Bebek Beslenmesi Bebek Tuzlama......

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

nazarboncugum

naz kızım hoşgeldin......
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2009
10.682
4
39
bebek tuzlama bazı yerlerde adet haline gelmiş
buda nereden çıkı demeyin hatta teyzem bebek tuzluyor diye hep bebeği olanlar çağırır teyzemi tuzlatmak için aktara gidince bebek tuzlama malzemesi deyince aktar malzemeleri verir içinde öğütülmüş defne yaprağı karanfil nöbet şekeri ve ince tuz ooluyor bildiğim kadarıyla ....
güya ilerde bebeğin ter kokmasını vs önlüyormuş
siz tuzlanmalı diyenlerdenmisiniz tuzlanmamalı mı?

ben ılk defa duyuyorum.. :1shok: :1shok: cevremde de hıc yapılmadı bole bısı ama tabıı kısılere gore yorelere gore degısır.. :nazar: olurda Rabbım ılerde bebıs nasıp ederse ne yaptırırım ne de yaparım sanırım.. :sinifsinif: bılımsel bı gerceklıgı acıklaması yok sanıyorum.. CADIARZU

bizim burdada tuzluyorlar ve gerçekten iyi oldugunu söylerler benimde olursa inşalahhhhhhhh bende düşünüyorum tuzlatmayı

tuzlanmamışım ama teri kokmayan şanslı insanlardanım, zaten ter kokusu vücumuzdaki bakterilerin tipine bağlı olarak oluşuyor, o yüzden pek işe yaradığını düşünmüyorum.

ALLAH(CC)bağışlarsa 2 evladım var ikisinide tuzladım bir sakınca görmedim bilakis bende tuzda yatırılmışım ağzıma kadar her yanım tuzlanmış ve o şekilde 1 saat bekletmişler ama gerçekten ne ağzım nede terim kokar çokşükür kardeşimi annem kıyıp tuzlamamış o ben gibi değil bi gün duş almasa kokar.

hem ben öle aktardan özel bişiy almadım bildiğimiz sofra tuzu kullandım.kaydirigubbakcemile5

hem bir deyimimiz bile var TUZLAYAYIMDA KOKMA diye kaydirigubbakcemile3

aaa ılk defa duydum valla ..cok ılgınc..hıc duymamıstım...
nasıl yapılıyo pekı

cnm herkes değişik yapıyormuş bunu
bizde nasıl yapıldığını sölimm bebeği banyo suyu ile biraz ıslatıyorsunn
ve bu tuzlama malzemeleriini krem sürer gibi bebeğin her yerine sürüyosun sonra hemen kuruyo zaten bebeği kundağa sarıp biraz bekletiyorsun ama misler gibi kokuyo hatta bebek uyuyo bile o ara soonra bebeği yıkıyosun bildiğim böylee yıkandıktan sonra bile mis mis karanfil defne kokuları geliyo bebekten

allah razi olsun ki benimde annem tuzladi kizimi
ben hicbir sakinca görmüyorum bunda
ameliyatli oldugum icin o dönem annem fazlasiyl ilgilendi tuanamla
fakat bir gece beklemesi gerekir dedi annem
ben dayanamadim kundakli haline
ama tuana ne agladi ne rahatsizlik duydu
hatta aksine tuzlaninca misil misil uyudu
insallahda ileride faydasini görür melegim

evet bizde de tuzlarlar..
bebğin banyo suyun bir avuç ince tuz konur.kötü ter kokmasını önlediğini söylerler.benim kızımıda tuzlamışık mesela..böle söyleyice biraz komikgeliyo insana..

valla hemşireler tuzlamayın falan diyorlarmış ama benim bebeğim yok ama olsa tuzlatmak isterim yararlı olduğunu düşünüyorum olmasada tuzlansın

walla bizim oralarda ( malatyada) birde öllüğe yatırırlar böyle değişik bi toprak yani annem beni yatırmıs şimdi benim bebişim olursa onuda yatırcakmıs yani inşallah olurda yatırır anneannesi

benim bücür hastaneden cikar cikmaz eve geldigimiz gün tuzlandi
ne azikki 10 gün kaldim ben ma olsun tuzlandi
biz 3kardesde tuzlanmisiz :)

allah razi olsun ki benimde annem tuzladi kizimi
ben hicbir sakinca görmüyorum bunda
ameliyatli oldugum icin o dönem annem fazlasiyl ilgilendi tuanamla
fakat bir gece beklemesi gerekir dedi annem
ben dayanamadim kundakli haline
ama tuana ne agladi ne rahatsizlik duydu
hatta aksine tuzlaninca misil misil uyudu
insallahda ileride faydasini görür melegim

evet cnm bir gece durduranlarda oluyor
ilk tuzlarken bebek az ağlıyor sonra vücudu uyuştuğu için mışıl mışıl uyuyor ne güzel
inş faydasını görür cnm

Belki kızacaksınız ama ben böyle şeylere inanmam. Kızımıda tuzlamadım. Hatta bu yüzden kaynanamla kavga bile ettim. :jeyyar: Ter kokusu bakteriyle alakalı ve genle ilgili birşey. Bende tuzlanmamışım ama kokmam. Güya eşimi tuzlamışlar ama bi görseniz, ayakları yıkanmasın, ölü balık gibi kokar. delikafadulden

cnm herkes değişik yapıyormuş bunu
bizde nasıl yapıldığını sölimm bebeği banyo suyu ile biraz ıslatıyorsunn
ve bu tuzlama malzemeleriini krem sürer gibi bebeğin her yerine sürüyosun sonra hemen kuruyo zaten bebeği kundağa sarıp biraz bekletiyorsun ama misler gibi kokuyo hatta bebek uyuyo bile o ara soonra bebeği yıkıyosun bildiğim böylee yıkandıktan sonra bile mis mis karanfil defne kokuları geliyo bebekten

kolaymıs ve kotu bısede degıl sonucta..ama ılk kez duydum buralarda ne yapılır nede bı kımseden duydum

benim annemde yıkarken ev tuzuyla ovdu çocuklarımı ama,
boncuumun tarif ettiiği gibi aktardan bitkisel karışımı bilmiyodum...

X