Maske Tarifleri Siyah noktalar iin maske...

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

çaçaron

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2007
262
0
siyah noktaları gidermek için ewdeki malzemelerde çok kolay bi maske buldum...denedim ve işe yaradı gerçekten...bi kaşık yoğurtla bi kaçık mısır ununu karıştırın,önceden yıkadığınız yüzünüze sürüp 5 dk kadar ovalayın sonra yıkayın...kolay ve işe yarıyo...sırnaşık şey

siyah noktaları gıdermenın en iyi yolu yüzünüzü buhara tutup bi müddet bekleyip eczaneden alacagınız şırınganın ignesını cıkarıp yumusamış olan cildinizdeki o siyah noktalara neden olan kirleri almak.ben çok yararını gördüm tavsiye ederim deneyin:)))

siyah noktaları gıdermenın en iyi yolu yüzünüzü buhara tutup bi müddet bekleyip eczaneden alacagınız şırınganın ignesını cıkarıp yumusamış olan cildinizdeki o siyah noktalara neden olan kirleri almak.ben çok yararını gördüm tavsiye ederim deneyin:)))

walla ben orta okul, lise yıllarında uygulamaya çalışmıştım bu yöntemi ama başarılı olamamıştım. Sonra bıraktım gittiii, artık sadece temiz olsun yeter diyorum,çok derinlemesine kurcalamıyorum ve aradan 10 yıl geçti cildiyle çok oynayan arkadaşlarımın yüzlerinde delik delik izler mevcut, bende yok.

canım bunun içine balda katılıyo bende bu sabah o tarıfı okudum ve uyguladım kuculmeler var duzenlı uyguluycam yıne forumdan okudum onuda

bunu bi gazeteden bende okumuştum ama cılde zarar verır dıye yapmadım sonuçta sıyah noktalar sıkılmış gıbı olur dıye dusundum. senın cıldıne zarar vermedı mı yada delık gıbı bı goruntu oluşturmadı mı?

zaten cilt bakımı üzerine neredeyse bi ansiklobedi sahibi oldum...yüzlerce tarifim var ama yapan yok:Roflol: sonuç sivilcesiz ama bol siyah noktalıbir cilt ve bu yüzden kocişi tarafından sürekli noktaları sıkılmak ile tehdit edilen bir ben:Roflol::Roflol:

valla harika bi tavsiye bu.daha önce hiç duymamıştım.mutlaka deneyeceğim.teşekkürler sürmeli.s.

corba kasigimi misir unu,yemek tarifi gibi oldu ama cevaplarsan sevinirim:)

evet 1 kaşık mısır unu,1 kaşık yoğurt.yüzüne sür 5 dk iyice masaj yap sonra ılık suyla yıka.bide bence bu tarif kuru ciltler için olmazz...çünkü cildi iyice zedeler...şakkıdı

Bir tarifte ben ekliyeyim yerimseniben

Siyah nokta maskesi:

Bir miktar yulaf pisirilir ve süzülür. Genis bir kabin icinde birkac dakika ezilir. Hazirlanan bu ezme yüze tatbik edilir. 15 dakika bekletilir sonra yüz ilik suyla temizlenir.

Sevgiler... a.s. :enbuyukkk:

evet 1 kaşık mısır unu,1 kaşık yoğurt.yüzüne sür 5 dk iyice masaj yap sonra ılık suyla yıka.bide bence bu tarif kuru ciltler için olmazz...çünkü cildi iyice zedeler...şakkıdı

zaten kuru ciltte siyah nokta olmaz ki arkadaşım

maya ile soda karışımdan maske yapılıyormuş tarihi tam bilen ve uygulayan varmı?

Arkadaşlar siyah noktalar için bende basit bi tarif veriyim özellikle çenedeki ve burundaki siyah noktaları söküp atıyor...1 yumurta akı
2 tatlı kaşığı süt
4 tatlı kaşığı mısır unu yüzde 20 dak bekledikten sonra ovarak temizliyoruz daha sonra ılık suyla yıkıyoruz.

X