Omuz agrısı

maze

Nirvana
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2007
123
1
arkadaşlar son 2 aydır omuzlarım çok agrıyor doktora gittim kas spazmı dedi kas gevşetici verdi hareket yapmalısın dedi ama hiç bir faydasını görmedim sizin tavsiye edeceğiniz bitkisel bir şey varmı? kas gevşetici kullanmaktan bıktım artık :1no2:

mesela ağrına 1'den 10' a kadar bir değersen ortalama kaç gibi? hangi kas gevşeticiyi kullanıyorsun? ben tam da bu konuda tez yazdım. bu konuda istediğin herşeyi sorabilirsin seve seve cevaplarım. 100lerce kas ağrısı çeken hastayla çalıştım aylar sürdü. başa dönücek olursak bu konu da en etkili ilaç sirdalud kas gevşedici dediğinden. sana da sirdalud u tavsiye ederim. sirdalud 2mg ve MR şeklinde satılıyor. MR daha kuvvetli 6mg. gece uyku sorunu yaşıyorsan bu ilaç epey rahatlatıyor tavsiye edeyim dedim. bitkisel bir çözüm bilmiyorum malesef. yalnız ağrını takip et 6 aydan fazla süren ağrılar bir patolojiyi düşündürür. basit bir spazm olmayabilir. kas konusu hassas bir konudur ve teşhis epey zor konur. bu arada sen verilen ilaçları içersin ama ağrılar olduğu gibi durur bir müddetten sonra ağrıya toleransın azalır falan filan yazdıkça yazasım geliyor aslında ama senin başını şişirmiyeyim istersen cvp yazarım sorun olursa.

sevgili mac kas ağrısı=ben sana kendimi böyle ifade edeyim enim çene disklerime yönelik problemim ile başladı seneler önce bu sorunum seneler sonra teşhisin çok geç konulması v.s bunun gibi problemler yüzünden artık boyun ve omuz kaslarım felaket durumda fibromiyalji deildi tabii dediğim gibi çene eklemlerimdeki rahatsızlığında çok büyük rolü oldu bu duruma gelinmesinde ilaç kullanmıyormusun dersen ben ağrı kesicilerle ayakta durmaya çalışan biriyim mesela bu sene en son yine boyun ve omuzlarım için fizik tedavi gördüm kullnamadığım ilaç kalmadı lakin hergeçen gün daha da kötüye gittim şu anda boyun ve omuz kaslarım taştan farksız ve dayanılmaz acılar veriyorlar ağrı kesicilerin yanında çok kas gevşetici ve psikiyatrik ilaçlarda kullandım ama nafile demişsin ya 1 2den 10 a kadar numaralandırsan kaç numara verirsin diye ben sana 10 hatta onun katları derim şu anda bile nasıl ağrım var anlatamam sanki boyun damarlarım çekiliyor yazını görünce dayanamadım bana da yardım cı olursan çok sevinirim siralud ve benzeri ilaçları artık pek kulllanamıyorum malum çok ilaç içtiğimden midem artık haşat durumda canım ya sen demişsin ya yazdıkça yazasım geliyor diye bende maalesef ağrıyı çok şiddetli çeken biri olarak yazdıkça yazasım geliyor yardımcı olursan sevinirim

canım kas olduğundan eminmisin bu ağrının bence ii bir kontrol ol...kayınvalidem 1 yıldır omzum ağrıyor deyi duruyodu..çorumun becerikli doktorları da kas deyip gönderdiler hep..halbuki sorun akciğer iltihaplanması imiş...maze canım bende kayseriliyim annem özel erciyeste muayene olmuştu..yada fakülteye git..

çok sağoll mac cım ben doktora gittim doktor dedi bana kuilflex kullanıyorum ama faydasını görmiyorum dediğin ilacı deneyeceğim hareket etmemi tavsiye etti benim de derdim çok bu konuda özelden msn adresini gönder daha detaylı konuşurum canıma çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için .s.

bu arada diger arkadaşlara Allah acil şifalar versin diyorum

canım kas olduğundan eminmisin bu ağrının bence ii bir kontrol ol...kayınvalidem 1 yıldır omzum ağrıyor deyi duruyodu..çorumun becerikli doktorları da kas deyip gönderdiler hep..halbuki sorun akciğer iltihaplanması imiş...maze canım bende kayseriliyim annem özel erciyeste muayene olmuştu..yada fakülteye git..

husel cim doktor öyle dedi bilmiyorum özel erciyes değilde sevgi hastenesine gitmeyi düşünüyorum ama fırsat bulamıyorum kayserili olmana çok sevindim hemşerim benim:) kayınvalidene de geçmiş olsun canım umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur

mac özel mesaj ayarın kapalı galiba özel mesaj gönderemiyorum sana sen göndermeye çalışabilir misin?

sevgili mac kas ağrısı=ben sana kendimi böyle ifade edeyim enim çene disklerime yönelik problemim ile başladı seneler önce bu sorunum seneler sonra teşhisin çok geç konulması v.s bunun gibi problemler yüzünden artık boyun ve omuz kaslarım felaket durumda fibromiyalji deildi tabii dediğim gibi çene eklemlerimdeki rahatsızlığında çok büyük rolü oldu bu duruma gelinmesinde ilaç kullanmıyormusun dersen ben ağrı kesicilerle ayakta durmaya çalışan biriyim mesela bu sene en son yine boyun ve omuzlarım için fizik tedavi gördüm kullnamadığım ilaç kalmadı lakin hergeçen gün daha da kötüye gittim şu anda boyun ve omuz kaslarım taştan farksız ve dayanılmaz acılar veriyorlar ağrı kesicilerin yanında çok kas gevşetici ve psikiyatrik ilaçlarda kullandım ama nafile demişsin ya 1 2den 10 a kadar numaralandırsan kaç numara verirsin diye ben sana 10 hatta onun katları derim şu anda bile nasıl ağrım var anlatamam sanki boyun damarlarım çekiliyor yazını görünce dayanamadım bana da yardım cı olursan çok sevinirim siralud ve benzeri ilaçları artık pek kulllanamıyorum malum çok ilaç içtiğimden midem artık haşat durumda canım ya sen demişsin ya yazdıkça yazasım geliyor diye bende maalesef ağrıyı çok şiddetli çeken biri olarak yazdıkça yazasım geliyor yardımcı olursan sevinirim

teşhisin erken ve doğru konulması çok önemli işte hastalık müzminleşiyor. şimdi şunu bir kesinliğe kavuşturalım senin problemin çene ekleminde mi mesela

1.çene kareketlerin sırasında kıtırt diye sesler geliyor mu
2.çenende deformasyon veya şekil bozukluğu var mı
3.şişlik varmı (ki bu artriti düşündürebilir)

kasla ilgili bir problem ise

1. genelde yaygın bir ağrıdır nokta ağrısı değil
2.dış ağrısını andırır
3.stabil bir durumda kasların oynatılmadıı zaman bir süreliğine de olsa ağrı hafifler veya geçer
4.MR çekildi ise doktor zaten burda kas anomanisini görür

(eğer sorun kaslarda ise 'kişisel fikrim' rahatlayabilme ihtimalin daha fazla ve şunu unutmamalısın 'dudakların bitişik dişlerin ayrı olmalı sürekli' kaslarını gevşek tutabilmeye çabalamalışın)

sana boynun ve omuzunla ilgili önerilerim olacak belli ki bunlar kas ağrısı:
1.kaliteli bir gece uykusu için gereken ilaçları almalısın (burdan ilaç ismi vermem doğru değil galiba)
2.sıcak kompres ağrını hafifletmeye yardımcı olur
3.psikyatrik ilaçlarla ciddi rahatlama sağlayabilirsin aslında (bu madde benim konuma daha yakın olduğu için ve müsbet sonuçlar gözlediğim için istersen ayrıntılı anlatabilirim)
4.fizik tedaviye gelecek olursak tedavi süresince hemen sonrasında ağrılarda artış görülmesi normaldir. uyarılan yerlerde normalde fazla ağrı hissedebilirsin.
5.lazerle fizik tedavi yöntemini mutlaka araştır ve uygulamanı şiddetle altını çizerek tavsiye ediyorum. (benim kişisel gözlemlerim içinde en etkili yöntem bu)

özetle boyun ve omuz ağrıların yüzünde ciddi sıkıntılar yaşadığının farkındayım sosyal ve psikolojik açıdan önemli ölçüde sorunlar yaşaman olası zira sürekli ağrı çekmek hiç de kolay değil bu ağrıların üstesinden gelebilmiş o kadar çok kişi var ki eminim sen de başaracaksın. bence tekrar altını çiziyorum benim önerim.
1. omuz ve boynun için lazer tedavi
2. sirdalud MR
3. isim vermem doğru değil uzun süre kullanmanı istediğim bir psikiyatrik ilaç bu sorunun için mutlaka bir psikiyatriste gitmeni tavsiye ediyorum. çünkü kronik ağrı kişinin psikolojik olarak kısır döngü yaşamasına neden oluyor. ağrı psikolojik sıkıntıyı tetikliyor, psikolojik sıkıntı ise ağrının daha şiddetli algılanmasını.

valla bende çok acı çekiyorum üstelik bende baş dönmeside yapıyo omuz kasalrım sertleştimi başım dönüyo inanın sabaha kadar uyumadıgım oluyoben kuilflex kulandım artık onunda faydası ollmuyo ben 10 senedri çekiyorum dr bile gitmek gelimiyo içimde hep aynı iaçları veriyorlar yardımcı olursanız sevinirim

yadıklarımın sana da faydası olacağını düşünüyorum.

sevgili mac açıklamaların ve duyarlılığın için çok teşekkür ederim canım ayrıca hemşerim diyeceğim sana bursalımısın bilmiyorum ama şu an bursada olduğuna göre hemşerim demek isterimhatta geçen hafta bursadaydım seni daha önce tanısaydım yüzyüze sorunlarımı konuşmak isterdim canım
evet çene eklemlerimde tempromondibular eklem rahatsızlığı denilen problemim var ve dediğim gibi 10 yıl sonra teşhis konulabildi ve tedavi için çok geç kalındığı söylendi inaırmısın gitmediğim doktor kalmadı disklerde anoemallik var şu anda da ağız plakları kullanıyorum ama nafile artı boynumda 2 yerde boyun fıtığı var ve dediğim gibi omuzda fibrozitler ve bunların hepsi birbirlerini tetikliyor şimdi bu yazdıklarımı okurken yüzünün şeklini düşünebiliyorum:çok üzgünüm:biliyorum bende yok yok ve işte bundandırki dayanılmaz ağrılar içerisindeyim artık ne yapacağımı şaşırdım diyebilirim sana lazerli fizik tedavi önermişsin onu araştıracağım ayrıca nöral terapi yide araştırıyorum fakat inanırmısın izmirde uygulama yapacak bir yer bulamadım bir ara dokuzeylül fakültesinde ağrı bölümünede gittim ağrılara yönelik yüz ve boyun bölgemden iğneler yapıldı çektiğim acının yanısıra hiç bir faydası da olmadı diyorumya gitmediğim yer kalmadı psikiyatri demişsin evet canım bir yandan psikiyatriyede gidiyorum artık bu ağrılarla yaşayarak öğrenmediğim tıp bilgisi kalmadı diyebiliyorum çünkü ne duysam hemen araştırıyorum seninle özelden veya msn den de görüşmek isterim özelinede yazacaktım ama kapalı

ya işte böyle canım bazen diyorum ki ölmüşsünde ağlayanın yok bu ağrılarım yüzümden evden dışarı çıkamaz hale geldim nerdeyse hayatımı çok olumsuz etkiledi ve 17 yıl oluyor ben bu ağrılarla savaşmaya başlayalı offfffffff canım ya başını şişirmiş olabilirim akusura bakma canım tekrar ilgin için yeşekkür ederim sevgiler ve iyiçalışmalar diliyorum

sevgili mac psikolog yazıyor mesleğinde.st.john wort diye bir doğal ilaç var depresyona iyi geliyormuş.bendede heyecanlanma var dışarıya çıktığım zaman doktor bana paxil verdi ama iyi gelmedi bende doğal tedavi yöntemlerine başvurdum.henüz bunu kullanmadım araştırıyorum.sarı kantoranın çayını kullanıyorum.sence neler yapıyım.cevap yazarsın dimi.

sevgili mac psikolog yazıyor mesleğinde.st.john wort diye bir doğal ilaç var depresyona iyi geliyormuş.bendede heyecanlanma var dışarıya çıktığım zaman doktor bana paxil verdi ama iyi gelmedi bende doğal tedavi yöntemlerine başvurdum.henüz bunu kullanmadım araştırıyorum.sarı kantoranın çayını kullanıyorum.sence neler yapıyım.cevap yazarsın dimi.

benim ilaç önerebilme gibi bir yetkim yok malesef bunu doktoktoruna iletirsen ilacını değiştirecektir. ilaç+psikoterapi öneriyorum. düzenli olarak göreceğin terapide bunun üstesinden gelmeyi öğrenebilirsin ve bu sayede ilaca da gerek kalmaz. seni gerçekten rahatlatıyorsa bitkisel çaylara devam edebilirsin bence ama dediğim gibi psikoterapiyi şiddetle öneriyorum. bunu başaramaman için hiçbir neden yok. hayat çok güzel, 'dışarıya çıkmak lazım ne var ne yok bakmak lazım, hadi bakalım....'

sevgili mac açıklamaların ve duyarlılığın için çok teşekkür ederim canım ayrıca hemşerim diyeceğim sana bursalımısın bilmiyorum ama şu an bursada olduğuna göre hemşerim demek isterimhatta geçen hafta bursadaydım seni daha önce tanısaydım yüzyüze sorunlarımı konuşmak isterdim canım
evet çene eklemlerimde tempromondibular eklem rahatsızlığı denilen problemim var ve dediğim gibi 10 yıl sonra teşhis konulabildi ve tedavi için çok geç kalındığı söylendi inaırmısın gitmediğim doktor kalmadı disklerde anoemallik var şu anda da ağız plakları kullanıyorum ama nafile artı boynumda 2 yerde boyun fıtığı var ve dediğim gibi omuzda fibrozitler ve bunların hepsi birbirlerini tetikliyor şimdi bu yazdıklarımı okurken yüzünün şeklini düşünebiliyorum:çok üzgünüm:biliyorum bende yok yok ve işte bundandırki dayanılmaz ağrılar içerisindeyim artık ne yapacağımı şaşırdım diyebilirim sana lazerli fizik tedavi önermişsin onu araştıracağım ayrıca nöral terapi yide araştırıyorum fakat inanırmısın izmirde uygulama yapacak bir yer bulamadım bir ara dokuzeylül fakültesinde ağrı bölümünede gittim ağrılara yönelik yüz ve boyun bölgemden iğneler yapıldı çektiğim acının yanısıra hiç bir faydası da olmadı diyorumya gitmediğim yer kalmadı psikiyatri demişsin evet canım bir yandan psikiyatriyede gidiyorum artık bu ağrılarla yaşayarak öğrenmediğim tıp bilgisi kalmadı diyebiliyorum çünkü ne duysam hemen araştırıyorum seninle özelden veya msn den de görüşmek isterim özelinede yazacaktım ama kapalı

ya işte böyle canım bazen diyorum ki ölmüşsünde ağlayanın yok bu ağrılarım yüzümden evden dışarı çıkamaz hale geldim nerdeyse hayatımı çok olumsuz etkiledi ve 17 yıl oluyor ben bu ağrılarla savaşmaya başlayalı offfffffff canım ya başını şişirmiş olabilirim akusura bakma canım tekrar ilgin için yeşekkür ederim sevgiler ve iyiçalışmalar diliyorum

kusura bakma canım birkaç gündür internetimde sorun vardı yazamadım sana psikolojik destek almana çok sevindim devam eden bir tedavin varken benim bu yönde birşeyler söylemem meslek etiğine aykırı olduğu için ben ruhsal kısımdan çok fiziksel kısımla ilgilenmeyi doğru buluyorum.

bursaya gelebilme şansın olursa sana bir doktor tavsiye edeceğim. algoloji prof.u onunla irtibata geçebilirsen faydası olacağına inanıyorum.

sevgili mac tavsiye ettiğin kas gevşeticiyi aldım 6 mg olanı 2 gün kullandım oldukca rahatlattı bugün iyiyim çok şükür:içelim: çok teşekkür ederim tavsiyen için sana sormak istediğim şey bu kutu bitene kadar kullanmalımıyım acaba?

sevgili mac tavsiye ettiğin kas gevşeticiyi aldım 6 mg olanı 2 gün kullandım oldukca rahatlattı bugün iyiyim çok şükür:içelim: çok teşekkür ederim tavsiyen için sana sormak istediğim şey bu kutu bitene kadar kullanmalımıyım acaba?

çok sevindim. ağrın olduğunda kullanmalısınsı kullanman gereken zamanı insan anlıyor. ağrısı şiddetli olunca ilaç vaktini iple çekiyor. ama hafif ağrı varsa ya da geçmeye yüz tuttu ise zaten ilaç içmeyi hatırlamıyorsun.

bu ilaca çok güveniyorum ben. bir de tavsiyem diyelim hiç ağrın yoktu ve yavaş yavaş başladı. kendi ağrı seyrini bilirsin gelip geçicimi yoksa tuttu mu tam mı tutuyor. ağrı hissetmeye başladığın anda eğer artacağını biliyorsan başlangıçta ilacı al. biraz daha dayanırım falan deyip erteleme.

allah şifa versin...

slm ben fibromiyalji hastasıyım.2 yıldır inanılmaz acılar çektim sabaha kadar uyuyamadım bazı günler.son 1 yıldır akupunktur tedavisi görüyorum 5 günde ağrılarım geçti ama arada gidip tedavi oluyorum.ağrılarımı ne antidepresan ne kas gevşetici geçiremedi.tavsiye ederim.ama uzman biri olmalı benim doktorum dünyadaki sayılı akupuntur uzmanlarındandı.bazıları laf salatası.acil şifalar.a.s.

Benimde sırtım omzum kolum ağrıyodu hareket etsem daha çok ağrıyordu.Mouse kullanamıyor,bulaşık yıkarken bile ağrıdan ölüyordum ...Kremler tek başına değilde.Ben kendi yöntemimi söyleyim .Islak sıcak havlu.Önce kremle güzel bir masaj sonra sıcak suyla ıslatılmış havluyu kapatın.Soğudukça tekrar ıslatın.haftada birkaç kere yapın rahatlayacaksınız.Ama havlu ıslak olmalı(Tabiki bu yazdıklarım kulunç ,kasılma vs için)

Benimde 1,5 aydır sol omuzumda tutulma ve ağrı var,ağrıyı kas gevşetici ve ağrı kesicilerle geçirdik sayılır ama bir noktadan sonra kolumu kullnamıyorum yani tam olarak düz bir şekilde kaldıramıyorum mesela yüksek bir rafa uzatamıyorum kolumu hala ,dr'um yüzmemi söyledi ama malum havalar soğuk,kapalı havuzlarada hiç gitmek istemiyorum,bakalım kendi kendine geçecekmi bilmiyorum ama şu an hiçbir şey kullamıyorum ilaç olarak, gün içinde egzersiz yapmaya çalışıyorum hareket ettirince ağrım oluyor omuzda,ne yapmalı bu durumda,sesimi duyan olurmu burda acaba?????

X