100mg'lik şeker yüklemesi???

ELALI

biriciğim, canım kızım...
Kayıtlı Üye
12 Mart 2008
7.031
19
Merhaba arkadaşlara.s.
Çarşamba günü 50mg'lik şeker yüklememi yaptırmıştım, sonucu bugün aldım tokluk kan şekerim 145 çıkmış yani yüksek:çok üzgünüm: dr. 100'lük şeker yükleme yapılması gerektiğini söyledi...
Ben üniversite hastanesine gidiyorum orda bunun içinde en yakın 17 temmuza gün verdiler, bu süreç uzun olduğu için yarın özel hastane laboratuarında 100lük yüklememi yaptıracağım, sonuçlar yarın çıkar ama ben doktora en erken önümüzdeki hafta ortası gösterebilirim...
100lük şeker yüklemesinde 1 kez aç karna, kan alındıktan şekerli suyun içilmesinden sonra saatte bir 3 kez kan alacaklarmış, bu değerlerin normali nedir? daha önce yaptıran arkadaşlar değerlerim kaça kadar çıkarsa iyi olur? doktora gösterene kadar içimin rahat olması için yardımlarınızı bekliyorum...

canım benimde ilk yüklemede 149 çıktı 3günlük dietten onra 100gr glikoz içtim.beklemek çok zor oluyo daha onra 90 çıktı değerler anırım 100 110 u geçmemei gerekiyor.eğer daha yükeke diet verir doktorun.ben 32.haftadayım allaha şükür şeker yok

benimde 50 gr yüksek cıktı 100 gr istedi gdip yaptırcam bakalım

Gecmis olsun..bendede yuksek cikmisti degerler ve diyabet oldugunu acikladi doktor..Diyetle idare ediyorum bende Allaha sukur igne vermediler...Bende bununla ilgili konu acmistim orayada bir goz at istersen...
http://www.kadinlarkulubu.com/hamilelerden-haberler-soru-sorunlar/290184-hamilikte-diabet-2.html

Birde degerleri sormussun ama benim o gun o kadar moralim bozulduki aglamaktan deger falan gormedi gozum...
Bildigim sadece ac karnina 70-95 tok karnina yemekten bir saat sonra 140 iki saat sonra 120 yi gecmemesi...

Tekrar gecmis olsun insallah degerlerin dusuktur igneye diyete bile gerek kalmadan saglikla alirsin kucagina..

X