Popüler Konu Lahana Çorbası Diyeti Deneyimlerimiz

Ben bugün başlıyorum nasipse çorbamı Yaptım akşamdan..,yok mu bana yoldaş?

Merhaba kızlar ben bu diyete başlamayı düşünüyorum ama bi sitede bakın ne buldum;

" Lahana çorbası diyeti genel olarak moda diyet* kabul edilir. Adından da anlaşılacağı üzere bu diyet 1 hafta boyunca büyük miktarlarda lahana çorbası içmekten oluşur. Bu zaman zarfında belirli meyve ve sebzeleri de yiyebilir, programa göre tavuk ve esmer şeker tüketebilirsiniz.

Lahana çorbası diyetinin işe yaradığını savunanlar bu diyetin hızla birkaç kilo kaybetmek için iyi bir yol olduğunu söylüyorlar. Bu diyetle birkaç kilo kaybedebileceğiniz doğru çünkü kalori alımını büyük ölçüde sınırlıyorsunuz. Ama o kaybettikleriniz yağ olmayabilir. Bu kadar kısa sürede bu kadar çok yağ yakmak mümkün olmadığı için verilen kilo değil su kaybı hatta yağsız doku kaybı olabilir.

Lahana çorbası diyeti düşük miktarlarda kompleks karbonhidratlar, protein, vitamin ve mineraller içerdiğinde 1 haftadan uzun süre yapılmamalıdır.

Lahana çorbası diyetinin bazı diğer dezavantajları da vardır. Diyetin temeli olan lahana çorbasının tarifine bağlı olarak yüksek oranda sodyum içerebilir. Ayrıca fazla lahana şişkinlik yaşamanıza neden olabilir. Doğru beslenmediğiniz için bu diyet sırasında halsiz ve yorgun hissedebilirsiniz. Ayrıca diyeti bıraktığınızda tekrar aynı kiloya dönmeniz oldukça kolaydır.

Bu gibi diyetler cazip olabilir ancak uzun vadede kilo vermek beslenme ve egzersiz alışkanlıklarını değiştirmenize bağlıdır.

Katherine Zeratsky (Kayıtlı Diyetisyen/Lisanslı Diyetisyen) "

Gercektende kilo verdikten sonra hızla geri alan ya var mı? Yardımcı olun lütfen :KK1:
selam canim simdiden kolay gelsin diyelim ben lahana corbasi diyetini 1 hafta uyguladim daha sonra 2 gun ara verdim tekrar 1 hafta uyguladim 8 kilo verdim yani haftada 4 kilo

Kimse yok mu yardımcı olacak? :KK54: bu diyetten sonra verdiğimiz kilolar hızla geri alınıyor mu yardım please :110:

Dün tekrar lahana diyetine başladım. inşallah 5 kğg veririm. Geçen defa yaptığımda 5.5 kg vermiştim.

Ben bu diyete başladım mı başka yapan çıkmıyor. İsveç diyeti yaparken orada kimse yoktu buraya herkes yazıyordu. Neyse ben yine de paylaşayım . Cuma günü başladım diyete. Geçen sefer ki gibi çorbayı her gün 1 kase zor içtim ama bu sefer meyve ve sebzeyi canım istedikçe yedim. 92.1 kg ile başladım bu sabah 87.7 kg geldim. 3 günde 4.4 kg gitti. yaşasınnnnnnnnn

Ben bu diyete başladım mı başka yapan çıkmıyor. İsveç diyeti yaparken orada kimse yoktu buraya herkes yazıyordu. Neyse ben yine de paylaşayım . Cuma günü başladım diyete. Geçen sefer ki gibi çorbayı her gün 1 kase zor içtim ama bu sefer meyve ve sebzeyi canım istedikçe yedim. 92.1 kg ile başladım bu sabah 87.7 kg geldim. 3 günde 4.4 kg gitti. yaşasınnnnnnnnn
merhaba bende yaın baslıcam nasıpse, gecen aylarda yapmıştım 1 gun dayanabıldım. cok bas dönmesi ve halsızlık yaptı. sızde yapmadı mı

ayrıca sebze gününde ne yedınız

merhaba bende yaın baslıcam nasıpse, gecen aylarda yapmıştım 1 gun dayanabıldım. cok bas dönmesi ve halsızlık yaptı. sızde yapmadı mı
Benim de ilk kez yaptığımda halsizlik vardı ama 2 aydır diyete alıştım. eskisi kadar olmuyor.

ayrıca sebze gününde ne yedınız
sebz olarak domates , salatalık ve biberi doğradım sabah salata gibi yedim. akşamda tereyağlı patates yerine patates salatası yapıp yedim. içinde soğan maydanoz ve nane vardı. Baharat olarak ta sumak, tuz ve pul biber attım . Tereyağı yerinede zeytinyağı ve limon kullandım . abartmadan 1 porsiyon yedim.

sebz olarak domates , salatalık ve biberi doğradım sabah salata gibi yedim. akşamda tereyağlı patates yerine patates salatası yapıp yedim. içinde soğan maydanoz ve nane vardı. Baharat olarak ta sumak, tuz ve pul biber attım . Tereyağı yerinede zeytinyağı ve limon kullandım . abartmadan 1 porsiyon yedim.
teşekkür ederim verdıgınız cevaplar için ayrıca 3.gun sebze olarak ne yedınız

Merhaba bende an itibariyle lahana çorbasına başlamış bulunmaktayım :KK54: çorbanın tadı o kadar da kötü değilmiş, görünümü bana mercimek çorbasını hatırlıyor kokusu zaten yok. tadını baharatlarla düzelttim tabı ıcıne 5 tane limon sıktım :p "adak" ve "demrecan" bırbırımıze destek olup şu dıyetı atlatalım :)

bende bugun başlıycam lahana çorbasına. geçen yaz yaptım ve 4 kilo verdim bu diyetle fakat diyet snrası çok dikkat etmelisiniz hemen değil ama 2 ay içinde verdiklerimi geri aldım normal yediğinizin çok altında yiyerek diyet snrası normal yaşama dönmelisiniz. artı vücudunuzu hafif hissediyosunuz ama bnce sarkmalar çatlaklıklar fazlasıyla oluşuyor spor şart:KK1::KK1:

Ben sabah başladım ama öğlen bıraktım siz nasıl dayanıyorsunuz tebrıkler valla :) bende mıde bulantısı baş dönmesı yaptı oysa daha sadece yarım gun içmiştim çorbayı ve cok kararlıydım... :KK43: bırde çok açlık hissettim. ınstagram'da dezpack dıye bı urun var dukan dıyetı ıcın. onu bı arastırın derım kalıcı kılo verme saglıyormus kullananların yorumlarını okudum, bende daha arastırma halındeyım karar vermedım, bilgisi olan varsa paylaşırsa cok sevınırım arkadaslar. Bu çorbayı içen herkese kolay gelsin, Allah direnme gücü versn :)

Ben sabah başladım ama öğlen bıraktım siz nasıl dayanıyorsunuz tebrıkler valla :) bende mıde bulantısı baş dönmesı yaptı oysa daha sadece yarım gun içmiştim çorbayı ve cok kararlıydım... :KK43: bırde çok açlık hissettim. ınstagram'da dezpack dıye bı urun var dukan dıyetı ıcın. onu bı arastırın derım kalıcı kılo verme saglıyormus kullananların yorumlarını okudum, bende daha arastırma halındeyım karar vermedım, bilgisi olan varsa paylaşırsa cok sevınırım arkadaslar. Bu çorbayı içen herkese kolay gelsin, Allah direnme gücü versn :)
MEHABA YENI GORDUM YAZINIZI.BENDE BUGUN BASLICAKTIM FAKAT BUGUN BASKA SEBEPDEN DOLAYI BASLIYAMADIM.CORBAMI YAPMISTIM OYLECE DURUYOR YARIN BASLICAM INSALLAH FAKAT BEN NE KADAR DAYANIRIM BILMIYORUM CUNKU BEN PROTEIN ALMAYINCA KOTU OLUYORUM HIC OLMAZSA SÜT YADA YOGURT ICMEM LAZIM.DENICEM YARIN.BU ARADA CORBAM DA LEZZETLI GORUNMUYOR KOKUSU DA PEK GUZEL OLMADI.BU CORBAYI DAHA LEZZETLI HALE GETIRENLER VAR.TARIFI ONLARDAN ALMAK LAZIM.SIZEDE BASKA DIYETLERDE KOLAY GELSIN DIYEYIM

MEHABA YENI GORDUM YAZINIZI.BENDE BUGUN BASLICAKTIM FAKAT BUGUN BASKA SEBEPDEN DOLAYI BASLIYAMADIM.CORBAMI YAPMISTIM OYLECE DURUYOR YARIN BASLICAM INSALLAH FAKAT BEN NE KADAR DAYANIRIM BILMIYORUM CUNKU BEN PROTEIN ALMAYINCA KOTU OLUYORUM HIC OLMAZSA SÜT YADA YOGURT ICMEM LAZIM.DENICEM YARIN.BU ARADA CORBAM DA LEZZETLI GORUNMUYOR KOKUSU DA PEK GUZEL OLMADI.BU CORBAYI DAHA LEZZETLI HALE GETIRENLER VAR.TARIFI ONLARDAN ALMAK LAZIM.SIZEDE BASKA DIYETLERDE KOLAY GELSIN DIYEYIM

eğer içine bolca limon koyarsanız kokusunu ve tadını biraz kırıyor, ben buyuk bı tencere yapmıstım 5-6 tane lımon koydum mesela.. baharatlar ve knoor bulyon da kullanabılıyor. acı sevıyorsanız bol acı yapabılırsınız hem tadını degıstırıyor, hemde bı yerde okuduguma göre yag yakımını hızlandırıyormus. ama gercekten aclıga dayanılacak gıbı degıl :KK43: corbayı ne kadar içsende açlık hıssedıyorsun.. Dün bahsettiğim dezpack'te yalan çıktı.. iki arkadasım kullanmıs ve dilinde uyusmaya sebeb olmus cok zormus oda... Ben bu kıloları veremıcem galıba böyle şiştikçe şişeceğim :KK12::KK61:

çorbasız diyete devam ediyorum. İçemeyeceğim için pişirmedim yeniden. pazartesi kaçamak yaptığımdan dün kilo vermemiştim bu yüzden moralim bozuktu. ama dün hem bir saat yürüdüm hemde kaçamak yapmadım. 87.1 kg çıktım.
moralim düzeldi. kaldı 2 gün. toplamda 5kg gitti.

çorbasız diyete devam ediyorum. İçemeyeceğim için pişirmedim yeniden. pazartesi kaçamak yaptığımdan dün kilo vermemiştim bu yüzden moralim bozuktu. ama dün hem bir saat yürüdüm hemde kaçamak yapmadım. 87.1 kg çıktım.
moralim düzeldi. kaldı 2 gün. toplamda 5kg gitti.
OOO SUPER 5 KILOYU NE KADAR ZAMANDA VERDINIZVE HANGI DIYETLE

X