Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Kızlar bebekleriniz kaçıncı ayda diş çıkardı

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

rosa67

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2008
202
2
Benm 3 aylık oğlum var .geçen ay aylık gelişimine gittiğimde hemşire dedi ki bebeğinizin dişi yakında çıkar köKleri baya gelişmiş dedi.şimdi dişlerini kaşımak için( galiba)ellerini emiyor .çok erken değil mi sizce???

2,5 - 3 ayda hışımla diş etlerini kaşırdı. çok salyaları akardı. daha erken dediler. diş etlerindeki kesici sertliği hissettiğimde oğlum 4,5 aylıktı. 1-2 hafta içinde üstteki 2 liyi de çıkardı. 6. ayı bitirdiğimizde 4 dişimiz vardı. ortalama 6-7 ayda çıkar tabi ama her bebek aynı değil. 2 ayda çıkarabilen olduğu gibi yaşından sonra çıkaran da var. annenin gebelikte beslenmesine, bebeğin genetik yapısına vs. gibi faktörlere göre her bebek farklıdır.yeterki sağlıklı olsun. bence endişe etme!

canım normaldir 4.ayda da 6. aydada çıkarabilir ben 6.ayda eşim 4. ayada kızım ise 7.ayda çıkardı....bence 4. ay çok normal 4.aydan öncesine erken diyorum.

ılk dısımız 8.5 aylıkken cıktı.suan 10 aylık olmak uzere ve ıkı dısımız var

4,5 aylıkken çıkardı oğlum ilk dişlerini.geçen hafta da üsttekiler çıktı.üsttekilerin yanları da beyazlamış baya.onlar da yakında gelecek sanırım.ben de 4 aylıkken çıkarmışım dişlerimi.anasına çekmiş oğluşum:))

valla bende 4 aylıkken çıkarmışım ama benim sıpa da hala diş yok ama çoks ert baktıgında beyazlamış ama dokununca sertlik olsada görünürde yok hayırlısı bakalım saglıklı olsunda gerisi boş

sertlik varsa eline dişin üst tarafındaki tırtıklar geliyorsa çıkmış işte. görünmesi biraz zaman alır ama çıkmış işte. gözünüz aydın.

bu gece farkettim arkadaşlar, oğlumun üst kesicileri 4lenmiş :)

benim oğlum 6.5 aylık henüz çıkarmadı.ama yakındır sanırım çok kaşıyor ,huzursuzlugu var vede bir kaçgündür iştahsız...akan tükürüklerini söylememe gerek yok herhalde...

defne 7 aylıkken çıkardı ama 2. ayından itibaren sürekli eli ağzındaydı ve salyası vardı
herkes yakında çıkarır deyip duruyordu

benim kız 8 buçuk aylık iken dişini çıkardı şuan 10 aylık hala 2 dişle kalakaldık ama ne kadar geç çıkardı okadar iiiyiymiş

benim kız 8 buçuk aylık iken dişini çıkardı şuan 10 aylık hala 2 dişle kalakaldık ama ne kadar geç çıkardı okadar iiiyiymiş
gerçekten mi??bunu ilkkez duyuyorum.bende yavaş yavaş stres yapmaya başladım aslında geç mi kalıyor diye:uhm:

slm kızlar benim oğlu 4,5aylık ken öndişlerini çıkartı 6,5aylıkende üst dişleri çıkacana üsten köpekdişleri çıktı sizce normalmi acaba doktora götürsemmi bilgisi olan varsa yazın lütfen

anormal değil canım, her bebeğin farklı olur!
bizim üstte 4, altta 2 kesicimiz var. ama bi kaç gündür yine uykusuz geceler geçiriyoruz sanırım üst köpek dişleri de çıkıyor.

X