gebelikte kabızlık sorunu yaşayanlar

H

hayatla içiçe

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi hayatla içiçe
:çok üzgünüm:kıslar çok kötü bi durumdayım . eskiden ilaçlar kullanıp wc ye çıkıyordum .şimdi ise bir aylık hamileyim ve bağırsaklarım nerdeyse hiç çalışmıyor. karnım çok şiş ve sert napmam lasım lütfen böyle problemi olanlar naptınız bana yardımcı olun....tuvalete çıkamadım için geçen hafta hastanelik oldum .çok yoğun gaz sancısı çektim.hastaneye gttim ama ilaç falan hiç bir şey vermediler ..sadece yedine içtine dikkat et dediler....kendi doktorumda dikkat et dedi.ama bu şekilde 9 ay boyunca ben ne yapcam bilmiyorum .lütfen yardımcı olun.öyle kayısı,elma yemek falan gibi şeyler bana fayda etmiyor.bitkisel ilaç içen varmı acaba bitkisel bi ilaç alsammı.napmalıyım ...şimdiden teşekürlerrr....

Canım sana bi şe dimi ben transferim olmuştu felaket bi kabız oldummu ama görsen böle afedersin basurlarım falan çok fena oldu sora bi arkadaş bana sabah erken aç karna 3 -4 tane kuru kayısı ama o böle kireçli olan sarı olandan deil böle katkısız var ondan yiyon3-4 tane beraberinde bide 1 bardak sıcak su inanırmısın her gün öle güsel tuvalete çıktım ki neden baştan sormadım diye sinir olmuştum kendime ................................geçmiş olsun

:çok üzgünüm:kıslar çok kötü bi durumdayım . eskiden ilaçlar kullanıp wc ye çıkıyordum .şimdi ise bir aylık hamileyim ve bağırsaklarım nerdeyse hiç çalışmıyor. karnım çok şiş ve sert napmam lasım lütfen böyle problemi olanlar naptınız bana yardımcı olun....tuvalete çıkamadım için geçen hafta hastanelik oldum .çok yoğun gaz sancısı çektim.hastaneye gttim ama ilaç falan hiç bir şey vermediler ..sadece yedine içtine dikkat et dediler....kendi doktorumda dikkat et dedi.ama bu şekilde 9 ay boyunca ben ne yapcam bilmiyorum .lütfen yardımcı olun.öyle kayısı,elma yemek falan gibi şeyler bana fayda etmiyor.bitkisel ilaç içen varmı acaba bitkisel bi ilaç alsammı.napmalıyım ...şimdiden teşekürlerrr....

canım normalde benimde hep kabızlık sikayetim olur ama bu transferimin suan 8.günü henüz kabızlık yasamadım.düzenli olarak her aksam aktivya yoürt yiyorum ananas yiyorum ve taz sılıkmıs portakal suyu içiyorum.ayrıca bol su içiyorum

offf bu kabızlık, ilk transferimde o kadar kronik halde idimki inanamazsınız.Hastanelik olmuştum tıpa gibi makatı tıkamıştı acıdan hastaneyi yıkmıştım. Cerrahi müdahele ile rahatlamıştım inanın :eek:.Bende bu yüzden daha önce amelşyat olmuştum ve denemediğim yol kalmadı kabızlık için. Şuan da yedi aylık hamileyim. En çok korktuğum şeyde hamilelik esnasında daha kötü olacağım diyordum. Fakat yüce rabbimin bir lütfu bu o kadar kendiliğinden düzene girdiki. Gün aşırı muhakkak çıkıyorum şükürler olsun.Onun dışında en iyi rahatlatıcı ve hamilelere rahatlıkla tavsiye ediyorlar ki ilk aylarda bende kullanmak zorunda kaldım, duphalac şurup. İnanılmaz rahatlatıyor. Hamileler içinde güvenle kullanılabilir. Doktorum vermişti. Çok işe yarıyor. sabh öğlen akşam birer ölçek alıyorsun.Tadı da fena değil tavsiye ederim. Ama bu aralar ne yap et sakın ıkınma.Dikkat et kendine.

canım bende tüpbebek denediğim zamanlar kabızlık fazlaydı bende televizyonda tesadüf öğrendim maranki hoca akşamdan bir bardak suya 3 4 incir içine at sabah kalkınca aç karnına suyu iç istersen incirleride yiyebilirsin faydasını göreceğini umuyorum geçmiş olsun

hayatla içiçe benim de bugün 9. günüm ve aynı sorun bende de var. duphalac şurup içiyorum az az da olsa işe yarıyor. çok gazım var sanki yanardağım patlıcam. mevlam yardımcımız olsun. bir de canını sıkma kafanı başka şeylere vermeye çalış. ıkınma olacaksa olur o.

ay bende neler çektim o kabızlıktan ama sadece iki çözümü var ben alman hastanesine gidiodum senin doktorun duphalac die bi şeurup var onu bilmio heralde hamilelerde kullanıo zaten bana transferden sonra verdiler onu içiodum şu an hamileyim 1 aylık eğer kabız olursan iç dedi doktorum birde mutlaka sabahları aç karna kuru kayısı ye ben gece bile sancım oldumu wc ye gidemedimmi kayısı yiyodum 4-5 tane kayısı ye cevizle ye daha rahat oluyo süt sakın içme o gaz yapıo onun yerine yoğurt ye bol bol

bakın kızlar süt gaz yapıo ya yarım yağlı süt için yada doktorumun bana dediği gibi yoğurt yiyin gazın olduğu zamanlarda

hayatla içiçe canım benim sana tavsiyem şu gerçi arkadaşlarda yazmışlar ayrı ayrı ama denemekten bir şey çıkmaz çok zor bir durum biliyorum

sabah öğle akşam yemeklerden önce 5-6 GÜN KURUSU kaysıyı 4-5 dakika sıcak suda beklet yada ılık suda ye ve üzerine ılık su iç birde lifli meyveleri tercih et su tabiki vazgeçilmez olanı ama bunu denemeden mutlaka wc ye çıkman lazım ki bağırsakların önce boşalsın
bir de kaysı miktarını artırabilirsinde ben özellikle mısır çarşısından almıştım gün kurusunu ve çok faydalı olmuştu

birte tatlıya ihtiyaç duyduğunda bildiğin ramazanlarda iftar açmakta kullandığımız MEDİNE HURMASI onuda suda bırak biraz yumuşasın ve ye buda hem kabızlığa hemde tatlı ihtiyacını gidermekte birebir inşallah acil şifa bulursun canım

Son düzenleme:
arkadaşlar ilginiz için ve tavsiyeleriniz için çok teşekür ederim.duphalac şurubunu iki sene boyunca kullanmıştım.ve çok işe yarıyordu.yine almak istiyorum aama benim doktorumda ilaç içmemi istemiyor ne olursa olsun bitkisel ilaçta olsa içme diyor bana .onun için almadım bende ama tekrar doktoruma ve eczaneye sorucağım gebelikte sakıncası varmı diye.ben sanmıyorum bi sakıncası olsun.sadece çok tatlı onu nasıl içerim bilmiyorum midemi bulandırıyordu benim. ama alıcam bu hafta çünki baya bi rahatlatıyordu...bide o hangi arkadaş söledi dikkat edemedim o profesörün söledini bende duydum .akşamdan bir kabın içine kuru incir,kuru kayısı ve kuru mürdüm eriği ni ıslayıp sabaha kadar beklediktn sonra suyunu için demişti bunuda bu hafta denicem ...bağırsaktaki yapışıklılkları açıyormuş...hepinize teşekür ederim.....

arkadaşlar ilginiz için ve tavsiyeleriniz için çok teşekür ederim.duphalac şurubunu iki sene boyunca kullanmıştım.ve çok işe yarıyordu.yine almak istiyorum aama benim doktorumda ilaç içmemi istemiyor ne olursa olsun bitkisel ilaçta olsa içme diyor bana .onun için almadım bende ama tekrar doktoruma ve eczaneye sorucağım gebelikte sakıncası varmı diye.ben sanmıyorum bi sakıncası olsun.sadece çok tatlı onu nasıl içerim bilmiyorum midemi bulandırıyordu benim. ama alıcam bu hafta çünki baya bi rahatlatıyordu...bide o hangi arkadaş söledi dikkat edemedim o profesörün söledini bende duydum .akşamdan bir kabın içine kuru incir,kuru kayısı ve kuru mürdüm eriği ni ıslayıp sabaha kadar beklediktn sonra suyunu için demişti bunuda bu hafta denicem ...bağırsaktaki yapışıklılkları açıyormuş...hepinize teşekür ederim.....

canım geçmiş olun öncelikle bende tüp bebek hamilesiyim bende yaşamıştım öyle sorunlar kayısı işe yarıyor sabahları aç karnına yiyeceksin ama o söylediğin duphalacı benim drum vermişti bana kabızlık sorunumdan dolayı ege üniversitesi profösörüydü bu şurubu bana veren sabahları kahvaltıdan önce kayısı ye sıcak su iç üstüne birde aç karnına evde kısa kısa yürüyüşler yap iyi gelir bence

evet canım bende sevtap ve ireme katılıyorum bende 4 aylık hamileyim ve geçenlerde çok kötü kabız oldum resmen o kadar ıkınmaya 9 tane dogururdum eşim kayısı aldı sabahları 3 tane yiyip üzerine ılık su içiyorum oh be dünya varmış dedim biz hamilelerin ıkınması dogum öncesi çok tehlikeliymiş aklında çıkarma canım geçmiş olsun

arkadaşlar kayısı hoşafı yapın hiç problem kalmaz.bir de brüksel lahanası da kabızlıga birebir .suyunuda içince çok daha hızlı etki eder.

bürüksel lahanasını hiç duymamıştım ama suyunu hamileyken kullanmak dogrumu bilemiyorum sen kullandın galiba ben birde geçenlerde kırmızı büyük erikler var ya onlardan aldım marketten onlarda çok iyi geliyor

Kızlar bilmiyorum gebelikte kahve içmek ne kadar doğru ama şuruplardan daha iyidir diye düşünüyorum.Sabah aç ve ya tok karnına genelde aç karnına bir süt tozlu nescafe anında wc ye koşmamı sağlıyor.kabızlık sorunum hiç kalmadı çok rahatım tavsiye ederim.Yinede siz kahve için doktorunuza danışın.

Merhaba
Bende 8 haftadayım 4 haftadan itibaren kabızlık sorunu başladı. Demir hapı da kullandığım için kabızlığı
daha fazla arttırıyor. Büyük abdestime çıkarken çok zorlanıyorum. Basur da oluşmaya başladı. Bu basurlar büyür ve daha fazla sorun olmaya başlarsa doğum sırasında ıkınma nasıl olur bilemiyorum.
Sabahları gün kurusu kayısı ve bir bardak su içiyorum. Akşamları yemeklerden sonra çok kötü olursam boşaltım yapmak için sinamaki otunu öğütüp balla karıştırıyorum. Bir tatlı kaşığı bundan alıyorum.
Bu karışım sabah rahat bir şekilde boşaltım yapmayı sağlıyor. Bende 2 ayımdayım ama karnım çok şiş
2 ayda 5 kg aldım. Bunun çoğu kabızlık ve gazdan kaynaklanıyor. Herhangi bir ilaç da kullanmak istemiyorum. Çok şikayeti olanlar boşaltım yapmak için çok sık olmamak kaydıyla sabahları magnezyum sülfat (ingiliz tuzu) kullanabilirler.

Merhaba
Bende 8 haftadayım 4 haftadan itibaren kabızlık sorunu başladı. Demir hapı da kullandığım için kabızlığı
daha fazla arttırıyor. Büyük abdestime çıkarken çok zorlanıyorum. Basur da oluşmaya başladı. Bu basurlar büyür ve daha fazla sorun olmaya başlarsa doğum sırasında ıkınma nasıl olur bilemiyorum.
Sabahları gün kurusu kayısı ve bir bardak su içiyorum. Akşamları yemeklerden sonra çok kötü olursam boşaltım yapmak için sinamaki otunu öğütüp balla karıştırıyorum. Bir tatlı kaşığı bundan alıyorum.
Bu karışım sabah rahat bir şekilde boşaltım yapmayı sağlıyor. Bende 2 ayımdayım ama karnım çok şiş
2 ayda 5 kg aldım. Bunun çoğu kabızlık ve gazdan kaynaklanıyor. Herhangi bir ilaç da kullanmak istemiyorum. Çok şikayeti olanlar boşaltım yapmak için çok sık olmamak kaydıyla sabahları magnezyum sülfat (ingiliz tuzu) kullanabilirler.

sinemaki kullanımını doktor mu önerdi belirtmemişsiniz,ama sinemaki barsakları kasarken rahimi de kasar ve düşük riski yaratır.lütfen arkadaşlar doktor önerisi olmadan kullanmasın

evet arkadaşlar, bende doktoruma hangi bitki çaylarını içebilirim diye sormuştum. içinde sinemaki olanlar hariç diğerlerini içebilirsin demişti. düşük riskini arttırıyor.

2 aylık hamileyim 1 haftadır kabızlık çekiyorum 2 gün üstüste çok ıkındım ama şimdi korktum bişey olmuşmudur ama ıkınmadanda olmuyor
verdiği sıkıntıyı anlatamam
salı günü kontrolüm var ama sabırsızlanıyorum

X