Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 3 aylık bebek ayakları üzerine basabilirmi?kafasını dik tutabilir mi?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

irem_nehir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2009
425
0
merhaba ben yeni üye oldum ama sürekli takip ediyorum bu siteyi.bebeğim 3 aylık oldu.ayakları üzerine birkaç saniye basıyor sonra dizlerini büküyor.kafasınıda sürekli dik tutamıyor.akrabalara oturmaya gidince daha basmıyor,kafasını tutamıyor filan diyorlar üzülüyorum.aslında daha çok erken değilmi bebeğim çok küçük...ama yinede takıyorum moralim bozuluyor:KK43:tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Aman canım ya daha dur bakalım daha neler duyacaksın hepsini salla gitsin böyle şeyleri takmayacaksın kafana doktorunuz normal diyorsa normaldir.ınan ben hiç hatırlamıyorum ama dikkat et fazla bastırma çünkü onun kasları uygun değil henüz ayrıca sakın otutturmada.

canım daha çok erken ayaklarına bastırmak için.kafasınıda kısa zamanda tutmaya başlar.nee bu milletin acelesii anlamadım gitti.canını sıkma tatlım.sana böle saçma sapan şeyler sölediklerindede bizim acelemiz yok herşeyi zamanla hallediyoruz dee ve geçç.

ya takmamaya çalışıyorum ama sinirlerim bozuluyor yinede.yok hırpalayın çok hantal,çok hareketsiz.doktorumuz herşeyi gayet normal diyor ama akrabalar öyle demiyor.tşk dederim yorumlarınız için.

bnmki tutuo 3aylık geçen hafta kontrolde doktor çok şaşırdı bütün bedenini kaldırıyo biyere tutunup aa bakın bu kalkıo falan dio:)demek şaşırdıına göre daha erken aman salla millet kendine baksın, geç olsun güç olmasın

daha erken canım,hem bence bastırmaya çalışma,eğiklik olmasın.Benimki iyi hatırlıyorum 4 ay 3 günlüktü bastığında.Kafasını da yavaş yavaş tutar artık.

valla benimki de bazen basiyor...cok hareketli masallah.ama ben elimden geldigince bastirmamaya calisiyorum.daha cok erken .

bende bastırmıyorum bazen elinden tutunca bütün vücuduyla kalkıyor.bana kızıyorlar neden bastırmaya alıştırmıyorsun diyorlar.bugün kontrole gittik,1 haftadır çok huzursuzdu.idrar tahlili yapıldı enfeksiyon ihtimali için ama bişey çıkmadı çok şükür.gelişimi çok iyi dedi doktor.kafasını tutuyor dedi ama daha küçük yorulunca bırakır dedi kafasını.ilk çocuk olunca panik oluyor :uhm::uhm:insan.

lutfen koca kari islerine kulagini kapat canim agzi olan herkes konusuyor malesef
cocuguda sakin hirplatma yazik edersin yavruya

benim oğlum 3 aylıkken basmaya basladı şimdi 4 aylık oturmak istemiyor hep ayakta tutuyorum kafasını doğdugu gunden beri dik tutuyor
ama her bebekte olmuyor canım daha cok erken bazılar daha uyanık oluyor bazılarıda zamanına göre
problem oldugunu düşünme allah sağlık problemi vermesinde gec bassın hiç umurumda olmazdı
sende takma basarda yürürde aman hırpalama

benimki 3,5 aylık ben denemedim bile, daha çok erken yahuuuuu,,,, bebeğin bacağını çarpık yaparsınız mazallahhh, herşey zamanında güzel, zamanı gelince basar ne bu acele,,, evet başını dik tutuyor ama ben oturtmaya bile çalışmıyorum,belki omurlarına zarar veririm diye zamanı gelince herşeyi kendi kendine yapacak ayolll

canım bende kayınvalidem tarafından aynı tepkiyle karşılaştım.yok basmıyor,kafasını kaldırmıyor felan.ağzının payını veriyordum.benim bebeğim istediği zaman basabilir,kafasını kaldırabilir onun kendi keyfi diyeceksin.
şimdi 4,5aylığız.ayakları üstüne basıyor,kafasını kaldırıyor.daha yeni başladı hemde basmaya.hiç kafanı yorma güselim.bırak bebeğini kendi haline,hiç zorlama.sende takma bu tür takıntıları.a.s.

Benim bebeğim dogdugundan bir hafta sonra hem basıyodu hemde kafasını dik tutuyodu..halada öyle şuan 2.5 aylık..yakında emekler gibi gelio bana..ama her bebek farklıdır tabii..

benim oğlumda 3 aylık bende oturma ve ayaklarını bastırma taraftarı değilim omur iliğine zarar vermesınden korkuyorum benım kayınvalıdemde ayaklarını bastırmaya calısıyor ama ben karsıyım daha onun kemıklerı tam gelısmıs degıll

benim kızım da ilk aydan beri ayaklarını çok kuvvetli basıyordu şimdi 3 aylık ve hiç yatmaya gelemiyor ille ya gezicek yada oturcak yatar gibi oturtuyorum etrafa bakıyo kendini öne atıyo ama kafasını dik tutamıyor benimkide daha erken canım boş ver takma kimseyi en iyisini doktor bilir her şey sırayla

benım kızım dogdugu ılk haftadan sonra basını dık tutabııyordu yuzsutu yatırınca bacaklarını havaya kaldırıyordu.kımseye soylemedık kaynanamla nazar deger dıye.ıkı aylıkken dımdık basabılıyordu ama zararlı dıye yaptırmamaya calıstık.kızım sımdı 3 aylık sureklı oturmak ıstıyor sırtustu yatırıyoruz gogsumuze gezdırıyoruz one atıyor kendını :) oturuyo gıbı gosterıyoruz rahatlıyo :KK70: kaynanam yerde ayakta tutuyo onu bastırmıo ama,adım atıyor :)))
her bebek aynı olmuyor tabıkı doktorum da dedı sakın kendı bebegını baskasıyla kıyaslama dedı.zaten o hareketlerı su kadar aya kadar yapıyorlar dıye yazar verdıgım kagıtlarda dedı.
sen cocugunun boyle bırsey yaptıgını goruyorsan ben cocugumu bılıyorum de gec valla kımseyı dınleme.ben artık agzıma gelenı dıyorum ))

benim oğlumda 3 aylık bende oturma ve ayaklarını bastırma taraftarı değilim omur iliğine zarar vermesınden korkuyorum benım kayınvalıdemde ayaklarını bastırmaya calısıyor ama ben karsıyım daha onun kemıklerı tam gelısmıs degıll

benim kvd aynısı beni çıldırtıyor basması gerekmiş onlar bastırıyormuş hiç bişeycik olmazmış mış mış mış :KK53: