Şampuan ve Saç Kremleri Ketoral şampuan kullanmış olan arkadaşlar

E

EU1

Ziyaretçi
Saçımı sık yıkıyordum.Buda saçımı yağlandırıp birbirine dolanmasına yol açtı.
Saçımı temizlerken çok zorlanıyordum çok şampuan denedim.Temzileyemedim saçımı.Hep dolanık hep dolanık bi türlü açılmıyordu.En sonunda saçımı tırnaklarımda kazıyarak yıkadım.(Hatalı olduğunu bilmeme rağmen ) sonra saçlarımda sivilceler çıktı yaraya dönüşüyor ve kaşınıyordu.Doktora gittim ketorall şampuan verdi.

4 günde 1 ketoral şampuanla yıkıyrum.Başka şampuan kullanmıyorum.3. yıkayışımda etkisini gördüm.Kaşıntı ve yanma azaldı.Fakat dökülme arttı.

Ketoral şampuan ne kadar süre kullnılmalı ? (şikayetler geçene kadar mı )?

Bide tresan dökülmemei durduruyordu.Ketoralın yanında tresan kullansam olurmu?

Doktor bana son durulama suyunda ketoralı kafanda köpürt 3 dk beklet yıka demişti.
4 günde 1 yıkıyorum.4.günde saçım çok yağlı oluyor.
Ketarolü 3 yıkama yaptıktan sonra 4. yıkamada kafamda köpürtüp bekletiyorum.Ardından duruluyorum)

Ketarolle bir seferde bu kadar yıkama yapmakta zararlı olurmu ?
( Ketoral şampunı tatbik etmeden önce başka bi şampuanla temizleyip ardından köpürtüp bekletsek olurmu?
tresanla yıkyıp temizledikten sonra son olarak ketorali köpürtüp bekletip durulaasak tedaviye olumsuz etkisi olurmu?)

Saçımı temizlerken çok zorlanıyordum çok şampuan denedim.Temzileyemedim saçımı.Hep dolanık hep dolanık bi türlü açılmıyordu.En sonunda saçımı tırnaklarımda kazıyarak yıkadım.(Hatalı olduğunu bilmeme rağmen ) sonra saçlarımda sivilceler çıktı yaraya dönüşüyor ve kaşınıyordu.Doktora gittim ketorall şampuan verdi.

4 günde 1 ketoral şampuanla yıkıyrum.Başka şampuan kullanmıyorum.3. yıkayışımda etkisini gördüm.Kaşıntı ve yanma azaldı.Fakat dökülme arttı.

Doktor bana son durulama suyunda ketoralı kafanda köpürt 3 dk beklet yıka demişti.
4 günde 1 yıkıyorum.4.günde saçım çok yağlı oluyor.
Ketarolü 3 yıkama yaptıktan sonra 4. yıkamada kafamda köpürtüp bekletiyorum.Ardından duruluyorum)

Ketarolle bir seferde bu kadar yıkama yapmakta zararlı olurmu ?
( Ketoral şampunı tatbik etmeden önce başka bi şampuanla temizleyip ardından köpürtüp bekletsek olurmu?
tresanla yıkyıp temizledikten sonra son olarak ketorali köpürtüp bekletip durulaasak tedaviye olumsuz etkisi olurmu?)

canım doktor 4 gunde bır yıka derken ketoralle 4 gunde bır yıka demek istemiştir yoksa 4 gunde bır saç yıkanır mı? soyle dıyeyım saçını 2 gunde bır yıka ve bı banyoda tresanı kullan dığer banyoda ketoralı kullan. ayrıca saçınıda 2 kere sampuanlamadan başkada yıkama bu saçlı derini dahada kötu etkiler.
bır banyoya girişinde tresanla iki gun sonra banyoya girişinde de ketoralle yıka saçını

canım ketoral şampuanı öyle üstüste sürmeyeceksin saçına.saçını 3 sefer şampuanlıyorsan eğer bir banyoda 2 sefer normal şampuanınla sonuncusunu da ketoralle şampuanlıyacaksın.5-10 dk bekletip durulayacaksın.yanlış uygulama yaptığın için sonucu kötü olmuş. bide böyle dene bakalım nolucak...

canım doktor 4 gunde bır yıka derken ketoralle 4 gunde bır yıka demek istemiştir yoksa 4 gunde bır saç yıkanır mı? soyle dıyeyım saçını 2 gunde bır yıka ve bı banyoda tresanı kullan dığer banyoda ketoralı kullan. ayrıca saçınıda 2 kere sampuanlamadan başkada yıkama bu saçlı derini dahada kötu etkiler.
bır banyoya girişinde tresanla iki gun sonra banyoya girişinde de ketoralle yıka saçını

canım 2 günde 1 yıkayınca saçım daha çabuk yağlanıyor.daha çabuk yağlanınca ketorali daha çabuk kullanmak zorunda kalacağım.Bu yüzden 4 günde 1 yıkıyorum.
ama bu seferde ketoralle 2 yıkama yapmak saçımı temizlemede yetersiz kalıyor.

canım ketoral şampuanı öyle üstüste sürmeyeceksin saçına.saçını 3 sefer şampuanlıyorsan eğer bir banyoda 2 sefer normal şampuanınla sonuncusunu da ketoralle şampuanlıyacaksın.5-10 dk bekletip durulayacaksın.yanlış uygulama yaptığın için sonucu kötü olmuş. bide böyle dene bakalım nolucak...

saçımda tahriş olduğu için ketoral verdi doktor.tresanla ketorali aynı gün ard arda yıkamak tahrişi olumsuz etkiler diye korkuyorum.

bu yüzden bi kez ketoralle yıkyınca daha sonraki yıkama günü tresanla dönüşümlü olarak kullanarak yıkayayım bakalım nasıl olacak.

önerinize teşekkürler.değişiklik olursa buraya dönerim.benim durumuma düşecek kişiler hazır veriye ulaşabilsin diye.

canım ben de kullandım bu ketoralden hatta bir de nizoralini kullanmıştım.
benimki ama seboreik dermatit içindi. yani bu bir hastalık gibi birşey bazen cok azıyor. kullanman gerekiyor. aslında sen doğru olanını bulmuşsun ek şampuan kullansam kötü olur mu diyorsun. kesinlikle kötü olmaz hatta iyi olur. yani şöyle bu şampuanların içeriğinde kortizon var. ve bu hiç iyi birşey deildir.sadece saç derisini alıştırır ve tedavi ediyor gibi olur aslında saç derisi buna alışmıştır ve bu şampuana bağlı kalırsın.ki seninki hastalık değil sadece tahriş.şöyle düşün hani bit şampuanları vardır mesela hep aynını kullanırsan bitler ona göre bağışıklık kazanır onun gibi :) şampuan değiştirmek gerekir.
yani sen simdi ketorali her saçını yıkayışında kullanma derim ben.

aklında soru işareti kalmasın diye söylüyorum gezmediğim cildiye kalmadı da yerimseniben

canım ben de kullandım bu ketoralden hatta bir de nizoralini kullanmıştım.
benimki ama seboreik dermatit içindi. yani bu bir hastalık gibi birşey bazen cok azıyor. kullanman gerekiyor. aslında sen doğru olanını bulmuşsun ek şampuan kullansam kötü olur mu diyorsun. kesinlikle kötü olmaz hatta iyi olur. yani şöyle bu şampuanların içeriğinde kortizon var. ve bu hiç iyi birşey deildir.sadece saç derisini alıştırır ve tedavi ediyor gibi olur aslında saç derisi buna alışmıştır ve bu şampuana bağlı kalırsın.ki seninki hastalık değil sadece tahriş.şöyle düşün hani bit şampuanları vardır mesela hep aynını kullanırsan bitler ona göre bağışıklık kazanır onun gibi :) şampuan değiştirmek gerekir.
yani sen simdi ketorali her saçını yıkayışında kullanma derim ben.

aklında soru işareti kalmasın diye söylüyorum gezmediğim cildiye kalmadı da yerimseniben

saol canım son 3 yıkmadır sadece ketoralle yıkıyorum.Bundan sonra 3 gün de 1 tresan diğer 3 günden sonra ketoral ile dönüşümlü olarak kullanacağım.Zati tahrişler iyileşmeye başladı.Hem bu ketoral acayip dökmeye başladı saçımı..

aydınlattığın için çok teşekkürler.allah kalbine göre versin..

saol canım son 3 yıkmadır sadece ketoralle yıkıyorum.Bundan sonra 3 gün de 1 tresan diğer 3 günden sonra ketoral ile dönüşümlü olarak kullanacağım.Zati tahrişler iyileşmeye başladı.Hem bu ketoral acayip dökmeye başladı saçımı..

aydınlattığın için çok teşekkürler.allah kalbine göre versin..

evet canım dönüşümlü kullanman en güzeli.ketoral bir ilaçtır yani normal şampuan gibi kullanılmamalı hele ki sen tahriş yüzünden kullanıyorsun. saol cnm iyi dileklerin içinyerimseniben

Ya arkadaşlar acil derecede yardıma ihtiyacınız var. Ben öğrenciyim ve saçlarımın aşırı yaqğlanmasından dolayı her gün yıkamak zorunda kalıyorum ama artık gına geldi. Ne yaparsam yapiyim geçmiyo. çok yıkama dediler 4 günde bir yıkadfım yine geçmedi. Cildiyeciye gittim ketoralı verdi ve 4 günde 1 kullanmamı söyledi. Bende öyle yapıyorum ama 4 gün boyunca çok yağlanıyor ayrıca üçüncü kullanışım hiç geçmedi hatta daha da yağlandır. Bir de 2 kere yıkayınca köpürmüyo en az 3-4 defa yıkamam gerekiyor. Ne yapacağımı şaşırsdım lütfen bir yardım...

kepek için bence en iyisi eczanede satılan zetion şampuan işe yarıyor bende kullandım ortaokul zmanlarımda çok wardı kepek çok iğrenç bişey zetion sampunaı kullandım geçti tawsiyem kesinlikle bu şampuan

ya bu ketoral ı bana doktor saçlarım dökülüyor diye wermıstı bi ara durudurmustu dökülmeyi şimdi işe yaramıyo ya saçlarım çok dökkülüyor rahatsız oluyorum baya :KK43:

evt bu şampuanlar deriyi kendine alıştırıomuş daha sonra hiç etkisi olmuomuş .sürekli kullanılmaması gereken bir ürün.

Selam hanımlar benim ciddi bi saç dökülmesi sorunum var doktorum önerdi hemen başla diye sizce kullanmalımıyım ? ohaoldumsmile

Selam hanımlar benim ciddi bi saç dökülmesi sorunum var doktorum önerdi hemen başla diye sizce kullanmalımıyım ? ohaoldumsmile

dökülme nedenin neymiş ki ?
saç taki kepekler dökülme yapsa annemde inanılmaz kepek var dökülmüyor hiç saçı,bence kan değerlerine baktır kansızlık saç döküyor ...

ben ketoral kullanıyorum saçlarım için ya ben iki defa normal şampuanlıyorum 3.de ketoral bekletiyorum duruluyorum diplere değil uçlara saç kremi sürüyorum çünkü kazık gibi tabiri tam uyuyor...bence böyle dene sende..ben valla her banyoda kullanıyorum mecbur ama ilk başta 2 güüne bir ikinci hafta 4güne bir haftada 2 haftada 3 ayda baktım artıyo o zamanda mecbur kullanıyorum...tresana gelince bitkisel diye biliyorum saç çoğalttığını kullanan arkadaşlardan iddia eden olmuştu denemedim
sağlıklı günler...

turkbayragi?)

ketoral sampuani ben de kullandim,bu sampuan genellikle sac derisi problemleri icin kullaniliyor ve ben kendi adima faydasinin olduguna inaniyorum.ben her zaman once kendi kullandigim sampuanla yikayip en sonda ketoral sampuanla yikayip duruluyordum.dokulme sorunu ise sampuan degisikliginden kaynaklanabilir.bende de olmustu....ama hemen hemen her yikamada ve en az iki gunde bir yikamak sart diye dusunuyorumm...sevgiler..

ben de ketoral kullanmıştım. dökülmemi durdurmuştu o zaman ama kepeğe iyi gelmemişti. (kepeklerimi otacı kesti)

ama zaten ketoral bir aydan fazla kullanılmamalı çünkü kortizonlu aman diyim :)

yaglı saclara iyi geliyorsa bu sampuanı denemk istiyorum ha bide kadolin var

ketoral ı bi yıl önce kepek için kullandım ama çok etkisini gördüğüm söylenemez:KK19:

ben bugun başladım az önce ilk defa kullandım ketorali bakalım ne olucak. umarım işe yarar!

X