Bebek Beslenmesi bebeğim emmeyi bıraktı:(

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

çiçek 2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2007
220
0
bebeğim 9 aydan gün alıyo. diş çıkarma dönemi emmemeye başladı.
sağarak içiriyodum ama sütüm iyice azaldı çok üzülüyorum.
son bikaç gündür iş stresi falan derken hiç çıkmıyo süt bende bıraktım.
çok isterdim daha emsin ama olmadı. kendimi suçlu hissediyorum.
keşke sütüm bol olsaydı sağıp içirmeye razıydım ama sağma ile bebeğin emmesi
aynı omuyo.senağlamasenağlamasenağlama

cnm yapma kendini suçlu hissetme sakın zaten en önemli dönem biliyorsunki ilk 6 ay bu dönemdede emdiğine göre endişe etme emse tabiyki çok iyi olurdu ama emmemeside bence büyük bir sorun değil emmiş emeceği kadar artık diğer besinlerle beslenebiliyor nasıl olsa üzülmee

süt ,ayran , komposto iç , yoğurt ye , belki azaldı , ondan reddetti , dene tekrar olduğunu anlarsa devam edebilir , ama begümün dediği gibi 6 ayı devirmişsniz , maaşallah , başka şeyler de yiyebilir artık , üzülme , seni çok anlıyorum , insan kendini suçlu hissediyor , ama 9 ay vermişsin , canını sıkma a.s.

o kadar üzülme mamaya yönelmek yerine yaptığın yemeklerden ver azar azar ozaman damak tadı gelişiyor ve iştah sorunu yaşamıyorsun. ben kızımda çok hata yaptım hala iştahsız ama oğlumda direk yemeğe geçtim. şimdi her şeyi yiyor.

X