Zayıflamaya Yardımcı Bitkisel Çaylar ve Hazırlanışları

XSXimal

Üzeni yolla... Salla...
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2007
2.082
9
BİTKİSEL ÇAYLAR

1-MATE ÇAYI: Kan dolaşımını hızlandırıcı kafein sayesinde daha fazla enerji harcanmasını sağlıyor. İçindeki C vitamini ile bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
Yapılışı: Bir bardak için, bir tatlı kaşığı konur, sıcak su dökülerek 5-6 dk. demlenmeye bırakılır.

2-OOLONG ÇAYI: Yağların yakılmasını hızlandırıyor ve vücutta yağ depolanmasını sağlayan enzimlerin salgılanmasını yavaşlatıyor.
Yapılışı: Bardak başına bir tatlı kaşığı konularak sıcak su ile 2-3 dk demlendirilir.

3-KAYIN AĞACI YAPRAĞI ÇAYI: İçerdiği etken maddeler, vücuttaki fazla suyun ve zararlı maddelerin atılmasını kolaylaştırıyor.
Yapılışı: Bardak başına bir tatlı kaşığı konur ve üzerine sıcak su eklenerek 10-15 dk demlenmeye bırakılır.

4-LİMON OTU ÇAYI: Yağların yakılmasını kolaylaştırıyor, içerdiği A vitamini sayesinde cildi güzelleştiriyor. Bağışıklık sistemimizi de kuvvetlendiriyor.
Yapılışı: Bardak başına bir tatlı kaşığı konur ve sıcak su ile 3-5 dk dinlendirilmeye bırakılır.

5-YEŞİL ÇAY: Vücuttaki yağın yakılmasını hızlandırır hem de bağırsaktan dokulara yağ emilimini azaltır.(Kanser riskini düşürücü etkisi vardır.)
Yapılışı: Bir demlik çay yapmak için bir tatlı kaşığı yeterli. Sıcak suyu döktükten sonra 5 dk demlenmesi yeterli.

6-CİVANPERÇEMİ ÇAYI: Sindirimi hızlandırıcı etkisiyle iyi bir yağ yakıcıdır. İçerdiği yağlar sayesinde gaz spazmı ağrılarını da hafifletir.
Yapılışı: Bardak başına 1-2 tatlı kaşığı koyun ve sıcak suyu döküp 5-10 dk dinlendirin.

7-ISIRGAN OTU ÇAYI: Fazla suyun vücuttan atılmasını sağlayarak kilo verdiriyor.(Kanserden koruyucu etkisi vardır.)
Yapılışı: Bardak başına iki tatlı kaşığı konularak kaynatılır 10 dk bekletildikten sonra içilir.

8-AYNISEFA ÇAYI: Dolaşım sistemini uyarıcı, kan ve vücudu zararlı yağlardan temizleyici özelliğe sahiptir. Terletici ve idrar söktürücü de olması, vücutta şişkinlik yapan fazla suyun atılmasına yardımcı olur.
Yapılışı: Bir çay kaşığı aynısefanın üzerine iki bardak kaynar su ilave edilerek 5 dk demlenmeye bırakılır.

9-ZENCEFİLLİ KARIŞIM ÇAYI: Bağırsakları çalıştırır ve yiyeceklerin sindirilmesini hızlandırarak sindirimi kolaylaştırır.
Yapılışı: 1 kabuk tarçın, 4-5 kakule tanesi,1 kök zencefil,2 karanfil tanesi ve bir fiske karabiberi karıştırın. 5 bardak suya 2 yemek kaşığı çay katın ve 10-20 dk hafif ateşte kaynatın. 10-15 dk. Beklettikten sonra süzgeçten geçirin. Daha etkili olması için 7 bardak yağsız süt ilave edin.

10-KEKİK ÇAYI: Vücut yağlarını erittiği ve damar tıkanıklarını önlendiği biliniyor. Kan dolaşımını uyarıcı etkisi de bir başka yararlı özelliği.
Yapılışı: 1-2 çay kaşığı kekik, 1 bardak kaynar suyla demlenir.7-8 dk sonra süzülüp içilebilir.

bitki uzmanı(BİTKİ ÇAYI)

--------------------------------------------------------------------------------

kısslar bugün bitki uzmanı geldi bize.her eve gidip zayılama aleti satıyorlar normalda 600 milyon olan ürün emekli ailelere 290 ytleye satıyorlar ve yeşil çay içtigimi söyledim bergamut aromalı diye söyledim yeşil çayın ne faydası varmış nede zararı bana BİTKİ ÇAYI TARİFİ VERDİ sizlerle paylamak istedim........

KETEN TOHUMU
FUNDA
BİBERİYE
KEKİK
KARABAŞ
AT KUYRUGU
MISIR PÜSKÜLÜ
ZENCEFİL
CİVAN PERÇİM
KANTRON
REZENE
ANASON bunların hepsini azar azar alıp aktardan ve toz halinde yapın diceksiniz toz halinde veriyorlar 10milyonluk.sabah akşam yarım limon sıkıp içilcek.ve ben bugün gittim aldım hemde çok oldu en az 2 ay gider

Arkadaşlar bi hemşire bana 2 tane orta boy soğani soyup 4 e bölüp 1 lt suda kaynatip içmek yağ yakimini hizlandiri ve çabuk kilo verirsin demişti denedim ama sicakken içemedim çok sassi kokuodu ama sabah içtim soğuyunca fena değildi şu 5 i bir arada bitki çayindan bile güzeldi eğer içen varsa soğan suyu bizimle paylaşsin fayda görüp görmediğini

Ben 20 kiloyu hemen hemen 1 sene içinde verdim...
74 kilo ile doğuma gittim, şimdi 52 kiloyum.
Yediklerime sürekli dikkat ettim, bol bol su içtim, tatlıyı çok az tadımlık olarak yedim.
Çocuk olduğu için spor pek yapamadım ama ev işlerini arttırarak enerji kaybetmeye çalıştım.
Tatsız içemeyeceğim bazı çayların içine eczaneden tatlandırıcı aldım.
Sebze yemeklerine ağırlık verdim, kepek ekmeği kullandım...
Aslında kararlı olunca insan daha çabuk veriyor kiloyu...
İşte buda son halim...

arkadaşlar ben geçen sene şöyle bir formül denemiştim ve çok yararını gördüm sizinle paylaşmak istedim..
funda yaprağı , biberiye , yeşil çayı aktardan alıp hepsini karıştırarak kaynattım. kahvaltıdan sonra 1 bardak içtim ve 1 ayda 6 kilo verdim tabi harekette şart :)

X