Progestan kullanımı

ofline

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2010
271
7
hanımlar doktor bana gündü 3 kez içmek üzere progestan verdi.
ama herhangi bir kanama vb durum yok bundan 3 yerine 1 tane içsem sorun olurmu.

cnm doktora ilk gittiğimde düşüğüm olduğunu öğrendiği için bana bitene kadar günde 3 tane içmemi istedi..bide rahmin dışında kan gördüğü için...2. kontrolümde rogestan bitmişti..ama bi anda kesmenin doğru olmuyacağını söyledi bu sefer 1 haft 2 şer tane iç 1 haft 1 tane içip bırak dedi... bu 3 tane progestanıda aynı anda alma dedi 1 gündüz 2 yatarken çüünkü bulantı uyku ve yapabiliyor die...içtikden sonra rahmin etrafı tertemizdi...doktor çok sevindi..malum vukaatlı ollunca..şimdi buraktım şükür iyiyim..DOKTORUNU DİNLE..ÇÜNKÜ PROGESTAN ANNE VE BEBEĞİN DOSTU DERLER... BİLEN KİŞİLER..

canım kullan mmutlaka doktor ne dediyse ona göre.
bende 1 aydır kullanıyorum.aynı ilaç ben onu vajinadan koyuyorum.top gibi beyaz
doktor öyle verdi bana tüp bebk benimki

ben o ilaci 5. haftadan 16.haftaya kadar kullandim...cok sukur melegim benimle kaldi.doguma bir aydan biraz fazla var insallah kucagimada alirim...bence doktorun verdiyse sakin ihmal etme kullan mutlaka...saglikli bi gebelik gecirirsin umarim:CüvCüv::ecrin_bebek:

benimde rahim içinde kanamam vardı 4. haftada ve 12. hafta ya kadar kullandım bende 2. haftada kanamam tamaen gitmişti ama ilk 3 ay kullamdık meleğimle . dısarı hiç çıkmadı şükürama genede tedirgin ediciydi ve ben 3*2 vajinal yoldan kullanmıstım canım . sende kullan vardır dr un bir bildiği

banada verdi 2 ay boyunca hergun 1 tane kullan dedi ama ben hiç içmedim daha bende başlıyım içmeye

selam arkadaşlar, yeni katıldım buraya, banada bu ilaçtan verdi doktor, dışarda küçük bir kanlanma olduğu için, tedbir amaçlı ama ilaç kullanmayı hiç sevmiyorum ve hep tedirgin oluyorum. bundan yıllar sonrasınada garanti verebiliyorlarmı çok merak ediyorum.Öyle yazılar okudum çünkü, kırk yıl önce verilen ilaçların neticeleri bugün çıkıyormuş :KK43: Allah hepimize yardım etsin

Arkadaslar bende 4+3 haftalik hamileyim dun gittim banada gunde 3 kez verdi ikisini yutuyorum digerini gece vaginal olarak kullaniyorum. Bende simdilik sorun yok destek icin verdigini soyledi. sizlerede oylemi verdi?

cnm benim rahmin içinde kanama bölgem vardı onun için vermişti... ama ilk gittiğimdede 1 düşüğüm olduğu için riske atmayalım dedi kullandım..iyikide kullanmışım...ve halada kullanıyorum...

mrhaba. bende yaklaşık 1 haftadır günde 2 defa progesteron kullanıyorum doktorum bu şekilde verdi bana. benimle aynı durumda olan bir arkadaşım 2 gün içmedi ve dün düşük yaptı. bence sakın kendince bırakma allah korusun...

geçen gün lekelenme tarznda bi akıntım oldu kahverengi telaşlandm doktoruma gittim düşük riskin yok bazı bünyelerde böle olabilio dedi ya da ilişki yaşadysan eşinle ondan da olmştr dedi yine de tedbir olarak veri progestanı 10 gün içicem 3 kez bence doktorunuz ne diosa uyun sonra pişman olmayn

merhaba arkadaşlar bende progestan kullanıyorum günde 3 tane 200 lük ama ben vajinadan alıyorum drum 3 ay kullanmamı söyledi içerigini okudum hamileler agızdan almasın diyor ama iyice drunuza sorun ben tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım transferden sonra başladım kullanmaya 3 haftadır vajinadan kullanıyorum

Benim ilk gebeliğim ve daha 6 haftalığız daha yeni öğrendim ve doktorum hemen verdi bu ilacı. düşük tehliken var dedi rahme çok yakınmış :KK43: Ben de günde iki defa almaya başladim bu 2.günüm, yalnız ağızdan alıyorum içeriğinde o konuda bir bilgi bulamadım zaten.

Son düzenleme:
hamile olduğumu öğrendiğimde 4 haftalık olmuştu, bundan sonraki 2 adet görme dönemine denk gelen günlerde kahverengi akıntılarım oluyordu, ilk farkettiğimde doktoruma gittim ve progestan 100 lük verdi, ağızdan günde 1 kere. bu ilaç bebeğin tutunmasını, düşük olasılığını azaltmaya yarıyormuş, ben 2 aydan uzun süre kullandım, 3. aydan sonra doktorum bıraktırdı, ilacı kullanırken yine kahverengi akıntı oldu, doktoruma sordum, sıkıntı yok dedi, 3. aydan sonra da bıraktırdı. önerim, tek bir doktorun kontrolü altında olun, yaşadığınız her türlü sıkıntıyı kendisiyle paylaşın, bu bilgileri kayıt altına alıyorlar, ilerleyen zamanlarda farklı bir şikayetle karşılaştığınızda önceki kayıtlar işe yarıyor ve doktorunuzun dediklerine uyun, şüphe duyduğunuz herşeyi de sorun, bizi aydınlatmak onların görevi, bunu unutmayın.

hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip Allah bebeciklerimizi...

kizlar selam benim de kahverengi kanamalarim oluyordu sonra kirmizi oldu hem de yogun, acile gittim progestan igne vuruldum. simdi ne hap verdi doktor ne igne ama 10 gundur hala kahverengi lekelenmelerim devam ediyor, rahimde kan gorunmuyor. kafayi yemek uzereyim neden kaynaklaniyor bu lekeler?
ben mi desem doktora bana progestan yazin diye? yoksa isine karismasam mi bir bildigi vardir.

hamile olduğumu öğrendiğimde 4 haftalık olmuştu, bundan sonraki 2 adet görme dönemine denk gelen günlerde kahverengi akıntılarım oluyordu, ilk farkettiğimde doktoruma gittim ve progestan 100 lük verdi, ağızdan günde 1 kere. bu ilaç bebeğin tutunmasını, düşük olasılığını azaltmaya yarıyormuş, ben 2 aydan uzun süre kullandım, 3. aydan sonra doktorum bıraktırdı, ilacı kullanırken yine kahverengi akıntı oldu, doktoruma sordum, sıkıntı yok dedi, 3. aydan sonra da bıraktırdı. önerim, tek bir doktorun kontrolü altında olun, yaşadığınız her türlü sıkıntıyı kendisiyle paylaşın, bu bilgileri kayıt altına alıyorlar, ilerleyen zamanlarda farklı bir şikayetle karşılaştığınızda önceki kayıtlar işe yarıyor ve doktorunuzun dediklerine uyun, şüphe duyduğunuz herşeyi de sorun, bizi aydınlatmak onların görevi, bunu unutmayın.

hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip Allah bebeciklerimizi...

3. aydan sonra kahverengi akintilarin kesilmis miydi peki? ben de ne ilac kulaniyorum ne igne doktorun da haberi var kahverengi akintim var, korkuyorum.

merhaba ben 5+2 hamileyim doktor akıntı şeklinde kanamam oldugu için progesteron başladı.. vajinal ultrasyondan baktıgı halde yolk sac ı ve bebegi göremedi.. erken daha diyebilirsiniz ama benim kesem 11 mm yani 10 ve üstünde yolc sac en azından görülmeliydi haftaya gidicem hala yoksa alıcaklar boş gebelik diye :KK43:( bunu yaşayan arkadaşlar var mı? ilk gebeligim ve onu kaybetmek istemiyorum..

merhaba kızlar dün doktora kontrole gittim.sabit olarak gitmeyi düşündüğüm doktora ilk gidişimdi. 6 haftalık hamileyim. önceki hafta kahverengi lekelenmem olduğu için başka bir doktor günde 3 tane progestan verdi. ama dün gittiğim doktorum içmene gerek yok progestanı dedi.ben yutarak içiyordum, o şekilde bir etkisi olmaz zaten dedi.kanaman olursa iğnesini veririm dedi ama bırakmaktan korkuyorum ilacı.hatta dün doktordan döndükten sonra kanlı bir akıntı geldi. ilacı bırakmak yerine vajinadan kullanmayı düşünüyorum sizce bir zararı olur mu ilacı kullanmaya devam etsem????

X