ebay sitesinden alışveriş yapanlar yardım lütfen

pink_panther

Guru
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2008
626
4
Mrb ebay sitesinden dün birşey aldım ve paypalla ödedim. Fakat şu saat oldu hala satıcıdan bi haber yok. Param karşı tarafa geçti. Ne yapmalıyım? Yardım edersenz sevnrm

Canım ben ordan çok fazla şey alırım .. Hemen gelmez en az 2 buçuk 3 haftada gelir.. Ben çzme almıştm 1 ay sonra geldi..

arkadaşlar ebayda aynı satıcıdan birkaç ürünü ne şekilde satın alabiliyoruz,her ek ürün içinkargo daha uygun oluyor ya mesela?
satıcılar ile msjlaşıp ,aynı dili konuşmak mümkün olamıyor ne yazık ki!her ne kadar googla dan çevirimi yapsamda sorumun ,net anlayamıyorlar:))
başka bir yolu var mı ? şimdi al kısmından aynı satıcının 2 veya daha fazla ürününü şimdi al kısmından alırsak ,ek kargo indiriminden faydalanabiliniyor mu mesela?
yoksa çöüzmü nedir?

Mrb ebay sitesinden dün birşey aldım ve paypalla ödedim. Fakat şu saat oldu hala satıcıdan bi haber yok. Param karşı tarafa geçti. Ne yapmalıyım? Yardım edersenz sevnrm

canım bazısı msj atmayabiliyor,bilgilendirme yada tşk msjı vs ...
alımı gerçekleştrip ,ücreti paypal dan ödediğine göre 10 -15 gün içinde gelir ,kozmetik ise ...diğerlerinin ulaşma süresini bilmiyorum ....
paypala kayıtlı mailine ödeme ile olumlu yanıt aldı isen sorun yok ,teyit msjı önemli paypaldan ,satıcıdan gelmeyebilir her zaman... mail geldiyse ürünün gelir...

arkadaşlar ebayda aynı satıcıdan birkaç ürünü ne şekilde satın alabiliyoruz,her ek ürün içinkargo daha uygun oluyor ya mesela?
satıcılar ile msjlaşıp ,aynı dili konuşmak mümkün olamıyor ne yazık ki!her ne kadar googla dan çevirimi yapsamda sorumun ,net anlayamıyorlar:))
başka bir yolu var mı ? şimdi al kısmından aynı satıcının 2 veya daha fazla ürününü şimdi al kısmından alırsak ,ek kargo indiriminden faydalanabiliniyor mu mesela?
yoksa çöüzmü nedir?

SEN ÜRÜNÜ SİPARİŞ ETTİĞİNDE BİLGİLERİNDE YAZAN ADRESE GELİYOR BİR ŞEY KONUŞMANI GEREKMİYOR.. EĞER ADRES DEĞİŞİKLİĞİ YAPICAKSAN AŞAĞIDAKİ GİBİ BİŞEY GÖNDERİRSEN ANLIYORLAR ZATEN =)

please use this adress;

---,
---

SEN ÜRÜNÜ SİPARİŞ ETTİĞİNDE BİLGİLERİNDE YAZAN ADRESE GELİYOR BİR ŞEY KONUŞMANI GEREKMİYOR.. EĞER ADRES DEĞİŞİKLİĞİ YAPICAKSAN AŞAĞIDAKİ GİBİ BİŞEY GÖNDERİRSEN ANLIYORLAR ZATEN =)

please use this adress;

---,
---

yok canım,adres bilgilerimle ilgili sorunum yok ...
aynı satıcıdan biren fazla ürün alımı nı nasıl ve ne şekilde yapabiliriz i sormuştum ben ?
2. ürünü aldığında küçük bir meblağ daha ek ödeniypor ya 2.si için ...
bbu yüzden hep tek ürün almak zorunda kalıorum ...sempatiksalakcinni

yoksa çöüzmü nedir?

bir bilen yok mu arkadaşlar ohaoldumsmile

Bu satıcının hangi şekilde kargo hizmeti belirlediğine bakar, ebay satıcılara farklı kargo ücretleme seçenekleri sunuyor. Eğer flat rate denen yöntemle fiyatlandırıyorsa, kaç ürün alırsan al aynı kargoyu ödersin mesela, ya da her ürün için ayrı kargo ödemesi isteyebilir. senin yapacağın kaç ürün alacaksan seçmen, ödemeyi onaylamadan bakman ne kadar kargo kestiğine. eğer fazla kesiyorsa ürünü satın almadan satıcıya mesaj atarsın, nerdeyse herkes ingilizce biliyor, dersin ki üç ürün alcam birlikte gönderip indirim yapabilir misiniz? kabul ederse, sen ürünü satın aldıktan sonra ona fatura kesmesi söyleniyor, o sırada kargo parasını değiştirebilir, sana yeni fiyatla fatura (invoice) gönderir, düşürmüşte ödemeyi yaparsın.

ben ebayde satış yaptığım için biliyorum, amerikadan biri iki ürün almıştı, ona indirim yapmıştım manuel olarak mesela...

X