Eşinin ailesiyle az görüşenler,yada hiç görüşmeyenler..yorumlarınız bekliyorum:(

şaşıyorum burada okuduklarıma,
arkadaşım siz iyi davranın ailen, anan baban lafları etmeyin zamanla oda bu endişelerinden
kurtulur gider.hayatı ne kendinize nede başkalarına zorlaştırmayın.
ne var çok harcıyosun derse, kendi anneniz söylemiyormu?
iyi niyet her kapıyı açar, her işini yapmak zorunda değilsiniz tabiiki,
elinizden geldiği kadar yapın yete, el ele yapıyor bunları.
iyi niyetle doğru düzgün yaşamak daha kolay değilmi?
altan yönetmek, parmağında oynatmak insaf kadınlar insaf
ne evlilik böyle birşey, ne kadınlık, ne gelinlik.......

aranız iyi olmazsada en azından sizden dolayı olmasın, kocanız o zaman sizi daha çok sever.

bana kalsa eşimin ailesinde sadece damat ve gelinlerle görüşürüm ya kardeşim aynı kandan hadi kan çekiyoda hepsi mi aynı olurrr pesss

Bende 11 senelik evliyim beni hiç kabullenmediler canları istiyo konuşuyolar canları istiyo konuşmuyolar en son anneme lafla saldırdılar o gün bugündür konuşmuyorum yüzlerine bile bakmıyorum hiç umrumda değil böyle daha huzurluyum eşim bişey demiyo çünkü oda biliyor ailesinin ne olduğunu ama sonrası ne olur bilmem 2 çocuğum var eğer bir insan sevilmediyse hiç bir zaman sevilmiyo ama yeter artık bende onların oyuncağı değilim canın isteyince konuş canın istemeyince konuşma insan yerine koyma değer verme bundan sonra onlar benim için bir hiç kadın zaten torunlarınıda sevmiyo onun varı yoğu oğlu biz umrunda değiliz biz oğluyla iyiysek kadın ortadan çatlıyo nasıl bozarım aralarını diye 40 tilki dolanıyo aklında

ben varım canım 6 yıllık evliyim.. ben bu savası çok zor kazandım..çok yıprandımm(kv yanına gitseydim daha çok yıpranırdım). olsun nihayet artık eşimde benım haklı olduğumu biliyor..bana hak veriyor yani..

ailene hiç bi şekilde laf söyletme öncelıkle..sende onun ailesi hakkında konusmayacaksın ama.. iyi kötü hiç bi şekilde müdahalede bulunma.. eğer senın ailen hakkında konusmaya kalkarsa ''ben senın ailen hakkında konusmuyorum sende konusmayacaksın ''diceksın canım.. yerı gelicek seni ailene göndermek istemeyecek.. ozamanda diceksın ki '' ben sana engel olmadım bu zamana kadar gidip gelmene bişey demedim , yada tlf konusmana engel oldum muki sen bana karısacaksın diceksın..ve konuyu kapatacaksın.. bu erkekler çok kurnaz sakın sakın kanmaa.. belli bi zaman sonra senın duygusal yonunu kullanak mesela yanına gelmeyecek senı sevgısınden mahrum bıracak yada cinsel ilişkiden mahrum bıracak senı cezalandıracak (cinsel açlığa maruz kalacaksın) .. sana diyecem sakın kanmaa sakın aileni kötületmee.. gitmede..

Allahım ne kavgalarımız olurdu bizim.yukarıda yazdıklarımın hepsi benım basıma geldi..hatta bi ara şiddete bile maruz kaldım.
.şimdi biliyor inadım diyorum bitti.. inadım iştee... oda tmm inatsın diyip konuyu bile açamıyor.

sen kv gitmiyorsan eşinide zorlama sizinkilerin yanına gitmesi için..

hatta şunu söyleyeyım bu kış yine gitmedim eşim ne hediyeler ne tatiller vaat ettide gitmedim ..gitmem yani..lafları soksunlar soksunlar sonra biz 32 dişimizi gostererek hala daha guleryuzler gosterelım hiçbişey olmamus gbi davranalım olduuu biz robotuzz yaa!! köle gibi çalışalım kendi kızını nerdeyse akranız iş yaptırtmaz ben yaparım canım aa ben varken temizlikçiye ihtiyac yok yani..

ben gitmedim ve eşimin ailesi üzerime iftira attılar eşimle açık olan aramız dahada açıldı ama ben sabrettim Allah var... eşim eve gelıncede güzelce konustuk ve eşimde anladı artık farkında... kanıtlarım vardı gösterdım o gun nerde oldugumu filan.. yani kanıtım olmasaydı inanmazdı bana belkide... :KK43:

canm benm eşimde aynı ablaları ailesi için canını vercek o derece yani ailesinin beni hiç saymamasına ragmen bende onlardan cok sogudum ve araya resmiyet koydum fasla gitmıyordum 3 yıl olcak evlılıgımız ve hepsinlede yakınım sürekli laf sokmaları kardeşlerini hiç kardeş sevgisi görmemiş gibi sımarıkca sevmeleri benm yanımda bana nispet yapar gbi sinirime dokunuyordu en son bırkere kavgamızda benı evlerınden bile kovdular düşün yani ogulları ise surekli bi havalarda agzına geleni söyleyip sonradan pişman olan aglayan bana bir ınsan sürekli ailesi yuzunden kavga edıyorus bende bıktım en sonunda bana okadr sey yapmalarına ragmen ben yıne görüştüm,unuttum yaptıklarını mecburen aradım sordum hadi dedim ben yapayım ama baktım bu sefr eşim benm aileme cepe aldı ne gıdyor ne soruyorr neymısde ben öle yapıomusum gör bak nasıl oluyormus oldu ki ben bir kere gitmediysem ikincisinde gittim ta yıgenlerının bılmemnesine kadar aradım dogum gunlerınde ama o benm kımsem olmadgı halde umrunda bıle deıldı sımdı bende aynıyım umrumda deıl ailesi ve birbirimize cok uzaklastık eskisi gibi değil o ama kendıne yapıyor nerreye kadr gidecek böyle o düşünsün ve bir bebek beklıyorus allahım inşallah dıyorum bu bebekten sonra ailesının agzına bakmas ve yuvasına sahıp cıkar duzeltmeye calısır allah hepimizin yuvasına huzur versin..:KK43:(

X