Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Sistit .....Paylaşım alanı...

ANTİKACIM SENİN GİBİ BENDE BU DERTTEN (DERTTEN DİCEM ÇÜNKÜ GEÇMİO)VILLARDIR ÇEKİORUM CANIM.NELER VAPTIM NE DOKTORLARA GİTTİM OLMUOR.BİR TÜRLÜ GEÇİREMİORUM.EN SON GİTTİĞİM ÜROLOG BANA SİSTOSKOBİ VAPTI ANCAK BU ŞEKİLDE GÖREBİLİRİZ MESANEVİ DEDİ ÇÜNKÜ BENİM TAHLİLLERDE (İDRAR TAHLİLİM VE İDRAR KÜLTÜRÜM) TEMİZ ÇIKIORDU.VANMAM HİÇ GEÇMEDİĞİ İÇİN DOKTOR OZAMAN MESANEDE SORUN VARDIR DEDİ VE SİSTOSKOBİ VAPILDI.MEĞER BENİM İDRAR TORBAM İLTAHAPTAN TIKANMIŞ İLTAHAP ORAVI RESMEN KİREÇLENDİRMİŞ VE İDRAR VOLLARIMDA TIKANIKLIK OLUŞMUŞ VE DARALMA BUNU GEÇİRMEK İÇİN 2 AV SÜREKLİ GİTTİM İNCE KALIN OTA BOV OLMAK ÜZERE BÜSSÜRÜ ÇUBUKLA İDRAR DELİĞİMDEN İÇERİ SOKARAK TIKANIKLIĞI AÇMAK İÇİN UĞRAŞTI DOKTORUM.ÇUBUKLAR İÇERİDE DURUKEN MESANEME İNCE 1 BORUVLA GİDİLİP ÜZERİNE O BORUDAN ANTİBİVOTİK UVGULANDI 2 AV TEDAVİM SIRASINDA ÇOK ACI ÇEKTİM TEDAVİ ÇIKIŞINDA OTURCAK VER BULAMIODUM ACIDAN BERBATTI .OKADAR ACI ÇEKMEME RAĞMEN KEŞKE GEÇSEVDİ HALA ACIM VAR BİRTÜRLÜ TAM OLARAK GEÇMİOR.AMA TEKRAR GİDİP KONTROL OLMAVA BİLE KORKUVORUM AVNI ŞEVLERİ TEKRAR VAPARMI DOKTORUM DİVE BEN BUNLA VAŞAMAVA ÇALIŞIORUM ACI AMA GERÇEK BU HASTALIĞIMA ALIŞMAK ZORUNDAIM GEÇMİO ÇÜNKÜ.AMA DOKTORUMUN OZAMANLAR BANA TAVSİVESİ BOL BOL SU İÇ SIVI TÜKET TUTMA HEMEN VAP AVAKLARINI ÜŞÜTME SICAK TUT TERLİKSİ EVDE DOLAŞMA.BUNLARI VAPIORUM ÇOK SU İÇTİĞİM GÜNLER ÇOK SIK ÇIKIVORUM VE ACIM BİRAZ DAHA AZ OLUOR .AH AHHHHHHHHHHHHHHHHHHH ANNEMİ KÜÇÜKKEN HİÇ DİNLEMEDİM Kİ HİÇ KORUMADIM KENDİMİ TERLİKSİZ DOLAŞMA,AKLET GİVMEME(KIŞIN BİLE)TUVALETİM GELDİĞİNDE SIKIP TUTMAK HEMEN VAPMAMAK HEPSİNİ KAFASIZCA VAPTIM SONUÇ ANNEMİM SÖZÜNE GELDİM HASTA OLDUM MÜZMİN BİR HASTALIK HEMDE HİÇ GEÇMİO NEVSE ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR EN AZINDAN ÖLDÜRÜCÜ DEĞİL (UMARIM) KENDİNE İİ BAK KAFANI ŞİŞİRDİM ONUN İÇİNDE KUSURA BAKMA :çok üzgünüm:

3 yıl olmuş yazalı buralardamısınız bilmem ama aynı sorunları yaşıyorz hemde aynı bende sistoskopi olan varmı die bi konu açtım. ama benim bayıltılarak ve bir kere oldu bol su iç ve kendini sıcak tut tamam geçmiyor ama eskisi kadar şiddetli değil benim mesanemde yara olmuştu yarayı yaktılar çıktığımda yaşadığım sancı anlatılmaz evet bide yoğurt ye kim ne derse desin içinde her ne varsa sistide yaraya ii geliyor .. şimdi nasılsın çok merak ediyorum .. allah herkese acil şifalar versin..

merhaba arkadaşlar
bu konuyu görür görmez sizlere başımdan gecen sistit hikayemi ve nasıl bulup tedavi ettiğimi anlatıcam. 6 yıl böyunca gitmediğim doktor çekilmeyen film kalmamıştı. kültürde üreme çıkıp sonucuna göre ilaç içiyordum. 1 ay iyi isem 1 ayın sonunda mutlaka hastalanıyordum.
Neyse uzatmayalım gecenlerde internette tesadüfen cinsel yolla bulaşan hastalıklar gözüme çarptı.
bu sayfamıydı bilmiyorum ama bu sayfadada açıklayıcı bilgi mevcut.
ve dokturumuza Klamidya bakterisi testiyle bel soğukluğuna yol açan gonagog ( böylemi yazılıyor bilmiyorum ama böyle okunuyor) bakteri testini yaptırmak istediğimizi söylediğimiz zaman böyle bişeyin mümkün olmadığını ama çok istiyorsak tahlil yaptıracağını söyleyerek tahlil isteminde bulundu. idrarda Klamidya ve idrarda boyama yoluyla iki test yapıldı( fiyatlarıda çok ucuz)ve sonuç ne çıktı biliyormusunuz eşimde gonagog bakterisi. hiç gerek yok diyen doktorumuz sonuçu eline aldığında söylediği kelimeyi aynen söylüyorum " yok artık". Eşim 1 hafta antibiyotik tedavisi sonunda düzeldi(eşimde hiç bir belirtisi yoktu) ve doktorumuzda belkide herşeyin sebebi buydu iyileşmiş olabilirsin dedi. yaklaşık 5 aydır hiç hastalanmadım. bu idrar yolu enfeksiyonu ile savaşanlar için umarım benim hikayem bir yol gösterir. İçtiğim onca ilaç harcadığımız tonla para hepsi bosunaymış üstelik ta ilk başında 6 yıl önce cinsel yolla bulaşan bir hastalık olup olamayacağınıda her gittiğimiz doktora söylememize rağmen mümkün değil dendi. Keşke baştan bu basit test yapılsaydı.
Bu arada bu klamidya ve gonagog bakterileri bayanlara daha çok kadın ve erkeğin ortak kullandığı umumi tuvaletlerden geçermiş.
Neyse çok uzattım umarım faydası olur Allah herkesi bu dertten kurtarsın.

merhabalar okuyunca işte bu dedim bende eşimle ilişkiye girdiğimden beri ölüyorum öncesinde yoktu gerçekten bana balayı sistiti dediler. işte diğer mesajlarımdada anlattım ya 3 yıl sürdü en sonu sistoskopi oldum ama eşimle birlikte olmaya başladığımdan beri kasıklarımda ağrı şişkinlik resmen balon gibi hissediyordum kendimi,, şuan bile var vücudum ödem yapmaya başladı eskiden sadece adet dönemlerimde olurdu artık her zaman bende eşimden şüpeleniyorum bu tahlili üroloji uzmanınamı söylemem gerekiyor.kasıklarım hep şiş sanki sizdede öylemi oluyordu?

Akut sistit olgularında Öncelikle idrar yollanna etkili temizleyiciler ya da an­tibiyotikler uygulanmalıdır. Hastalar genellikle hekime başvurmadan kendi­leri ilaç alır. Ama iltihap giderici ilaçla­rı kullanmadan önce, antıbiyogram ve idrar kültürü yapılması için idrar örneği alınmalıdır. ıncelemenin sonucu bekle­nirken idrar yolu enfeksiyonlanna etkili olan ilaçlar alınabilir. Daha sonra bun­lar, antıbiyogram sonucuna göre gere­kirse değiştirilir.Genellikle beslenmeye ilişkin kısıt­lamalar önerilir. Bazı besinlerin (baha­rat, alkollü içkiler, bira, soslar) idrar yollan mukozası üzerinde yıpratıcı et­kisi olduğu görüşü yaygındır. Bu önlem enfeksiyonla mücadelede yeterli değil­se de, göz ardı edilmemelidir.

benimde biraz az su içince yanma oluyor sistitmi acaba?benimki hafif oluyor 1 2 kere monurol içtim.şu anada yine hafif yanma var azosilin nedir acaba bende içsemmi antşbşyotikmi bu?

ha bide az önce kirazın saplarını kaynattım içtim bakalım faydası olcakmı.benimki özellikle adetten önce ve sonra bir kaç gün oluyor.

bol su içmekten içim dışıma çıktı.rahatlatıyor idrarın rengi açılıyor.fakat bir kaç gün sonra yine su içmeyi unutunca yine oluyor.

merhaba yaklaşık 25 sayfa okudum benimle aynı sorunları yaşayan arkadaşlarım hepinizi çok ii anlıyorum hatta bi taraftan (sakın yanlış anlamayın) ohh ya ben yanlız değilmişim diyorum çünkü etrafımda bu sorunu benim gibi yaşayan yok ve ben sanki dermansız bi dertmiş gibi çok kafaya takıyordum.. ama anladımki benimle yaşayacak bende burdan öğrendiklerim yani karnıbahar kürü ve kiraz sapını denicem. bende 1 kez kanlı idrar oldu 3 yıldır bir daha olmadı doktorum kum döktüğümü söyledi benim vucudum bu hastalıkla birlikte ödem yapıyor balon gibi şişiyorum kasıklarım şişiyor,, geceleri balkon yıkarsan çorapsız gezersen işte bunlar geliyor başına.. sistoskopide oldum tamamen uyutuldum çıktığımda müthiş ağrı vardı doktorum içinin yara olduğunu söyledi nedeni ise SIKI SIK GEÇİRİLEN İDRAR YOLU ENFEKSİYONU dedi artık iltap mikrop içeriye gidiyor sanıyorum..yarayı yaktılar ama hala içinde olabilirmiş görülmeyenler için tekrar diyor .. AMA ESKİSİ KADAR ŞİDDETLİ YAŞAMADIM NEDENİ SÜREKLİ ÇORAP BATİK GİYDİM SICAK SU TORBASI SIK SIK SICAK HATTA KAYNARA YAKIN BANYO KÜRLERİ İLİŞKİDEN SONRA TUVALETE GİTTİM, İÇ ÇAMAŞIRIMI DEĞİŞTİRDİM daha birçok şey yaptım bol bol su içmiyorum bu ara rengi resmen yeşil sanki soğan kokuyor ben bu hastalıkla yaşıyacam biliyorum ama en azından daha az sancılı herkese çook geçmiş olsun sakın ama sakın üşütmeyin..

kizlar bastan sona okudumda bu sorun hepimizin kabusu.bende bu hastaligi evlenmeden 5 ay önce gecirdim.evlendikten 1 hafta sonra ise tamamen kabusum oldu güzelim balayimi zehir zikkim etti bu hastalik varken sakin denize havuza ve esinizle iliskiye girmeyin ben yaptim dahada beter oldum.antibiyotikler kullandim 1 ay gecti sonra tekrar tekrar oldu simdi 1 yillik evliyim yaklasik 2 ay olmadim birdaha korunmaya ihtiyacimiz yok ama esimle prezervatifsiz kesinlikle iliskiye girmiyoruz cünkü onun spermlerinin bana bu acilari cektirdigini düsünuyorum.bunlari kesin yapin;ayaklarinizi sicak tutun vajinanin üstüne sicak su torbasi koyun (bu cok iyi)ic camasirlariniz pamuklu olsun ve eski atletlerinizi kesip kedinize günluk bez tutun,nemli birakmayin vajinanizi bol bol su icin.insallah yardimci olmusumdur.allahtan sifa diliyorum sizlere.

Sistit idrar kesesi mesane nin iltihaplanmasidir. Idrar yollari ve üreme sisteminde en sik görülen hastaliklardan biridir. Zamaninda tedavi edilmezse hastalik böbrekleri de etkileyecek biçimde yayilabilir ve mesane ve böbreklerde kalici hasarlar olusturabilir…

Nedenleri

Normal de bakteriler üreme organlari ve anüs bölgesinde yasamaktadirlar. Bazen bu bakteriler alt idrar yollarini asarak mesaneye ulasirlar. Mesaneye ulasan bakteriler iseme ile disari atilirlar. Ancak mesaneye gelen bakteri sayisi atilandan fazla ise mesanede ve daha sonraki asamada böbreklerde iltihaplanmaya yol açarlar.

Bulasma cinsel birlesme esnasinda veya genital temizligin az oldugu durumlarda olusabilecegi gibi uzun süre idrar tutulmasi, idrar yollarini daraltici hastaliklar, menapozda düsük östrojen seviyesi nedeniyle de olusabilir.

Kadinlarda uretra erkeklerinkinden çok daha kisa oldugu için dis ortamdan bakterilerin mesaneye ulasmasi daha kolaydir. Bu nedenle kadinlarda sistitlerin görülme orani çok daha fazladir. Kadinlarin en az 20si yasamlari boyunca en az bir kez sistite yakalanirlar.

Nadir de olsa sistiti olusturan bakteriler böbrek ve idrar yollari araciligi ile yukaridan asagiya veya yakin dokulardaki enfeksiyon odaklarindan lenf yoluyla da mesaneye ulasabilirler.

Sistitin en sik rastlanilan sebebi Escherichia coli E.coli, koli basili adli mikroorganizmadir. Bu bakteri kalin barsaklarda normal olarak bulunabilir ve cinsel iliski ile mesaneye ulasabilir.

Belirtileri

Idrar yaparken yanma ve sizi.Idrar yaptiktan sonrada sürebilir. Sik idrara çikma. Agri kasiklara ve makata yayilabilir. Ates. Terleme. Yorgunluk. Kusma ve bulanti. Idrar bulanik, kötü kokulu olabilir. Cinsel iliski esnasinda agri hissi olabilir.

Risk Faktörleri

- Çok eslilik.

- Tümör nedeni ile asagi idrar yolunda daralma veya tikanma.

- Idrar sondasi kullanimi.

- Hamilelik.

- Seker hastaligi.

- Temizlige dikkat edilmemesi.

- Geçirilmis felç gibi mesane bosalmasini engelleyebilecek durumlar.

- Yaslilik.

Tani

Tanida idrar tahlili, idrar kültürü ve ilaçla çekilen ürografi adli film gerekebilir.

Hastaligin Gidisi

Uygun tedavi ile sistit belirtileri 24 saat içinde kaybolur.Ancak hastaligin gidisi etken mikrobun cinsine, risk faktörlerin giderilmesine baglidir. Iyi tedavi edilemeyen olgularda hastalik kroniklesebilir.

Tedavi

Sistitler antibiyotikler ile tedavi edilir. Tedaviye baslamadan önce idrar kültürü ve antibiyogram için örnek alinmali, sonuçlar çikincaya kadar idrar yollari enfeksiyonlarinda etkili antibiyotikler kullanilmali, antibiyogram sonuçlarina göre gerekirse bu ilaçlar degistirilmelidir. kronik enfeksiyonlarda tedavi uzayabilir.

Nasil Korunabilirsiniz?

- 1.Tuvaletten sonra önden arkaya dogru silinin. Böylece vajinal ve rektal bölgenizdeki bakterilerin idrar yollarina girmesini engellemis olursunuz.
- 2.Idrarinizi tutmayin. Mümkün olabildigi kadar sik idrarinizi yapin. Böylece mesanedeki bakterileri disari atarsiniz.
- 3.Cinsel iliskiden sonraki on dakika içerisinde idrarinizi yapmaya çalisin.
- 4.Cinsel iliski esnasinda yeterli kayganligin saglanmasi uretranin zedelenmesini azaltacaktir.
- 5.Anal iliskiye giriliyorsa daha sonra vaginal bölgeye temas edilmemeli veya edilecekse iyice temizlenilmelidir.
- 6.Gün boyunca bol su içilmesi mümkünse günde 8 bardak idrar çikisini ve dolayisiyla da bakterilerin atilimini arttiracaktir.
- 7.Kahve, çay, alkol gibi içecekleri mümkün oldugu kadar az tüketin. Mesane üzeride irrite edici etkileri olabilir.
- 8.Genital bölgenizin uzun süre nemli kalmasina izin vermeyin.Naylonlu, siki iç çamasirlari giymeyin. Nem bakterilerin üremesini kolaylastirici bir ortam yaratir.
- 9.Genital bölgenizi günlük olarak hafif bir sabunlu suyla temizleyin.
- 10.Hergün mutlaka iç çamasirinizi degistirin ve pamuklu iç çamasirlari yegleyin

mrh herkese.bende malesef aynı sorunlarla muzdaribim.birçok üroloji dr gittim.olay psikolojik deyip depresyon ilacı veriyorlar.banada sistoskopi yapıldı kültürdede birşey çıkmıyor. ağrı ile birlikte oluyor doğumdan beter bir ağrı yanma ve sık sık tuvalete gitmek.birkaç defa mesanem sondaile yıkandı ama aynı bana drlar sakın mesanenden amaliyat yapmak isterlerse sakın olma dediler durum daha vahimleşirmiş.bir gün iyiysem başka gün kötü oluyorum.yarası olup yakıran arkadaşımız şu an iyimi acaba

mrh herkese.bende malesef aynı sorunlarla muzdaribim.birçok üroloji dr gittim.olay psikolojik deyip depresyon ilacı veriyorlar.banada sistoskopi yapıldı kültürdede birşey çıkmıyor. ağrı ile birlikte oluyor doğumdan beter bir ağrı yanma ve sık sık tuvalete gitmek.birkaç defa mesanem sondaile yıkandı ama aynı bana drlar sakın mesanenden amaliyat yapmak isterlerse sakın olma dediler durum daha vahimleşirmiş.bir gün iyiysem başka gün kötü oluyorum.yarası olup yakıran arkadaşımız şu an iyimi acaba

merhaba aslında iyi sayılırım ama dün geceden beri tuaf bi sancım var sistoskopiden sonra sonra sorunlarımda değişti şimdi idrar yaparken yanma değilde sanki idrarımı yaptım yerde yada mesaneden idrar çıkışına kadar olan bölgede tuaf bi sızı ben rahatsız eden bişey var idrarımın rengi yeşilimsi ...ben prf. gittim tekrar son kez yapalım içinde kalan yaraları yakalım belki görmediğimiz kalmıştır dedi, yani sistoskopi yöntemiyle yara yakıldı..ne tahliller ne kültürler yaıldı hepsi temiz. antibiotik kullanmaktan mantarım geçmiyor:KK43:çıkınca yaşadığım o müthiş sancı olmasa tekrar yaptırmak istiyorum... ama kesinlikle neredeyse 8 ay sorun yaşamadım tabi kendime kesinlikle dikkat ettim şuanda çok ciddi değil bol bol su içiyorum kiraz sapını kaynatıp içtim az önce bakalım yarın sabah nasıl olacak.. benimde evlendikten sonra oldu hatta eşimden bulaşan bi hastalık olabilirmi die düşünmüyo değilim burda forumda bi arkadaş yazmıştı çünkü klamidya ve bel soğukluğu kafam çok karışık bu hastalığın bitişi yok galiba yani sürekli tekrarlıyacak olsammı olmasammı bilmiyorum hamile kalmayı düşünüyorum nasıl başedecem onuda bilmiyorum..sizede çok çok geçmiş olsun..

arkadaşlar bu aralar havalar serin ya bende yine yanma ve sızlama başladı bu yanmayı nasıl geçirebilirim?bide ben bu yanmanın mantarmı yoksa sistitmi olduğunu bir türlü anlayamadım..sempatiksalakcinni

arkadaşlar bu aralar havalar serin ya bende yine yanma ve sızlama başladı bu yanmayı nasıl geçirebilirim?bide ben bu yanmanın mantarmı yoksa sistitmi olduğunu bir türlü anlayamadım..sempatiksalakcinni

Geçen ben de balkon kapı açık şortla oturdum, akşama hafif yanmam başladı, idrarda da biraz zorluk başgösterince derhal içebildiğim kadar su içmeye başladım zorla, öyle geçti gitti. Hisseder hissetmez böyle yapmak, bakterilerden oraya yerleşmeden hemen kurtulmak lazım. İnşallah sizin de daha ileri gitmemiştir.

oranın temizliği çok önemli bende tedavi oldum, ilaç kullandım, mısır püskülü maydanoz sapı, kiraz çöpü kullandım ama bişey olmadı şimdi hiçbişey yapmıyorum boyle sık ve bol ve renkli olmasına alıştım offf akıntıda var

slm kızlar en son bende bu hastalıktan ötürü acile kaldırıldım şiddetli bulantı ve kusma yaptı :gitme: doktorum agır bi antibiyotik verdi onu kullandım ama şimdi yine azıcık üşütsem sistit tekrarlıyo :gitme: artık ne yapacagımı bilmiyorum doktora da gidesim gelmiyo bol bol su içip gecmesini bekleyecem :sinifsinif:

ilk evlendiğim sene bende çok çektim allah kimsenin başına vermesin gerçekten çok zor. denemediğim ilaç kalmadı. doktorum dediki bu ilaçların bir tanesiyle ben insan tedavi ediyorum sana kutu verdim hala etksi yok kaydirigubbakcemile3
bitkisel olarak ne maydanozlar ne sütler üstüne oturdum banamısın demedi. genital bölge temizleme ürünleri, tendürdiyota benzer birşeyle temizlenme, bir süre hiç su değdirmeme hepsini denedim.
en son doğum kontrol hapını bıraktım ve kültür yaptırdım ona uygun antibiyotik denedim. allahıma şükür kurtuldum.
tabi bol su tek çözüm. bana birde prednol çok iyi geliyor. geçen ay mecburen doğum kontrol hapı kullandım yine sistim oldum hemen prednol kullandım geçti.
allah şifa versin herkese.

slm kızlar en son bende bu hastalıktan ötürü acile kaldırıldım şiddetli bulantı ve kusma yaptı :gitme: doktorum agır bi antibiyotik verdi onu kullandım ama şimdi yine azıcık üşütsem sistit tekrarlıyo :gitme: artık ne yapacagımı bilmiyorum doktora da gidesim gelmiyo bol bol su içip gecmesini bekleyecem :sinifsinif:

Büyük geçmiş olsun. Acile kaldırılacak kadar kötü yaptığını bilmiyordum. Ben de ilk evlendiğim zamanlarda yaşadım ve önceki sayfalarda yazdığım doğal çözümle kurtuldum bir daha da tekrarlamadı.

Kantaron ve altınotu karışımını demleyin,günde 3-4 fincan için. Bir ay devam ettirirseniz faydasını görürsünüz. Yumurtalıklara da bulaşıyor enfeksiyon :eek:lmaz: 2 antibiyotik ve iğne tedavisiyle kurtulamadığım enfeksiyonlarla bu çay sayesinde kurtuldum. (Yumurtalık ve idarar yolları) Benim bünyem senelerdir abtibiyotiği kabul etmiyor. Ayrıca antibiyotik kullanımı sonrası mantar oluşabiliyor.:eek:lmaz: Benim son aylarda azalmış da olsa senelerdir geçmek bilmyen mantar sorunum var. Umarım alacağım takviyelerle 1-2 ay içinde buna da son vereceğim. :eek:

Büyük geçmiş olsun. Acile kaldırılacak kadar kötü yaptığını bilmiyordum. Ben de ilk evlendiğim zamanlarda yaşadım ve önceki sayfalarda yazdığım doğal çözümle kurtuldum bir daha da tekrarlamadı.

Kantaron ve altınotu karışımını demleyin,günde 3-4 fincan için. Bir ay devam ettirirseniz faydasını görürsünüz. Yumurtalıklara da bulaşıyor enfeksiyon :eek:lmaz: 2 antibiyotik ve iğne tedavisiyle kurtulamadığım enfeksiyonlarla bu çay sayesinde kurtuldum. (Yumurtalık ve idarar yolları) Benim bünyem senelerdir abtibiyotiği kabul etmiyor. Ayrıca antibiyotik kullanımı sonrası mantar oluşabiliyor.:eek:lmaz: Benim son aylarda azalmış da olsa senelerdir geçmek bilmyen mantar sorunum var. Umarım alacağım takviyelerle 1-2 ay içinde buna da son vereceğim. :eek:

sedü canım cok tesekkür ederim olumunekankayizsmile iki doktora birden gittim o gün cnm idrar tahlili falan yapıldı ağır bi antibiyotik kullandım bulantı iğnesi falan oldum hapı cıkarıyodum çünkü :gitme: şimdi senin tavsiye ettiğin karışımı deneyeceğim cnm cok sagolkaydirigubbakcemile5 gerçekten cok kötü bi hastalık, hepimize cok gecmiş olsun canım:teselli:

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu idrar yolları iltihabı tedavisi formülü

750 ml kadar kaynamakta olan suyun içerisine 250-300 gram karnabahar ilave edilir. Karnabahar, tencerenin ağzı kapatılarak, 5-6 dakika kısık ateşte haşlanır. İdrar yolları iltihabı ve enfeksiyonu için hazırlanan bu karnabahar kürünün yarısı sabah, diğer yarısı ise akşam, aç karnına veya tok karnına, içilir.

Karnabahar kürü her gün taze olarak hazırlanmalıdır ve tam uygulama süreci şöyledir: 7 gün uygula, 3 gün ara ver, 7 gün uygula, 3 gün ara ver ve 7 gün daha uygulayıp kürü tamamla. Yani kronik idrar yolları enfeksiyonu kürü, üçer günlük aralar hariç, toplam 21 gün içilmiş olacaktır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu kür için taze karnabahar kullanılmasının ve bitkisel kürün her gün taze olarak hazırlanmasının önemli olduğunu, ayrıca süzülen kürden arta kalan karnabaharların öğünlerde salata olarak tüketilebileceğini belirtmektedir.

Bu içerik idrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavi, idrar yolları iltihabı bitkisel tedavi, idrar yolu iltihabı bitkisel tedavi, ibrahim saraçoğlu idrar yolu iltihabı, idrar yolu iltihabına bitkisel çözüm, idrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavisi, idrar yolu yanması bitkisel çözüm, kronik idrar yolu enfeksiyonu belirtileri, ibrahim saraçoğlu idrar yolu enfeksiyonu, ibrahim saraçoğlu idrar yolları iltihabı, idrar yolu enfeksiyonu belirtileri bitkisel çözüm, idrar yolu enfeksiyonu tedavisi bitkisel, idrar yolu enfeksiyonu doğal tedavi, idrar yolu enfeksiyonu ibrahim saraçoğlu, ibrahim saraçoğlu idrar yolları enfeksiyonu, ibrahim saraçoğlu idrar yolu enfeksiyonu kürü, altımı ıslatıyorum, ibrahim saraçoğlu iltihap sökücü, idrar yolundakı yanma sorunu için bıtkısel kurler, ahmet maranki idrar yolu enfeksiyonu tedavisi konularını barındırır.

X