adaçayı kullanımının zararı

G

gulsun37

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi gulsun37
slm. adaçayı içiyorum ben düzenli olarak adet dönemimde hamilelikte istiyorum acaba zararı varmıdır sizce internette ibrahimsaraçoglunun yazısını okudum kullanmayın falan diye başka sitelerdede faydasından bahsediliyor.tşk ettim cevaplarınız için simdiden bayanlar...

• Konu Sahibi gulsun37
adet döneminde adaçayı kullanınca ağrılar mı azalıyo?

• Konu Sahibi gulsun37
adaçayı hakkında pek iyi şeyler duymamıştım ben ama...bilmem ki:sinifsinif:

• Konu Sahibi gulsun37
adacayi zararli degil ki,tam tersine cok faydali...hormonlari duzenleyici ve adet soktirucu ozelligi var ayrica bagirsak gazinada iyi geliyor...ben kullaniyorum...dikkat edilmesi gereken nokta ise gebe kalindigin andan itibaren kullanilmamasi...malum adet sokturucu ozelligi old.icin dusuk ihtimali doguyor...ama bu butun bitkiler ve butun bitkisel kurler icin gecerli...eger bitkisel bisey kullniyorsaniz..hamile kaldiginizi hissettiginiz halde icmemelisiniz...ben boyle biliyorum....ama adacayi gercekten faydali...surekli kullanilrsa faydasini gosteriyor....ama adacayini 3-4 dik demleyip sonra hemen yapraklari gerii cekmelisiniz...zararli madde salgiliyormus diye biliyorum....bir de cok aci oluyor....

• Konu Sahibi gulsun37
Merhaba..poŞet Çay olan adaÇaylarından ıÇmek aynı etkıyı gÖsterır mı ? Yoksa ıllakı aktarlardan alınan bıtkı Şeklınde mı olması gerekıyor???

• Konu Sahibi gulsun37
arkadaşım adaçayının hiçbir zararı yok adeti düzenleyerek rahatlamayı sağlıyor.tıkalı kanalları açarak hormonları düzenliyor bilginize...:kahve:

• Konu Sahibi gulsun37
ben de adaçayı içerek hamilekaldım. yumurta kalitem düşüktü. ben asdetimin ilk gününden itibaren 14 gün boyunca günde 1 kupa adaçayı içtim. poşet adaçayı olmaz. özellikle 3-4 dal şeklinde olan adaçayı yaprakları kaynamış bir kupa suyun içine atılıp ağzı kapatılarak 5 dk. demlenip sonra süzülerek içilecek. kesinlikle kaynatılmayacak bu şekilde hazırlanması çok önemli. kesinlikle poşet çay kullanmayın ve dal şeklindeki adaçayını kaynayan suya atmayın, kaynatmayın. aynı 14 gün boyunca her sabah bir tatlı kaşığı çörekotu bal tarçın karışımından yedim. önce allahın izniyle yaptığım ilk ay hamile kaldım. umarım sizin de işinize yarar.

• Konu Sahibi gulsun37
denizkızıl tavsiyelerini dikkate alıcam. ben şimdilik bebek çalışmasını erteledim:) biraz sıkıntılarımız var onlardan arınmamız gerek . ben yumurta gelişimim olmuyor ve haliyle adetim düzensiz. onun için içsem işe yararmı dersin??
maydonoz suyu içtim kisti eritir aar dediler gerçi 2 gün içtim ama işe yaramamış:KK43:yumurtam çatlamamıştı kistim de duruyordu...

• Konu Sahibi gulsun37
dogal yapraklı adaçayı dağlardan toplanmış ben kaynamış suya atıp içiyodum evet çok faydası var ama düşük tehlikesi yapmıyomuş..

yaa neden böyle...maydonoz suyuna da aynı şeyi dediler. bebek olmadığından eminsen iç yoksa bebeği bile düşürür deiler. ben elimde ultrason cihazı labaratuvarın kağısında mı yatcam . her dakka test yaptıramam ki ????

slm. adaçayı içiyorum ben düzenli olarak adet dönemimde hamilelikte istiyorum acaba zararı varmıdır sizce internette ibrahimsaraçoglunun yazısını okudum kullanmayın falan diye başka sitelerdede faydasından bahsediliyor.tşk ettim cevaplarınız için simdiden bayanlar...

canım bence adaçayı içme adeti geciktiriyo

benım bıldıgım adacayı kadın hastalıklarına dogruganlıga ıyı gelıyor ama bu benı bıldıgım bırde mesela sınava gıreceksın ıcme uyku yapıyor cok sakınlestırıyor ben kahve ıcerım genelde bu ısın uzmanı degılım ama ben ıctım zararını gormedım uzmanına sormak lazım herseyın fazlasıda zarar tabı

arkadaşım adaçayının hiçbir zararı yok adeti düzenleyerek rahatlamayı sağlıyor.tıkalı kanalları açarak hormonları düzenliyor bilginize...:kahve:

aynen katılıyorum. sadece erkekte testosteron düşürür, erkeklerin içmesinin yararı yok yani.. bize de ne kadar içsek o kadar fayda. ve enfeksiyonlara da iyi gelir.

X