Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

merhaba kızlar bendede pko var geçen yıl uzun süren bir tedavi sonunda gebe kaldım fakat erken doğumla kaybettim şimdi yeniden tedaviye başladık ama gene yumurtalıklarım tedaviye cevap vermiyo bu arada izmirde başka bir doktora gittim bu kez klomenin yanında 100mg bebe aspirini kullanman gerekiyor dedi bu ay deniycez bakalım olmazsa laparoskopi düşünüyorum dua edin

merhaba kızlar bendede pko var geçen yıl uzun süren bir tedavi sonunda gebe kaldım fakat erken doğumla kaybettim şimdi yeniden tedaviye başladık ama gene yumurtalıklarım tedaviye cevap vermiyo bu arada izmirde başka bir doktora gittim bu kez klomenin yanında 100mg bebe aspirini kullanman gerekiyor dedi bu ay deniycez bakalım olmazsa laparoskopi düşünüyorum dua edin

allah hepimizin hakkında hayırlsını versin... dualarımızı dileklerimizi boş çevirmesin...:Saruboceq:

merhaba cnm cok üzüldüm durumuna bende pco yeni cikti ve birtane cocugum var acaba bundan sonra neolur biraha olurmu allahtan hersey rabbim kucagimizi bos koymasin ins...

salican merhaba. Bana doktorum femara'yı hafif bir ilaç diye verdi, daha doğrusu en başında en hafifiyle başlayalım, iğne ile yumurta geliştirmek bir sonraki safha olsun demişti. Femara yumurta üretmek için kullanılıyor, hapı bitirdikten sonra gün aşırı ultrasona giriyorsun, doktor yumurtaların ne kadar büyüdüğüne bakıyor. Bazı kadınlar iyi cevap veriyor bu tedaviye, bazılarının da hiç gelişmiyor ya da yavaş gelişiyor. Femara çatlatmayı kendiliğinden sağlamıyor, onun için iğne vermesi gerekiyordu doktorunun. Eğer femaraya verilen cevap iyiyse doktorlar kendisinin çatlayabileceğini de düşünüyor ve ilk başta kendisi çatlıyor mu diye görmek için iğne yapmıyorlar. Benim doktorum da istersen bir görelim çatlayıp çatlamadığını demişti ama ben istemedim.

Femara'dan sonra folikül kisti gelişti mi sende? acaba ikinci doktorun o kisti görüp mü ağır gelmiş dedi?

Haymatlos merhaba.cevap verdiğin için teşekkür ederim.
Ben ilk defa kullanıcam femara,tedaviye yeni başlıyorum yani. ikinci doktorum femara durumu vahim olanlara verilir dedi,en baştan buna gerek yok dedi. ve aşılama yapıcaz dedi,sizce en başta aşılamaya gerek varmı? yoksa ilk doktorumun verdiği tedavi dahamı uygun? karar vermek için 1 günüm kaldı ve ben hangi doktora gidip tedaviye başlasam bilemiyorum,biriyle femara kullanıp yumurta çatlayacak ve 12 saat içinde birlikte olmak lazım, diğer doktor ise yine ilaç kullanıp ( adını hatırlamıyorum) aşılama yapılacak.?????
lütfen bilgilerinizi benle paylaşın....

Haymatlos merhaba.cevap verdiğin için teşekkür ederim.
Ben ilk defa kullanıcam femara,tedaviye yeni başlıyorum yani. ikinci doktorum femara durumu vahim olanlara verilir dedi,en baştan buna gerek yok dedi. ve aşılama yapıcaz dedi,sizce en başta aşılamaya gerek varmı? yoksa ilk doktorumun verdiği tedavi dahamı uygun? karar vermek için 1 günüm kaldı ve ben hangi doktora gidip tedaviye başlasam bilemiyorum,biriyle femara kullanıp yumurta çatlayacak ve 12 saat içinde birlikte olmak lazım, diğer doktor ise yine ilaç kullanıp ( adını hatırlamıyorum) aşılama yapılacak.?????
lütfen bilgilerinizi benle paylaşın....

aşılama dediği yine çatlatma iğnesi olmasın???? aşılamaya geçilmez çünkü ilk aşamada... yumurta takip edilir sonra çatlatma iğnesi olur... ben klomen kullandım sonrasında ise ovitrelle çatlatma iğnesi vuruldum....
femara nasıl bir hap bilmiyorum ama doğrusu hap alıp sonra takip edilip eğer yumurta çatlayacak gibiyse kendiliğinden, değilse çatlatma iğnesi ile gebelik elde edilmeye çalışmaktır.... eğer ikinci doktorun bahsettiği aşılama ise bence ilk doktoruna git.. ama bahsettiği çatlatma iğnesi vurdurmak ise o zaman her ikiside olabilir.. çünkü yapılacak işlem aynı sadece kullanılan hap farklı olacaktır....
yumurta geliştirici hapında ağırı olurmuyuş oda ayrı bir konu tabi... daha fazla yumurta elde edebilen hap vardır. "ağır gelir" çok doğru bir ifade değil bana kalırsa...

slm arkadaşlar....:1hug:
26 YASINDAYIM BES YILLIK EVLIYİM
2007 HAZIRAN AYINDA BERI BEBEK ISTIYORUZ...1 YIL DENEMEDEN SONRA DOKTORA BASVURDUK...BENIM BUTUN KONTROL VE TAHLILERIM OLDU AYNI ZAMANDA ESIMINDE SPERM TAHLILI GAYET NORMAL CIKTI BENIMDE PROLAKTIN HORMONU YUKSEKLIGIM CIKTI ILACA BASLADIM ONCE PARLODEL KULLANDIM FAKAT HORMONUM DAHA COK ARTI VE DOXTINESE BASLADIM BU ILAC IYI GELMISTI YAKLASIK 8-9 AY BOYUNCA ILAC TEDAVISI. ILAC ICITIGIM AYLARDA HORMON DUSUYOR ICMEDIM ZAMAN CIKIYORDU FAKAT GEBELIK OLUSMADI SONRASINDA DOKTORUM RAHIM FILMI CEKELIM DEDI VE CEKTIRDIK SONUC TEMIZ CIKTI.RAHIM FILMINDEN SONRA GEBELIK SANSI ARTIYORMUS BIZE 3 AY MOLA VERDI GORUSMICEZ DEDI AYNI ZAMANDA DOXTINESE DEVAM EDIYORDUM
3.AY HEMSIRE BI ABLANIN TAVSIYESILE GLUKOFEN 850MG ISIMLI HAPI KULLANDIM (DOKTOR BILGISI OLMADAN ) HAPI ADETIMIN 5.GUNUDEN ITIBAREN 13 GUN GUNDE 1 ADET ICTIM FAKAT SONRASINDA NETTEN ARASTIRDIM VE KORKUP ILACI BIRAKTIM.AMA BEN O AY HAMILE KALDIM COK SASIRMISTIM BU ILAC SAYESINDEMI HAMILE KALDIM BILEMIYORUM FAKAT BEBEK 2 AYLIKKEN GELISMEDIGI ICIN KURTAJ OLMAK ZORUNDA KALDIM....SANIRSAM BEN BU GLUKOFEN SAYESINE HAMILE KALMISTIM ARADAN 8 AY GECTI KORUNMUYORUZ BUARADA KURTAJDAN SONRA PROLAKTIN HORMONUM NORMAL SEVIYELERDE HIC ILAC ICMIYORUM.SADECE HAYIT SUYU ICIYORUM DOKTORUMA GLUKOFEN ISIMLI ILACI SOYLEDIM O AY HAMILE KALDIGIMIDA ODA BU PCOS HASTASI VE SEKER HASTALIGI OLANLARDA KULLANILIR DEDI TAHLIL YAPALIM SEKER YUKLEMESI VE HORMON TAHLILI ONA GORE TAKIP EDELIM DEDI TAHLILLERIM VE SEKER YUKLEMSI TAHLILIMDE NORMAL CIKTI YUMURTA TAKIBINE BASLADIK 2 GUNDE BIR DOKTORDAYDIM HIC ILAC KULLANMADAN 17. GUN ANCA 18 MM OLDU YUMURTAM VE TEK FOLIKÜL DOKTORUM BIRAZ GEC GELISIYO AMA İİ DEDİ VE HEMEN PRENGLY CATLATMA IGNESI OLDUM AMA NEYAZIKKI OLMADI TUTMADI :çok üzgünüm: TEKRAR ADETIMIN 3.GUNU DOKTORUMA GITTIM SON ADETIMDE 18 MM TEK FOLIKULLE TUTMADI DEMÖEK FALAN DEDI DOKTORUM OZAMAN DAHA COK FOLIKULE IHTIYACIMIZ VAR SANIRIM FALAN DEDI AMA ULTRASONLA BAKTI VE KİST OLUSMUS DEDI :uhm:BU NERDEN CIKMISTI SIMDI VE BU AY YASMIN DOGUM KONTROL HAPI KULLAN DIGER AY YINE GEL DEDI SIMDI KIZLAR BANA AKIL VERIN BU KIST CIKOLATA KISTIMI DOKTORUMUN DEDIGINDEN PEK BISEY ANLAMADIM NEOLUR DESTEGINIZE BILGILERINIZE IHTIYAZCIM VAR VE SIZDE BEN PCOLU DEILMIYIM senağlama

Glukofen dr un dediği gibi pkolularda kullanılır. genelde şeker direnci vardır çünkü o hastalarda... ben 2 sene boyunca glukophage 850 kullandım.. glukofen ile aynı ilaç... ama bende pko ve şeker direnci var... glukophage kullandığım halde gebelik olmadı.. bu ilaç tek başına gebelik şansını arttırmıyor ne yazıkki =( doktoruna danışmadan bence ilaç kullanma...
Hiç ilaç kullanmadan yumurtanın 18mm kadar büyümesi senin için bir şans...ve zaten normalde tek yumurta gelişir ve çatlar.. o tek yumurta ile hamile kalınır.. klomen vb haplarla daha fazla yumurta elde edilir.. ancak ondada çoğul gebelik riski oluşur... mesela bende bir ay tam 7 yumurta gelişti ve çatladı.. ama yinede gebelik oluşmadı =(
gelelim soruna... eger büyüyen yumurta çatlamazsa o zaman büyümeye devam ediyor ve kist oluşturuyor.. ama korkmana hiç gerek yok... bir sonraki adette genelde kayboluyor... yalnızca doğum kontrol hapı alman gerekir 1 ay.. sonraki ay kendiliğinden yok olduğunu göreceksin...
stres yapmadan sabırla beklersen hamile kalabilirsin... pkos değilsin ve testlerin normal çıkmış çünkü... şansın daha fazla yerimseniben

CANIM ÇOK SAOL MORAL VERDIN BANA AMA NEDEN BUKADAR COK BEKLEMEK ZORUNDA KALIYORUM SANIRIM BEN SEBEBSIZ INFERILITEYIM :gitme:
ALLAH HEPIMIZIN GONLUNE GORE VERSIN BIRAN ONCE MELEKLERIMIZ KUCAGIMIZA GELSIN YARABBIM:Saruboceq:

dayım evlendi.. eşi ilk ay hamile kaldı.. şirketten bir arkadaşımla birlikte karar verdik bebek işine... o 2. ay hamile kaldı... şu an 7 aylık hamile.. bense hala uğraşıyorum.. neden beklemek zorundayız bilmiyorum.. bunun cevabını bende bulamıyorum.. rabbim zamanı geldiğinde verecektir diye sabrediyorum...
ben infertelitiyim diye kendini üzme yok yere..."sağlıklı bir kadında bebek şu kadar zamanda olur" diye bir şey yokki.. bunun vakti zamanı yok.. kimisinde 1 senede olur kimisinde 1 ayda... bizimde bebişlerimiz olacak ama ne zaman olacağını sadece allah bilir.. bize düşen sabırlı olup zamanını beklemek..
stresin bu iş üzerinde o kadar ço ketkisi var ki... uzun uğraşlardan sonra hamile kalanların hikayesini okursan hep "aklımdan çıkardım bu işi rafa kaldırdım ve o ay hamile kaldım" dediklerini görürsün... dr banada en son bunu söyledi artık.. o kadar takip, testler, ilaçlar, hsg sonucu hep temiz çıkınca stres yapıyorsun sen ondan olmuyor dedi... sakin ol, spor yap (boyum 1.60 kilom 52 buna rağmen sporu tavsiye etti) bunu başarabilsek kaydirigubbakcemile3

Kafana takma bak neler oluyor
Biyolojik saat mi
Etraftan gizli bir baskı mı?
Nedir?
Anlaması ve anlatması hiç kolay değil ama bir sabah uyandım ki:
‘‘Aman Tanrım, ben bir kompleks sahibiyim!’
Bir bu eksikti!
Çocuk kompleksi.
Bebek bebek
Benim niye bir bebeğim yok?
Aşık olduğum bir adam var (nerede tahta vuracağım?), güzel bir ilişkim var (nerede tahta vuracağım?), iyi de neden bir bebeğim yok?
Artık zamanımın geldiğine mi inanıyorum, anne olmam gerektiğine mi, yoksa geç kalacağım korkusu mu? Yeryüzünde doğal sayılan bir şeyi kaçıracak mıyım duygusu mu? Kariyer da yaparım çocuk da sloganının 2. bölümünden eksik kalmak istemem ya, acaba o yüzden mi?
Resmen yavaş yavaş takıntı haline geliyor kafamda bu bebek meselesi.
Ben size bir şey söyleyeyim mi, kendin yaşamadığın her şey palavara. Bir sürü insan anlatıyor ya, yok bebeğin kokusu, yok annelik, yok bebek isteği ama başıma gelmeden dinlediklerimden bir şey çıkartabilmem mümkün değilmiş meğer.
Bu çocuk isteği kuvvetli bir şekilde bastırınca kavrıyorum durumu.
Daha önce de hamile kalmışlığım var, ama o zaman ‘‘Zamanı değil’’ demişim, istememişim.
Şimdi istiyorum...
Da...
Bu iş zannedildiği kadar kolay olmuyor. Ya da benim zannettiğim kadar. Doktora ‘‘Benim ne yapmam lazım?’’ diyorum.
‘‘Biyolojik bir rahatsızlığınız yok. Denemeye devam edin’’ diyor
Millet, bu işin ritüelleri olduğunu söylüyor.
Ne kaybederim ki?
Etraftan duyduklarımı uygulamaya başlıyorum.
Bacaklarımı duvara dayadığım ilk ay, hamile kalacağımdan yüzden 100 eminim
Böyle yaparlarmış olurmuş...
Olmuyor.
Gelde takma. Sinir oluyorum.
Ben arızalı mıyım?
Doktora soruyorum.
‘‘Hayır’’ diyor, ‘‘Denemeye devam edin.’’
‘‘Emriniz olur Doktor Bey.’
Devam...
Da...
Tık yok.
Her ay aldığım predüktörün haddi hesabı da yok.
Artık iyice takıntı haline geliyor.
Yürek çarpıntısı haline geliyor.
Afaganlar basıyor:
Neden benim bebeğim olmuyor?
Neden benim bebeğim olmuyor
Neden benim bebeğim olmuyor?
Henüz doğurmamışlar benim bu telaşımı hiçbir şekide anlamıyorlar.
Ya da anlıyorlar; benzer şeyler hissediyorlar, susuyorlar. Deniyorlar deniyorlar, gizliyorlar. Bu çocuk meselesi garip bir mesele, çiftler çocuk sahibi olmak için ne kadar uğraş verdiklerini nedense anlatmaktan hoşlanmıyorlar. Resmen yalan söylüyorlar.
Annem, ablam gibi bütün çocuk doğurmuş kadınlar ise ‘‘Üzülme canım’’ diyorlar, ‘‘Artık her şeyin bir çaresi var.’’
gözlerini benden kaçırarak ekliyorlar: ‘‘Tıbben.’’
ıyice sinirimi bozuyorlar.
Bir de ‘‘Acaba denemekten ipin ucunu mu kaçırıyorsunuz?’’ diyenler çıkıyor.
Çok sevişirsen de olmazmış!
Beni tamamen delirtiyorlar.
Sonunda bir an geliyor ne yalan söyleyeyim usanıyorum, sevişmek dışında her şeyden vaz geçiyorum:
Doktora gitmekten, ona sorular sormaktan, aşılama yöntemini araştırmaktan, kendimi telaşa vermekten, sevgilime hayatı zehir etmekten...
Bu meseleyi rölantiye alıyorum. Rafa kaldırıyorum.
Artık başka bir yaza diyorum..
Ama ben iflah olmaz bir şeyim.
Dakika bir, gol bir!
Acilen kendime başka bir takıntı buluyorum.
Spor!
Bakın, o da çok önemli.
En az bebek kadar.
Hemen Hillside'a başlıyorum, Burçin Hoca'yla tanışıyorum.
Ona açık davranıyorum:
‘‘Benim hayalim fit olmanın ötesi. Ben sizin vücudunuzdan istiyorum!’’
Gülüyor.
‘‘Bir senede sizinkini de yaparız böyle. Ama tabii sürekli gelirseniz...’’ diyor. Gelmez olur muyum?
Madem hamile kalamıyorum...
O zaman sıkı popolu, hafif kaslı, güzel vücutlu bir kadın olurum.
Bunun için uğraşırım.
Allah sizi inandırsın sadece ıstanbul'da değil Dubai'de de spor yapıyorum. LPG'ye gidiyorum.
Ben yavaş yavaş kilo da veriyorum, popoma pareyo bağlamadan ortalıkta salınacak hale geliyorum.
Kısa vadeli başka planlar da yapıyorum.
Ekim ayında bir Hindistan sonra bir Yemen...
Binbir Gece Masalları gibi seyahatler hayal ediyorum...
Ve ve ve..
Bacaklarımı duvara dayamaktan tamamen istifa ediyorum.
Bu kadar lafla kafanızı şişirdim, aslında söylemek istediğim bir cümle: Kafama takmaktan vazgeçtiğim anda hamile kaldım!
HAMıŞ: Şimdi kara kara Burçin Hoca'ya şunu soruyorum. ‘‘Sizin vücudunuzdan vazgeçtim. Karnım dışımda diğer taraflarımın benim eski vücuduma benzeyebilmesi için ne yapmam lazım?’’
Ayşe Arman
Hürriyet

CANIM DEDIKLERINDE COK HAKLISIN STRES EN BUYUK ETKEN AHH BIR SU KOCA KAFAMDAN CIKARSAM :eek:klava: AMA OLMUYO HELEKI TEDAVIYE DEVAM EDIYOSAN HIC OLMUYO SIMDI BU AY RAHATIM DOGUM KONTROL HAPI KULLANCAM OLMAZ BISEY AMA YINE BASLICAM INŞ KISTIM GIDERSE YINE DOKTORDAYIM 10 GUN BOYUNCA YUMURTA OLDUMU BUYUDUMU YOK İĞNELER CATLADIMI SU SAATTE ILISKI BU SAATTE ILIŞKII STRES YAPMAMEK ELDE DEGILKI HELEKI BEN COK MAN KAFAYIM YA HERSEYDE PANIK :çok üzgünüm: GECI BUNUDA IKI AY DAHA DENICEM GALIBA YUMURTA TAKIP OLAYINI SONRA BIRAZ MOLA VERIRIIM OLMASSA SONRADA ARTIK NELER BEKLIYO BILINMEZ İNŞ.. BIZLERDE KAFAMDAN CIKARDIGIM AY HAMILE KALDIM DIYEBILEN GURUBA KATILIIRIZ senağlamasenağlama

hiç kolay değil... akıldan çıkmıyor elbette.. sana söylüyorum ama ben yapabiliyormuyum? hayır =)
ben medical park göztepe hastanesine gidiyorum.. sürekli doktorum orada.... 7 ay klomen+çatlatma iğnesi olup sonuç elde edemeyince bu sefer Florence Nightengale hastanesine gittim.. yardımçı doçentti doktor... testlerimi gösterdim derdimi anlattım.. muayene etti ve dediki bir sorun yok stres yapmayıp denemeye devam edeceksin.. ee dedim nasıl olacak olmuyor stres yapmadan... doktora gitme dedi... sürekli kontrol olmak, yumurtam kaç mm olmuş, kistleşmişmi, çatladımı bunların hepsi strese sebep oluyor... doktora hiç gitmeden kendi kendine ve olabildiğince stresden uzak olarak dene ve spor yap dedi...
bende geçen ay hiç doktora gitmedim... ama olmadı... cuma günü hsg çektirdim.. birşey çıkmadı... ve 1 sene dolana kadar kendi başıma denicem ve doktora gitmicem... stressiz bi şekilde denemeye çalışıcam...
senin ne kadar oldu tedaviye başlayalı? doktora gitmeden kendi kendine kalsan biraz?

CANIM BIZ 2007 HAZIRAN AYINDAN BERI ISTIYORUZ VE YAZMISTIMYA 8 AY ONCE BIR KÜRTAJIM VAR O AYDA GLUKOFEN ILACINI CIMISTIM YANI BENIM ICIN ZAMAN KAYBI YOK AMA SENIN DAHA COK YENI BENCEDE BEKLE SABRET DUA ET BOSUNA KENDINI DOKTORLARDA HARAP ETME CUNKI BEN COK ETKILENIYORUM GERCEKTEN SU DOKTOR OLAYINDAN :gitme: BEN 1 SENE GECTI OYLE GITTIM ILK DOKTORA OZAMAN PROLAKTIN CIKTI HAYATIMDA BILMEZDIM HASTANE YOL IGNE KAN ALMA senağlama AMA SIMDI OOOOO KAN VERMELER MUAYENELER KÜRTAJ ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN BIZE BU SINAVDAN BIRAN ONCE GECIRSINN:Saruboceq:

doğru yazmıştın... bu kadar süre olduğunda aşılamayı tercih ediyor dr lar.. sende bunu denemek istemediler mi?
bende öyleydim.. hastane yolu bilmezdim... son 8 aydır sürekli yumurta takibi, 2 günde bir gitmeler, testler, hsg....kafamçokkarıştı
allah bundan büyük dert vermesin.. şükür halimize... hastanede neler görüyoruz :nazar:

doğru yazmıştın... bu kadar süre olduğunda aşılamayı tercih ediyor dr lar.. sende bunu denemek istemediler mi?
bende öyleydim.. hastane yolu bilmezdim... son 8 aydır sürekli yumurta takibi, 2 günde bir gitmeler, testler, hsg....kafamçokkarıştı
allah bundan büyük dert vermesin.. şükür halimize... hastanede neler görüyoruz :nazar:[/QU
tabıo allah baska dert vermesın neler var ben 2.5 aylık bebgımı aldırdıgımda cok kotu olmusutum ama sonrasında neler anlattılar sukrettım halıme:Saruboceq:
bır gebelık gecırdıgımden asılma falan demıyo doktorum hatta ona kalsa kendı halıme bırakır benı ama ben artık beklemek ıstemıyorum canım :çok üzgünüm:

hımm... doğru bir gebelik var sonuçta....
sen çok daha şanlısın bence.... kendini yok yere üzme... rabbim zamanı geldiğinde sana da bana da isteyen herkesede verecektir...

aşılama dediği yine çatlatma iğnesi olmasın???? aşılamaya geçilmez çünkü ilk aşamada... yumurta takip edilir sonra çatlatma iğnesi olur... ben klomen kullandım sonrasında ise ovitrelle çatlatma iğnesi vuruldum....
femara nasıl bir hap bilmiyorum ama doğrusu hap alıp sonra takip edilip eğer yumurta çatlayacak gibiyse kendiliğinden, değilse çatlatma iğnesi ile gebelik elde edilmeye çalışmaktır.... eğer ikinci doktorun bahsettiği aşılama ise bence ilk doktoruna git.. ama bahsettiği çatlatma iğnesi vurdurmak ise o zaman her ikiside olabilir.. çünkü yapılacak işlem aynı sadece kullanılan hap farklı olacaktır....
yumurta geliştirici hapında ağırı olurmuyuş oda ayrı bir konu tabi... daha fazla yumurta elde edebilen hap vardır. "ağır gelir" çok doğru bir ifade değil bana kalırsa...

lapacı teşekkür ederim...
anladığım kadarı ile aşılama daha sonraki safha.doktorun kasttettiği aşılama , çatlatma iğnesi değil.evet ben ilk doktoruma gideyim... hangi hastaneye gidiyorsunuz? önerebileceğiniz bir doktor varmı:??

lapacı teşekkür ederim...
anladığım kadarı ile aşılama daha sonraki safha.doktorun kasttettiği aşılama , çatlatma iğnesi değil.evet ben ilk doktoruma gideyim... hangi hastaneye gidiyorsunuz? önerebileceğiniz bir doktor varmı:??

ben medical park göztepe hastanesine gidiyorum.. doktorum mehtap yazıcıoğlu.. çok ilgili ve bilgili bir doktor... çok iyi niyetli..ama çok yoğun...yoğunluktan dalgın olabiliyo ve bazı şeyleri unutabiliyo... birde gökmen iyigün var... oda çok iyi bir doktor imiş.. erkek olduğu için tercih etmedim ben

X