Verda Tencere Seti (Çelik&Yapışmaz) mı, Ballarini Seramik Set& Fissler Çelik Set mi?

ysmgzldr

Guru
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2010
1.770
78
İyi bayramlarrrrr :) Kızlar ben bernardonun sitesinde gezinirken pahalı ama kaliteli görünen bi takım gördüm. Meğerse Veda'nınmış. Verda çok kaliteli görünüyor, özelliklerini ve üretim yerini araştırdım. Avrupada üretiliyormuş ve 850 dereceye kadar dayanıklıymış... Bernardodaki Ballarini seramik setini almak yerine bunu mu alsam diye de düşündüm...

Bi de Fissler'in Korfu setini gördüm çelikte ama şık durmuyor pek :/ Verda güzel ama :) :KK16:

Bunlar verdanın ürünleri :) http://www.tencerecim.com/index.php?do=catalog/showLabel&labels=302-2&tp=2

$verda 150.jpg $verda çelik 500.jpg $verda porsteel 480.jpg
$deneme (1).jpg

bunlar da ballarini ve fissler :) fissleri alana 100 tl hediye çeki var hatta 300 tlye geliyo

$ballarini seramik set 250 tl.jpg $korfu set 100 tl hediyeli.jpg

Son düzenleme:
Haaa bi de Korkmazın çelik ve seramikleri var.... Onu da seçenek olarak koyabiliriz... :KK53:

Ben de Korkmaz aldım, bunun için söylemiyorum ama kesinlikle Korkmaz tercihlerinin arasındaysa onu seçmelisin bence.

keşke az seçenek olsaydı yaaa deli olacam seçim yapamıyorum :S :KK50:

Sende biraz kararsızlık da var anladığım kadarıyla :) diğer konularını görmüştüm esse mi bernardo mu falan diye yanlış hatırlamıyorsam.
Tam olarak eksiklerin neler bunları düşün, tencere takımı çelik teflon seramik ? Yemek takımı vs ne ise..
Sonra markalarla ilgili zaten hem burada hem internette şikayetleri araştır iyice, markaya karar ver ve modeli seç olsun bitsin :KK66:

Sende biraz kararsızlık da var anladığım kadarıyla :) diğer konularını görmüştüm esse mi bernardo mu falan diye yanlış hatırlamıyorsam.
Tam olarak eksiklerin neler bunları düşün, tencere takımı çelik teflon seramik ? Yemek takımı vs ne ise..
Sonra markalarla ilgili zaten hem burada hem internette şikayetleri araştır iyice, markaya karar ver ve modeli seç olsun bitsin :KK66:

aynen yaa çok kararsızım :) aslında ne alacağım belli. zaten 1 aydır falan çeyiz yapmaya başladım. tencere tava seti ve tabak çanakları sona koydum.
öncelikle çelik tencere sahan ve tava alıcam
sonrasında teflon yerine seramik tencere tava ve ızgara tavası vok tavası falan almayı düşünüyorum.
döküm tencere tava alırsam da 1 tencere 1 tava yeter sanırım. etli yemeklerde güzel olur bence :)
kaşık çatal takımı alıcam tabii.
tabak çanakta bernardoyu beğeniyorum ama kütahya, porland vs gibi eski markalar daha çok güven veriyor.:KK56:
çay pasta takımı, kahvaltı takımı var alacağım.
camları da gürallar paşabahçe karışık alırım artık...

günlük yemek takımı ve çatal kaşık takımım var şükür :KK34:

Anlayacağın bi tek markada kararsız kalıyorum :S

Son düzenleme:
aynen yaa çok kararsızım :) aslında ne alacağım belli. zaten 1 aydır falan çeyiz yapmaya başladım. tencere tava seti ve tabak çanakları sona koydum.
öncelikle çelik tencere sahan ve tava alıcam
sonrasında teflon yerine seramik tencere tava ve ızgara tavası vok tavası falan almayı düşünüyorum.
döküm tencere tava alırsam da 1 tencere 1 tava yeter sanırım. etli yemeklerde güzel olur bence :)
kaşık çatal takımı alıcam tabii.
tabak çanakta bernardoyu beğeniyorum ama kütahya, porland vs gibi eski markalar daha çok güven veriyor.:KK56:
çay pasta takımı, kahvaltı takımı var alacağım.
camları da gürallar paşabahçe karışık alırım artık...

günlük yemek takımı ve çatal kaşık takımım var şükür :KK34:

Anlayacağın bi tek markada kararsız kalıyorum :S

Öyleyse çelikte Korkmazdan şaşma derim. Seramiklerle ilgili yorum yapamayacağım çünkü ben nişanlandığımda alırken yoktu onlar, Hisarın teflonunu almıştım.
Yemek takımında da Kütahya, Porland dediğin gibi güvenilir. Bana Bernardo Esse gibi yerler güzel ama kaliteli gibi gelmiyor açıkçası.
Çatal Kaşık takımım Kütahyanın. Günlük yemek takımı kuzenim porland almıştı bana. bir de biz nişanlımla bi takım oluşturmuştuk ama marka hatırlamıyorum.
Nehir markası da kaliteli çatal kaşık için. Kahvaltı takımım da Kütahya. Camlar dediğin gibi gürallar ve paşabahçe kesinlikle.
Umarım çok sıkıntı çekmeden en yakın zamanda karar verir ve en iyilerini alırsın.

Öyleyse çelikte Korkmazdan şaşma derim. Seramiklerle ilgili yorum yapamayacağım çünkü ben nişanlandığımda alırken yoktu onlar, Hisarın teflonunu almıştım.
Yemek takımında da Kütahya, Porland dediğin gibi güvenilir. Bana Bernardo Esse gibi yerler güzel ama kaliteli gibi gelmiyor açıkçası.
Çatal Kaşık takımım Kütahyanın. Günlük yemek takımı kuzenim porland almıştı bana. bir de biz nişanlımla bi takım oluşturmuştuk ama marka hatırlamıyorum.
Nehir markası da kaliteli çatal kaşık için. Kahvaltı takımım da Kütahya. Camlar dediğin gibi gürallar ve paşabahçe kesinlikle.
Umarım çok sıkıntı çekmeden en yakın zamanda karar verir ve en iyilerini alırsın.

Aynen benim de günlük yemek takımım Porland. Geçen yıl bekar hayatımda evde kullanmaya başladım ve çok kaliteli maaşallah :nazar: Daha sonrasında da kullanırım bi şeycik olmaz :)

Çatal kaşık takımımı ve çelik setleri tek yerden almayı düşünüyorum sonuçta çelik hepsi, tek yerden almak mantıklı :KK56: Korkmaz çelikte bence de çok iyi... Emsan da şık güzel duruyor tencereleri rengarenk : http://www.emsan.com.tr/UrunDetay/160/miray.aspx

Düdüklü Fissler alıcam :)

Yemek takımında ben de Kütahya Porland vs düşünüyorum. Kütahya'nın yeni modelleri çok şık :) Kahvaltı-pasta takımlarında da bunlardan birini tercih ederim sanırım... Schafer'ın kahvaltı takımları daha hoş görünüyor ama kalitesini bilemiyorum :S

Camlar Gürallar ve Paşabahçe.

Döküm tava ve tencere alırsam (1er tane olur zaten) Hecha düşünüyorum :)

Çelik çay takımında şık sade olduğu için Hisar olabilir. Emsan falan kaba geldi gözüme... http://www.hisar.com.tr/kurumsal/ur...ffff41169_monaco_cay_kahve_tepsisi_parlak.jpg

Mutfak makinesine param kalırsa Bosh alıcam (blender setim önceden var eskiyene kadar kullanıcam) : http://www.bosch-home.com/tr/ürünler/yiyecek-hazırlama-grubu/mutfak-makineleri-ve-aksesuarlar.html

Tost makinesi Philips ya da Arzum düşünüyorum. Para durumuna göre düşünücem artık...

Saklama kaplarının bi kısmını bernardodan bi kısmını tupperware'den alıcam inş. :KK16:

Bi tek kararsız kaldığım şey yapışmaz-seramik ürünler. Verda aklımı karıştırdı çünkü 10 yıl garantisi var ve seramik döküm vs değil porselenmiş meğerse üretimi... 850 dereceye kadar da dayanıklı. Seramikte Korkmazdır Monetadır 5 yıl garantisi var ve Korkmazı makinede yıkanınca yapışmazlığı gidiyor deniyor bazı yerlerde :S Moneta çok kaliteliymiş aslında onu da düşünebilirim... Ballarini aklımı karıştırdı bi de çünkü kullananlar memnunmuş ve fiyatı da uygun :KK15:

http://www.verdamutfak.com/tr/Urundetay.asp?Kategori=-14&urun=526

Anlayacağın bi tek yapışmazlarda kararsızım şu an... Umarım bi an önce karar verebilirim Çok teşekkürler :KK16:

Son düzenleme:
Aynen benim de günlük yemek takımım Porland. Geçen yıl bekar hayatımda evde kullanmaya başladım ve çok kaliteli maaşallah :nazar: Daha sonrasında da kullanırım bi şeycik olmaz :)

Çatal kaşık takımımı ve çelik setleri tek yerden almayı düşünüyorum sonuçta çelik hepsi, tek yerden almak mantıklı :KK56: Korkmaz çelikte bence de çok iyi... Emsan da şık güzel duruyor tencereleri rengarenk : Emsan Mutfak Gereçleri - MIRAY

Düdüklü Fissler alıcam :)

Yemek takımında ben de Kütahya Porland vs düşünüyorum. Kütahya'nın yeni modelleri çok şık :) Kahvaltı-pasta takımlarında da bunlardan birini tercih ederim sanırım... Schafer'ın kahvaltı takımları daha hoş görünüyor ama kalitesini bilemiyorum :S

Camlar Gürallar ve Paşabahçe.

Döküm tava ve tencere alırsam (1er tane olur zaten) Hecha düşünüyorum :)

Çelik çay takımında şık sade olduğu için Hisar olabilir. Emsan falan kaba geldi gözüme... Hisar.com.tr - Kurumsal

Mutfak makinesine param kalırsa Bosh alıcam (blender setim önceden var eskiyene kadar kullanıcam) : Bosch Ev Aletleri | Ürünler - Yiyecek Hazırlama Grubu - Mutfak Makineleri ve Aksesuarlar - List

Tost makinesi Philips ya da Arzum düşünüyorum. Para durumuna göre düşünücem artık...

Saklama kaplarının bi kısmını bernardodan bi kısmını tupperware'den alıcam inş. :KK16:

Bi tek kararsız kaldığım şey yapışmaz-seramik ürünler. Verda aklımı karıştırdı çünkü 10 yıl garantisi var ve seramik döküm vs değil porselenmiş meğerse üretimi... 850 dereceye kadar da dayanıklı. Seramikte Korkmazdır Monetadır 5 yıl garantisi var ve Korkmazı makinede yıkanınca yapışmazlığı gidiyor deniyor bazı yerlerde :S Moneta çok kaliteliymiş aslında onu da düşünebilirim... Ballarini aklımı karıştırdı bi de çünkü kullananlar memnunmuş ve fiyatı da uygun :KK15:

Verda

Anlayacağın bi tek yapışmazlarda kararsızım şu an... Umarım bi an önce karar verebilirim Çok teşekkürler :KK16:

Düdüklüyle ilgili yorum yapamayacağım çünkü benim aldığım setin içinde vardı Korkmaz.
Daha önce dediğim gibi yapışmaz seramik konusunda da anca burada okuduklarım var bildiğim, onun dışında almadım kullanmadım.
Dökümlerle ilgili yine yorumsuzum, kaliteli güzel ürünler var bildiğim kadarıyla anca almadım, alırsam belki ilerde 1 tane et yemeklerinin lezzetli olduğunu düşündüğüm için. Mutfak makinası bana çok abartı va pahalı geldi açıkçası.
Çelik çay takımında Hisar tamam ancak bir de Nehir ürünlerine bak derim yine.
ÇAY SETLERİ VE TEPSİLER
ben almadım almayı düşünmüyorum yine böyle bir takım.
Ama gelişme var sende valla :) bak karar vermeye başladın bile :KK66:

bu arada yoğurt ve kıyma makineleri alsam mı bilemiyorum :) ekmek yapma makinesi gibi gereksiz yere alınan şeyler mi olurlar acaba :)))

mutfak makinesine para veremezsem de şu kenwood'un mikserlerinden alabilirim: Kenwood HM 791 Mikser - Küçük Ev Aletleri

yoğurt makinasını düşündüm aslında çünkü bizimki tam bir yoğurt canavarı :) her şeyle yiyor neredeyse o yoğurdu.
henüz almadım ancak alabilirim de, marka modele karar verirsen fikirlerini paylaşalım :)
kıyma makinasını sağolsun çoook önceden almıştı fackellman. ekmek yapma makinası desen, bir tanıdığımız ekmekler kekler yapıyordu orada süppperrrr oluyor :)
o bosch makinalarına o kadar para vermektense kenwoodun mikseri hoşuma gitti :KK66:

Düdüklüyle ilgili yorum yapamayacağım çünkü benim aldığım setin içinde vardı Korkmaz.
Daha önce dediğim gibi yapışmaz seramik konusunda da anca burada okuduklarım var bildiğim, onun dışında almadım kullanmadım.
Dökümlerle ilgili yine yorumsuzum, kaliteli güzel ürünler var bildiğim kadarıyla anca almadım, alırsam belki ilerde 1 tane et yemeklerinin lezzetli olduğunu düşündüğüm için. Mutfak makinası bana çok abartı va pahalı geldi açıkçası.
Çelik çay takımında Hisar tamam ancak bir de Nehir ürünlerine bak derim yine.
ÇAY SETLERİ VE TEPSİLER
ben almadım almayı düşünmüyorum yine böyle bir takım.
Ama gelişme var sende valla :) bak karar vermeye başladın bile :KK66:

yoğurt makinasını düşündüm aslında çünkü bizimki tam bir yoğurt canavarı :) her şeyle yiyor neredeyse o yoğurdu.
henüz almadım ancak alabilirim de, marka modele karar verirsen fikirlerini paylaşalım :)
kıyma makinasını sağolsun çoook önceden almıştı fackellman. ekmek yapma makinası desen, bir tanıdığımız ekmekler kekler yapıyordu orada süppperrrr oluyor :)
o bosch makinalarına o kadar para vermektense kenwoodun mikseri hoşuma gitti :KK66:

aaa evet ya aklımdan çıkmış Nehir. Güzel onun da malları annemden biliyorum. Hem de uygun :KK34: kesinlikle nehir alayım hatta :KK70:
Ya evet mutfak makinesi değil de mikseri ilerde gerek duyarsam alayım bence de....
ben de çok yerim ya yoğurdu.. öğle akşam hatta yerim. sabah da süt içerim :KK70: 3 öğün süt ürünü :KK16: tefalin yoğurtçusu güzel ama weewell diye bi marka var, bebekler için satılan ürünler arasında. bana daha sağlıklıymış gibi geldi. ama şurdan bi okuyalım: http://www.kadinlarkulubu.com/archive/t-466842.html
kıyma makinesini araştıracağım artık :)
ekmek yapma makinesini de ilerde alırım sanırım, işte çalışırken belki pek zamanım olmayabilir....

desteğin için çok teşekkürler valla içim rahatladı azcık :) :KK16:

Rica ederim ne yaptım ki :)

olsun zaman harcadın ve fikir paylaştın. bu bir emektir. emeğe saygım sonsuz :KK16:

bu arada şu blogtaki yazıyı okuyunca ekmek yapma makinesi yerine döküm tencere-tava almayı kesinleştirdim. hatta dikdörtgen döküm tencere alırsam daha iyi olabilir :)
Mis Kokulu Ekmekler: Hecha Dökme Demir Tencerede Ekmek....

hem baktım, ekmek yapma makinelerinin içi hep teflon. döküm olsa kesin alırdım ama teflon belli bi süre sonra ekmeğe siner ve eskir. hem sağlığa da zararlı... :KK56:
kek yapar gibi ekmeğimi yaparım ben yeaaa :KK37:

olsun zaman harcadın ve fikir paylaştın. bu bir emektir. emeğe saygım sonsuz :KK16:

bu arada şu blogtaki yazıyı okuyunca ekmek yapma makinesi yerine döküm tencere-tava almayı kesinleştirdim. hatta dikdörtgen döküm tencere alırsam daha iyi olabilir :)
Mis Kokulu Ekmekler: Hecha Dökme Demir Tencerede Ekmek....

hem baktım, ekmek yapma makinelerinin içi hep teflon. döküm olsa kesin alırdım ama teflon belli bi süre sonra ekmeğe siner ve eskir. hem sağlığa da zararlı... :KK56:
kek yapar gibi ekmeğimi yaparım ben yeaaa :KK37:

vaaaay süpermişşşş :) çok mantıklı, bunu ben de düşünmeliyim :)

X