Çocuk Hastalıkları Çocuklarda Öksürük

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
selam kızlar benim kızımda da alerjik bronşit var birkaç haftaya kadar çok kötü öksürüyordu antibiyotik içti öksürüğü geçmedi sonra bana bir tanıdığım bal ve tahin karışımının öksürüğe çok iyi geldiğini söyledi hemen bal ve tahini karıştırıp birkaç gün yedirdim ve öksürüğü hemen geçti.hepinize tavsiye ediyorum.

ne yaptımsa işe yaramadı kıslar:KK43:
kızımda astım baslangıcı var dedı doktor ne yaptımsa işe yaramadı suan hap ve surup kullanıyorum bır hafta oldu ıkı haftasonra kontrolumuz var baaklım ne dıycek
?

Arkadaşlar sizlerle paylaşacağım yöntemi oğlumda denedim ve faydasını gördüm oğlum nihayet iyileşti... Benim oğlum çok çabuk hastalanabilen bir çocuk ve alerjiside var. Okula başladı başlayalı boğaz enfeksiyonundan kurtulamadı. Nihayet doktorun verdiği yöntemle yaptığımız karışım sayesinde oğlum iyileşti çok şükür.

Öncelikle biraz küçük bir cam kavanoza, içine bütün bir soğanın dış kabuğunu soyup temizle ve bütün olarak o kavanoza yerleştir, bu soğanın üzerini geçecek kadarda bal dök üzerine ve 3 gün kapağını kapatıp beklet. Üç günün sonunda soğanı içinden çıkarıp at. Kavanozdaki balı şöyle bir karıştırın ve çocuğa (büyüklere, yaşlılara) 1 tatlı kaşığı sabah ve akşam olmak üzere 2 kere verin çocuklarımıza.

Bu karışım nezleye, boğaz enfeksiyonuna, gribal durumlarda faydalıdır... Sağlıklı günler dilerim....

10gündür aynı dertle uğraşıyorum burun akıntısı geçti şimdi öksürük bir türlü geçmiyo bal yemiyo sütün içine koyuyorum ne ilaçlar kaldı vermedğim nede pekmezler burdan birkaç tarif aldım yarın bide onları deneyeyim inşallah bu kez iyi olur bebeğim yoksa o öksürdükçe ben mahvoluyorumsenağlama

birde rezene bali var öksürüge karsi cook iyi
ama hamileler icin uygun degil zaten normal bi balda degil icinde recetesi var onu okuyun ölcüleri yaziyor ben onu veriyorum ogluma eger 5 güne kadar öksürügü gecmezssede doktora götürülmesi tavsiye ediliyor :))
almanyada yasayanlar cok kolay heryerde bulur rezene balini ama türkiyede olanlar icin bilemiyorum
ezzanede yada büyük alisveris yerlerinde mutlaka vardir
gecmis olsun hasta olanlara

10gündür aynı dertle uğraşıyorum burun akıntısı geçti şimdi öksürük bir türlü geçmiyo bal yemiyo sütün içine koyuyorum ne ilaçlar kaldı vermedğim nede pekmezler burdan birkaç tarif aldım yarın bide onları deneyeyim inşallah bu kez iyi olur bebeğim yoksa o öksürdükçe ben mahvoluyorumsenağlama
Canım benim Allah şifa versin inşallah soğanlı, bal karışımını yedirmeyi denersen iyileşir inşallah... Eeeee anne değilmi? onlar bir öksürdümü içimiz erir... Yüce Rabbim hasta tüm çocuklarımıza şifa versin, senin çocuğunada serpilciğim... :çok üzgünüm:
Sağlık, mutluluk diliyorum... kaydirigubbakcemile3

Arkadaşlar sizlerle paylaşacağım yöntemi oğlumda denedim ve faydasını gördüm oğlum nihayet iyileşti... Benim oğlum çok çabuk hastalanabilen bir çocuk ve alerjiside var. Okula başladı başlayalı boğaz enfeksiyonundan kurtulamadı. Nihayet doktorun verdiği yöntemle yaptığımız karışım sayesinde oğlum iyileşti çok şükür.

Öncelikle biraz küçük bir cam kavanoza, içine bütün bir soğanın dış kabuğunu soyup temizle ve bütün olarak o kavanoza yerleştir, bu soğanın üzerini geçecek kadarda bal dök üzerine ve 3 gün kapağını kapatıp beklet. Üç günün sonunda soğanı içinden çıkarıp at. Kavanozdaki balı şöyle bir karıştırın ve çocuğa (büyüklere, yaşlılara) 1 tatlı kaşığı sabah ve akşam olmak üzere 2 kere verin çocuklarımıza.

Bu karışım nezleye, boğaz enfeksiyonuna, gribal durumlarda faydalıdır... Sağlıklı günler dilerim....

bu karışımı dün arkadaşımdan duymuştum benim bebişimde bir haftadır öksürüyor solunum yolu enfeksiyonu dedi dr ...ilaç kullanyor ama geçmedi halen aynı hemen kalkıp dediğin tarifi yaptım bakalım nasıl olacak...
başka bir arkadaşımda bir tatlı kaşığı tereyağı eritip içine bir tatlı kaşığı bal koyup karıştırarak içirin demişti oda iyi geliyormuş...

bu karışımı dün arkadaşımdan duymuştum benim bebişimde bir haftadır öksürüyor solunum yolu enfeksiyonu dedi dr ...ilaç kullanyor ama geçmedi halen aynı hemen kalkıp dediğin tarifi yaptım bakalım nasıl olacak...
başka bir arkadaşımda bir tatlı kaşığı tereyağı eritip içine bir tatlı kaşığı bal koyup karıştırarak içirin demişti oda iyi geliyormuş...

Doğru olabilir denemedim onu fakat bu ballı soğanlı karışım cidden oğluma iyi geldi. Hassas bir çocuk üstelikte. Alerjiside var. O bu karışımı öyle sevdiki :bbo: ben ona tatlı kaşığıyla veriyorum sabah içim kalkıyor o ikinci kaşığıda istiyor yine veriyorum ama içim kalkıyor...yerimseniben Soğandaki c vitamini bala geçiyormuş çok faydalıymış... Bunu oğlumun piyano öğretmeni öğretti onada doktor tavsiye etmiş... Dilerim bebişin iyileşir canım... Geçmiş olsun yüce Rabbim tüm hastalara şifa versin... a.s.:nazar:

arkadaşlar ballı zencefili çocuklar yiyemiyor.o yüzden ayva suyu ile karıştırısanız rahatlıkla içiyorlar Ayva suyu ve yaprağı öksürüğe şifadır.
5-6 AYVAYI çekirdekleriyle doğrayıp
ÜZERİNE GEÇECEK KADAR SUYLA DÜDÜKLÜDE HAŞLAYIN SUYUNU SÜZÜN BİR BARDAK ILIK AYVA SUYUNU TATLANDIRACAK KADAR BAL VE AZ ZENCEFİL KARIŞTIRIP İÇİRİN....Şifa olsun inş

arkadaşlar ballı zencefili çocuklar yiyemiyor.o yüzden ayva suyu ile karıştırısanız rahatlıkla içiyorlar Ayva suyu ve yaprağı öksürüğe şifadır.
5-6 AYVAYI çekirdekleriyle doğrayıp
ÜZERİNE GEÇECEK KADAR SUYLA DÜDÜKLÜDE HAŞLAYIN SUYUNU SÜZÜN BİR BARDAK ILIK AYVA SUYUNU TATLANDIRACAK KADAR BAL VE AZ ZENCEFİL KARIŞTIRIP İÇİRİN....Şifa olsun inş

yanlışlıkla bir mesaj yazdım silemiyorum hadi bakalım :)

Son düzenleme:
Herkese günaydin. Benim de 13, 6 yasinda ve 20 aylik üc cocugum var. Büyükte sorun yasamiyorum ama iki kücük ne bitki cayi icerler ne de meyve suyu. Öksürük olunca ne verecegimi sasiriyorum. 20 aylik kizim neredeyse bir aydir öksürüyor. Yurtdisinda doktorlar ateslenmedikce antibiotik vermiyorlar, ateslenince de kan tahlili yapip ona göre veriyorlar. Bugün bir kasik bal verdim onu yedi bakalim iyi gelecek mi? Cocuk mahvoldu öksürmekten. Zencefil sanirim burada ingwer dedikleri bitki ama yer mi bilemiyorum. 20 aylik cocukta viks türü ilaclar gögüse sürülebilir mi biliyormusunuz?

X