Gebelik Konusunda En çok Merak Edilen Sorular ve Cevapları..

Kızlar lutfen acıl cevap verrmısınız. Yarn dktra gtcem ıkılı tarama ıcın kafam karısık sız yaptrdınzmı yaptrmamak dahamı mantklı test sonucu yanls cıkabılıyormus hamılelıgımı zehr etmwk ıstemıyorum
Beb yaptırdım 169:1 sorun çıkmıştı sonra üniversite hastanesine gönderdiler. Orda da doktor bebeğin kol kemikleri 1 hafta geç gelişiyor dedi ama benim içimde bebwğime dair hiçbir kötü his yoktu. Bende özele gidip tekrar doktora sordum gayet normal dedi. Yani bence ikili üçlü hele amniyosentez asla yaptırılmamalı. Sen Allah'a dua et hayırl8 sağlıklı bir evlat versin yeter. Yoksa sorunda olsa Allah'tan geliyor ve insan kıyamaz ona. Bir de sağlıklıyken biz takıldıkça herşeye hasta ederiz bebeği. Mesela şeker yüklemesini de yaptırmad8m doktor ısrar etti zararlı olsa biz yaptırmayız dedi ama yaptırmadım. O gün de glikos çıkmıştı idrarımda sabah bal yediğim için :KK70: sonra en azından açlık tokluk şekerine bakalm dedi. Baktı ve gayet normaldi. Boşu boşuna içmedim o iğrenç şeyi çok şükür, bana anlamsız geliyor kim 2 bardak şerbeti tek seferde içer ki insülini yetmesin? Yani sen kendini bil kendine iyi bak yediğine içtiğine dikkat et yeter. En sevdiğim şey tuz iken onu bile doğumda başka şehire gideceğim şişmeyeyim diye bıraktım :)

All
Beb yaptırdım 169:1 sorun çıkmıştı sonra üniversite hastanesine gönderdiler. Orda da doktor bebeğin kol kemikleri 1 hafta geç gelişiyor dedi ama benim içimde bebwğime dair hiçbir kötü his yoktu. Bende özele gidip tekrar doktora sordum gayet normal dedi. Yani bence ikili üçlü hele amniyosentez asla yaptırılmamalı. Sen Allah'a dua et hayırl8 sağlıklı bir evlat versin yeter. Yoksa sorunda olsa Allah'tan geliyor ve insan kıyamaz ona. Bir de sağlıklıyken biz takıldıkça herşeye hasta ederiz bebeği. Mesela şeker yüklemesini de yaptırmad8m doktor ısrar etti zararlı olsa biz yaptırmayız dedi ama yaptırmadım. O gün de glikos çıkmıştı idrarımda sabah bal yediğim için :KK70: sonra en azından açlık tokluk şekerine bakalm dedi. Baktı ve gayet normaldi. Boşu boşuna içmedim o iğrenç şeyi çok şükür, bana anlamsız geliyor kim 2 bardak şerbeti tek seferde içer ki insülini yetmesin? Yani sen kendini bil kendine iyi bak yediğine içtiğine dikkat et yeter. En sevdiğim şey tuz iken onu bile doğumda başka şehire gideceğim şişmeyeyim diye bıraktım :)[/QUOT

Allah bagslasn bebgını canım. Benımde korkum o yanls baeyler cıkıp kahrolmak ıstemıyorm stresm yettı bana hastanelerde ıkı sene artk tasını cıkramak ıstıyorm gtcem bakalım bugun ne dıcek dktr

Mrb,ilk 3 ay bebeğe zarar verir diye hiçbirşey kullanmadım,sonrasında Doğum yapana kadar yağ karışımları hazırlayıp sürdüm,ayrıca çatlak kremi de kullandım,çok şükür çatlamadım(annem ve ablam da bi miktar çatlak vardı genetiğimde mevcut yani),o yüzden muhakkak kullanın cildinizi elastik ve nemli tutacak bişeyler
Hangi yağları ve kremi kullandınız acaba bende 4 buçuk aylık hamileyim artık kullanmam lazım

Hanımlar 34. Haftadayım ve bugun bacagımdan belime doğru ağrı giriyor. Normal mi acaba. Bazen erken doğum belirtisi diye korkuyorum =(

Kızlar lutfen acıl cevap verrmısınız. Yarn dktra gtcem ıkılı tarama ıcın kafam karısık sız yaptrdınzmı yaptrmamak dahamı mantklı test sonucu yanls cıkabılıyormus hamılelıgımı zehr etmwk ıstemıyorum

Ben yaptırmadım. Açıkçası doktor eger bir aksilik çıkarsa aldırcaksan yaptır dedi ben de yaptırmadım. Sana kalmış canım

Karnında bi anda yumuşama var nedendir kızlar.koku hassasiyetim var,meme uçlarımda ağrıyo kusmamda var mide bulantısıda var bu yumuşaklık neden bi hafiflik var üzerimde .

Karnında bi anda yumuşama var nedendir kızlar.koku hassasiyetim var,meme uçlarımda ağrıyo kusmamda var mide bulantısıda var bu yumuşaklık neden bi hafiflik var üzerimde .
Aynısı bana da oldu 11. Haftanın içindeyim kasığımdaki sertlik bir anda geçti ayrıca sağ kasığıma bıçak gibi sancı giriryor ara ara korkuyorum

Aynısı bana da oldu 11. Haftanın içindeyim kasığımdaki sertlik bir anda geçti ayrıca sağ kasığıma bıçak gibi sancı giriryor ara ara korkuyorum
Cok sükür ben Doktora gittim ve bebegim gayet iyiydi.umarim sizinde iyi olur Bebegin bulundugu yer agriyo olabilir.agrimasinin sebebide bebek büyüdügü icin.hem Bebek Daha kücük oldugunu icin Kasik agrilari normal .

Cok sükür ben Doktora gittim ve bebegim gayet iyiydi.umarim sizinde iyi olur Bebegin bulundugu yer agriyo olabilir.agrimasinin sebebide bebek büyüdügü icin.hem Bebek Daha kücük oldugunu icin Kasik agrilari normal .
İnşAllah ondandır sevindim sağlıklı olmasına bebeğinizin sağlıkla kucağımıza alalım inşAllah
Doktor da normal demişti ama benm sancım oluyordu ara ara şiddetli değil o normal demişti bu batma gibi birşey randevuma 20 gün var daha :KK43:

İnşAllah ondandır sevindim sağlıklı olmasına bebeğinizin sağlıkla kucağımıza alalım inşAllah
Doktor da normal demişti ama benm sancım oluyordu ara ara şiddetli değil o normal demişti bu batma gibi birşey randevuma 20 gün var daha :KK43:
Batma agri hepsinin olmasi normal Ama icinin rahatlamasi icin Doktora git ya da Bebegin Kalbini dinlemek icin. Fetal dopler diye Bir alet var istedigin zaman Evde bebeginin Kalbini dinleye bilirsin.

Batma agri hepsinin olmasi normal Ama icinin rahatlamasi icin Doktora git ya da Bebegin Kalbini dinlemek icin. Fetal dopler diye Bir alet var istedigin zaman Evde bebeginin Kalbini dinleye bilirsin.
Bebeğe herhangi bir zararı YÖK değil mi bilmiyordum ben bir araştırayım çok teşekkürler

Bebeğe herhangi bir zararı YÖK değil mi bilmiyordum ben bir araştırayım çok teşekkürler
Bizim bi Arkadaş Doktora gitmis Kontrole ultrasyon bozuk diye bu dedigim aletle dinlemisler bi zarari olsa hastanede kullanilmazdi diye düsünüyorum

Hangi yağları ve kremi kullandınız acaba bende 4 buçuk aylık hamileyim artık kullanmam lazım
Palmers kakao yagı,bio oil catlak kremi,badem kayısı yagı hindistan cevizi yagı karısım yapıodum hicbirgünü es geçmedim ama bunu da belirteyim,inş işinize yarar

Palmers kakao yagı,bio oil catlak kremi,badem kayısı yagı hindistan cevizi yagı karısım yapıodum hicbirgünü es geçmedim ama bunu da belirteyim,inş işinize yarar
Aktarda sıvı yağlar oluyo küçük şişlerde karışım yaptığınız ondan mıydı bende mustelaya başladım dün bakalım nasıl biraz zor emiliyo gibi yada ben çok sürdüm bilmiyorum :KK48:

Aktarda sıvı yağlar oluyo küçük şişlerde karışım yaptığınız ondan mıydı bende mustelaya başladım dün bakalım nasıl biraz zor emiliyo gibi yada ben çok sürdüm bilmiyorum :KK48:

Gratis ve watsonsta da oluyor bu dediğim yaglarİnş çatlamadan tamamlarsınız,bol su da tavsiyem

Merhaba benimde sorum olucak 19 haftalik olduk gece göğsümden sıvı geldi normalmı erkem değilmi daha erken doğum olabilir diyorlar korkuyorum da..

Merhaba benimde sorum olucak 19 haftalik olduk gece göğsümden sıvı geldi normalmı erkem değilmi daha erken doğum olabilir diyorlar korkuyorum da..
Gebelikte Hangi Dönemde Memelerden Süt Gelir?
Hamilelik sürecinin 16. haftası itibarı ile memelerde süt üretilmeye başlanmaktadır. Bu dönem itibarı ile meme ucundan açık sarı renkte ve az miktarda bir sıvı salgılanması normal olarak görülmektedir. Doğumdan sonra ilk gelen kolostrum adı verilen bu sıvı, ilk geldiği zamanlarda yoğun bir kıvamda iken zamanla daha sulu ve daha açık renkli bir hal almaktadır.

Erken doğuma sebep olan göğüsü sıkıp süt çıkmasını sağlamakmış. Sanırım rahmin uyarılmasına sebep oluyordu. Bu yüzden göğsünü sıkacak sıkıştıracak sütyen ve kıyafetlerden kaçın derim. Bende de bir süre geldi bazen farketmeden sıkıştırıyordum o zamanlar da geliyordu. Canını sıkma öyle herşeye erken doğum olmaz bence. Ben 34 haftalıkken geçirdim o tehlikeyi ama bak 3 hafta geçti aradan.

Bu arada tecrübeli arkadaşlara benimde bir sorum olacak. Dediğim gibi 34. haftada bir erken doğum tehlikesi atlattım. Kasılmalarım çok oluyordu yatış istemişlerdi bende Edirne'den İstanbul'a geldim ailem burda olduğu için doğumu burda yapmayı istedim. O gün de düşmüştüm akşamı da sancım oldu adet sancısı gibi 4 gün hastanede kaldım 1 cm açılmayla ama sonra geçti ve çıktım. Dün yarım saat kadar tekrar bir adet sancısı gibi sancım oldu. Belimde ve karnımın özellikle bazı yerleri resmen acıyordu. Şuan iyi ama bebek hareketleri falan normal. Acaba bunlar yalancı sancılar mı yani kasılma hep oluyor uzun zamandır ama bu adet sancısını ilk defa yaşadım hastanede yatış dışında. Düzenli doğum sancıları bu şekilde ve hatta daha şiddetlileri mi ?

Bu çıkan leke bi sonuç verir mi?

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    18,2 KB · Görüntüleme: 47
X