Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

bügünkü menüm
kalkınca: 1 bardak su, 2 kayısı
1. öğün: 2 yumurta, 50 gr peynir, salatalık, domates, 1 avuç fındık,
2. öğün: 6 kaşık domatesli bulgur pilavı, 1 kase yoğurt
3. öğün: 6 kaşık bulgur pilavı, 1 tabak yeşil fasulye, 10 adet ceviz,, 1 kase yoğurt

su: 3 lt su , 2 kupa çay

şuan çok açım tatlı canım istiyor ama dayanacağım

Evet ben de sormuştum geçen gün arkadaşlara,varmış kaşara izin:)
hadi ya süpermiş o zaman. yarın kendime şöle güsel bi kaşarlı yumurta yapiim barii:)

bügünkü menüm
kalkınca: 1 bardak su, 2 kayısı
1. öğün: 2 yumurta, 50 gr peynir, salatalık, domates, 1 avuç fındık,
2. öğün: 6 kaşık domatesli bulgur pilavı, 1 kase yoğurt
3. öğün: 6 kaşık bulgur pilavı, 1 tabak yeşil fasulye, 10 adet ceviz,, 1 kase yoğurt

su: 3 lt su , 2 kupa çay

şuan çok açım tatlı canım istiyor ama dayanacağım

bulgur pilavını çok kaçırmamaya çalış cnm. burda bi arkadaş forma girdikten sora öneriorum bulguru demiş doktor öle dediler..:KK9:

ya kızlar akşam 8 den sora neler yiyebilioz içebilioz. valla acıkıom ben akşamları sinir basıo:KK52::KK52:

eskibirmasal beni de eklesene listeye nerdeyim bi göriiim bari. acıktımm motivasyon olur:KK55::KK56:

Menüm:

Kalkınca: 2 sb ılık su

1. Öğün: 2yum 7 zeytin, peynir 3 ceviz yeşşillik

2. Öğün: 2 incir, 15 badem

3.Öğün:
Zey. yeşil fasulye, biraz tavuk, salata

Sıvı: 2.5 lt

Spor: 1 saat yüzme

Sevgilerimle...
canım biraz az gibi gözüktü bana ama sen bilirsin tabiki :KK61:
ya bişey soracağım

meyva yasakken kuru meyvenin verilmesi bana saçma geliyor bu diyette

kuruyunca da aynı meyve
kuru kayısı ve kuru eriğin dışında kuru meyve tavsiyesi var mı bilmiyorum ama zaten kayısı ve eriğin tazesinin de glisemik indeksleri düşük

hadi ben de yazayım bugün ne yedim

Kalkınca:1 bardak su

1.öğün:2 yumurta, 1 çaybardağı tuzsuz fıstık, 2 kırmızıbiber, 1 salatalık, 7 zeytin, peynir

2. Öğün:1 tabak barbunya, 1 kase semizotlu yoğurt, 1 kase mercimek çorba

3. Öğün:1 bardak süt

Sıvı:sanırım 2 lt

Spor:yapmadım

hamsı yı karatay dıyetıne göre nasıl pişirebilirm... yardım lutfen...:KK5::KK5::KK5::2::2::2:
fırında buğulama yapabilirsin,çok güzel olur
hadi ben de yazayım bugün ne yedim

Kalkınca:1 bardak su

1.öğün:2 yumurta, 1 çaybardağı tuzsuz fıstık, 2 kırmızıbiber, 1 salatalık, 7 zeytin, peynir

2. Öğün:1 tabak barbunya, 1 kase semizotlu yoğurt, 1 kase mercimek çorba

3. Öğün:1 bardak süt

Sıvı:sanırım 2 lt

Spor:yapmadım
akşam öğünü yok gibi bir şey olmuş canım,zorlanmadın mı?

İyi akşamlar kızlar ..
Bugün çok yoğundum o yüzden yemek yapmayı unutmuşum.
Saat 17 oldu ben bir baktım yemek yememişim.
Ne yapayım ne yapayım o saatten sonra en azından yumurtamı yiyeyim diye.
2 yumurtadan omlet yaptım.
Yanında ceviz, badem, kuru kayısı ve ayran.
Acıkmadım da ..

hamsı yı karatay dıyetıne göre nasıl pişirebilirm... yardım lutfen...:KK5::KK5::KK5::2::2::2:

Merhaba canım, hoş geldin......
Hamsiyi ayıklayıp yıkayıp suyunu çok iyi süzünüz. Ben süzgece koyup bekletiyorum, sonra da havlu kağıtla fazla suyunu alıyorum. Tuzlayıp karıştırınız sonra da 1 yk zeytinyağı (tabiki bu balığın miktarına göre değişir.) koyunuz tekrar harmanlayınız.Tepsiye yağlı kağıt koyup diziniz ve kızgın fırına sürünüz, üzeri nar gibi kızarana kadar pişiriniz. Afiyet, bal, şeker olsun....

ben carsamba gunu oglen mercimekli bulgurlu corba içtim 2 kase,ertesi gun 1 kg fazla cıktım tartıda.dikkatli olmak lazım galiba,en azından benim gibi 2 kase içmeyin:KK9:
mercimek gaz da yapar, belki onun etkisi olmuştur. ben çok gaz yaparım :KK70: çok içemem o yüzden ama sütlü yoğurtlu çorbaları çok seviyorum
sanırım vazgeçemem de, ölçüsünü kaçırmadıktan sonra bişey olmaz sanırım. ama karatayın menülerinde hiç çorba yok, çok şaşırdım, sebebini hocaya sormak lazım

Kızlarrrrrrrrrrrrr size 2 müjdem var 1.bu gün 10 gün önce üstüme olmayan bermudamı giyip dışarı gezmeye çıktım 2. KARATAY kitabını aldımmmmmm!!!!

Öyle mutluyum ki eve gelir gelmez neti açıp size yazmak istedim.Allahım Allahım sana çok şükür.Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün inşallah,AMİN :nazar:
2.kitap mı çıkmış? kitabı okumuştum arkadaştan alıp, geniş baskısı çıksın onu alayım diye bekliyodum, çıkmış mı?
kızlar bende karatay diyetıne bugun başladım.. emzırdıgım için çok acıkıyorum.. yogurt yesem olurmı yatmaya yakın..

ayrıca hımalıye tuzunun turşu tuzuyla farkı yok kı..:)) turşu tuzunun ince olanı alın. hem ucuz hemde daha fazla... ben degırmende çekmeden dırekt kullanyorum
turşu tuzu diye satılanlar kimyasal içeriyomuş canım, bi araştır istersen

afiyet olsun canım.akşam 1 baget az gelmedi mi?
midem bulanıyodu canım dün, midem sabah iki yumurtaya alışık olmadığından heralde, o yüzden çok yiyemedim öğle ve akşam

ya bişey soracağım

meyva yasakken kuru meyvenin verilmesi bana saçma geliyor bu diyette

kuruyunca da aynı meyve
kuru meyve normalinden daha faydalı canım, bilimsel açıklamasını bilmiyorum ama, tabi abartırsak yine kilo aldırır, meyve sonuçta

arkadaşlara oturmaya gitmiştik, şimdi geldik
kek börek yapmış yemedim
biraz badem ve fıstık yedim.
sonra meyve getirdi, bu kilo aldırmaz ye dedi, yedim ayıp olmasın diye,
bir dilim şeftali, bir dilim armut, iki lokma muz:KK50:

neyse eskiden olsa kekleri börekleri de götürürdüm, kar kardır

Son düzenleme:
İyi akşamlar kızlar ..
Bugün çok yoğundum o yüzden yemek yapmayı unutmuşum.
Saat 17 oldu ben bir baktım yemek yememişim.
Ne yapayım ne yapayım o saatten sonra en azından yumurtamı yiyeyim diye.
2 yumurtadan omlet yaptım.
Yanında ceviz, badem, kuru kayısı ve ayran.
Acıkmadım da ..

ben de mi sorun var anlamadım ki :44: ben çok acıkıyorum ama öyle açlıktan midem sırtıma yapıştı gibi bir şey değil bu,sanki beynim aç ama midem de biraz aç,öyle acıkmama gibi bir durum olmuyor bende

ben de mi sorun var anlamadım ki :44: ben çok acıkıyorum ama öyle açlıktan midem sırtıma yapıştı gibi bir şey değil bu,sanki beynim aç ama midem de biraz aç,öyle acıkmama gibi bir durum olmuyor bende

eğer menülere uygun yersem ben de acıkmıyorum, yazdığım gibi bu akşam misafirlikteydik, meyve yedim. şimdi dolapta ne var yencek diye düşünürken yakaladım kendimi.
o meyveyi yemeseydim canım bişey istemezdi.

köy yumurtası aldım bugün, ama yumurtalar öyle büyük ki, 2 tanesi marketten aldıklarımdan 3 tane eder.

Ben bir şeye dalınca yemek yemek hiç gelmiyor aklıma.
1 gün boyunca birisi yemek demesin aklıma bile gelmez.
Ama tabiki bu sağlıksız olan, şimdi ben o sağlığı yerine oturtmaya çalışıyorum.
O bahsettiğin acıkma durumu da moralim bozukken oluyor ama her zaman değil.
Moralim bozuksa ya sudan başka hiç bir şey tüketemem isteyerek ya da normal yemek değil de abur cubur ararım.
Psikolojik açlık bu ve aslında en kötüsü.
Benim aralıktan beri gelen yaklaşık 10 kilomun tek nedeni bu.
Canım çok sıkkıntı ve hiç yemek yemedim cips çikolata abur cubur

eski_bir_masal kullanıcısından alıntı
Başta hepimizi de tek tek kutluyorum bayanlar. Tebrikler. Asıl olan karar vermek, başlamak, azimle ve sabırla devam edebilmek.

Birinci olan arkadaşımızı da ayrıyetten tebrik ediyorum.

Başarılarımız daim olsun bayanlar...........

Sevgili Saphira, bu yazı benim yazımdı fakat Masal arkadaşın yazısı olarak çıkmış. Yanlış anlaşılma olmasını istemiyorum. Tekrar seni tebrik ediyorum canım başarın için. Bir de kendine o kadar haksızlık etme, o giden 9 kg nun en fazla 2-3 kg su ödemse gerisi yağdır canım.
başarılarımız daim olsun.......

Canım acaba suyu mu yeterli almıyorsun? Beyin açlık duygusuyla susuzluk duygusunu ayırt etmeyip ikisini de açlık duygusu olarak yansıtıyormuş.
Su, Hasta Değil Susuzsunuz kitabında bahsediliyor bundan. Onun için yemeklerden yarım saat evvel ve açlık duygusu hissettiğinizde iki bardak su içiniz yazıyor.
Sevgilerimle.........

kızlar bende karatay diyetıne bugun başladım.. emzırdıgım için çok acıkıyorum.. yogurt yesem olurmı yatmaya yakın..

ayrıca hımalıye tuzunun turşu tuzuyla farkı yok kı..:)) turşu tuzunun ince olanı alın. hem ucuz hemde daha fazla... ben degırmende çekmeden dırekt kullanyorum

Tabiki olur canım. Bu arada o kadar çok farkı var ki Himalaya tuzuyla turşu tuzunun. Ben daha önceki sayfalarda bundan bahsetmiş ve açıklamıştım. İstersen bir oku...
Sevgiyle kalalım..........

eğer menülere uygun yersem ben de acıkmıyorum, yazdığım gibi bu akşam misafirlikteydik, meyve yedim. şimdi dolapta ne var yencek diye düşünürken yakaladım kendimi.
o meyveyi yemeseydim canım bişey istemezdi.

köy yumurtası aldım bugün, ama yumurtalar öyle büyük ki, 2 tanesi marketten aldıklarımdan 3 tane eder.
canım her gün menümü yazıyorum bugün haricinde hiç yanlış yapmadım :44:
eski_bir_masal kullanıcısından alıntı
Başta hepimizi de tek tek kutluyorum bayanlar. Tebrikler. Asıl olan karar vermek, başlamak, azimle ve sabırla devam edebilmek.

Birinci olan arkadaşımızı da ayrıyetten tebrik ediyorum.

Başarılarımız daim olsun bayanlar...........

Sevgili Saphira, bu yazı benim yazımdı fakat Masal arkadaşın yazısı olarak çıkmış. Yanlış anlaşılma olmasını istemiyorum. Tekrar seni tebrik ediyorum canım başarın için. Bir de kendine o kadar haksızlık etme, o giden 9 kg nun en fazla 2-3 kg su ödemse gerisi yağdır canım.
başarılarımız daim olsun.......
Yanlışlık oldu herhalde,alıntılarımda bir hata yapmış olabilirim.Teşekkür ederim,hem tebrik hem destek için.İnşallah hep birlikte başaracağız bu işi :KK16: :KK70:

Canım acaba suyu mu yeterli almıyorsun? Beyin açlık duygusuyla susuzluk duygusunu ayırt etmeyip ikisini de açlık duygusu olarak yansıtıyormuş.
Su, Hasta Değil Susuzsunuz kitabında bahsediliyor bundan. Onun için yemeklerden yarım saat evvel ve açlık duygusu hissettiğinizde iki bardak su içiniz yazıyor.
Sevgilerimle.........
içtiğim suyu da yazıyorum canım.4 LT yi geçtiğim bile oluyor,toplam sıvı miktarı olarak.evet açlık hissedince su içiyorum.

kendimi oruçlu gibi hissediyorum.enteresan bir his.çok halsizlik oluyor.Yemek yedikten 1 saat sonra filan başlıyor halsizlik.Bir de baş dönmesi ve dolayısıyla mide bulantısı :KK52: siz çok güzel bir diyet,hiç zorlanmıyorum yazdıkça şaşırıyorum.Kendimi bir şeylerle oyalıyorum ve tabi azmimle,yemek yemeği düşünmüyorum.Açlığımı,gözümün önünde uçuşan tatlıları o şekilde bastırıyorum.Yani anlayacağınız benim için pek kolay olmuyor ama yine de memnunum ve bırakmak gibi bir düşüncem hiç yok.1 ay bu şekilde devam edicem,eğer bundan daha fazlası olursa,rahatsızlık boyutuna gelirse,başka bir diyetle devam edeceğim

arkadaşlara oturmaya gitmiştik, şimdi geldik
kek börek yapmış yemedim
biraz badem ve fıstık yedim.
sonra meyve getirdi, bu kilo aldırmaz ye dedi, yedim ayıp olmasın diye,
bir dilim şeftali, bir dilim armut, iki lokma muz:KK50:

neyse eskiden olsa kekleri börekleri de götürürdüm, kar kardır

ahh bu arkadaslar.acayıp acayıp fikirleri var:KK33:dun de benım bır arkadas demez mı'cıkolata kılo aldırmaz dıye'.kendisi bir oturusta yarım kavanoz nutella yiyormus ve 38 beden.onu da yemesen ıncecık olacaksın demekkı dedım.bizim millette var bu hastalık,kendi yanlısını baskasına yaptırmaya calısmak.en iyisi diyette oldugumuzdan mumkun mertebe bahsetmemek.sen de ucuz atlatmıssın canım bırer dılım meyveyle,biraz da yuruyus yaptıysan tamamdır

X