Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Aknetrendi 3 yil once kullandim. Sabah aksam ictigim icin kusacak dereceye gelmistim 4. Ayimda ilavlarim bitince tekrsr almadim biraktim yani tedaviyi. Ilk kullanimlarda sivilceyi disa vurup sonradan kurutuyor. Dudaklari mahveder. Kullanmadigim 2 ay icin cok pismanim. Tedaviyi yarim biraltigim icin tekrar sivilcelenmeye basladim ama eskisi kadar degil. Ama kullanilacak daha iyi ilaclar var bobreklere de zararli vesselam.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Tam 6 ay kullandim iyiki tedaviye devam etmisim uzerinden yillar gecti hic sikayetim yok artik onlari kapatacam diye yuzume surmedigim sey kalmazdi ergen ergen gezerdim hep .. Ilk baslarda iyice kusturuyor iyice cogaliyor sivilceler ama sonra tamamen bitiyor birde en cok dudaklar kuruyup catliyor bi kremle bunu cozebilirsiniz.. Birde aman aklinizda olsun biyiklari filan sir agda ile almayi. Cilt iyice hassaslasiyor aninda deriyi kopartir ben malesef yasadim

Sent from my iPhone using Kadınlar Kulübü

Aknetrentin 9. Gunundeyim yuzumde sivilce cikmaya basladi ozelliklede burnumda .s yuzum cok da fazla kurumadi hatta bu kotu bisey mi

Tabiki kötü bişey değil. İlacın öncelikli amacıı cilt altında bulunan sivilceleri yüzeye çıkararak kurutmayı sağlamak. Böylelikle kurtuluyoruz zaten:) yüzün kuruması da ciltten cilde göre değişir. Benim cildim 15.günden sonra tam olarak kurumaya başlamıştı:)
Geçmiş olsun, sağlıklı günler:)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım ben de 3.ay içerisideyim şimdiye kadar öyle yüzümde bi patlama yaşamadım yüzümün bazı yerlerinde kistik sivilcelervar elleyince farkediyorum, bi kaç yerde daha vardı ama çıkmadan geçti onlar. doktoruma sordum yüzüümde kusma olur mu daha diye ilacın bırakacağın son aya kadar herşey mümkün dedi :18::18: dudakların için hametan çok iyi ama daha çok iyi olan bişey var arko nemin tüpteki aşırı yağlı krem
ben hametanı sevmedim dudaklarımı beyaz beyaz yaptı bilistexi dduymştum iyi diye 2. ayıma baska bı krem ıstıcem. yüzümde de aşırı kuruma oluyo yüze krem surmek gerekir mi acaba :26:

Dudak kremlerini saymışsınız zaten ama öneri olarak burt bees ve neutrogena önerebilirim. Blistex de baya iş görüyor ama. Yüzümüzü tabiki nemlendirmeniz gerekiyor. Doktorum güneş kremi de sürebilirsin yerine dedi ama öneri olarak Lrp effaclar h nemlendiricisi diyebilirim. Ya da daha ucuz olarak neutrogena visibly clear yağsız nemlendirici. 3 aydır ikisini de kullandım herhangi bi sorun yaratmadılar :)

canım ben de 3.ay içerisideyim şimdiye kadar öyle yüzümde bi patlama yaşamadım yüzümün bazı yerlerinde kistik sivilcelervar elleyince farkediyorum, bi kaç yerde daha vardı ama çıkmadan geçti onlar. doktoruma sordum yüzüümde kusma olur mu daha diye ilacın bırakacağın son aya kadar herşey mümkün dedi :18::18: dudakların için hametan çok iyi ama daha çok iyi olan bişey var arko nemin tüpteki aşırı yağlı krem
ben hametanı sevmedim dudaklarımı beyaz beyaz yaptı bilistexi dduymştum iyi diye 2. ayıma baska bı krem ıstıcem. yüzümde de aşırı kuruma oluyo yüze krem surmek gerekir mi acaba :26:

A bu arada ankaradaysanız medmarkette aloe lips nemlendirici var çok güzel 👍

Kizlar ben 4. Ayima girdim bi 10 15 gun ilaca ara wermek zorundayim ara werdikten sonra tekrar dewam etsem sorun olurmi sizce ayni etkiyle dewam edermi son 2 ayim kaldi mecburum ara wermeye we bu durum canimi cok sikiyor

Bildiğim kadarıyla ilaç vücuttan 1 ay sonrasında atılıyor sanırım devam edebilirsiniz ama doktorunuza danışmakta fayda var, malum bırakmak daha kötü :/

Kızlar ben 4.ayımın içerisindeyim. herhangi abartı bir kuruluk yaşamamıştım bugüne kadar ama son bir haftadır avcumun içinde ve yüzümde aşırı kuruma var. insanlar yüzün soyuluyor diyor krem sürüp duruyorum 10dakikada bir yüzüme ama yine kuruyor. ne önerirsiniz? :KK5:

Kullanmadıysan eğer yüzün için LRP Effaclar H nemlendiricisini öneririm :)

Uzun zamandır forumdaki konuları okuyup takip ediyorum.
Hemen her kızın yaşadığı problemleri ben de tabi ki yaşadım ve bir çok bilgi edindim.
Artık sadece okuyup durmak yerine kendi yaşadığım tecrübeleri de sizlerle paylaşarak faydalanmanız gerektiğini düşündüm ve aranızdayım.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum 24 yaşındayım ve tekstil mühendisiyim.
Lise 2 den beri sivilce ile boğuşan ve bu dertten muzdarip olan birisiyim.
Bazı dönemler fazla sivilcem oldu bazı dönemler yok denecek kadar az bazen ise kusursuz ama genel olarak sivilce problemini hep yaşadım.
Uzun yıllar boyu antibiyotikler, benzamin, tretin, aknefug, isotrexin, cleocin t vb bi ton ilaç kullandım.
Evet uzun süreli kullanımlar sonucunda sivilcelerim hep geçti ama aylar sonra tekrar etti, yani bu kremlere bağımlı bir yaşam sürdürmek zorundayım ki bu mümkün değil:KK52::KK52:
Uzun yıllar sonunda23 yaşımda iken yani 2013 Ocak ayında ROACCUTANE tedavisine başladım.
-1. hafta 10 mg
-2. 3. ve 4. hafta 20 mg
-2. ay 30 mg
-3,4,5,6. ay ise 40 mg kullandım ( ki 46 kiloyum)

Yani toplam 6 ay kullandım ki yaz gelince bırakmak güneş ışınlarından korunmak için süper bir zamanlama oldu.
Bu süreç içerisinde:
-kan tahlillerim hep çok iyi çıktı
-dudaklarımda aşırı bir kuruluk olmadı ( hatta slikon gibi oldular ki çok sexi göründüler :KK1: )
-cildimde evet soyulmalar oldu ama aşırı iğrenç bir hal almadı
-sivilceler ilk başta artar dendi ama öyle bir sivilce azması olmadı
-felaket kramp ve ya eklem ağrıları olmadı
-saçlarım kurudu ( ki bu süper bir şey normalde hemen yağlanırlar )
-inanılmaz depresyon yapıyor evet kesinlikle doğru
-güneş kremi aldım en yüksek faktörlüden ama hiç kullanmadım ama hiç bir lekem vs yok hatta aramızda kalsın ilacı kullandığım süreç solaryuma girdiğim bile oldu ama siz yine de bunu yapmayınız

Tabi ki bu etkiler kişiden kişiye değişiyor ama sanırım ben bu ilacı kullanan en rahat ve sorunsuz hastalardan biri oldum.
Sonucu sorarsanız , evet tüm sivilcelerim gitti, hatta yıllarca başka ilaçlar veren doktorlara lanet edip ne kadar salakmışım dedim.
Sivilce yüzünden kalan minik deliklerim için lanet ettim.
Herşey harikaydı süperdi güzeldi ta ki geçtiğimiz 2 aya kadar.
Evet malesef şuan da sivilcelerim tekrarladı hem de enteresan şiş ve kaşıntılı bir biçimde.
Yani yaklaşık 1 yıl aradan sonra tekrar etti ve sebebini bilmiyorum.
Doğal sabunlar ve kremlerle biraz geçtiler ama tabi ki artık tek bir sivilceye bile tahammülüm olmadığı için tekrar cildiyeye gittim.
Bu tedaviyi daha önce gördüğümü söyledim ama kadın baktı ve cildin çok yağlı Zoretanin veriyim dedi.
Ben bu arada lazer epilasyonda yaptırıyorum yasak dedim ama doktor yine de düşük doz ile başlayalım cildin hassasiyetine göre bakalım dedi.
Bende zaten epilasyon randevuma daha 2 ay var diyerek bugün tekrar aynı hikayeyi başa sardım ve ilk 20 mg ı yuttum.
Tam yaz ortasında ne kadar mantıklı bilmiyorum ama artık bu sivilce illeti bir daha tekrarlanmadan gitsin istiyorum.

Aranızda bu tedavi sonrası benim gibi sivilce sorunu tekrar edenler var mı?
2. kez başlayanlar ?
bende senn gibi 2. Kez basladm su an 23 yadindaym 18 yasindayken roaccutane kullanmistm tedawim alti ay surdu sonrasi ise bebek cildi :KK66:) aradan yillar gecti sivilcelerm sadece adet doneminden bes gun once bi tane cikardi o kadarcik ama gecen yildan beri takip ediyorm her cikan sivilce leke birakmaya basladi bnde tekrardan aknetrente basladm 3. Ayimin icindeyim su an.. Soyle bisey war ki bnm cildim hasssas ve yagli,, garnier bb kremi kullandigm icin cildim tekrardan boyle oldu diye dusunuyorum cunki bnm cildim her kremi sabuni jeli kabul etmiyor yada kremin sucu yok zaten tedawi kalici deildir bilemiyorum :KK43:((( ki zaten su anda roccatan da yasadigim etkiler yok dudak burun kurulugi disinda yani gayet normalim gunluk 30 mg aliyorum su anda :)

arkadaşlar ben 1. ayımı biitirdim tahlil verdim ve trgliseridim ilaca basladığımda 235 cıkmıstı 20 mg verdi kullandım şimdi ise 302 çıktı ve doktor ilaca ara verdi 10 gun sonra tekrar tahlil yapıcak bu durum cok canımı sıktı yedıklerıme de dıkkat ediyorum ama neden böyle oluyo anlamadımm bu iş uzycak moralim cok bozuk :KK43: benim gibi bi durum geçiren oldu muu :KK25:

Arkadaslar merhaba.. ben 4 bucuk aydir aknetrent kullaniyorum. Sabah aksam 20 mg toplam 40 mg aliyorum gunluk. Suan yuzumde hic sivilce yok. Dokundugda tamamen puruzsuz.fakat sivilcelerin biraktigi KİRMİZİ LEKELER var cok fazla. Sizce bunlar gecer mi? Moralim cok bozuldu gecmiycek diye korkmaya basladim. Keske bu ilaca baslamasaydim diyorum. Bilgisi olan varsa lutfen yardimci olabilir mi...

Arkaslar ben iki ay roaccutane kullandım sonra doktorum bana aknetrent verdi kagıdını okudum tedavi bittikten 6 ay kadar agda yapılmıyomus dogru mu sactamı boyanmaz nolur acil yardım

Arkaslar ben iki ay roaccutane kullandım sonra doktorum bana aknetrent verdi kagıdını okudum tedavi bittikten 6 ay kadar agda yapılmıyomus dogru mu sactamı boyanmaz nolur acil yardım

vücudun hassasiyetine bağlı bencee canım ilaın vücuttan atılma süresi 1 ay. ben saçımı şuanda da boyatıyorum doktorua da sordum sıkıntı yok dedi

vücudun hassasiyetine bağlı bencee canım ilaın vücuttan atılma süresi 1 ay. ben saçımı şuanda da boyatıyorum doktorua da sordum sıkıntı yok dedi

Kagıdı okuyunca dedim noluyoz benim kuafor arkadas 3 ay demisti

ben kullanacaktım ama son anda vazgeçtim bazı sebeplerden dolayı ama şu an yakın bi arkadaşım kullanıyo daha 1. ayı dolmadı. onun yaşadıklarından bahsedebilirim istersen tabi :KK34:
eczacı bana karaciğerde yağlanma yapıyor kesinlikle kullanma dedi . faydası oluyor ama sağlığımdanda olmak istemem :KK53:

kızlar hep roaccutane dan bahsedilmiş kimse bu aknetrendi kullanmadımı bizde bu topikte buluşalım ve ay ay yaşadıklarımızı,bitirenlerde sonuçlarını yazsın.
ne durumdasınız???

Selam arkadaşlar,
Antepten yazıyorum.. 1999 doğumluyum. Sbs ye hazırlanırken çok fazla sivilcem çıktı ve geçmek bilmediler.. Bu kış yeni bir doktora gittim önce 5kutu Azitro kullandım fakat işe yaramadı. Ne yazık ki. Doktorum güçlü ilaçlara baslama zamanımın geldiğini söyledi.

Kan testinden sonra Aknetrent 30mg ile basladım.ilk ayı 30 ile tamamladıktan sonra doktorum geri kalan aylarda 40mg ile devam etmemi söyledi. Suan 5.ayımdayım ve gelecek ay tedavim bitiyor. Suan aynı zamanda lekelerim için kremler kullanıyorum. Cildiniz çok güzel oluyor. Ama her güzellik gibi bununda bazı zorlukları var.

Yan etkilerinden size bahsetmişlerdir birde benden dinleyin.
ilk ay gözlerim çok kurudu fakat yapay gözyaşı ile destekledik pek bi sorun çıkmadı
dudaklarınız çok kuruyor bepanthol öneririm :) rujlar işe yaramıyor
dokturunuz burun içi kremi verecektir çünkü burnunuzun içi çok kuruyor.
cildiniz çok hassaslaşıyor. geçen aylarda burnuma top değdi tam 1 ay burnumda yarası durdu halbuki çok şiddetli bile değildi
güneş kremi kullanmalısınız :) kullanmadığınızda yüzünüz kızarıyor. leke byırakırsa fena
eğer bir bayansanız hiç bir yerinize ağda yaptırmayın. Kollarımı aldırmak için kuaföre gittiğimde ağdayı çektiğinde kollarım paramparçaydı :KK43:
kaş bıyık aldırırken ip kullanın fakat canınız normalden çok acıyor.
sırt ve bel ağrıları yapıyor
abarttığımı düşünmeyin çünkü bunların hepsini yasadım...
CİLDİNİZDE ÇOK AŞIRI YOKSA VE SİZİ ÇOK RAHATSIZ ETMİYORSA KULLANMAYIN. FAKAT SUNU SÖYLEYEYİM İYİ Kİ KULLANMISIM DİYORUM ÇÜNKÜ CİLDİM MUHTEŞEM GÖRÜNÜYOR :)

Arkadaslar merhaba.. ben 4 bucuk aydir aknetrent kullaniyorum. Sabah aksam 20 mg toplam 40 mg aliyorum gunluk. Suan yuzumde hic sivilce yok. Dokundugda tamamen puruzsuz.fakat sivilcelerin biraktigi KİRMİZİ LEKELER var cok fazla. Sizce bunlar gecer mi? Moralim cok bozuldu gecmiycek diye korkmaya basladim. Keske bu ilaca baslamasaydim diyorum. Bilgisi olan varsa lutfen yardimci olabilir mi...

Canım benimde lekelerim var ama bunlar için leke kremi kullanıyorum. doktorundan rica et sende kullanmaya basla :KK70: lekelerimin azaldığını görüyorum öneririm. hangi ilaçları kullandığımıda söyleyeyim. Ama doktoruna sormadan alıp kullanma :)
CONTRACTUBEX ve EXPİGMENT %2 bu ilaçları aldığında söylerler zaten tüm alnına sadece bir mercimek tanesi kadar sürmelisin. fazlası cildini soyar :)

X