demiyor:)sonra da kendisi 8 de kalkti o zaman yedi bakalim.ne olacak bu ay?zaten mamayla beslendigi icin dr ek gidaya yawas yawas gecebilirsin dedi.simdilik elma suyu sikiyorum gunde 3 -5 kasik weriyorum 1-2 haftaya da yogurda gecmeyi dusunuyorum.anne sutu alabilseydi bende 6 aya kadar wermezdim bisi ama mamadan iyidir ek.gida heralde.

Verebilirsen köy yoğurdu verme ye calis annesi.senin paşaya bide 7 saat sonra ver bakalim bu sefer uykusu nasil olacak.bence bus efer hic zorlamnmyacaksin

Kızlar kimler bebekleriyle yatiyor gece

ben yataginda yatiriyorum canim yanimda yatirmaya cesaret edemiyorum ama yataginida cekiyorum.iyice bizim yataga sifir olacak sekilde. birde biz yatagina tiny love sihirli gecd donencesi aldik isikli muzikli.benim kiz agzinda emzik baka baka uyuyakaliyor herkese tawsiye eder dikkatlerini cekip sakinlestiriyor

Ne güzel beşiğine koyup kendi kendine uyuyan çocuklara imreniyorum. Bizimki akşam okunca alıştı battaniyede sallamaya hep öyle.emzik de almıyo artık alsa belki beşiğnde müzikle galan uyur ama yok inatla bağırıyo koyduğmx gibi. Akşamları sırtım kopuyo artık bide hemen uyumuyo napcam bilmem:KK43:(

Ne güzel beşiğine koyup kendi kendine uyuyan çocuklara imreniyorum. Bizimki akşam okunca alıştı battaniyede sallamaya hep öyle.emzik de almıyo artık alsa belki beşiğnde müzikle galan uyur ama yok inatla bağırıyo koyduğmx gibi. Akşamları sırtım kopuyo artık bide hemen uyumuyo napcam bilmem:KK43:(

bizde cok zor alistirdik inatla azimle aglata aglata basardik aglama krizlerine giriyodu bmm.kiz da ama sabrettik.uyuma saatine kadar 1-2 saat oyalayabilsen soyle hoplata ziplata gezdire gezdire yorsan.biraz daha cabuk.uyuyabilir biz oyle yapiyoruz.gozlerinden uyku akiyo o zmn yatagina aliyoruz

Bende kizim esneyene kadar uyutmuyorum boylelikle uykuya daha cabuk geciyor.benimki sabah uyaniyor karnini doyuruyom altini aliyom biraz da oyun sonra hoppp uyuyakliyor bundaki sirri bi cozebilsem cok mutlu olucam.obur turlu benimkide genelde memede uykuya kaliyor.bebegin uykusu glmden besige yataga koymayin diyor uzmanlar.ben bi de annenin ninni soylemesi mucize gibi bence ama ayni niinni olucak.benim kizim ninniyi seviyor

Bende kizim esneyene kadar uyutmuyorum boylelikle uykuya daha cabuk geciyor.benimki sabah uyaniyor karnini doyuruyom altini aliyom biraz da oyun sonra hoppp uyuyakliyor bundaki sirri bi cozebilsem cok mutlu olucam.obur turlu benimkide genelde memede uykuya kaliyor.bebegin uykusu glmden besige yataga koymayin diyor uzmanlar.ben bi de annenin ninni soylemesi mucize gibi bence ama ayni niinni olucak.benim kizim ninniyi seviyor

canım sabah kaçta kalkıyor bebeğin?

canım sabah kaçta kalkıyor bebeğin?

Gece yattığı saate bağlı. Uyudumu 6 7 bazen 8 saat oluyor.o yuzden belli bir saat desem yalan olur ama gece 12 ile 2 arasi kendince saat buluyor uyuyor.sabah da uyaninca altini alıyorum doyuruyom sonrada biraz oyun . Sonra kendiliğinden uyuyor ordaki işin sırrını cozebilsem :KK1: o uyuduktn sonra ben uyuyom.

Son düzenleme:
arkadaslar bsna saglik ocagindan demir surubu verdiler.vegaferon.gunde 5 damla icir dediler.ama ben vermeyi dusunmuyorum bebegime.size de verdiler mi 4.ay kontrolunde?

Kzlar bebişim dün gece ateşlendi yaa bide öksürüyo izinde alamadım babası götürecek bakalım doktora inş önemli bişey yoktur çocuk dışarı çıkmadığı halde nasıl hasta olur ya :KK43: burda bi arkadaşım dişi çıkartacakları zamanda boğaza vurabilir dedi

kızlar kızım 4 aylık oldu ALLAHIN izniyle.zaten mama yıyen bı çoçuk.bende etı cıcıbebeye başlayacağım.nasıl yapmam gerekıyo.dun aldım 60 lık devam sutune 3 tane koydum verdım ama sankı duru oldu.sizler nasıl yapıyonuz devam sutunemı koyuyonuz ve kaç tane
doktor randevumuza 10 gun var daha soramadım normal olarak

Doktor başlangıç demiş bide alerjik olabilr 6 aya kadar koruyucu veremiyorum demiş bi kaç ilaç yazmış 8 kilo olmuş,d vitaminini kesin bıngıldağı biraz erken kapanmaya başlamış demiş ben zaten sürekli unutuyordum d vitaminini vermeyi ama içime şüphe düştü erken kapanmasıyla ilgili hiç iyi şeler okumadım internette :KK14:

kızlar kızım 4 aylık oldu ALLAHIN izniyle.zaten mama yıyen bı çoçuk.bende etı cıcıbebeye başlayacağım.nasıl yapmam gerekıyo.dun aldım 60 lık devam sutune 3 tane koydum verdım ama sankı duru oldu.sizler nasıl yapıyonuz devam sutunemı koyuyonuz ve kaç tane

sanki 60 ccye 3 tane fazla gibi geldi bsna.istersen 2 tane koy dewam sutune daha sulu olur.bnmki de mamayla besleniyo ben elma havuc suyu karistiriyorum tattiriyorum oyle baslicam.haftaya da yogurt mayalayip wericem nasipse.cici bebeyi hic bilmiyorum.

şimdi nette cicibebe zararlı felan yazıyo....şaşırdım ya..bizlerde cicibebeyle büyümüşüz..napsam bilemedim

cnm biberonlamı verdin ?
60 cc ye duru olmaz hatta memeden geçmez gibi geliyor bana şu an
ilk meyve suyu ile başlamayacakmıyız ?

bende çok heyecanlıyım 4 aylık olunca bende geçeceğim inşallah

bugun 4 aylık oldu prensesım .annemde artık başla deyınce bekleyemedım dr randevumuzu dun cici bebe verdım duru oldu bıberonla verdım.yedı maşallah.ama çok tatlı geldı bana.netten baktım pek tavsıye edılmıyomuş. kötu hıssettım kendımı.vermesem mıkı ya....elma suyu havuç suyu vs dıyolar henuz hıçbırını yapmadım..ilk annelığım malum oğreneceğiz inş

bugun 4 aylık oldu prensesım .annemde artık başla deyınce bekleyemedım dr randevumuzu dun cici bebe verdım duru oldu bıberonla verdım.yedı maşallah.ama çok tatlı geldı bana.netten baktım pek tavsıye edılmıyomuş. kötu hıssettım kendımı.vermesem mıkı ya....elma suyu havuç suyu vs dıyolar henuz hıçbırını yapmadım..ilk annelığım malum oğreneceğiz inş

cici bebe ilk etapta agir olabilir bence.elmayi rendele sonra suzgecten.gecir.suyundan 3-5 kasik isredigi kadar ver ama ana ogun olarak degil mama yedikten 1-2 saat sonra.bi sure boyle git gunden gune fazlalastir bi gun havuc at icine sonraki gun armut 1-2 hafta boyle git.bn oyle yapiyorum.ama illa tok tutsun dersen aptamil 4-36 ay irmikli meyveli pirincli falan.kasik mamalari var.gece yatmadan verebilirsin.o da cok koyu oluyo ben denedim gerci bnm ki yemedi.1-2 haftaya denicem tekrar.bnde cok tecrubeli degilim yanlis anlama ama bnm denedigim seyler bunlar.pek acele etme bence

X