Hamilelikte kan pıhtılaşması

leylim bende 3 düşük yaşadım 3.de kürtaj olmak zorunda kaldım bendede aynı sorun çıktı şu anda hergün babyprin alıyorum dr hamile kaldıktan sonra doğuma kadar iğne olman gerekecek dedi Allah dermansız dert vermesin yeter ki geçmiş olsun canım a.s.

arkadaşlar merhaba, bizde bebek için tedavi görüyoruz nasipse yazın mikroenjeksiyon yapılacak, en son tahlillerde "protein s" ki ben yeni duydum adını yüksek çıktı pıhtılaşmayla ilgiliymiş dr. günde 1 tane bebek aspirini verdi. sizin de problem bu mu?

kızlar aranızda MHFR 677 homozigot olan varmı iğnemi kullanıyorsunuz asprinmi test sonucum

Hastada, MTHFR C677T geninde homozigot mutasyon saptanmıştır.
Factor XIII V34L ve B-FİBRİNOGEN -455 G>A genlerinde heterozigot mutasyon saptanmıştır.
ACE Ins/Del genotopi ve PAI 5G/5G genotipi saptanmıştır.
APO E alleli 3/3 olarak bulunmuştur.

homosistein: 8.95
kardiyoplipin IgG: Negatif
kardiyoplipin IgM: Negatif
protombin zamanı normal
protein C ve S normal
Aptt normal
Inr normal

Son düzenleme:
kızlar aranızda MHFR 677 homozigot olan varmı iğnemi kullanıyorsunuz asprinmi test sonucum

Factor XIII V34L ve B-FİBRİNOGEN -455 G>A genlerinde heterozigot mutasyon saptanmıştır.
APO E alleli 3/3 olarak bulunmuştur.
homosistein: 8.95
kardiyoplipin IgG: Negatif
kardiyoplipin IgM: Negatif
protombin zamanı normal
protein C ve S normal
Aptt normal
Inr normal

APO E alleli 3/3 olarak bulunmuştur. bunların aynısı bendede cıktı

leylim bende 3 düşük yaşadım 3.de kürtaj olmak zorunda kaldım bendede aynı sorun çıktı şu anda hergün babyprin alıyorum dr hamile kaldıktan sonra doğuma kadar iğne olman gerekecek dedi Allah dermansız dert vermesin yeter ki geçmiş olsun canım a.s.

benimde aynı oldu iki tanesi düştü üçünçüyü kürtaj oldum sonra tahliller yapıldısonuç kan pıhtılaşmasıdedigin gibiallah dermansız dert vermesin halimizede sükürler olsun ki cocugumuzallah isteyen herkese versin

leylim sen iğnemi olucaksın hamile kalınca kararlımısın yani bana her dr farklı soyledi kimi iğne diyor kimi sadece asprin ne yapacağımı şaşırdım sen ne yapacaksın

leylim birde kocaelide hangi dr a gidiyorsun benimle aynı durumda bir arkadaşım daha var oda kocaelide onada kimi iğne demiş kimi gerek yok demiş dr unu merak ettim ve sana ne tavsiye ettiğini senin daha önce doğumun yok dimi şuandada hamile değilsin ne karar aldığını yazarsan çok sevinirim ben şaşırdım bu drlar yüzündende

ya arkadaşlar bir şüko arkadaşımız bu iğneleri kullanıp düşük yapmış sonra asprinle doğurmuş yani onun içinde iğnedende korkuyorum kaş yapıcaz diye göz çıkarmayalım :1no2: drlarda başka başka konuşuyor çok canım sıkkın bende aralıkta kürtaj oldum

ya arkadaşlar bir şüko arkadaşımız bu iğneleri kullanıp düşük yapmış sonra asprinle doğurmuş yani onun içinde iğnedende korkuyorum kaş yapıcaz diye göz çıkarmayalım :1no2: drlarda başka başka konuşuyor çok canım sıkkın bende aralıkta kürtaj oldum

merhaba aekadaşım şükonun durumu heterizottu ve aspirin yeterli geliyor ama benim faktörv den heterizigot ve homozigotvar yani iki bozuk geni almışım bu yüzden kesinlikle iğne olmam gerekli ve benim 14 saatlik yolculuk yapmam bile tehlikeliymiş yolculuğa çıkarken bile iğne olmam gerekliymiş şükoya aspirin yeterliydi inşallah bizimde olur

canım bende 2. gebeliğimi yaşıyorum bi önceki 32 haftalıkken doğuma bi ay kala içimde öldü.ölü doğum yaptım.şimdi bi sene sonra gene hamileyim ve bende iğne vurunuyorum..kendim yapıyorum hergün bacaktan....fluxum adı..ssk varsa doktorun yazacağı raporla ücretsiz alıyorsun....kan pıhtılaşması sorununa aspirinde iyi geliyormuş....

canım geçmis olsun ikici hamileliğinde iğne oldunmu bunu çok merak ettim senin faktör neydi

leylim birde kocaelide hangi dr a gidiyorsun benimle aynı durumda bir arkadaşım daha var oda kocaelide onada kimi iğne demiş kimi gerek yok demiş dr unu merak ettim ve sana ne tavsiye ettiğini senin daha önce doğumun yok dimi şuandada hamile değilsin ne karar aldığını yazarsan çok sevinirim ben şaşırdım bu drlar yüzündende

bade benim doktorum veysel bey daha net konuşmadık hamile kaldımmı onları konuşcaz veysel bey özel muanesi var gölcük ailetıp merkezindedaha önce dogumum olmadı benim iki düşük üçünçü kürtaj oldu

Son düzenleme:
arkadaşlar bu durumda illaki iğne şart çünkü bende aynı sorunları yaşayıp doğmu yapmış biri olarak söylüyorum coraspirinler herhangi bir kanamada kan biraz zor durduruluyor o yüzden iğne tercih ediliyor ama doktorunuz aksi bi şey söylerse onu bilemem iyi bir doktora başvurun profesör olabilir doktorunda uzmanı olsun çünkü bu önemli bir konu ber hamileliğimde 1. ayından itibaren cleaxen iğne günde bir tane 7.9. aya kadar hem iğne hemde coraspirin kullandım bilginize

kızlar ne oldu sesiniz soluğunuz kesilde aranızda hamile olan yokmu iyi haberlerinizi bekliyorum bebişlerimiz gelsin bizde onları sevelim

slm arkdşlr.bende eylül ayında 1 düşük yaptım.4haftalıktı.gerekli testlerimi yaptırdım ve MTHFR677 ve MTHFR1298 heterozigot mutasyon çıktı.dr um gebelik öncesi 1 ay B12 çinko elevit ve folikasit verdi.bunlar kanı yeniliyomuş ve yeni kan da pıhtısını kaybediyomuş.hamile kalıncada hergün iğne dedi.bilginiz olsun.

gemiş olsun canım bu sorun bizdede var,kızlarr hamile kalsamda başlasam artık şu iğnelere allah inşallah beb nasip eder hepimize

çok şükürki tedavisi olmayan bşy değil.hepimiz için.umarım hayırlısıyla hepimiz en kısa zamanda sağlıklı bebişlerimize kavuşuruz...

X