bebeğim yenidoğan aknesi oldu yüzü sivilce içinde

Bebişin hayırlı olsun arkadaşım.. Benim de bebişimde oldu.. Yüzünde.. Boynunda.. Kulaklarında.. Kafasında.. Bepanten sürdüm her gün.. Geçene kadar.. Yaklaşık 2-3 hafta içinde geçti.. Merak etme.. Geçiyor.. Ben de çok korkmuştum..
Sevgiler..

arkadaşlar bebeğinizin yüzüne başına organik falanda olsa hiçbirşey sürmeyin sakın.yüzünde olan sivilce tarzı kabartılar doğum öncesi anneden bebeğe geçen hormonlardan dolayı oluyor en geç 3.ayı bittiğinde tamamen geçer.
başında olan sarı kabartılarda halk arasında konak denilen bir tür deri iltihabı,onun için özel şampuanlar var,çok rahatsız ediciyse banyo öncesi saf zeytinyağı sürüp bekletin ve bebekler için üretilmiş tarakla ters istikamette haffiçe tarayın kalkacaktır.duruma göre bir kaç kere yapabilirsiniz.ama fazla değilse onada müdahele etmeyin derim.o da en kötü ihtimalle 1yaşına kadar azalarak geçiyor.

benim bebeğimde de aynından oldu :KK43:
15 gündür fln var. sadece yüzünde var ama bizim oğlanın.. yanaklarında var.. bide alnıyla çenesinde birkaç tane... kırmızı kırmızıı çıkıyolar bazıları sarı uçlu oluyo... birkaç güne geçiyolar diyorum ama yerine yenileri çıkıyo :KK43:
gören koca karıların "adetli bi kız görmüş bebeğin yüzünü" demelerine karşın :) doktorumuz dermatit dedi.. eumovate krem diye bişey verdi. çok rahatsız edici olursa günde 1 kez sür dedi ama ben cildine bişey sürmek istemiyorum... yüzüne sürdüğünüz bebe yağı da yapmış olabilir dedi.. dalin bebe yağı kullanıyoduk ama o günden beri yüzüne hiçbişey sürmedim.. sadece kaynamış suyla siliyorum... inşallah en kısa sürede geçerr..

benim oğlumda da var kaşlarının üzerinde ve yanaklarında...
evvelki gün doktora gittiğimizde sorduk, önemli birşey değil zamanla geçecek dedi..
isterseniz krem vereyim ama çok gerekli değil dedi...krem yazdı ama biz cildine birşey sürmek istemediğimiz için de almadık, zaten yanaklarındakiler geçmeye başladı bile....

Benim oglumda da var 20 gunluk henuz.acaba ne zaman gececek yuzu ve boynu kipkirmizi leke sivilce dolu :KK43: ilik suyla siliyorum da gecmedi gitti :KK43:

Bize de dr.sebamed in banyo kopugunu tavsye etti durulamayabilirsiniz dedi ama yne de cekiniyorum surmeye..insallah bi an once gecer yavrumun sivilceleri..

Bugun 1 ayi bitti dr.a gittik yine bu svlceleri sorduk atopik dermatit dedi ve mustelanin nemlendrici kremini verdi kiyamiyorum tazecik cildine krem surmeye ama mecburum sanirim gunden gune kotu oluyo cnku :KK43:(

Benim oğlumda davardı ilk doğduğunda ama kendiliğinden geçiyor korkacak bişey yok:)

X