yumurtlama olunca kanama olur mu?

efran

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2010
50
0
arkadaşlar yumurtlama da kanama olmuyo demişler ama oluyo diye biliyorum yani bende adetimden2 hafta önce kahverengi kanama oluyo bunun nedenini merak ediyorum:uhm:

valla bende de oldu kahverengıyle pembe renkte oldu yerleşme kanaması sandım bugun test yaptım ama negatıf çıktı malesef demekkı yumurtlama kanaması ilk defa oldu bende ve bugunde akıntım fazlalastı

Kimi bayanlarda oluyormuş arkadaşlar. Ben bu yumurtlama döneminde bazı aylar çok hafif, bazı aylar ufak kanama şeklinde hissediyordum. Baktım bu yumurtlama döneminde ayrıca kasıklarımda sızı, bazen adet ağrısı gibi ağrı falan olmaya başladı... Biraz korktum belki de bir şey vardır diye. ilki yumurtlama döneminde, ikincisi adetin son günü olmak üzere iki kez muayene oldum ve hiç bir şey çıkmadı.(Bu dönemlerde gitmem dr. tavsiyesiydi.poliplerin en raha t görülebildiği dönemmiş) Dolayısıyla dr. bu kanamaların tamamen yumurtlamayla alakalı oldugunu ve önemli olmadığını söyledi. Bazen doğum kontrol haplarıyla tedavisi yapılabiliyormuş. Ben bir problem olmadığı için tedaviye gerek görmedim. Dr. bu tip hastalıkların en iyi tedavisinin doğum yapmak olduğunu söyledi,ama ben daha hazır hissetmiyorum kendimi.. Bir yıl daha beklerim sanırım.. Şimdi artık kanamam da olsa içim rahat olacak.. Çünkü Ovülasyon(yumurtlama) kanaması olduğundan eminim artık.. Aslında bu kanama bir bakıma da faydalı, yumurtlama dönemi başlayınca vücudun doğal alarmı devreye girerek bizi uyarıyor.. :)

Evet bazı kadınlarda kanama olabiliyor veya akıntı, ama kahverengi akıntı aynı zamanda başka rahatsızlıklarında habercisi olabilir mesela kist, miyom... gibi
Yinede için rahat etmesi açısından bence bir doktora görün...

arkadaşlar merhaba aranıza bugün katıldım benim çok acil yanıta ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim.
adetim 9 gündür geçikmişti önceki gün eczaneden test aldım ve ikinci çizgi çok belirsiz olsada çıktı ama dün akşam çok acayip bi sancı başladı ve tuvalete gittiğimde kan geldi çok taze pespembe şimdide çok az devam edio acaba regl mi oldum o testlerin yanılma payı çok yüksekmi ama regl olduğumda bu şekilde olmuyodum normalde bugün kan testi yaptırmaya gidicektim gebelik için fakat kanama olunca vazgeçtim sizce ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun :KK43:

Tabiki hemen dr a gitmelisin, ne olur ne olmaz. Düşük tehlikesi ile başbaşa kalmış olabilirsin. Yat dinlen dr a gidene dek, haldur huldur bir araca da binme yavaş ve sakin güvenilir hareket et. Umarım, olumsuz değildir, herşey yolunda gidecek diye düşün. Bol şans:Saruboceq:

Genel olarak yumurtlamada kanama olmuyor benimde bildiğim kadarıyla. Ama belki kişiye göre de değişiyordur.

arkadaslar merhaba,dun ştam yumurtlama donemımdı butun ay yumrtlama donemımı bekledım halıme kalabılmek ıcın fakat tam bır gun kala kanamam basladı,once kahverengı lekelenme seklındeydı sımdı adet kanaması gıbı gelıyor sol rahım bolgem sankı dogum sancısı gıbı kasılıyor.olecek gıbıyım yuruyemıyorum,basım donuyor ve mıdem bulanıyor.doktor normal yumurtlama donemı bazı bayanlarda kanama olur dedı hormon tahlılı ıstedı .5 ay once rahım duvarım kalın oldugundan amelıyat olmustum sımdıde bu cıktı.her testı yaptırdım,her dedıklerı hapı kullandım.saat 3 te hormon sonuclarımı alacagom.boyle gıderse nasıl hamıle kalacagım anlamadım tam yumurtlama gunum kanamam oluyor.off umudum kalmadı cok moralım bozuk!!

X