Ovitrelle mi Pregnyl mi ?

Bonadea

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2007
765
17
Arkadaşlar 20 gün sonra tedavimiz başlıyor ancak piyasada pregnyl bulamıyoruz. Ovitrelle bulabildik ancak. Bu iki iğnenin etken maddeleri farklı ancak işlevi aynıymış. Hangisi daha etkilidir acaba? Ovitrelle kullanan var mı?

canım ben zorda olsa preglyn bulup vuruldum hep ama doktorum bulamazsan ovitrelle al demişti. ikisi de çatlatma iğnesi sonuçta böyle küçük şeylere takılıp stres yapma kendine

canım ben zorda olsa preglyn bulup vuruldum hep ama doktorum bulamazsan ovitrelle al demişti. ikisi de çatlatma iğnesi sonuçta böyle küçük şeylere takılıp stres yapma kendine
Sağol canım. Stres yaptığım yok. Sadece, arkadaşların hangi iğneyi tercih ettiklerini öğrenmek istiyorum.

Arkadaşlar 20 gün sonra tedavimiz başlıyor ancak piyasada pregnyl bulamıyoruz. Ovitrelle bulabildik ancak. Bu iki iğnenin etken maddeleri farklı ancak işlevi aynıymış. Hangisi daha etkilidir acaba? Ovitrelle kullanan var mı?

Tedaviniz hayırlı olsun inşallah bu kez pozitif sonuç alırsınız ilacı bizde bulamamıştık maalesef hatta ecza depolarına kadar ulaştık onlardada yoktu mecburen ovitrelle kullandık doktorlar arada bir fark olmadığını söylediklerine göre gereksiz yorulduk ama yinede herşey tam olsun eksik birşey kalmasın dediğimiz için strest yaptıkkafamçokkarıştı
sizede kolay gelsin :)

Bulamama Nedeniniz Tüp Bebek Işinin Artik Iyice Ticari Olmasindan Kaynaklaniyor...pregnyl Dediğiniz Iğne 3 Ytl...ovitrelle Dediğiniz Iğne 60 Ytl...ve Ikisi De Ayni Işi Görüyor...daha Iyisi Diye Bişi Yok..sadece Ovitrelle Kendiniz Karindan Vurabiliyorsunuz...pregnyl Kalçadan Vuruluyor...doktorum Bana En Son Ovitrelle Yazmişti....ama Daha önceden Bende Pregnyl Bulunduğu Için Almadim Ve Pregnyl Yaptirdim...sonuçta Hamileyim şu Anda...depolardan Israrla Isteyin Derim..boşuna Kaziklanmayin...

Ovitrelle ya da pregnyl bizim tercihimize göre değil biraz doktorların tercihene göre kullanılıyor. Been pregnyli aşılamlarda kullandım, ovitrelle ise microda. Nestle'nin de dediği gibi pegnyl kalçadan yapılıyor, Ovitrelle göbekten sen kendin yapıyorsun. Eğer iğneyi olacağın saat çok geç bir saat değil ise pregnyl bulabilirsen bul. Ama çok geç bir saatte olacaksan ve iğneyi yaptırman zor olacaksa ovitrelle alıp kendin yapabilirsin. Bana gece 24:00 da olacaksın demişlerdi o saatte hastane uzak olduğundan kolayıma gelmişti ovitrelle yapmak.

valla benim doktorum ilk tedaviye başladığımda pregnyl yazmıştı aldım bende. sonra tedavi sonunda sizin için ovitrelleyi uygun bulduk dedi ve bende ovitrelle alıp onu vuruldum.

doktorların bu ilaçlardan yüzde aldığına artık kesin olarak inanıyorum..bana da ovitrelle yazılmıştı...almadım sonra tel açtım pregnyl var onu olucam dedim doktorum da farketmez ol dedi...memleketimin güzel halleri bunlar işte..

Nisan ayında aşılama yaptırırken yine bulamamıştık Preglyn'i. O zaman "Son parti üretilen Preglyn yumurtaları tam çatlatmıyor diye piyasadan çekilmiş" gibi bir dedikodu dolaşıyordu internette. O yüzden biraz şüphelendim ve size sorma ihtiyacı hissettim.

bonedeacım merhaba
ben ilk aşılamam ovıtrelle kullandım,ikincide ise pregnyl kullandım.Eger orada pregnyl bulamazsan ben şimdi kayserideyim buradan araştırıp bulabilirsem sana gönderebilirim canım .Allah bu tedavinde bebeşine yada bebişlerine seni kavuştursun İNŞAALLAH

Son düzenleme:
ben her ikisini de kullandım. ikisi de aynı işi yapıyor ama ovitrelle pregnyl e göre çok daha pahalı. ben pregnyli tercih ediyorum çünkü ucuz olmasını geçtim ovitrelle çok canımı acıtıyor. pregnyl öyle yapmamıştı. ovitrelle i kendim de vuramıyorum zaten. o yüzden pregnyl bulmaya çalışıyorum ama çok zor. hiçbir yerde yok.

Merhaba, bende 1. aşılamamda pregly kullandım. Şimdi 2. aşılamayı oldum ve onda da ovitrelle yazıldı. Sabah 6 da vurulmam gerektiği iin bana daha kolay geldi. Çünkü aynı Gonal F gibi kendim göbekten yaptım. Ama ben şunu farkettim. Pregly'den 1 gün sonra göğüs uçlarım acımaya başladı ve şiştiler, sonra bulantı başladı.Biraz hamilelik belirtilerini yaşattı bana. Ovitrelle de ise böyle bişey yaşamadım. Aşılamanın 7. günü bugün ve buna göğüslerimde dahil hiçbir belirti yok.Sizde böyle bişey yaşayan varmı?

Preglyn iğne üretimi sınırlı sayıda yapılan bir ilaç.Şundan eminimki her iki eczaneden birinde var fakat yok diyip satmıyorlar.Bunu bizzat kendim yaşadım.Sebebine gelince;Preglyn tüp bebek tedavisinde de kullanılan bir iğne.Tüp bebekte kullanılan ilaçların maliyeti 1 ile 3 bin ytl arasında değişiyor.Bu ialçları almak için eczaneye giden bir hastaya pregnil elimizde yok dedikleri zaman hasta diğerlerininde almadan başka eczanennin yolunu tutuyor.Bu yüzden eczaneler ellerinde bulunan iğneleri yüklü tutardaki recetesi olan hastalar için saklıyor.Böylelikle o iğneden 3-5 ytl kar etmek yerine 1000-3000 ytl lik ilaç satmış oluyor.
Bende aşılama yaptıracağım zaman aynı sorunu yasadım.Neyseki eşim ilaç sektöründe oldugu için bulmamız kolay oldu.

arkadaşlar benim teyzem eczacı.ihtiyacı olan varsa preglyn 'i bulabilirim.ben 2 tedavimdede preglyn'i buldum.Teyzemin benim micro yaptırdığımdan haberi yok.ben bir şekilde temin ettim ilaçlarımı.yardımcı olabilirim sizede.........BİLGİLERİNİZE.......................

pekı bu ovıtrelle yı nasıl gobekten vuruyorsunuz kıslar ayy benım hıc cesaretım yoktur boyle seylerde..:eek:

meraba bende çok zor buldum bu ay aşılama olacaktım ignelerım hazırdı ama şükür ihtiyacım kalmadı hamıleyım keske ıhtıyacı olan bırıne verebılsem elımde kaldı bozulacak dıe korkuyom

meraba bende çok zor buldum bu ay aşılama olacaktım ignelerım hazırdı ama şükür ihtiyacım kalmadı hamıleyım keske ıhtıyacı olan bırıne verebılsem elımde kaldı bozulacak dıe korkuyom
Tebrik ederim canım. Allah tamamına erdirsin. Dilerim iğne ihtiyacı olan birine ulaşır

X