uterus septus ameliyatı olanlar

KADIKADI

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2008
57
0
ya allahını seven beni uterus septus ameliyatı hakkında bilgilendirsin.bu ameliyatı olan varsa bana yazsın ya lütfennnnnnnnnnnn:CüvCüv:

ben geçen yıl oldum histereskopi ile aldılar.ameliyatta ria taktılar 2 ay kaldı.2 ay sonra adetli iken alındı.ve sonucu görmek için hsg çektiler.
çok korkacağın birşey değil. ria bende kanama yaptı. o biraz sıkıntı verdi sadece.ameliyattan önce adetlerim çok sancılı olurdu. şimdi hiç ağrımadan oluyorum

Ben 3 ay önce septumdan yani perdeden dolayı histereskopi ve laparoskopi ameliayatları oldum.histereskopi alttan yapılan, laparoskpide göbek deliğinin ordan küçük bi kesi atılark kamera sistemi ile yapılan ameliyattır.sadece histeroskopi olacaksan hiç sorun yok hemen ayağa kalkıp normal hayata dönüyosun zaten.laparoskopi de de sorun yok ama göbek deliğinde ve kasığında küçücük dikişler olduğu için ilk bi kaç gün oturup kalkmanda sıkıntı oluyo ama hemen geçiyo..benim herhangi bi sıkıntım ağrım sızım olmadı.korkulacak hiç bişey yok merak etme..hatta ben maalesef tekrar bu ameliyatları olacağımı öğrendim :KK43:( perdenin bir kısmını daha almaları gerekiyomuş o yüzden tekrar yapcaklar..benim derin bi perdeydi o yüzden iki aşamada alabiliyolarmış bazen..ama dediğim gibi hiç korkacağın bi ameliyat değil.

teşekkür ederim kızlar,allah razı olsun.biraz içime su serptiniz.size bir sorumdaha olacak.perde olduğunu doktorunuz vajinal ultrasonografi ile mi anladı yoksa,hsg filminde mi netleşti bu durum

teşekkür ederim kızlar,allah razı olsun.biraz içime su serptiniz.size bir sorumdaha olacak.perde olduğunu doktorunuz vajinal ultrasonografi ile mi anladı yoksa,hsg filminde mi netleşti bu durum

canm mrb bende bu ocak ayında amelıyat oldum hıstereskopı yontemıyle korkacak hıc bısey yok ınan ne bır acı ne bır agrı hıssedıyosun bız bebek tedavısı ıcın basvurmustuk rahım fılmı cekıldı sekıl bozuklugu yanı perde cıktı 4 gun ıcınde de amelıyat oldum hsg fılmıyle anlasılıyo yanı ama ameıyattan sonra fılme gerek duymadı bnm dr um cunku ultrasonda fark barız bı sekılde bellıydıkaydirigubbakcemile2

selam bende carşamba günü olacağım bu ameliyatı perde ileri durumdaymış doktor korkacak birşeyin olmadığını ameliyattan 2 saat sonra hemen ayağa kalkalcağımı söyledi bilgisi olan la konuşmak isterim

Perde (septum) gibi anomaliler hsg yani rahim filmi ile anlaşılır.benim ameliyattan 2 ay sonra kontrol amaçlı tekrar hsg istendi.onu da çektirdim.ama tekrar bu ameliyatları olcam çünkü filmime göre septumun bir kısmının daha alınması gerekliymiş..

ben gecen hafta bu perde ameliyatı oldum genelde hamile kalındığını söylüyolar sen nezaman oldun canım

Ben de merak ettim. BU yöntemle ameliyat geçirip, hamile kalan ve gebeliği devam eden ya da etmeyen tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim.

Bende iki kez septumdan dolayı ameliyat olan birisi olarak, bizim gibi perdeden dolayı ameliyat olup hamile kalan arkadaşlar varsa lütfen bizi bilgilendirsin.ya da hamilelikte veya doğum anında herhangi bi problem yaratma olasılığı gibi şeyler oluyomu.? hamile kalıp doğum yapan arkadaşları bekliyoruzzz....:enbuyukkk:

uterus bikornis teşhisi koylup ameliyat olan varmı..... önümüzdeki ay ameliyat olmam gerekiyor.hamile kalamıyordum hsg çektirdim ve çook korkuyorm

mrb arkadaşlar bende aranıza yenı katıldım benımde septumla basıma gelmeyen kalmadı hamıle kalamıodum 1 yıl rahım fılmı cektırdım septum olduğu ortaya cıktı amelıyat denıldı ertesı ay amelıyat günümü almak ıcın doktora gitmeden hamıle olduğumu öğrendim 3.5 aylıkken su kesem patladı hiç suyum yoktu ama bebegımın kalp atışları devam edıodu aldıradık ki 10 doktordan 9u alınacak denıldıgı halde bızımkısıde bir umut işte kendı doktorumuza güvendik 6.5 aylıkken rahımdn kordon geldı açıl amelıyata aldılar ama bebegım doğduktan 15 dk sonra öldü demem o ki asla bu septum amelıyatını olmadan hamile kalmayın sonra benım gibi cok acı cekersınız rabbım kimseye yasatmasın o günleri

benimde çift rahmim var y şeklinde arada perdemi var yoksa ayrı iki rakimmi ameliyattan sonra belli olur dediler haftaya bir doçente gideceğim .benim için çok bilgilendirici şeyler okudum burdan .bu ameliyatın histerektomi yada laparoskopi olması fark ediyor mu

X