Bebek Beslenmesi Hangi Mama Daha İyi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

busra_cem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2010
56
0
selam arkadaşlar çok kararsız kaldım sizlere de sorayım dedim 2.5 aylık bir bebeğim var sütüm yetmediği için doğduğundan beri mama veriyorum.gaz problemimiz de var ama son 10 gündür kaka yapmakta zorlanıyo iki günü buluyo ne gece uykumuz kaldı ne huzurumuz.ben aptamil 1 mama veriyorum.ama eczaneye gitmiştim aptamilin kabızlık ve gaz yaptığını söyledi hangi mamayı kullanmalıyım acaba kullanıp memnun kaldığınız bir ürün varmı??

mrb canım bende kızıma sütüm kesildği için,milupa aptamil kullandım bi ara değiştirip hero baby aldım veee oda kabız etti hatta poposunda çatlak oluşmuş konuda açmıştım bununla ilgili neyse, bence değiştirme mamayı gaz içinde eczanede DR,BROWNS biberonları var 20 tl civarında ama mükemmel bişey gaz problemine birebir içindeki aparatlar sayesinde bebek mama içerken hava yutmuyo ve karnı şişmiyo kesinlikle tavsiye ediyorum iki arkadaşımda bu biberon sayesinde rahat ettiler dene derim...

selam arkadaşlar çok kararsız kaldım sizlere de sorayım dedim 2.5 aylık bir bebeğim var sütüm yetmediği için doğduğundan beri mama veriyorum.gaz problemimiz de var ama son 10 gündür kaka yapmakta zorlanıyo iki günü buluyo ne gece uykumuz kaldı ne huzurumuz.ben aptamil 1 mama veriyorum.ama eczaneye gitmiştim aptamilin kabızlık ve gaz yaptığını söyledi hangi mamayı kullanmalıyım acaba kullanıp memnun kaldığınız bir ürün varmı??

Bende oğluma 2.ayından itibaren aptamil verdim.ama aptamil bazı bebek bünyelerinde kabızlık yapabiliyormuş.
bu nedenle dr.un tavsiyesiyle aptamil conformil ile devam ettik.hem kabızlığını hemde gaz sorununu ortadan kaldırmıştı.
tavsiye ederim. :79:

ben de baslarda mılupa alıyordum kızım da haftada bır zorla kaa yapıyordu gaz sorunu olmamasına ragmen.bebelac kullanıyorum.etrafımdkıler aman ucuz mamamı verıyorsun cok dedıler cok uzuldum ama bebelac da ıyı bır marka ve memnunum. ne gaz ne de kaka derdımız olmad kulanmaya basladıgımızdan berı. tabı herkesın kendı secımı.

teşekkürler arkadaşlar dr browns biberon kullanıyoruz zaten tabi faydasını gördük gaz problemi için bieron değiştirdikten sonra çok azalma oldu ama kabızlık sorunumuz hala var bugün üç gün oldu çok mutsuzuz hepimiz :))) fitil de kullandık ama yine yapamadı mama konusunda da eczanedeki hanım sma ver dedi daha önce kullanan kimseye denk de gelmedim iyimidir bilmiyorum açıkcası.

teşekkürler arkadaşlar dr browns biberon kullanıyoruz zaten tabi faydasını gördük gaz problemi için bieron değiştirdikten sonra çok azalma oldu ama kabızlık sorunumuz hala var bugün üç gün oldu çok mutsuzuz hepimiz :))) fitil de kullandık ama yine yapamadı mama konusunda da eczanedeki hanım sma ver dedi daha önce kullanan kimseye denk de gelmedim iyimidir bilmiyorum açıkcası.

benim doktorum smayı önermişti ama sonra gerek kalmadı.. o aptamilden iyi diye biliyorum. bir de hipp var çok övüyorlar.. organik tarım ve hayvancılıkla üretiyor herşeyini.. eğer istersen onu da bir dene.. tadıpekgüzel değil böylece seni bırakmaz da aynı zamanda..

teşekkürler arkadaşlar bir de sma deneyeceğim bakalım inşallah faydasını görürüz :KK43:(

canım öncelikle geçmiş olsun benim bebğimde ilk mamaya geçerken kabız olmuştu gerçi dr kabız değil kabızlık 3 gün hiiç yapmazsa kabul edilir demişti ama bana göre kabızdı çok az sert ve iki günde bir çıkıyodu l istedim vermedi fitil verrsem ıkınmayı öğrenemez ona bağımlı çıkar dedi ve maamsına sabah 1 çay kaşığı halis zeytinyağ koy dedi ne zaman çıkamıyo dersen koy zararı yok biz prematüre doğanlara bile veriyoruz hem kilo alıyolar hem mama yedikleri için bağırsakları yumuşak kalıyo dedi denedim daha arkamı dönmemle çıktı şimdi bile ne zaman sıkıntıya girdiğini hissetsem veriyorum maşallah hiç bişeyide yok tavsiye ederim geçmiş olsun tekrar

nedne aptamil 1 kullaniyosun pre kullan bence bebegim daha cok kücük ben nestle beba kullaniyorum anne sütüne takviye olarak ama oda bu aralar hosuna gitmiyo....bende degistircem hipp bio deniycem..

mamaya bir çay kaşığı saf zeytin yağı katın teyzem pramatüre beeğine mama veriyordu doktoru tavsiye etmiş kkabızlığa iyi geliyormuş ama saf zeytin yağı bulamadığı için marketlerde satılandan vermiş faydasını görmüş ilaç vermekten iyidir deneyin derim yaptığınız mamaya karıştırın

ben de bebeğime aptamil başlamıştım..daha sonra doktorumuzdan küçük deneme boyu mamalar aldık denemek için..şimdi bebelac kullanıyorum..bebeğim memnun..bence ilk önce doktorunuzdan promosyon boyu mama örneklerinden alın deneyin

evet kızlar doktor sma demişti ama şimdide ilaç mümessili bir tanıdık sma yı asla vermeyin en kötü mama o demiş aptamil conformil kullanın demiş ya bilmiorum iyice kafam karıştı 4 gün oldu kakasını yapmayalı bir haftadır da sma veriyordum zeytin yağıda veriyorum ama fayda etmedi:KK43:((

bizde mamaya preaptamil ile başladık çok gazı olunca bebeğimin aptamilin conformilini aldık.oda olmayınca hipp aldık.şimdi hipp ten çok memnunum.

sma en az 40 yıllık bir mamadır ve çok kalitelidir ben, kardeşim onu içerek büyüdük. sakın aptamil kullanmayın bu işin uzmanından duydum aptamil işi reklamla götürüyor hastanelere doktorlara mama örnekleri ve fazlaca hediye verdiği için herkes onu öneriyor benim bebeğim 2 hafta aptamil kullandı gazdan uçacaktı karnının doymaması da cabası ama sma yani esema diye biliniyor reklama ihtiyacı olmayan bir mama 1 aydır onu kullanıyorum gaz derdi bitti bebeğim kilo almaya başladı.

Tavsiyem Hipp mama, bizim doktorumuz kendi çocuklarına kullanmış, çok kaliteli bir mamadır. İkinci bir seçenekte Sma. İnşallah kısa zamanda kurtulursunuz bu sıkıntıdan.

arkadaslar bılıormusunuz bılmıorum ama golden goat dıe bır mama marksı var oyle heryerde bulunmuyor bıze doktorumuz tavsıye ettı benım oglum 8aylık ılk 6 ay emdı sımdı ek gıdalara gectık ve dokltorumuz sabah kahvaltılarına aksam corbalarına bu mamadan onerdı bu mama tamamen organık ve kecısutunden yapılmıs kecısutu artı kecısutunde olmayan vıtamınler konulmus emmeyen yenı doganlar ıcın olanıda var netten bır arastırın cok faydasını goruceksınız

ben bizim oğlanda sma kullandık bir ay boyunca kabız gibiydi çok çektim milupa aptamil comformil kullandık valla rahatladı bebek asla sma kullanmayın çok ağır milupa kullanın bence...

kesinlikle bebelac öneririm benim bebeğim doğduğundan beri mama ile besleniyor ilk başta herobaby , aptamil denedik kabızlık ve gaz sorunu oluştu sanırım bebelac dışında diğer mamalarda nişasta var bu yüzden gaz ve kabızlık sorunu oluşuyor

X