açlık otu nedir ? nasıl bir bitkidir ?

AktarlandBilgi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2013
29
1
Merhaba;

Aktarland "Açlık otu" nu Türkiye ye hatta dünyaya tanıtan bir firmadır.Açlık otu altında satılan bir çok otu yada karışımları,ülkemizde yetişen görsel olarak açlık otuna benzeyen ağacın yapraklarının da satıldığını görüyoruz..

Birleşik yapraklı, çoğunlukla sarı çiçekli, baklaya benzeyen yassı, odunumsu ve sert meyveli bitkilerdir.

Bu meyvelerinin içinde, rengi kırmızımsı tatlı tohumlarıda bulunur.Açlık otu Afrika'da çeşitli bölgelerde yetişen bitkidir..

Faydaları:

Açlık hissini giderir.metabolizmayı düzenler.

sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.Vücuttaki birikmiş yağları çözerek, yeni yağ oluşumunu engeller.

Mide - Bağırsak gazlarını giderir.Bağırsak parazitlerine karşı etkilidir. laksatif özelliği olan açlık otu kabızlığı ve hazımsızlığı önler.

Böbrekteki kumların düşürülmesinde ve yüksek tansiyonda etkilidir.

Kullanımı: 20 yaprak kadar açlık otu 1 cezvede kaynatılır,öğle ve yatmadan önce bir su bardağı içilmesi tavsiye edilir.Gerek hissedilirse öğle vaktide içilir.

Önemli Not:

Bazı internet sitelerinde "AÇLIK OTUNUN DİĞER ADI" Sloganı altında değişik ürünler pazarlandığı ve tanıtıldığı görülmektedir.Bu ürünlerin açlık otuyla alakası yoktur.Sayın tüketicilerin buna dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Açlık otu ile ilgili bütün sorularınızı bana sorabilirsiniz ..
aktarland/gizem

Merhaba,
Ben 2 gündür kullanıyorum bağırsakları çok güzel çalıştırıyor hiç zorlandırmıyor. Yalnız bu sabah bişey farkettim dışkıda kanlı mukoza vardı :KK43: hemde azda değildi :KK43:
Başına böyle bişey gelen oldumu?

Merhaba,
Ben 2 gündür kullanıyorum bağırsakları çok güzel çalıştırıyor hiç zorlandırmıyor. Yalnız bu sabah bişey farkettim dışkıda kanlı mukoza vardı :KK43: hemde azda değildi :KK43:
Başına böyle bişey gelen oldumu?

kanlı mukoza varsa alerji yapmıştır. eğer değişik bir şey yemediysen ot alerji yapmış olabilir

X