izmir medical park hastanesi

Başka giden yok mu Medikale forumda hem iyi hem kötü yorumlar var.Sezeryanda nasıllar bilen var mı? Ben Merve Hn'a gideceğim ayın 4 ünde fikirlerimi yazarım o zaman

valla ben 38. haftamdayım ve hamileliğimin en başından beri gülçin hanıma gidiyorum.inanılmaz memnunum ve çok güveniyorum doktoruma.normal doğum düşünüyorum ben kısmet olursa yarın birgün doğucak inşallah bizimkisi.şuana kadar olumsuz hiçbişey yaşamadım ve inanılmazda ilgileniyor doktorum bir haftadırda hatta kontrollerimiz günlük oldu yaklaştığı için..

merhabalar,
ben 18+6 haftalık hamileyim.karşıyaka tarafında oturduğum için ve medical park büyük temiz ve yeni bi hastane olduğu için tercihim orası.Doktorumda Merve hn.Hamilelikten önce Zekeriya Beye gidiyordum.Rahmimde yara vardı.ama bir türlü geçmediği için Merve hn a geçtim ve yarama dondurma işlemi yaparak geçirdi.ve hemen hamile kaldım.merve hn ı seviyorum.ama çok çok dolu ya.şikayetçiyim bu konudan.her randevuda beklemeyi geçtim.bide ameliyatları cıkıp randevu saatimi değiştiriyolar.
mesela bu hafta şöyle bişey geldi başıma..
merve hn ben 8 inde yurtdışına gidicem dedi.ben taa 20 gün öncesinden 7 sine randevu aldım.6 sında beni arayıp mervenin ameliyatı olduğun bayramdan sonraya verebileceklerini söylediler.Ben taa 20 gün öncesi randevu almışım.Beni bayramdan sonraya atıyolar şaka gibi.Neyse çiğdem hn a aldım bende.
sonra yine arayıp çiğdemin ameliyatı var ama sizin durumunuzdan dolayı ameliyat arası size bakacak demezlermi.bende ameliyat arası istemedim.ve şimdilik cumaya aldık tekrar randevuyu...inş bu seferde aksilik çıkmaz..

merve hn bazen okadar çok hastaya bakıyoki yalnış şeyler söylüyo karıştırıyo.Benim ismimi asla bilmiyo belkide tanımıyo.okadar gitmeme rağmen.telefon numarasını flnda vermedi.kendisini seviyorum ama başıma bişey gelse kimi arıcam ben ???

birde hastaneyle doğumu konuştuk.epidural normal 1800,epidural sezeryan 2400 tl.doktorunda gelmiyor,kim nöbetçiyse o.dr la kendimiz anlaşırsak gelirmiş.ekstra istersek ücretliymiş..

Bu aralar çok kararsızım.medikali seviyorum merve hn ı da seviyorum ama olmuyor böyle :KK43:

Sevgili arkadaslar merhabalar,
İki senenin ardindan yeniden hamilelik konusunu gundeme alinca son donemde yazilan iletileri bi gozden gecirme ihtiyaci hissettim bu sabah, yeniden hangi hastane ve hangi doktorda olacagim ona karar verme asamasindayim..
Oncelikle aradan bir bucuk sene gecmis olmasina ragmen ilk dogum tecrubemle ilgili birkac gecikmis not aktarmak isterim ilgilenen arkadaslara. Gectigimiz yıl medicalpark izmir hastanesinde normal dogumla bebegimi dunyaya getirdim. Beni takip eden poliklinik doktorum Zekeriya Guner bey idi. Kendisi bir poliklinik doktoru olarak son derece ilgili ve bilgilendirici bir doktor bana gore. Fakat son anda kendisi tarafindan oyle ortada birakildigimi farkettim ki bunu sizlerle paylasmak isterim..
Sanirim suradan baslasam daha uygun olacak; Hamileligimin 6. ayına kadar Goztepe Sifa hastanesinde Serdar Farmaka beyin hastasiydim. Kendisinden son derece memnun olmama ragmen vakit gelip dogumu nasil yapabilecegim uzerine konustugumuzda kendisi goztepe Sifa'da normal dogum yaptirilmadigini, bu sebeple 35.haftadan itibaren beni Basmane'deki komplekse transfer edeceklerini soylediler. Simdiye degin epey bir kadin dogum doktoru goren benim gorusume gore (Cigdem hanim, Mine Hanim, Serkan bey), hastasina yonelik cozumler bilgilendirmeler sunan, İzmir'in en makul ve iyi doktorlarindan olan Serdar beyi normal dogum yapmak istedigim ve son dakikada bir baska doktorla olmak istemedigim icin birakmak durumunda kaldim.
Ardindan Medicalpark İzmir hastanesi'nde Zekeriya bey'e gectim. Zekeriya bey son derece guleryuzlu ve ilgili sekilde davranip normal dogumda kendisinin bana eslik edecegini, hangi saat olursa olsun telefon edildiginde yanimiza gelebilecegini ifade etti. Bu elbette benim kendisine guven duymam icin yeterli oldu.
38+2 ye geldigimiz gun hafif kanamam basladi, apar topar hastaneye gittigimizde 2 cm aciklik oldugunu 48 saat icinde dogum yapacagimi soyledi doktor bey. Bunu konustugumuz sabahin gecesi 2 civari hastaneye gittigimizde acikligin 6 cm kadar oldugunu dogumun birkac saat içinde olabilecegini ogrendik. Ebe hanimlar o sıralarda benden kimin hastasi oldugumu ogrenip Zekeriya beyi aradiklarinda kendisi sehir disinda oldugunu gelemeyecegini soyledi!
Sonradan farkettigime gore meger hem Sifa hem de Medicalpark hastanesinde nobet usuluyle normal dogum yaptiriliyormus, yani o gun o saatte hangi hekim nobetteyse dogumunuza o giriyormus. Ardindan doguma o gunun nobetcisi olan Vedat Ulug bey geldi. Kendisi ile son derece rahat ve kisa suren bir sekilde normal dogumu tamamladik. Vedat bey'den hic poliklinik hizmeti almadim, ama kendisiyle dogum yaptigim icin soyleyebilecegim sey Vedat beyin isinde ciddi, hastasina olmasi gerektigi gibi samimiyetle ve ciddiyetle yaklasan bir doktor oldugudur. Bir doktorun hastasini dogru bilgilendirmesinin (madem o gun nobetteki hekim gelecek, nicin poliklinik yaparken hastalariniza gelirim efendim gelecegim efendim diyorsunuz, hem de 1 gun sonra dogum olacagi belli oldugu halde..) herseyden onemli oldugunu ilk tecrubede ogrenmis olduk.
Bu vesileyle burada tecrubelerini paylasan arkadaslara da tesekkur ederim, Allah sagsalim bebeklerinizi kucaklariniza almayi nasip etsin arkadaslar.. Sevgilerle

öncelikle sizi tebrik ederim. yaşadığınız hayal kırıklığını anlayabiliyorum. Kuzenim de maalesef aynı hayal kırıklığını aynı isimle yaşadı. tüm hamileliğiniz boyunca çevrenizdeki herkese kulak verip güveniyorsunuz ki doktorunuzun söyledikleri '' kanun '' gibi geliyor insana. benim doktorum Vedat bey :) Vedat bey hakkındaki yorumunuzu okudum yüzümde sıcak bir gülümseme oluştu. İlk kez ona muayeneye gittiğimde bende sizinle aynı fikirleri paylaşmış ve ona devam edip etmeme konusunda kararsız kalmıştım. Sonrasında ikinci bir isim daha denedim fakat vedat beyle devam etmeye karar verdim.
hamileliğim tamamlandı. doktorum sayesinde güzel bir normal doğum anısı hayatımıza kazındı. Medikal park hastanesi , Vedat bey tüm ebeler candan ve çok yardımcıydılar. İkinci gebeliği planladığımda yine aynı hastane ve aynı isimleri seçeceğim. Korku herşeyin düşmanı , buyüzden anne adayı arkadaşlarım korkmayın ve güvenin :) hepinize güzel doğum hikayeleri diliyorum.

merhaba arkadaşlar , ben 10 haftalık gebeyim. Doktorum Vedat bey ... Eşim ve ben Gebelik planladığımız an tesadüfen kendisine gitmiştik. sonrasında (9 ayy :)) gebe kaldım ve Vedat beyle devam ediyorum. Kendisinden çok memnunum. Cana yakın, güleryüzlü ve benim dilimden anlayabiliyor. Gebelikte gereksiz olan tüm ilaçlardan kaçınıyor ve normal doğum yanlısı.. tüm bunların yanında medikal park da doğum fiyatlarının artması ( daha da artar mı ? ) beni korkutuyor. hastane ve doktor tecrübeleri olan arkadaşlar paylaşırmısınız :) şimdiden teşekkür ederim.

Ben Merve Hanıma gidiyorum, çok memnunum tavsiyede ederim. 3 haftam kaldı, haftaya doğumla ilgili konuşacağız çok heyecanlıyım.

merhaba kızlar ;bir tavsiye üzerine başkent üni.zübeyde hanım hast.bir gidelim bakalım diye gittik , sonuç : hastanemi ve doktorumu değiştirdim..doç.dr.mesut özsoy bugüne kadar gittiğim en iyi doktor diyebilirim yaklaşık 1 saat muayene oldum ve odasında eşimle birlikte görüştük..hiç kapıda bekleyen hasta var diye acele etmeden , detaylı bir şekilde her şeyi anlattı..kilomu ve tansiyonumu sordu bende bilmiyorum dedim ölçülmüyodu dedim ve gözleri açıldı doktorun,nasıl yani dedi 20.haftandasın ve tansiyon , kilo bunlar ölçülmedimi dedi ? düşünün artık gerisini...gebe kartı açtı hemen banada verdi kendiside dosyaya kaldırdı,tüm tahlil sonuçlarımın fotokopisini aldı..bunların hiç birini ben medicalde ne gördüm ne duydum en azından zekeriya bey yapmıyodu..ücretlere gelince muayne ssk lıya 42 tl...doğum ücreti ise 586.00 sezeryan , 496.00 normal doğum..bu fiyatın içinde 2 gece özel odada kalıyosun (ki odalarının hepsi tek kişilik) sana ve bebeğe yapılan her tetkik ücretsiz..hastanede küvöz var,doğuma her koşulda doç.dr.mesut bey giriyormuş..çocuk doktoru var pınar hanım her doğuma birlikte giriyorlarmış..poliklinik ve hastane 2 ayrı yerde,polikl.atakentte hastane ise bostanlıda..

Çok eski yazılmış bir mesaj ondan şoka girdim gerçekten...Ah canım sen gitte şimdi gör ssk hastanesini ararsın....Mesut Bey in muaynesi toplamda 3 dakika falan sürüyor herhalde..Usg ye bile bakıp tamam herşey iyi diyor oturmana bile izin vermiyor haftaya gel bakalım ya da 3 hafta sonra gel bakalım diyor...Ben söylemesem kilom bile ölçülmedi...Karşıya Devlete gitsem çok daha iyi muamele görürdüm..Üstelik 1 kez değil 3 4 kez gidip denedim...Üstelik ücreti şuanda 95 lira ve soruna cevap bile yok..Tabi ki değiştirdim çünkü sinir hastası olacaktım...Kimseye tavsiye etmiyorum paranızı çöpe atarsınız..

Çok eski yazılmış bir mesaj ondan şoka girdim gerçekten...Ah canım sen gitte şimdi gör ssk hastanesini ararsın....Mesut Bey in muaynesi toplamda 3 dakika falan sürüyor herhalde..Usg ye bile bakıp tamam herşey iyi diyor oturmana bile izin vermiyor haftaya gel bakalım ya da 3 hafta sonra gel bakalım diyor...Ben söylemesem kilom bile ölçülmedi...Karşıya Devlete gitsem çok daha iyi muamele görürdüm..Üstelik 1 kez değil 3 4 kez gidip denedim...Üstelik ücreti şuanda 95 lira ve soruna cevap bile yok..Tabi ki değiştirdim çünkü sinir hastası olacaktım...Kimseye tavsiye etmiyorum paranızı çöpe atarsınız..

aynı şekilde canım tavsiye üzerine gittim ben de ilk muayene tabiiki daha uzundu hep öyle olacak sandım ben ama nerde 3 -5 dk en fazla.

ayrıca ilk günden beri ne kesemi ölçmüş ne birşey yapmış.şimdi hakan kılavuz a başladım bakalım hayırlısı.

aynı şekilde canım tavsiye üzerine gittim ben de ilk muayene tabiiki daha uzundu hep öyle olacak sandım ben ama nerde 3 -5 dk en fazla.

ayrıca ilk günden beri ne kesemi ölçmüş ne birşey yapmış.şimdi hakan kılavuz a başladım bakalım hayırlısı.

Evet canım malesef öyle resmen kasap gibi olmuş dediğin gibi 5 dakika kaldıysan içerde şanslısın..Hiç birşey ölçmüyor inatla cinsiyet görmüyorum dedi oysa ben ona gittiğimde çoktan öğrenmiştim ve de doğru çıktı..Yorum yok anlatmak yok...Herşey yasak yani nerdeyse hamilesin bir adaya düşmüş gibi ceza verecek...Şimdi bende Ahmet Seçkin Önoğlu'na gidiyorum ve çok memnunum bende..Sana da hayırlı doğumlar dilerim canım...

Ben Merve hanıma gidiyorum en başından beri, gebe kalmadan öncede kontollerimde ona gidiyordum. Çokta memnunum, asistanıda kendiside güleryüzlü. İstediğim zaman ulaşabiliyorum...
Doktor gerçektende çok önemli.

Bir çok tanıdığımın uyarmasına aldırış etmeden ismine güvenerek doğumum için medical park İzmir Karşıyaka hastanesini tercih ettik. Geçtiğimiz pazar doğum yaptım. 4 günde 2 farklı doktor 3 kere bebeğimizi kontrol ederek hiçbir şeyi yok dediler. En sonda cuma günü. Cumartesi akşamı neden bilmiyorum içime sinmedi Behçet uz çocuk hastanesine de götürdüm kontrole. Doktor neden bu kadar geç kaldınız dedi, (oysa ki saatler önce medical parkta çocuk doktoru kontrol etmişti) ege üniversitesine sevk etti. Ege üniversitesinde çocuğum 7 gün yatış aldı. Bebeğimiz enfeksiyon kapmış. Geç kalınsaymış, kana karışsaymış kaybetme ihtimalimiz varmış. Ağlamaktan sesim çıkmaz oldu... Ne desem bilemedim...
Aklınızda olsun bebek doğunca göbek bağının temizliği hakkında bir şeyler yapılması gerekliymiş. Bize kimse söylemedi 3 kere kontrolde de kimse bir terslik var demedi. Allah Ege Üniversitesi ve Behçet Uz Hastanesi çalışanlarından razı olsun. Ne varsa devlet hastanelerinde var.. Oranın doktorları bir görüşte anladı bir sorun olduğunu...

Bir çok tanıdığımın uyarmasına aldırış etmeden ismine güvenerek doğumum için medical park İzmir Karşıyaka hastanesini tercih ettik. Geçtiğimiz pazar doğum yaptım. 4 günde 2 farklı doktor 3 kere bebeğimizi kontrol ederek hiçbir şeyi yok dediler. En sonda cuma günü. Cumartesi akşamı neden bilmiyorum içime sinmedi Behçet uz çocuk hastanesine de götürdüm kontrole. Doktor neden bu kadar geç kaldınız dedi, (oysa ki saatler önce medical parkta çocuk doktoru kontrol etmişti) ege üniversitesine sevk etti. Ege üniversitesinde çocuğum 7 gün yatış aldı. Bebeğimiz enfeksiyon kapmış. Geç kalınsaymış, kana karışsaymış kaybetme ihtimalimiz varmış. Ağlamaktan sesim çıkmaz oldu... Ne desem bilemedim...
Aklınızda olsun bebek doğunca göbek bağının temizliği hakkında bir şeyler yapılması gerekliymiş. Bize kimse söylemedi 3 kere kontrolde de kimse bir terslik var demedi. Allah Ege Üniversitesi ve Behçet Uz Hastanesi çalışanlarından razı olsun. Ne varsa devlet hastanelerinde var.. Oranın doktorları bir görüşte anladı bir sorun olduğunu...

Çok geçmiş olsun, bende 10 gün önce doğum yaptım İzmir Karşıyaka Medicalpark'ta, en başından beri memnunum. Doğumum epidural sezaryan'dı, oldukça memnun kaldım anestezi ekibinden tutunda ebelere kadar...
Şans mı, nasip mi ne diyim bilemedim ama Allahtan acil şifa diliyorum, çok üzüldüm

Çok geçmiş olsun, bende 10 gün önce doğum yaptım İzmir Karşıyaka Medicalpark'ta, en başından beri memnunum. Doğumum epidural sezaryan'dı, oldukça memnun kaldım anestezi ekibinden tutunda ebelere kadar...
Şans mı, nasip mi ne diyim bilemedim ama Allahtan acil şifa diliyorum, çok üzüldüm

Göbek bağı için bişe dediler mi verdiler mi peki? Mesela gazlı bezde tutun başka bişe yapın gibi..

Göbek bağı için bişe dediler mi verdiler mi peki? Mesela gazlı bezde tutun başka bişe yapın gibi..

Çocuk doktorumuz, göbek bağımız için hiç bir şey yapmamızı önermedi, gazlı bez,spery vs bazı yardımcı maddeler kullanılıyormuş düşmesi için veya düşmesini kolaylaştırmak için bilmiyorum artık, sorduğumuzda kendiliğinden düşücek ondan korkmayın dedi. bebeğin altını alırken ne yapıcaz değdiğimde acır mı gibi korkuya kapılmayın ölü bi parça dedi. zaten 4. günün sabahında düştü kendiliğinden.

merhaba arkadaşlar,

benim de ilk hamileliğimdi ancak bebeğimin 14. hafta da kalbi durmuş. bende 17. hafta kontrole gitmiştim. ultrasonda kalbinin durduğunu öğrendik. o an ki acımız çok kötüydü. 3 hafta bebeğim öylece de bende kalmış. İzmir de Su hastanesinde Melek hanım'a gidiyordum. doktorumdan memnunum bu olayı yaşadım ama hala doktorumdan vazgeçmek istemiyorum. herşeyi anlatan ilgili bir doktordu. bebegimin kalbi durduğu gün bizi ege üniversitesne yönlendirdi. bebeği patolojiye gönderin ve genetic tarama isteyin diye bilgilendirdi. ilaç verildi ve normal doğum yaptırıldım. daha sonra kürtaj tabi. 3-4 ay doktorum dinlen demişti. şuan ara verdik. patalojide birşey çıkmadı. bebeğin genetic testlerinde canlı hücre bulunamadığı için sonuçlarımızda boş çıktı. ama biz kendim ve eşim için kromozom analizi istedik. ayrıca bende kan pıhtılaşmasına bakılacak.
genetic ilk baştada birşey çıkmaya bilir diye uyarmıştı. gerçekten bir sonuç çıkmadı. şuan bizim testlerimiz de temiz çıkacak oyle anlaşılıyor. bebeğimin ölümü için ne genetik doktoru ne de kendi doktorum bir sebep gösteremiyor. sadece önlem için belki düşük dozajda kan sulandırıcı düşünüyor melek hanım. operasyondan sonra muayeneye de daha gitmedm. en kısa zamanda melek hanımla görüşüp bundan sonra benim için ne düşünüyor görüşmeye gideceğim.
benim gibi bir olay yaşayan ve sonra doctorunu değiştiren var mı? izmirde hangi doktora gidiyorsnuz? yada önerebileceğiniz doctor var mıdır?
cevap yada önerileriniz bekliyorum. zor bir süreçten geçiyorum. ne yapacağımı bilemiyorum.

merhaba arkadaşlar,

benim de ilk hamileliğimdi ancak bebeğimin 14. hafta da kalbi durmuş. bende 17. hafta kontrole gitmiştim. ultrasonda kalbinin durduğunu öğrendik. o an ki acımız çok kötüydü. 3 hafta bebeğim öylece de bende kalmış. İzmir de Su hastanesinde Melek hanım'a gidiyordum. doktorumdan memnunum bu olayı yaşadım ama hala doktorumdan vazgeçmek istemiyorum. herşeyi anlatan ilgili bir doktordu. bebegimin kalbi durduğu gün bizi ege üniversitesne yönlendirdi. bebeği patolojiye gönderin ve genetic tarama isteyin diye bilgilendirdi. ilaç verildi ve normal doğum yaptırıldım. daha sonra kürtaj tabi. 3-4 ay doktorum dinlen demişti. şuan ara verdik. patalojide birşey çıkmadı. bebeğin genetic testlerinde canlı hücre bulunamadığı için sonuçlarımızda boş çıktı. ama biz kendim ve eşim için kromozom analizi istedik. ayrıca bende kan pıhtılaşmasına bakılacak.
genetic ilk baştada birşey çıkmaya bilir diye uyarmıştı. gerçekten bir sonuç çıkmadı. şuan bizim testlerimiz de temiz çıkacak oyle anlaşılıyor. bebeğimin ölümü için ne genetik doktoru ne de kendi doktorum bir sebep gösteremiyor. sadece önlem için belki düşük dozajda kan sulandırıcı düşünüyor melek hanım. operasyondan sonra muayeneye de daha gitmedm. en kısa zamanda melek hanımla görüşüp bundan sonra benim için ne düşünüyor görüşmeye gideceğim.
benim gibi bir olay yaşayan ve sonra doctorunu değiştiren var mı? izmirde hangi doktora gidiyorsnuz? yada önerebileceğiniz doctor var mıdır?
cevap yada önerileriniz bekliyorum. zor bir süreçten geçiyorum. ne yapacağımı bilemiyorum.
merhaba bende seninle aynı şeyi yaşadım. 9 haftalık bebeğimin kontrolde 3 gün önce kaşnşnin durduğunu öğrendim ve cuma günü egepol hastanesinde kürtaj yapıldı. alınan materyali genetik incelemey yolladık özel bir genetik laboratuvarda yapılacak. bizde eşimle bayramdan sonra genetik test için ya egeye ya da tepecik araştırmaya gideceğiz. senin sonuçta ne çıktı ve nasıl bir tedavi izlendi onu anlatır mısın acaba?takvimine bakılırsa sanırım tekrar hamilesin Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin:)

X