erkekler evlenince değişir mi ?

terraroza

Guru
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2010
234
93
[COLOR="#008000"]kızlar ben nişanlıyım ve evlenmekten korkuyorum çünkü çevremdeki insanlar beni olumsuz etkiliyolar devamlı 'evlenip ne yapacaksın başın göğe mi erecek otur babanın evinde gibi şeyler söylüyorlar ayrıca erkekler öyle sevgiliyken gibi olmaz evlenince degişir diyorlar böyle demelerininsebebi biz severek nişanlandık....bu gibi şeyllerden dolayı bu evlilik işi beni çok korkutuyo gerçekten böylemi[/COLOR]

canım söyleme tarzları kesinlikle cok yanlıs
seni güzel bi şekilde uyaranları dinle
tavsiye edenleri dinle ama böyle konusanlar bi kulagından girsin bi kulagındn cıksın
cunkı aynı syleri bende yasadım
tam evlenme dönemimde teyzmin eşinin evlilik demek saçma olur ama böyle deniyor 2. evlilik yaptı güyaa
vee ailem bana sürekli bütün erkekler aldatır
bütün erkekler değişir
bütün erkekler kötüdür
bütün erkekler pisliktir resmen bunu yaptılar
evlendikten sonra vajinismus oldum
ve kendime güvenimide eşime güvenimide kaybettim
şimdi de hep her an eşim kötü bişey yapıcakmış gibi bi psikoloji ile yaşıyorum
bunun ne kdar kötü oldugunu tahmin edersin

diger duruma gelince
ever erkekler değişiyor bu bir gerçek
eskisi kadar ilgi eskisi kadar sevgi görmüyorsun cok zamn
ama saygı sevgi çok önemli bunlar devam ederse hersey olur

çok teşekkür ederim ilginize etrafımda kötü örnekler olduğu kadar iyi örneklerde var tabi biz insanlar hep kötüleri görürüz....ilişkimde en güvendiğim konu saygıve sevgi. bizde aşkın yüksek oldğu kadar sevgi ve saygı da yüksek birgün birbirimize alışıp aşk bitse bile bunların yanımıza kalacagını düşünüyorum ama yinede korkmamak elde değil

en önemliside bu zaten
aşk ne yazıkki gelip geçici bi duygu evet cok güzel
ama ömrü cok fazla uzun sürmüyor
önemli olan gerçekten sevgi saygı
korkularını ınan cok iyi anlıyorum
ama bunu cok insan yaşar bayan olsun erkek olsun
evlilik bu cok farklı bişey

rabbim herkese hayırlı evlilik versin ...bu korkulardan arınıp nişanlılığımın tadını çıkarmak istiyorum :KK43:

Canım evlendikten sonra erkek değişiyor,

ama sende eskisi gibi olmuyorsun,sende de değişiklikler oluyor.

Aynı kalmanın imkanı yok,mutlaka değişimler olacaktır...

Seni kısıtlı zamanlarda gören adam;elini attığında yanında bulacak.

Öpmek,belki elini tutmak için çekinen adam,canı istediğinde bunları yapabilecek.

Yani evlendikten sonra,sürekli yan yana olacağınızdan birbirinize karşı olan merakınız kalmayacak.

Eşin işten eve geldiğinde çok yorgun olacağından belki seninle ilgilenemeyecek,

ya daişyerinde ki yoğunluğundan seni eskisi kadar sık arayıp mesaj atamayacak.

Ha diyeceksin ki,nişanlıykende çalısıyor neden sıkça görüşüyorduk vs.

Nişanlıyken,her akşam eve geldiğinde senıgörmüyordu,

evlendikten sonra aksam eve geldiğinde senin karsılayacagını bildiğinden aramaları erteleyebilir.

Sendeki değişikliklerde şöyle olacak;nişanlıyken belki makyajsız bakımsız buluşmaya gitmeyen sen.

Yeri gelecek makyaj yapacak halin ve vaktin olmayacak eşini öyle karşılayacaksın.

Bazı şeyleri sende erteyeceksin...

Ya daçok uykun var,eşinin bazı istekleri olacak,o anda rededeceksin vs. gibi

Bu örnekler uzar gider...

İnsanların ilk günki ilgi ve alakasının kalmasını beklemek hata olur,

sende,eşinde değişiceksiniz buna emin ol..

Saygınızı yitirmediğiniz sürece bu değişimler seni korkutmasın.

Evliliğinizi canlı ve taze tutmak çiftlerin elinde bunu hiç unutma.

şimdiden mutluluklar diliyorum.

evet hepiniz haklısınız ama bakıyorum da sadece bu durumdan şikayetçi bayanlar oluyor belki bizçok şey bekliyoruz belkide sadece karşımızdakinden bekliyoruz

zamanla her insan degisir.
Yasadiklari, tecrubelerinden dolayi,
Tabi bazi karekteristik ozellikler kolay kolay istenmeden degismez.
Ama 5 yil onceki ben, bambaskaydi. Hatalarimdan ders aldim, bir cok konuda daha dikkatliyim.

Erkekler evlenince değil ama çocuk olunca değişiyorlar maalesef. Zor bir hamilelik dönemi geçirdim, erken doğum tehlikesi vardı ve sürekli yatmam gerekiyordu. Aylarca sadece tuvalete gitmek için kalktım yataktan. Durum böyle olunca kendi evimizde kalamadık tabi mecburen kaynanamlara gittik. Ayrı yataklarda yattık aylarca, ilişki de yasaktı... Doğumdan sonraki 6 hafta da yasak... Doğum yapalı 2 ay oldu tüm yasaklar, engeller kalktı artık ama şimdi de biz uzaklaştık. Eşim arkasını dönüp uyuyor artık yatar yatmaz. Birkaç kez ben yanaşayım dedim ama beni reddetti. Göğüslerim süt kokuyormuş ve bu yüzden kendini kötü hissediyormuş. İşleri çok yoğunmuş, çok yoruluyormuş. İş değiştirmedi ki, tanıştığımızdan beri aynı işi yapıyor zaten ama önceden vakit bulurduk herşey için. Bunların hepsi bahane tek neden sanırım artık onun beğendiği, kıskandığı sevgilisi, karısı değil sadece anneyim onun için :KK43:

Erkekler evlenince değil ama çocuk olunca değişiyorlar maalesef. Zor bir hamilelik dönemi geçirdim, erken doğum tehlikesi vardı ve sürekli yatmam gerekiyordu. Aylarca sadece tuvalete gitmek için kalktım yataktan. Durum böyle olunca kendi evimizde kalamadık tabi mecburen kaynanamlara gittik. Ayrı yataklarda yattık aylarca, ilişki de yasaktı... Doğumdan sonraki 6 hafta da yasak... Doğum yapalı 2 ay oldu tüm yasaklar, engeller kalktı artık ama şimdi de biz uzaklaştık. Eşim arkasını dönüp uyuyor artık yatar yatmaz. Birkaç kez ben yanaşayım dedim ama beni reddetti. Göğüslerim süt kokuyormuş ve bu yüzden kendini kötü hissediyormuş. İşleri çok yoğunmuş, çok yoruluyormuş. İş değiştirmedi ki, tanıştığımızdan beri aynı işi yapıyor zaten ama önceden vakit bulurduk herşey için. Bunların hepsi bahane tek neden sanırım artık onun beğendiği, kıskandığı sevgilisi, karısı değil sadece anneyim onun için :KK43:

ay çok üzüldüm ama son sözlerin nedense tatlıda geldi :) Allah yardımcın olsun..İnşAllah eşin senin tekrar değerini bilir..

X