Kızlar yardım! Kedimiz çok agresif!!

Nevrestee

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2013
112
1
Geçen haftalarda eşim eve bir yavru kedi getirdi. arkadaşının kedisinin yavrularından bir tanesiydi bu kedi. arkadaşının kedisi nazlı 2 ay önce doğum yapmıştı. 5 dünyalar tatlısı bebek dünyaya gelmişti. arkadaşı xx de bunları teker teker az bir miktar parayla sahiplendiriyordu. hatta sizde alın diye ısrar ediyolardı. zaten bizim afacanlarda ne zamandır yavru kedi yavru kedi diye başımızın etini yiyolardı. eşimde bana baskı yapıyodu. işte alalımda çocuklar oynasın sıkılmaz canları diye. bak başımın etini yediler. hevesleri geçsin sonra susarlar diyodu. ama ben asla evde olmaz diyodum. eşime trip atıyodum filan. eşimde susuyodu bişi demiyodu bende hayvanları çok severim ama evde asla istemem. neyse işte eşim bir gün yine herzamanki gibi iş çıkışı saatinde gelmişti. ben sakin sakin gidip kapıyı açmıştım. birde ne göriyim kedi. şok olmuştum. süprizz demişti. aklıma hiç gelmezdi eşimin bir gün kucağında kedi yavrusu ile geleceği. bende kapıda öğle kedi ile görünce almadım içeri hemen tabii. biraz tartıştık. ben diyorum kılı dökülür filan, yok bişi olmaz süpürürsün diyo. nasıl bakcaz buna diyorum, bak mama aldım filan diyo. ben iyice sinirlenmiştim ama sonra kucağıma verdi bu minik kediciği bende o zaman resmen eridim. çok sevdim bu pisiciği. adınıda şirine koyduk :KK17: hemen ısındım. eşimden daha çok üstüne titremeye başlar olmuştum. hergün maması,tuvaleti benim üstüme kaldı. ilk başta tabii biraz iğrenerek yapsamda artık evladım saydığım için hiç tiksinmiyorum. neyse, resmen ailemizin maskotu olmuştu. çocuklarımızlada arası iyiydi. ama nedense zamakla bu pisicik bir canavara dönüştü. hiç tanıyamıyorum artık şirineyi. çocuklarımızı ısırmaya başladı. oğlumun kolu çizik içinde kaldı. bende çok sinirlendim bir iki kere sineklik ile dövmüştüm belki uslanır diye ama nafile. hep hep bizi ısırmaya başladı benim kollarımda yara bere içinde. artık çocuklarımızdan uzak tutmaya çalışıyoruz. bu seferde hep bana saldırıyor. eşime hiç saldıramyıyor çünkü eşim onu hep dövüyor. artık eline ne geçerse sopa,terlik,kumanda. emgel olmaya çalışıyorum. yapma öldürceksin hayvanı diyorum ama dinlemiyor. ısırmasın oda gebertirim diyor. geçen akşamda pencereden aşaya atmaya kalktı zor engel oldum. eşimle resmen aramız açıldı. her gece kavga ediyoruz. hatta eşimle arkadaşının arası bile açıldı. bende vermek istemiyorum bu kediciği neyapıyım kıyamıyorum bu cana. benden habersiz bir gün bir şey yapıcak diye ödüm kopuyor. tamam bende kızıyorum ama böğlede hep döverek olmazki. sokağada atmak istemiyorum. hernekadar kızsamda kıyamıyorum işte kızlar. sokakta ne yapar bu yavru. kışın ayazda donucak aç susus kalıcak. hep bunları düşünüyorum. alıştım artık bu kediye. annelik duygusu olsa gerek. ısırılmakta istemiyorum. yara bere içinde kaldık. ama zamnla geçer diyorum. bilmiyorum çok kararsızım kızlar. neden bir den içine cin girmiş gibi oldu bu kedi? sonra değişirmi? sizce ne yapmalıyız? bi akıl verin lütfen..... :KK43:

yavru kediyi dövüyorsunuz öyle mi elbirliğiyle? o aciz bir canlı ve oynamak istiyor dişleri kaşındığı için öyle davranıyor!!!!!!!!!!

ahhhhhh ahhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!! Allah size de aciz kaldığınızda,yaşlandığınızda öyle bir kader nasip eder de inşallah anlarsınız.

yazıklar olsun

Size inanmıyorum ya!!!

Böyle insanlardan nefret ediyorum,bir heves sonunu düşünmeden evinize alıyorsunuz o canlıları sonra da dövüyorsunuz.Ne demek terlikle kumandayla dövmek aşağı atmaya çalışmak!

Allah aşkına gidin bir veterinere bırakın o hayvancağızı,ya da internette pet forumlarında ilanlar oluyor.Verin bir başkasına.

Kediler yavruyken her şeyi ısırırlar dişleri kaşınır.Madem kedi besliyecektiniz bunları da bir zahmet araştırsaydınız.O hayvancağızın gücü ne,iç organları kalbi ne kadar küçük!Siz onu sineklikle,terlikle nasıl döversiniz.Bizim bile canımızı acıtırken o küçücük canlının ne çok acı çektiğinin farkında mısınız!!!

Müslümansanız peygamberin kedileri ne çok koruduğunu bilirsiniz,günaha girmeyin verin o canlıyı başka birisine.Bir daha da evcil hayvan beslemeyin bence.

bir an once o kediyi merhametli birilerine sahiplendirin yazik. cok uzuldum hayvancagiza. gerci bu konuda bir tane hayvan yok ama neyse.

yavru kediyi dövüyorsunuz öyle mi elbirliğiyle? o aciz bir canlı ve oynamak istiyor dişleri kaşındığı için öyle davranıyor!!!!!!!!!!

ahhhhhh ahhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!! Allah size de aciz kaldığınızda,yaşlandığınızda öyle bir kader nasip eder de inşallah anlarsınız.

yazıklar olsun

Neden öğle diyorsunuz. beni şuan çok üzdünüz. resmen beddua etmişsiniz. kedimiz gerçekten çok agresif. bizde zaten dişinin kaşındığını düşünmüştük ve diş kaşıma oyuncağı almıştık. fakat çocuklarımın elleri,kolları,bacakları jilet atılmış gibi çizik içinde. benimde her yerim çizik ve kesik içinde. hergün tentirdiot luyoruz her yerimizi. eşim çok kızıyor ben zaten genelde engel oluyorum vurmasına. ama sonra aramızda tartışma çıkıyor. dediğim gibi her nekadar kızsamda kedimize, sokağa atılmasına gönlüm razı gelmiyor.

Neden öğle diyorsunuz. beni şuan çok üzdünüz. resmen beddua etmişsiniz. kedimiz gerçekten çok agresif. bizde zaten dişinin kaşındığını düşünmüştük ve diş kaşıma oyuncağı almıştık. fakat çocuklarımın elleri,kolları,bacakları jilet atılmış gibi çizik içinde. benimde her yerim çizik ve kesik içinde. hergün tentirdiot luyoruz her yerimizi. eşim çok kızıyor ben zaten genelde engel oluyorum vurmasına. ama sonra aramızda tartışma çıkıyor. dediğim gibi her nekadar kızsamda kedimize, sokağa atılmasına gönlüm razı gelmiyor.

Benim de kedim var.Yavruyken almıştım.Abartmayın küçücük kedi ne kadar ısırabilcek!Sanki aslan besliyorsunuz.

Çizikler 1-2 saate kayboluyor.Ayrıca insan mı gidip diş oyuncağıyla oynasın.Bunu alcağınıza kedi kovucu sprey alıp arada üzerinize sıksaydınız ya da limon kolanyasıyla ellerinize sürseydiniz limon kokusunu sevmez kediler sizleri ısırmazdı.

Yaptığınız hayvana şiddet.Bence gidin bir başkasına verin bu kediyi.

gerçekten çok merhametlisiniz, sokağa atılmasına gönlünüz razı gelmiyor ama yine de dövüyorsunuz.

daha çok şey yazarım da neye yarar. Allah'tan da mı korkunuz yok?

facebookta Hayvanseverler diye bir sayfa var 500.000 kadar beğeneni olan, oraya mail atın ve sahiplendirin hayvancağızı eğer biraz merhamet kaldıysa...

Benim de kedim var.Yavruyken almıştım.Abartmayın küçücük kedi ne kadar ısırabilcek!Sanki aslan besliyorsunuz.

Çizikler 1-2 saate kayboluyor.Ayrıca insan mı gidip diş oyuncağıyla oynasın.Bunu alcağınıza kedi kovucu sprey alıp arada üzerinize sıksaydınız ya da limon kolanyasıyla ellerinize sürseydiniz limon kokusunu sevmez kediler sizleri ısırmazdı.

Yaptığınız hayvana şiddet.Bence gidin bir başkasına verin bu kediyi.

Hanımlar beni üzmeye devam ediyorsunuz. dişleri okadar keskinki bir ısırdımı derimi bıçak kesmiş gibi kesiyor. bulaşık zor yıkıyorum. eldiven takarak anca yıkıyabiliyorum. ben zaten merhametsiz olsaydım çoktan sokaktaydı o kedi. sizden yardım istemek için açmıştım nu konuyu. bir içimi dökiyim demiştim. bedduasına kadar demedik şey bırakmamışsınız. sonuçta çocuklarımın hayatı söz konusu. sprey sıktık, limon sıktık yapmadığımız şey kalmadı. bir çare bulayım dedim dediklerinize bak. gerçekten üzüldüm. bıraksaydımda çocuğumun gözünümü çıkarsaydı. çocuklarım sevmek istiyor onu. ne yapalım evde hiç dokunmayalım sevmeyelim niye aldık o zman biz bunu.

Bayan bayana dertleşeceğimize hemen sitem etmişsiniz. bayanların dayanışması bumu? zaten eşimle aramız açık. çocuklarım perişan halde. ne yapalım istiyorsunuz? başımızda çengicibaşı diye taşıyalımmı? çocuğumu ısırcak bizde öğle aval aval bakçazmı? ne yaptıysak olmuyor ısırıyor hayvan. :KK47: artık bayan dayanışmasına inanmıyorum, inanamıyorum. bu devirde oda kalmamış....

Hanımlar beni üzmeye devam ediyorsunuz. dişleri okadar keskinki bir ısırdımı derimi bıçak kesmiş gibi kesiyor. bulaşık zor yıkıyorum. eldiven takarak anca yıkıyabiliyorum. ben zaten merhametsiz olsaydım çoktan sokaktaydı o kedi. sizden yardım istemek için açmıştım nu konuyu. bir içimi dökiyim demiştim. bedduasına kadar demedik şey bırakmamışsınız. sonuçta çocuklarımın hayatı söz konusu. sprey sıktık, limon sıktık yapmadığımız şey kalmadı. bir çare bulayım dedim dediklerinize bak. gerçekten üzüldüm. bıraksaydımda çocuğumun gözünümü çıkarsaydı. çocuklarım sevmek istiyor onu. ne yapalım evde hiç dokunmayalım sevmeyelim niye aldık o zman biz bunu.

Arkadaşım o zaman başkasına verin işte.Kedi için de sizin için de en iyisi bu olur.Özellikle eşiniz çok vicdansız bir adammış.Yazık,günahına girmeyin o kedinin.

Bayan bayana dertleşeceğimize hemen sitem etmişsiniz. bayanların dayanışması bumu? zaten eşimle aramız açık. çocuklarım perişan halde. ne yapalım istiyorsunuz? başımızda çengicibaşı diye taşıyalımmı? çocuğumu ısırcak bizde öğle aval aval bakçazmı? ne yaptıysak olmuyor ısırıyor hayvan. :KK47: artık bayan dayanışmasına inanmıyorum, inanamıyorum. bu devirde oda kalmamış....

demek ki sorun oluyor sizin için değil mi?

sahiplendirin o zaman dediğim yerle irtibata geçin lütfen, bakın bir de eşinizin kediye karşı tutumundan biraz bahsedin, daha hızlandırırlar süreci.

günahına girmeyin, yazıktır...

benim evime bir van kedisi girdi, bakmaya başladım
ben kedileri sevmem normalde. ama tanrı misafiri işte bakıyorum.
kedi olduğundan bile şüpheliyim, insan gibi hareketlerı
kapım açık duruyor ve odaya adım atmıyor. gel dersem gelıyor. bu kedi beni korkutmuyor değil :KK1:
maşallah, ama nasıl bir hayvan anlamadım gitti. kumuna yapıyor geldıgı günden beri
yanıma çağırdığımda dibimde oturup hırıldanıyor, ve hiç kesilmiyor hırıltısı
mutlu oldugu belli. bende su tabancası var, istemediğim bir yere girmeye çalısınca ona gösterıyorum ve yerıne kaçıyor
( dövmekten iyi bence yöntemım)

ama her yandan şiddet görmesi olacak iş değil hayvanınızın, çocukların hayvanları nasıl hırpaladıgı da belli bişi.
sevselerde sert sevıyorlar.
bir hayvan sana alışana kadar kafası dışında başka yeri ellememek, okşamamak gerek bence.
günah hayvana yapmayın böyle. ya hayvan barınagına bırakın, ya izin verin gitsin, ya da şiddet uygulamayın
konuşan bir varlığın dışında, konuşmayan varlıkların şiddet görmesi allah katında bile affedılemez.

Bakın siz en başta yapmışsınız hatayı , hayvanı suçluyorsunuz !

Bende yavru kedi baktım ,uzun süre büyüttüm...
Miniğim beni ısırırdı , çizerdi kollarımı , ama öyle abartılacak derecede dişleri yok ki , ısırıp çizdiğinde acısa bile 2 gün sonra kayboluyorlar ,zaten ısırmaması için limon kolonyası bir sürdün mü kollarına asla yanaşmaz ! hiç bir kedi yapmaz bunu ! hadi derin çizse ne olur siz döverek uslandırmaya çalışmışsınız ! Bence bu yüzden dişleri yüzünden sizinle yavru olduğu için oynamaya çalışan bir kediciği savunma psikolojisiyle bu hale getirmişsiniz...!!!
Bir çocuk yapmaya kalktığımızda kalkıp kitap okumadan , bilinçlenmeden doğuramıyorsak o çocuğu
Aynı şey hayvanlar için de geçerli..
Tamam eşiniz birden getirmiş , etmiş , ama bunlar haklı göstermez sizi ? İnsan bir araştırır , hayvan terbiyesi nasıl verilir diye...

Şiddet uygulamak ne demek.. Kendiniz demişsiniz , SİNEKLİKle vurdum diye ???
Allah aşkına.....

Vurduysanız o da size böyle davranır , ne bekliyorsunuz ufacık hayvandan ..!

Bir an evvel gidip araştırın bir hayvan severe bağışlayın yavruyu... o da ufakken acılarını unutup yeni ailesine alışsın inşaAllah...

Gerçi çok aşırı hayvan düşkünü bir insan almalı bu yavruyu , ilk zamanlarda o aileye de böyle tepkiler verecek çünkü...

beni de darp etseler ben de hırçınlaşırım,ona buna saldırırım ne var ki bunda??
mutsuz sonuçta hayvan,kendini öyle ifade edebiliyo...
kediler akıllı hayvanlardır,gerektiğinde hırçınlaşmayı iyi bilirler.Benim kedim de yanlışlıkla canını acıttığımda ya da kucağımdan kurtulmak istediğinde çizerdi beni.Bunun ne kadar iyi bi özellik olduğunu evden kaçtığında kendimi "şirin-bonbon bi ev kedisi ama gerektiğinde panter oluyodu,ezdirmiyodur inşallah kendini" diye teselli ettiğimde anladım...

bu arada "içine cin kaçmış sanki" diye betimlediğiniz kedilerden birini ben de gördüm.Eski erkek arkadaşımın öğrenci evindeki kedi o kadar hırçındı ki...Ama nedeni erkek evinde -devamlı itilip kakılmasıydı.Kedi artık dayak arsızı olmuş,hırpalanacağını bildiği halde ona buna dayılanıyordu.
sizinki de o hesap bence.Gördüğü kötü muamele sonucu öyle olmuştur.Yani şahsen hiç görmedim sevgi dolu kızların elinde büyüyüp de aşırı hırçın olan bi kedi...
önerim başka birine vermeniz,internet bugünler için var.
"komşumun elinden zor aldım" diye belirtip sizin yaptıklarınızın aynılarını açık açık (komşunuzun üzerinden) yazarsanız daha iyi olur,merhamet eder belki birileri.
benim bile evime alasım geldi garibanı...
allah sabır versin kediciğe :KK43::KK43:

Yok kadın dayanışması yokmuş , yok eşinizle kavga ediyormuşsunuz bunu anlamamamızı bekliyormuşsunuz...

Derdiniz kedicik ?

Şu an kocayı da , kadın dayanışmasını da konuşmuyoruz..!

X