Koltuk ve çekyat temizligi

bendende bi öneri ılık yarım kova su yarım şişe amonyak (lekeleri güzel çıkartıyor) bir avucu doldurmayacak kadar arap sabunu ve eski bir tül parçası harika bir temizlik saglıyor...

bende elimin dayanacağı sıcaklıkta su ve arap sabunuyla silip arkadan vernelli soğuk suyla siliyorum ve fazla suyuda makineyle çekiyorum pırıl pırıl oluyo.

Kadın geliyodu arap sabunuyla siliyordu bizde.Ben de öyle yapıcam ama henüz elim varmadı.

peki nasıl durulanıyor sildikten sonra,şimdi aklım takıldı.Sabun kalmıyor mu koltukta?

Okadar uğraşmayın alın kirçözü yarım kova ılık suya yarısını boşaltın havlu yada onun gibi sert bişeyle hafif nemli nemli silin.kendinizi fazla yormanıza da gerek yok.Kirçözün sırrı kurudukça parlaklık ve temizlik veriyor.Sabunla silinen şeyler çok daha çabuk kir alıyor yani sıksık silmeniz gerekir.marketlerde kirçöz en fazla 3 ytl. denemeye değer.

üzerinde REVü KİRÇÖZ yazıyor levent kimya üretmiş. mutlaka bu markayı alın kullanın memnun kalacaksınız.

Okadar uğraşmayın alın kirçözü yarım kova ılık suya yarısını boşaltın havlu yada onun gibi sert bişeyle hafif nemli nemli silin.kendinizi fazla yormanıza da gerek yok.Kirçözün sırrı kurudukça parlaklık ve temizlik veriyor.Sabunla silinen şeyler çok daha çabuk kir alıyor yani sıksık silmeniz gerekir.marketlerde kirçöz en fazla 3 ytl. denemeye değer.

her koltukta sonuç alınırmıı
yani kadifemsi gibi olanlarda daa
yarım kova suya kutunun yarısı ölçüde aşağı yukarı bu değilmi

Benim kadifemsi koltuklarım var hemde açık menekşe rengi onuda siliyorum pırıl pırıl oluyor.ben sileceğim alan azsa suyu daha az koyuyorum ama mutlaka su ılık olsun.Sonra şişenin yarısını koyuyorum mis gibide kokuyor bu arada.Bunu bana eve temizliğe gelen kadın bana öğretmişti.O 5 dk halı silince bende şaşırdım ama kurudukça renkler dahada açılıyor.Kirleri yok etme gücü çok.

evet arkadaşlar koltuk ve çekyatlarımı sildim kirçözle gerçekten güzel çıkıartıyor ben kirçözü tüllerimde kullanırdım eskiden deneyin güzel çıkartıyomuş

ama arkadaşlar kir çöz evet güzel temizliyo bende denedim ancak ,içindeki kimyasal maddeler ne yazıkki döşemelerin rengini de alıyo ve zamanla yıpranmaya neden oluyo bilginize.

benım koltukar derı oldugu ıçın hergun sılıyorum kumas olan bolumlerı sungerınden cıkarıp makınaya atıp yıkıyorum ama sonradan sungere sokmak cok zor oluyo acaba bunun kolay bı yolu yokmu kızlar??

Loc diyorum
Başka bişey demiyorum
Ne kimyasal korkusu var
Nede ağartma rengini soldurma
Halı silerkende kullanııyorum
Tülleri yıkarkande (Parlak yapıyor hem)
Duvar silerkende
Cam silerkende
Yani temizlikte her alanda çok ii
Kimyasal içermediği için elleirnizide zarar vermiyor:hooray:
Suya çıkan kiri görüyorsunuz
Bu arada sildiğiniz bezinizde hep temiz kalıyora.s.

X