2011 Ekim Anneleri

Teyzem ben seni yerim yaaa hele o eşofmanlarına öldüm bittim allahım nazarlardan saklasın seni emi kocaman abla olmuşsun sen yavrum yaa :)

teşekkür ederiizzz:)) ya şu mamaya katma işini merak ettim hele iremde yapsın zafere ulaşırsa bende yapıyım ,sabahtan beri gene kaka yapmadı kızım..

kızlarr geçöende netten elbise aldım demiştim yaa o geldi ...bakın bakalım beğencekmisiniz??
$22112011772.jpg $22112011774.jpg $22112011775.jpg

slm kıslar.acık ben de dert dökem.iki hafta önce grip oldum 39 u geçkin ateşim vardı.çabuk toparlandım.ama üzerinden bi kaç gün geçti.bi sabah yüzümde tırmalamışım gibi izler vardı.ertesi gün iltihap olmuş.aile hekimi krem verdi.ama antibiyotiksiz zor dedi.ama gitgide sol yanağım davul oldu.sadece şişmek değil.yanık gibi iltihap kızarıklık.sol tarafım tanınmaz halde.cts bursa çekirgenin aciline gittik.cildiye yok.dr antibiyotik yazdı.emzirebilirsin dedi.pzt doruk tıp merkezine gittim.aybike içinde randevu aldım.o da çıksın aradan diye.dr baktı yarama uçuk olmuş.demez mi.uçuklu biriyle mi temas ettin dedi.hiç yoktu çevremde.bi de ben hiç uçuk olmam.çocuktan uzak dur dedi.menenjite çevirir bebekte dedi.korkuttu.ilaç yazdı ve 5 gün emzirme dedi.işin kötüsü aybike biberon almıyo.mamada pek almıyo.öğlende denedim.ağla ağla perişan oldu.aldığınıda geri kustu.ilaçlarım geldi.bu akşam başlıcam ama bu bi hafta nasıl doyurucam.sütüm kesilmeden nası tutucam.şarıl şarıl değil.anca yetiyodu.kızım da bu antibiyotik tadını bozdu heralde sütün az emiyodu.sadece 500 gr almış.4800 olmuş.yüzümdeki şişlik indi ama yara hala var.berbat görünüyo.bi de iz kalabilir dedi.hepten moralim bozuldu.kilomdan muzdariptim aynaya baktıkça.beterin beteri oldu.ama yinede şükür çocuklarımda olmasında diyorum.ama bu haftayı nasıl aşarım bilmiyorum,Allahtan annem geldi .işte böyle hiç keyfim yok.

bu arada benimkide iki üç günde bir kaka yapıyo.dr 3 günde bire kadar normal kabul ediyoruz dedi.ama benimki ıkınıp ağlamıyo.o yüzden poposuyla pek uğraşmadım.ilk çocuğumda uğraşmıştım.10 gün yapmamıştı.meğer doymuyomuş.gayette mutlu çocuktu.ben de doyuyo sanmıştım.posa yokki ne çıksın demişti kendi doktorumuz .ama ilçe dr u anlamamıştı lavman veriyodu habire.boşuna poposunu tahriş etmişiz.kilo alımına dikkat edin.gidip ilaç içiyim

yarın 2 aylık oluyoruz karma aşımız var yaptıran varmıki acep canı çok yanar ateş falan yapar diyolar bebekime kıyamam ya:KK43::KK43::KK43: nasıl dayanıcam bilemedim babasının kucağında yaptırayım

kızlar dün başıma geleni yazıyım size . şu işitme testi belası tövbe yarabbiiii... taaa bir ay önceden ancak 21 kasıma gün verdi bursada dörtçelik çocuk hastanesi (devlet) odyometri bölümü ve dediki derin uykuda olsun geldiğinde.siz nasıl yaptırdınız ya nasıl başardınız bunu.neysen dün sabah 10.30 da hastanedeydim babam bıraktı eşimde almaya gelecekti çünkü ne olacağı belli değil bebeğn keyfini beklersek saatlerce eşim işinden olmasın dedik. 10.30 da gitti test yapılacak odaya kapı önünde bekleyenler vardı sordum teste girmiş çocuk uyanmış tekrar uyut getir demişler oda sallıyodu garibim.dedimki nasıl olsa almıcak uyanık olduu için gidiyim emzirme odasında emziriryim uyutuyum dedim ve gittim hiç içeri girmeden . bziim oğlanın işinin bitip derin uykuya geçmesi saat 12 yi buldu. 12 ye 10 kala girdim odaya dedim böyle böyle saat 11 d erandevumuz vardı 10.30 dan beri uğraşıyorum ancak uyudu die... kadın açtı ağzını yumdu gözünü... niye erken gelmedin. ben ne biliim erken geldiğini Kİ BENCE ŞİMDİ GELDİN ERKEN FALAN GELMEDİN... dedim emzirme odasındakilere soralım istersen. banane beni ilgilendirmez madem öyle 8 de gelceksin keyfini yapomak için dio. alamam şimdi öğle paydosuna giridm dio.ve istersenbaşka hastaneye git istersen 12 aralıka gün veriim dio.tabi o zamana daha büyücek ve derin uykuya eçmesi daha zor olucak dio... gerizekalı dedim ama tuttum içimde bende onun ağzından girer burnundan çıkardım ama dedim başka yerde yaptıramazda tekrar gelirsem eğer diye tuttum kendimi... ya sabır dedim... tekrar randevu aldım her ihtimale karşı.

biraz öncede doruk tıp merkezini aradım pahalı olduğunu düşünüyodum özelde sordum 2-3 tl bişey diooo emin misiniz dedim evet dedi :KK9::KK9::KK9: istediğin zaman gel dio. çocuk uyusun gidicem bugün yada yarın. yenidoğan die özellikle sordum umarım yanlış anlamamıştır.
neden uyutmanızı istiyoşarki bizde yaptırdık ama uyanıkdı gayette güzel geçti

maşşallah canım kızına.kızlar babacı oluyo heralde bizimki de babasına hayran :))
cok saolun kızlar Allah tekrarını yasatmasın..bu esım benı öldurcek zatenn..oyle kıyamıyokı cocuga ınanılmazz hassas davranıyor ama bu seferde sakarlıkları kızımın canına kastedıyo...bıraz oncede su boyuna baglanan bebek tasınan alete koyuyum dedı bende arkasını baglıyordum bebek kucagında ..nasıl yaptıysa kızım mutfakta bı an elınden kayıverdı mutfak mermemerının ustune havada kaptım cocugu ama ramak kalmıstı ..sonrada esıme basbas bagırdım ya kafası gozu parcalansa nıye becerıksızsın sen bu kadar dıkkat etsene dıye..cocouk krıze gırıyor aglamaktan o oyle yavaskı kundak yapacam dıye ugrasıyor..ya dıyorum bebe katıldı once sakınlestr sonra yap ne yapacksan ..elı ayagı dolanıverıyorrr..benıde delırtıyorrrr...korkuyorum vallahı gece ona bırakıp yatarkenn artık..mutfaga gıtsem kızı onunla odada bırakıp gelıp gelıp kontrol edıyorumm..yedı benı yedı...su bebe bı buyuseydı babası kolunu bacagını kırmadan..:KK31::KK30:
çok geçmiş olsun canım aman allahım esirgesin en çok korktuğum şey eşim ana kucağını taşırken çok dengesiz tutuyo aklım çıkıyo valla:KK53:
bebegıne zeytınyagı ıcıren annelerr sonucu yazarmısınız n oldu kakasını yapabıldımı?

kızım dun aksam 4 ten berı yapmadı ıkın ıkın gecenın 3.den berı yorgun dustu benım usuller artık ıse yaramıyor..yada kızım alıstı bılmıyorum yapmadıgım sey kalmadı..bırktım kendı halınee ama dayanamıyorumm onun uykusundan ıkınarak aglayarak uyanmasınaaa.. :KK43:((

sımdı bebegı olan bır arkadasla konustum zeytınyagı ıcır cok az dedı..sızde ıse yaradıysa denıcemm ..bı o kaldı zatenn..Allahımmbıran once duzene gırsın n olur yaaa..
biz akşamları doymadığı için 60 cc mama veriyoruz dr her verdiğinde içine 1 çay kaşığı zeytinyağı koy dedi çünkü mamalar kabızlık yapıyo ama şimdi aptamilin pre aptamil diye biürünü var onu alıyorum ondan sanırım çok rahatlatı zeytinyağınıda kestik böylece
Eki Görüntüle 293206 Eki Görüntüle 293207 Eki Görüntüle 293208 Eki Görüntüle 293210 Eki Görüntüle 293209 selam teyzoşlar ,:KK3:ben bugün kakamı yaptııımmm:nazar:ama gün içinde devam edip etmemekte kararsızımm...bu arada ben bu gece 2 aylık oluyorum...ellerinizden öperimm:KK54::KK54:
allahım bu ne güzellik ben dışarı çıkarmaya korkuyorum hep ağlıyo
esım geldı zeytınyagını almıs..kzım uyansın hemen ıcırcemm ve sabaha kadar pok beklıcemm ..bende yaptıgım salataya kattım bıraz bolca sutumden gecsın oylede fayda eder belkı dıyee..
annem bırde sey dedı..sutun yaglıysa bebek ondan da kakasını yapamaz dedı..kakasını yapamaması ayrıca sutun yaradıgınıda gosterır dedı..sımdı sevıneyım mı uzuleyım mı bılemedım..

neyse kızlar ben cıkıyorum ..bı cay koyuyum esım cok yoruldu yazık aksama kadar okulda sonra kursta sonra bızım pesımızde kıyamıyorum da adama ..yazık markete zeytınyagı almaya dıye gıttı sevdıgım bı kac seyıde alıp getrmıs mutlu ol askım dıye sarıldı boynumaaa..sımdı bırazda ben ona hızmet edeyım kızım uyurkenn..

yarın ıns buraya yazarım kızım mıçtı dıyeee......
bende doymayan bebek kakasını yapamaz diye duyduydum bilemedim bak şimdi :44::44::44::44:

meltem çok geçmiş olsun cnm allah korumuş gülfemi

esmerşeker kızın çok tatlıııııı :nazar::nazar::nazar:
teşekkürler teyzesi öperiz seni :KK16:
Eki Görüntüle 293093 Eki Görüntüle 293090 Eki Görüntüle 293089

kızlar bunlar da bizden biri mevlütten biri uyurken sizinkiler de böyle mi uyuyo:44: eller devamlı dışarda battaniyeye falan sarınca hiç içeri koydurmuyo bıdık korkuyom öyle kalıcak die devamlı maximum modunda oğlum.:KK9::KK9::KK9: biride kız olsa nasıl olurdu denemesi babaannesinin kucağında uslu uslu oyalı tülbentli oğlum:KK9::KK9:
ay yerim ben onu tülbentli tülbentli nasılda cin gibi bakmış maşallah cnm :nazar:
buda kızımın sol halleri daha şimdiden babasıya çok iyi anlaşıyo gazı olduğu zaman bi tek onun kucağında uyuyo:KK52::KK52::KK52::KK9::KK9::KK9:işimede gelmiyo değil hani
maşallah cnm ya kara boncuk bu :nazar:
leynaa aynı durumdayız cnm hatta ben senden daha beterim cünkü bebegin agzındaki pamukcuk gögsüme mantar olarak gecti bi 15 günde onunla ugrastım simdi fena degil acısa da emzirebiliyorum en azından.aman kızlar en ufak pamukcuk olsa agzında hemen silin karbonatlı suyla.benm denedigim kremler lansinoh,mustela,garmastan,hametan,bepanten,novuxol vs..ama hiç biri işe yaramadı sanki garmastan biraz iyi geldi.cok zor birsey Allah kimseye vermesin :KK43:

benm de moralim cok bozuk 5 haftalık oldu yavrum ancak 3 kilo 60 gr .günde 3 kere mama veriyodum ama artık daha fazla vericem dr cok az buldu bir ayda ancak 500 gr almıs :KK43:( bu arada bende medelanın mini elektrkli pompası vardı gögsümü mafetti.gittim philips avent aldm gercekten acıtmıyor cok güzel bir makineymiş .yine de kenarlarına sagmadan lansinoh sürüyorum kayganlastırsın diye öyle sagıyorum.sütüm bollassın diye yapmadıgım sey içmedigim yemedigim kalmadı ama olmayınca olmuyor demekki :KK43:( gecenlerde doktorum programnda bir dr vardı bebeginiz mama alsa bile günde 3 damla anne sütü bile onun bagısıklıgı için cok öenmli dedi.yılmak yokkk zor da olsa emzirmöeye devam.tek derdim biberona alısıp mememi bırakması.onun için de gittim bütün biberonları aldım.chicco step up asla almayın cok cok hızlı akıyor bebek boguluyor emerken.avent fena deil daha yavas akıyo.bir de medelanın calma biberonu var en güzeli o cektikce geliyo emmezse gelmiyor ama kuvvetli cekmek lazım onu da .malesef onu da bebegim ememedi cok zor geldi yine avente döndük.nuby i falan da aldım o da yavas sayılır. siz neler kullanıyosunz bir tek dr brown mı ne vardı onu almadım kullanan varsa tavsiyelerinzi bekliyorum..
cnm bende dr browns kullanıyorum
kızlar dün başıma geleni yazıyım size . şu işitme testi belası tövbe yarabbiiii... taaa bir ay önceden ancak 21 kasıma gün verdi bursada dörtçelik çocuk hastanesi (devlet) odyometri bölümü ve dediki derin uykuda olsun geldiğinde.siz nasıl yaptırdınız ya nasıl başardınız bunu.neysen dün sabah 10.30 da hastanedeydim babam bıraktı eşimde almaya gelecekti çünkü ne olacağı belli değil bebeğn keyfini beklersek saatlerce eşim işinden olmasın dedik. 10.30 da gitti test yapılacak odaya kapı önünde bekleyenler vardı sordum teste girmiş çocuk uyanmış tekrar uyut getir demişler oda sallıyodu garibim.dedimki nasıl olsa almıcak uyanık olduu için gidiyim emzirme odasında emziriryim uyutuyum dedim ve gittim hiç içeri girmeden . bziim oğlanın işinin bitip derin uykuya geçmesi saat 12 yi buldu. 12 ye 10 kala girdim odaya dedim böyle böyle saat 11 d erandevumuz vardı 10.30 dan beri uğraşıyorum ancak uyudu die... kadın açtı ağzını yumdu gözünü... niye erken gelmedin. ben ne biliim erken geldiğini Kİ BENCE ŞİMDİ GELDİN ERKEN FALAN GELMEDİN... dedim emzirme odasındakilere soralım istersen. banane beni ilgilendirmez madem öyle 8 de gelceksin keyfini yapomak için dio. alamam şimdi öğle paydosuna giridm dio.ve istersenbaşka hastaneye git istersen 12 aralıka gün veriim dio.tabi o zamana daha büyücek ve derin uykuya eçmesi daha zor olucak dio... gerizekalı dedim ama tuttum içimde bende onun ağzından girer burnundan çıkardım ama dedim başka yerde yaptıramazda tekrar gelirsem eğer diye tuttum kendimi... ya sabır dedim... tekrar randevu aldım her ihtimale karşı.

biraz öncede doruk tıp merkezini aradım pahalı olduğunu düşünüyodum özelde sordum 2-3 tl bişey diooo emin misiniz dedim evet dedi :KK9::KK9::KK9: istediğin zaman gel dio. çocuk uyusun gidicem bugün yada yarın. yenidoğan die özellikle sordum umarım yanlış anlamamıştır.
tatlım biz uyanıkken yaptırdık biraz huzursuzlandı sol kulağında ama onuda tekrar yaptılar zaten 1 dak. bile sürmüyo bi kulak uğraşmak zorlarına gidiyordur
Eki Görüntüle 293206 Eki Görüntüle 293207 Eki Görüntüle 293208 Eki Görüntüle 293210 Eki Görüntüle 293209 selam teyzoşlar ,:KK3:ben bugün kakamı yaptııımmm:nazar:ama gün içinde devam edip etmemekte kararsızımm...bu arada ben bu gece 2 aylık oluyorum...ellerinizden öperimm:KK54::KK54:
allahım ağza burna bak yaaa maşallah kuzuma :nazar:
:nazar::nazar::nazar:
köfte dudaklardan öpüyorum

şimdi kendim için dahileye gidiyorum,ya böbrekte yada safra kesesinde sorunvar galiba,bana dua edin lütfen şimdi birde bu çıkmasın:KK43:
geçmiş olsun cnm umarım bişey çıkmaz
kızlarr geçöende netten elbise aldım demiştim yaa o geldi ...bakın bakalım beğencekmisiniz??
Eki Görüntüle 293311 Eki Görüntüle 293312 Eki Görüntüle 293313
güle güle giy üstünde paralansın cnm ama ne o ayaklar öyle hani terlik :KK20:
slm kıslar.acık ben de dert dökem.iki hafta önce grip oldum 39 u geçkin ateşim vardı.çabuk toparlandım.ama üzerinden bi kaç gün geçti.bi sabah yüzümde tırmalamışım gibi izler vardı.ertesi gün iltihap olmuş.aile hekimi krem verdi.ama antibiyotiksiz zor dedi.ama gitgide sol yanağım davul oldu.sadece şişmek değil.yanık gibi iltihap kızarıklık.sol tarafım tanınmaz halde.cts bursa çekirgenin aciline gittik.cildiye yok.dr antibiyotik yazdı.emzirebilirsin dedi.pzt doruk tıp merkezine gittim.aybike içinde randevu aldım.o da çıksın aradan diye.dr baktı yarama uçuk olmuş.demez mi.uçuklu biriyle mi temas ettin dedi.hiç yoktu çevremde.bi de ben hiç uçuk olmam.çocuktan uzak dur dedi.menenjite çevirir bebekte dedi.korkuttu.ilaç yazdı ve 5 gün emzirme dedi.işin kötüsü aybike biberon almıyo.mamada pek almıyo.öğlende denedim.ağla ağla perişan oldu.aldığınıda geri kustu.ilaçlarım geldi.bu akşam başlıcam ama bu bi hafta nasıl doyurucam.sütüm kesilmeden nası tutucam.şarıl şarıl değil.anca yetiyodu.kızım da bu antibiyotik tadını bozdu heralde sütün az emiyodu.sadece 500 gr almış.4800 olmuş.yüzümdeki şişlik indi ama yara hala var.berbat görünüyo.bi de iz kalabilir dedi.hepten moralim bozuldu.kilomdan muzdariptim aynaya baktıkça.beterin beteri oldu.ama yinede şükür çocuklarımda olmasında diyorum.ama bu haftayı nasıl aşarım bilmiyorum,Allahtan annem geldi .işte böyle hiç keyfim yok.

bu arada benimkide iki üç günde bir kaka yapıyo.dr 3 günde bire kadar normal kabul ediyoruz dedi.ama benimki ıkınıp ağlamıyo.o yüzden poposuyla pek uğraşmadım.ilk çocuğumda uğraşmıştım.10 gün yapmamıştı.meğer doymuyomuş.gayette mutlu çocuktu.ben de doyuyo sanmıştım.posa yokki ne çıksın demişti kendi doktorumuz .ama ilçe dr u anlamamıştı lavman veriyodu habire.boşuna poposunu tahriş etmişiz.kilo alımına dikkat edin.gidip ilaç içiyim

geçmiş olsun cnm bu 5 gün içinde genede göğüsünü sağ bence

yemegı bekleyemedı gıttı markete esım soruyo sımdı telde su var bu var hangını alıyım dıye ..canım aktarlar var da pek sterıl degıl ..hıjyen dıye bısey yok burda..ben acık hıc bırsey almam dısardan o yuzden..yogurtlar bıle dukkanların onunde acıkta satılıyoo..ve mardın ınanılma tozlu bır yer bılen bılır havada asılı toz bulutu vardır yagmur yagar camlar camur ıcınde kalır o derece..ama ınsanlarda nufus kalabalık oldugundan hıjyene falan bakmıyolar halıyle de acık hıc bısey almıyorumm..bırazdan gelsın esım hemen verıcem ıns bır mucızeyle karsılasırım yatana kadar yaparda kızım bende rahat uyurum..

butun gun ıkındı sancısı gecıncede resmen bayıldı hanzade ben nasıl bekleyım oyle 3 4 gun..ememedı bıle yavrum sancıdann ve uykudann..her bebekte farklı seyredıyo demekkı bu durum..kuzende dıyo sımdı bebeklerde normal boyle olması uzulme duzene gırer yakında dıye ama bebegım kıvranıp dururken renkten renge nasıl rahat duruyum ben ınan su saat oldu bogazımdan bısey gecmedıı onun o halıne dayanamıyorumm ..psıkolojım bozuldu artık

Çok içten dua eddiyorum inşallah şifa bulcak yavrun düzelcek Allahın izniyle.. Öyleyse kapalısını alsın tabi yeterki faydasını görsn kuzun...

kız bizim eczane var ya reçete falan sorun değil.ya hanzade inan sabırla alakası yok dün laf vurdurdu bende aladım sen beni beyenmiyosun diye gönlümü almak zorunda kaldı.9 aydır yüzüme bakmadı ya daha ne kadar sabredim.şimdi nettende sipariş verdim suna dumankayanın ürünlerinden senin dediklerinide alim.hayatım askerlik konusunda haklısın ama ben gurbetteyim canıma okurlar burda

Biraz zaman canım henüz çok yeniyiz ilgi bekliyosun anlıyorum ama bunlar zamanla olcak :) eczaneyi unutmuşum tamam dediklerimden al iyi gelcek :)

Teşekkür ederiz teyzeleri oğlum ellerinizden öperr

Çok saol Meltem yaa ben hala dra ulaşamadım dün gece çok ağladı yavrum bugün maşallah biraz daha iyi gibi ama hala kakadan eser yok :KK43:

Oyy kuzulara maşallahhh

Valla kandırmadım duygucum anneme pazar günü gelebildim bu seferde kaka sıkıntımız gelişti c.tesiye kadar pendikteyim Allah izin verirse cuma günü gelmeyi çok isterim :)

HAnzade teyzesi teşekkür ederiz canım çok kilo almamanın avantajı :) eskisinden daha zayıfım bu uykusuzluk mahfetti beni ama şişlerim gitti karnımda düzleşiverdi

Canım üşütmekten değilde çocuk çok beslendiği zamanda kaka yeşil oluyormuş

Teşekkür ederizzz

Kübracım üzme kendini sadece sakin ol inşallah herşey yoluna girecek az kaldı

Maşallah kuzumaa

Enemm yerimm senin tülbentli resmini Allah kabul etsin canım mevlütünüzü

Oy oy oyy maşallah sübhanallah

Köfte duduşlu elvin arhanı getircem bi öpücük alıversin duduştan heheheh

İyi tarafından bakmak lazım demek birazda uykusuzluk yorgunluk bizi fit yapıyo zayıflatıyo, bende toparlandım sayılı oda belli belirsiz, platese başlıcam bi fırsat bulsam :))

esım geldı zeytınyagını almıs..kzım uyansın hemen ıcırcemm ve sabaha kadar pok beklıcemm ..bende yaptıgım salataya kattım bıraz bolca sutumden gecsın oylede fayda eder belkı dıyee..
annem bırde sey dedı..sutun yaglıysa bebek ondan da kakasını yapamaz dedı..kakasını yapamaması ayrıca sutun yaradıgınıda gosterır dedı..sımdı sevıneyım mı uzuleyım mı bılemedım..

neyse kızlar ben cıkıyorum ..bı cay koyuyum esım cok yoruldu yazık aksama kadar okulda sonra kursta sonra bızım pesımızde kıyamıyorum da adama ..yazık markete zeytınyagı almaya dıye gıttı sevdıgım bı kac seyıde alıp getrmıs mutlu ol askım dıye sarıldı boynumaaa..sımdı bırazda ben ona hızmet edeyım kızım uyurkenn..

yarın ıns buraya yazarım kızım mıçtı dıyeee......

İnşallah yazarsın annemde öyle dedi süt yağlı olursa yapmaz kilo alır iyidir dedi ama benim sütüm yaplı değil ki su gibi... Bide vahidenin dediğine takıldım bakim kilos ne kadar olmuş ay başında gidicem bi tarttırcam..
teşekkür ederiizzz:)) ya şu mamaya katma işini merak ettim hele iremde yapsın zafere ulaşırsa bende

yapıyım ,sabahtan beri gene kaka yapmadı kızım..

Eki Görüntüle 293311 Eki Görüntüle 293312 Eki Görüntüle 293313

Kız herügn yapçak diye bi kaide yok ki 2 günde normal elbisende sende çok hoşsunuz nida çok yakışmış :)

Çok geçmiş olsun uçuk demek bebekte menenjit yapıyomuş, Allah şifa versin tez vakitte inşallah kolaycacık atlatırsın canım..

Son düzenleme:
ya kızlar bıde bısey sorucamm..

sabah sut sagmıstım kızımı emzırdıkten sonra bırazz.dolabın alt tarafına koymustum.onuda cıkarıp kaynayan suyun ıcınde ısıttım. uykusunun ıcınde emmeye uyanmayınca verdım bıberonu ..yarısını ıctı ama yarısı kaldı..kıyamıyorum dökmeye 50 cc kadar var nasıl saklarım..tekrar dolaba koysam olurmu????

ben tam emin degilim ama bence riske atma cok sükür sütün var yine gelir.yüzüne maske yapabilrsin hatta direkt süredebilrsin bşy karıstırmadan :KK9:

HİNDİSTAN'DAN 4 KURAL
İlk kural :
" Karşına çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir. Bunun anlamı şudur, hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. Karşımıza çıkan,
etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretir
İkinci kural :
"Yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır. Hiç bir şey, hem de hiç bir şey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi. Yaşadığımızın
içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz. "Şöyle yapsaydım, böyle olacaktı" gibi bir cümle yoktur. Hayır, ne yaşandıysa, yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır, dersimizi alalım ve ilerleyelim diye. Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de, hayatımızda karşılaştığımız her olay, mükemmeldir."
Üçüncü kural :
" İçinde başlangıç yapılan her an, doğru andır. Her şey doğru anda başlar, ne erken ne geç. Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak,
o da başlamaya hazırdır.
Dördüncü kural:
"Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir.
Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder. Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir."

Kendine iyi bak. Tüm kalbinle sev. Sonuna kadar hayatın tadını çıkar. Hayattındaki her gün bir hediyedir,kıymetini bil.

zeynepciiimmm ACNELYCE yada ACNELYSE diye yazılışı olan bi kren var ,süpeer geldi bana ,acnefugu da kullanıyodum bunula beraber ,yanlış hatırlamıyosam acnefug gündüz bunuda gece sürüyodum ,bununla güneşe çıkmıyosun ,sadece sivilcenin üzerine sürüyosun ve hemen etkisini göstermeye başlıyo 1-2 günde kurutuyo tavsiye ederim ,ama benim doğumdan sonra bitti gibi bişey olduu:nazar::nazar:ama bu defada münüşde çıkmaya başladıı:KK31::KK31:neyse göz görmeyince gönül katlanır dimii:KK1::KK1:

teşekkür ederim canııımm..bu arada saçını boyatnışın hayırlı olsunda nasıl kara verdin yani emziriyoz yaa..bende istiyoruumm...
bu arada kızım KAKA yaptıııııı...:124::124::124::124:
benim kızımda yaptı :KK9::KK9::KK9::KK9:bu kadar lafını edince patır patır döküldüler:KK1::KK1::KK1:

bebegıne zeytınyagı ıcıren annelerr sonucu yazarmısınız n oldu kakasını yapabıldımı?

kızım dun aksam 4 ten berı yapmadı ıkın ıkın gecenın 3.den berı yorgun dustu benım usuller artık ıse yaramıyor..yada kızım alıstı bılmıyorum yapmadıgım sey kalmadı..bırktım kendı halınee ama dayanamıyorumm onun uykusundan ıkınarak aglayarak uyanmasınaaa.. :KK43:((

sımdı bebegı olan bır arkadasla konustum zeytınyagı ıcır cok az dedı..sızde ıse yaradıysa denıcemm ..bı o kaldı zatenn..Allahımmbıran once duzene gırsın n olur yaaa..

CANIM bana dr mamasına 1 çay kaşığı koy ver dedi işe yarıyor hiç korkma ..

nida seninle günlerimiz aynı aşınız ne zaman sizin?

canım bu perşembe ..burda sadece perşembe öğleden önce yapıyolarmış...bakalım bende merak ediyorum ,sanırım seninki yarındı ,inşallah rahat atlatır yawrucaklar ..beni bilgilendir olurmu ..bu arada duygu yaptırmıştı sanbırım biraz ateşlendi birazda ağrıdı dedi ,bi fitl atmış ağtı kesici rahatlamış yawrusu ,bide bu aşıdan sonra 3 gün banyo yaptırılmıyomuş ,sen bugünden yıka iyisimi bende yarın yıkıycam..

canım bu perşembe ..burda sadece perşembe öğleden önce yapıyolarmış...bakalım bende merak ediyorum ,sanırım seninki yarındı ,inşallah rahat atlatır yawrucaklar ..beni bilgilendir olurmu ..bu arada duygu yaptırmıştı sanbırım biraz ateşlendi birazda ağrıdı dedi ,bi fitl atmış ağtı kesici rahatlamış yawrusu ,bide bu aşıdan sonra 3 gün banyo yaptırılmıyomuş ,sen bugünden yıka iyisimi bende yarın yıkıycam..

inşallah ...banyomuzu yaptık sabahta gidicez bakalım stresi sardı beni yavrum kıyamam ya:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43: inşallah çok acımaz yazarım sana yarın..

:KK8::KK76::KK9::21:

ya forumdan cıktıktan yarım saat sonra kızım uyandı tam agzına zeytınyagını damlatıyordum kı pıtır pıtır saydırdı yavrumm...:KK52::KK52::KK52: ben ınanmadım gaz cıkarmıstır deyıp damlattım agzına 2 cay kasıgı kadar:KK53:yavru kus hıc begenmedı tadını ama ona yagı yutturmayı basardımmEn Büyük TÜRKİYE

ve akabınde saydırmaya devam ettı..bı yarım saat sonra muhtemelen gaz cıkarmıstır dıyerek altını acmaya yeltendıgımde ıkı kat pıjamanın pok oldugunu gordum nasıl bagırıyorum ama esıme askımmm bakk mıcmısssssss :KK53:sevıncten aglamaklı oldum yemın ederım...hemen altını degısıyım dedım o sıra emdıgını kustu ust bas batınca hazır alt ust degısecek yıkayalım dedık..yavru kusu yıkadık..mis oldu altı ustu bu arada yagdan sanırım kızımın karnı guruldamaya basladı..kıza kakasını yaptıralım derken bıde cırcır yapmam umarım:KK1:

:KK8::KK76::KK9::21:

ya forumdan cıktıktan yarım saat sonra kızım uyandı tam agzına zeytınyagını damlatıyordum kı pıtır pıtır saydırdı yavrumm...:KK52::KK52::KK52: ben ınanmadım gaz cıkarmıstır deyıp damlattım agzına 2 cay kasıgı kadar:KK53:yavru kus hıc begenmedı tadını ama ona yagı yutturmayı basardımmEn Büyük TÜRKİYE

ve akabınde saydırmaya devam ettı..bı yarım saat sonra muhtemelen gaz cıkarmıstır dıyerek altını acmaya yeltendıgımde ıkı kat pıjamanın pok oldugunu gordum nasıl bagırıyorum ama esıme askımmm bakk mıcmısssssss :KK53:sevıncten aglamaklı oldum yemın ederım...hemen altını degısıyım dedım o sıra emdıgını kustu ust bas batınca hazır alt ust degısecek yıkayalım dedık..yavru kusu yıkadık..mis oldu altı ustu bu arada yagdan sanırım kızımın karnı guruldamaya basladı..kıza kakasını yaptıralım derken bıde cırcır yapmam umarım:KK1:

hadi geçmiş olsun topikteki bebeler muhabbete dayanamadılar boşalttılar:KK1::KK1::KK1::KK1:

offf cok fena olmus..Rabbım en acılınden sıfalar nasıp eylesın ınsaallah..ve umarım bu kısa surede bebegın emmeyı bırakmazz..sen sag ve bıberonla ver ac kalınca mecbur alıcaktır yanı umarım..bıde mama verıpte kabız yapma..bak bız ne cektık kac zamandır.bendede hayatım boyunca sadece 2 kez cıktı ucuk..bırı mıde kanaması gecırdıgımde mıdemdekı asırı mıkrobun yuzume vurdugunu soyledı doktorum...dıgerıde bırden cıktı gectı sonra sukur ama emzırırken annenın hastalanması kadar kotu bısey yok..
çok geçmiş olsun canım aman allahım esirgesin en çok korktuğum şey eşim ana kucağını taşırken çok dengesiz tutuyo aklım çıkıyo valla:KK53:

biz akşamları doymadığı için 60 cc mama veriyoruz dr her verdiğinde içine 1 çay kaşığı zeytinyağı koy dedi çünkü mamalar kabızlık yapıyo ama şimdi aptamilin pre aptamil diye biürünü var onu alıyorum ondan sanırım çok rahatlatı zeytinyağınıda kestik böylece

allahım bu ne güzellik ben dışarı çıkarmaya korkuyorum hep ağlıyo

bende doymayan bebek kakasını yapamaz diye duyduydum bilemedim bak şimdi :44::44::44::44:
saol canım Allah razı olsun..bende duydum o mamanın kabızlıga ıyı geldıgını..aslında nıda ve hanzade de deneseler bır belkı sorun kalkar ortadann..buaraa dun kızımın aylık kontrolu vardı..1 ayda 1. 400 gr almıs sence ac kalmıs olabılırmı?
meltem çok geçmiş olsun cnm allah korumuş gülfemi

saol canım aynen dedıgın gıbı Allah korudu yavrumu..

Çok içten dua eddiyorum inşallah şifa bulcak yavrun düzelcek Allahın izniyle.. Öyleyse kapalısını alsın tabi yeterki faydasını görsn kuzun...

İnşallah yazarsın annemde öyle dedi süt yağlı olursa yapmaz kilo alır iyidir dedi ama benim sütüm yaplı değil ki su gibi... Bide vahidenin dediğine takıldım bakim kilos ne kadar olmuş ay başında gidicem bi tarttırcam..

Allah razı olsun hanzade duaların kabul oldu canımmm..yavrum kendısı yaptı zeytınyagını vermeden daha...ıns duzelır bundan sonra...
ya hanzade aklıma geldı nettede arastrmıstım..bu preaptamıl dı sanırım bı mama var kabızlık ıcın ve kaka yapamayn bebeklere cok ıyı gelmıs sen ve nıda da ondan kullansanıza..hem zeytınyagına ıhtıyac ta kalmazz..sen kılosuna baktır bıde bunu dene ıstersenn..

X