Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Kizlar

Mtfhr 677 heterozigot

İlk benegimin 10 haftalik kalbi durunca testleri yaptirdik orda cikti hamdolsun hemen tekrar hamile kaldim ve doktorum hemen clexan baslayti ( asprin hic kullanmadim)

10 ekim de mucizemi kucagima aldim su an gogus uclarimi kemiriyor:) bugun dogum sonrasi kontrolde doktorumun soyledigi kac gebelik yasarsan yasa mutlaka clexan almak zorundasin takibi baska doktor yaparsa bu notumu mutlaka ilet dedi...

Demem o ki tek gendenutasyonvarken bazen doktorlar igneyi gerekli gormuyor, risk aliyor.... asla size igne baslatmayan doktorla gebelik takibi yapmayin

merhaba..az önce doktordan geldim..rahim incelmiş..yarın tekrr hcg bakacak ama muhtemelen adet göreceksin dedi sağlıksız tutunma olup bitmiş..bu kimyasal mı demek? yoksa tüp bebek merkezleri hcg falan mı enjekte ediyor çaktırmadan.pozitif sonuç alalım diye:)) hoş ben transferden sonra hcg vurulmadım..ne oldu bilmiyorum vücut çok acayip..bugün ilaçlarımı almadım yarın bi kanda baktırırım değer düşüyorsa zaten yapacak bir şey yok ki rahimin durumundan belli tutmadığı.11 mm kalınlıkla tutunma mı olur..3 günlük gebelik sevincinde bile hayal kuruyor insan ne acı di mi..yine de önceki düşüğüme göre çok rahatım tam alışmışken kaybetmek daha zor..2 adet dönemi beklerim artık umuda devam..

Canım Üzülme biraz sakinleş. Aynı yerde mi yaptırdın betahcg yi canım biliyosun laboratuardan laboratuara farklılık gösterebiliyoe sonuçlar. Ama eğer ki dediğin gibi gebelik oluşmamışsa demek ki bu sağlıklı bi gebelik değil, yada rahim hazır değil yani elbet vardır bir hayır. Allah korusun ya ileriki haftalarda bi terslik olsa :KK43: nolur üxme kndini brn seni çok iyi anlıyorum iki aydır üstüste kimyasal gebelik yaşadım bende
canım senin kimyasal değerlerin nasıldı,bir de niye oluyormuş bu kimyasal pıhtılaşmanın etkisi desek sıfırdan clexane ve aspirinle başladım ben:KK43:(

canım senin kimyasal değerlerin nasıldı,bir de niye oluyormuş bu kimyasal pıhtılaşmanın etkisi desek sıfırdan clexane ve aspirinle başladım ben:KK43:(
Canım benimde değerlerim çok düşüktü yüksek hcgleri görmedim ben kimyasallarda. Kaset testte pozitif kanda pozitif regl de geçti regl den 1 hfta sonra falan regl başladı.Ama senin gibi bende coraspin clexane hatta kortizon ilacı bile aldım ben bağışıklık sistemi reddetmesin diye ama yinede hatta iki ay üst üste kimyasal oldu. Regl bittiği gibi histeroskopi yapıldı. Rahimde şekil bozukluğu çıktı(ki benim rahim filmim temizdi, ultrasonla da rahim sorunsuz görünüyordu) ultrason net sonuç veremiyormuş histeroskopi netmiş direkt kamera ile bakıldığı için. Orda sorun düzeltildi rahim v şeklinde olması gerekirken y şeklindeymiş benim. Dr bundan sonra folikasit dışında hiçbişey kullanmıcaksın dedi. Senin sorunun pıbtılaşma değil bu durumda dedi

Canım benimde değerlerim çok düşüktü yüksek hcgleri görmedim ben kimyasallarda. Kaset testte pozitif kanda pozitif regl de geçti regl den 1 hfta sonra falan regl başladı.Ama senin gibi bende coraspin clexane hatta kortizon ilacı bile aldım ben bağışıklık sistemi reddetmesin diye ama yinede hatta iki ay üst üste kimyasal oldu. Regl bittiği gibi histeroskopi yapıldı. Rahimde şekil bozukluğu çıktı(ki benim rahim filmim temizdi, ultrasonla da rahim sorunsuz görünüyordu) ultrason net sonuç veremiyormuş histeroskopi netmiş direkt kamera ile bakıldığı için. Orda sorun düzeltildi rahim v şeklinde olması gerekirken y şeklindeymiş benim. Dr bundan sonra folikasit dışında hiçbişey kullanmıcaksın dedi. Senin sorunun pıbtılaşma değil bu durumda dedi
anladım canım teşekkürler. ben de histerekopi için konuşurum bir sonraki tedavimde.ağrılı mı? rahim filmi çektirmiştim oğlumun tedavisinden önce o çok ağrılıydı. olmazsa oğlumu kucağıma almama vesile merkeze tekrar gideceğim acı badem dedik adı ulu kıçı kuru çıktı afedersin..adana turan çetin sayesinde dondurulmuş embriyomla canım oğluma kavuşmuştum ama o zamanki doktorum ayrılmış..zaten önemli olan laboratuvar aslında.

Kızlar bende ıkı düşük yaşadım ve araştırmak ıstedım genetıkte 677t heterezigot çıktım. Dıger yaptırdığı testlrrınde resmını koyucam genetık doktoru hamılelıgı etkılemez dedı ama internette hep heterezıgot olanların ıgne kullandıklarını okudum acaba bebeklerımı kan pıhtılaşma dan mı kaybettım testlerden anlayan arkadaşlarım yardım cı olurmusunuz??
Merhaba cnm bende 677 mhfr heterozigotum.clexane ve coraspin ilk doğumumda kullandım.suan da kullanıyorum.

merhaba..az önce doktordan geldim..rahim incelmiş..yarın tekrr hcg bakacak ama muhtemelen adet göreceksin dedi sağlıksız tutunma olup bitmiş..bu kimyasal mı demek? yoksa tüp bebek merkezleri hcg falan mı enjekte ediyor çaktırmadan.pozitif sonuç alalım diye:)) hoş ben transferden sonra hcg vurulmadım..ne oldu bilmiyorum vücut çok acayip..bugün ilaçlarımı almadım yarın bi kanda baktırırım değer düşüyorsa zaten yapacak bir şey yok ki rahimin durumundan belli tutmadığı.11 mm kalınlıkla tutunma mı olur..3 günlük gebelik sevincinde bile hayal kuruyor insan ne acı di mi..yine de önceki düşüğüme göre çok rahatım tam alışmışken kaybetmek daha zor..2 adet dönemi beklerim artık umuda devam..
Canım üzüldüm ama nasip işte.Benimde yaşamayan bir hamileliğim olmuştu zor biliyorum.Ama çok şükür bir oğlun varmış.Allah en azından bu güzel duyguyu yaşamayı nasip etmiş.Ben ilkinden sonra 2. hiç düşünmedim 2 aşılama 3 tüp bebek 1 kürtaj 2 histeroskopi 1 rahim filmi vs :).Allaha bir tane nasip ettiği için hep dua ettim.
beta hcg çatlatma iğnelerinde oluyor ama onu transferden sonra sanırım 5. gün vuruyorlardı o zamanlarda yaparsan pozitif çıkıyor.Biliyorum çünkü yapmışlığım ve bilmediğimden sevinmişliğim var sonrası hayal kırıklığı tabi :)
yinede umudunu kaybetme yola devam Allah inşallah oğluna bir kardeş nasip eder...

Kizlar benim bir dusugum oldu.
Dr tromboli paneli istedi
MTHFR A1298C homozigot mutant cikti
Bu ne demek
Dr.a telde sordum ama normal dedi ne demek peki bu dedim hala cevap vermedi. Bebegimin gelismemesinin sebebi bu mu peki?
Lutfen bilgisi olanlar paylasabilir mi?

anladım canım teşekkürler. ben de histerekopi için konuşurum bir sonraki tedavimde.ağrılı mı? rahim filmi çektirmiştim oğlumun tedavisinden önce o çok ağrılıydı. olmazsa oğlumu kucağıma almama vesile merkeze tekrar gideceğim acı badem dedik adı ulu kıçı kuru çıktı afedersin..adana turan çetin sayesinde dondurulmuş embriyomla canım oğluma kavuşmuştum ama o zamanki doktorum ayrılmış..zaten önemli olan laboratuvar aslında.
Canım ben anestezisiz oldum ama normal şartlarda anestezi ile yapılıyor. Süreç zor bir süreç değil. Rahim filminde tüpler mi tıkalıymış ki ondan mı ağrılı oldu acaba canım.. insan derdine derman ararken nelere katlanıyor değil mi? Çokk haklısın ama gebelik sürecindede dr çok önemli işte.. bizi de haberdar et olur mu

Ben testlerimi daha önce yaptırmıştım bu testlere istinaden gebeliği erkenden öğrendiğim gibi coraspin prednol ve clexane iğne başlattı dr. Bunları kullanmama rağmen iki defa kimyasal olunca histeroskopi yaptı (rahim içine kamerayla girip ufak bi operasyon yapılıyor) benim rahim şeklim bozukmul onu düzeltti. Tekrar gebe kalınca folik asit dışında hiçbirşey kullanmayacaksın senin sorunun pıhtılaşmadan kaynaklanmıyor demekki dedi bana. Ama benim kafam biraz krışık allah korusun ileriki haftalarda sorun yaratırsa pıhtılaşma diye:KK43:
hangi genlerde pıhtılaşmaya vardı prednolu niçin veriyorlar

Bu ne demek
Dr.a telde sordum ama normal dedi ne demek peki bu dedim hala cevap vermedi. Bebegimin gelismemesinin sebebi bu mu peki?
benimde aynı gende homozigot mutant birey çıktı düşük kürtaj dış gebelik derken 10 yıldır bekliyorum iğne kullanmama rağmen kucağım boş senin umudunu kırmak istemem ama iyi bir doktor bul ben kaç yıldır uğraşıyorum tam doktor buldum şimdide 6 aydır hamile kalamıyorum

Prednol bildiğim kadarıyla bağışıklık sisteminin bebeği kabul etmemesini engelliyormuş sanırım düz mantıkla açıklaması bu şekilde. Pai 4g4g homozigot mthfrc677t heterozigot benim
bunun bi testi falan var mı acaba yoksa doktorlar deneme yanılma yöntemiyle mi veriyor bu ilacı

Bu ne demek

benimde aynı gende homozigot mutant birey çıktı düşük kürtaj dış gebelik derken 10 yıldır bekliyorum iğne kullanmama rağmen kucağım boş senin umudunu kırmak istemem ama iyi bir doktor bul ben kaç yıldır uğraşıyorum tam doktor buldum şimdide 6 aydır hamile kalamıyorum
Hem pıhtılaşma bozukluğunuz var hem de folik asit ile ilgili bi sıkıntı. Ben de bu gen heterozigot o nedenle biraz araştırmıştım fakat şimdi yüzde yüz nedir ne değildir anlatabilecek bilgiye sahip değilim. Bildiğim kadarıyla hem pıhtılaşma için ilaç hem de yüksek doz folik asit kullanma durumu var homozigotlarda. Ama tabiki en doğru bilgiyi doktorunuz verir dediğim gibi ben de internetten ordan burdan okudum bu mutasyonu

Ah kızlar öyle gerginim ki.. Bugün artık transferim in 19.gunu ve benim beta hcg düşmüyor az az artıyor. 73-256-370-430 offf! Ilac lari i kestim 2 gün oldu hep kahv e lekelen më var.d.oktorum bekle adet goreceksin diyor Ama ben cok korkuyorum. Dış gebelik olabilir mi

Canım dış gebelik olsa ultrasonla görünür sanırım. Birde araştırdığım kadarıyla dış gebelikte betahcg çokk yüksek oluyormuş

Ah kızlar öyle gerginim ki.. Bugün artık transferim in 19.gunu ve benim beta hcg düşmüyor az az artıyor. 73-256-370-430 offf! Ilac lari i kestim 2 gün oldu hep kahv e lekelen më var.d.oktorum bekle adet goreceksin diyor Ama ben cok korkuyorum. Dış gebelik olabilir mi
canım öncelikle geçmiş olsun ben dış gebelik geçirdim değerlerim yavaş yavaş yükseliyordu birde aşırı derecede kanamam vardı ben çok adet oluyorum diye gitmiştim doktora öyle öğrendim erken olduğu için ilaç tedavisi yaptı doktorum zor bir süreçti rabbim yardımcın olsun umarım dış gebelik değildir

Hem pıhtılaşma bozukluğunuz var hem de folik asit ile ilgili bi sıkıntı. Ben de bu gen heterozigot o nedenle biraz araştırmıştım fakat şimdi yüzde yüz nedir ne değildir anlatabilecek bilgiye sahip değilim. Bildiğim kadarıyla hem pıhtılaşma için ilaç hem de yüksek doz folik asit kullanma durumu var homozigotlarda. Ama tabiki en doğru bilgiyi doktorunuz verir dediğim gibi ben de internetten ordan burdan okudum bu mutasyonu
6 aydır yeni bir doktora başladım gebelik öncesi folik asit ecopirin ve balık yağı verdi bu pıhtılaşmada gebelik sirasinda başlanan ilacın bi etkisi olmayacağını önceden bu ilaçları kullanmam gerektiğini söyledi

Canim düşmeyip az artıyorsa dış gebelik diye biliyorum ikinci gebeligim öyle olmuştu. Iyi bi dr a gözüksen iyi olur benim sol tüpüm bu yüzden hasarli.. gec kalma..

X