Eşime Alkolü bıraktıramadım.....

Aynı dertten bende müzdaribim malesef evlenmeden önce yok yanlızlık dedi yok ailemle ilgili problemlerim var dedi zaten öyle çok sık içmezdi de evlendık yine az içiyordu haftada 1 filan şimdi iyice zıvanadan çıktı 1 gün içmezse 2 gün muhakkak o kadar kötü ki kaç kere konuştum kaç kere anlattım ama nafile zaten içkili olduğundan asla içkinin kötülüklerinden konuşamazsın anlamaz dahada beter olur yanı artık nefret eder oldum evinde içki içilen arkadaslarımın hepsiyle görüşmeyi kestim istemiyorum öyle ortamlarda bulunmak tiksiniyorum artık kokudan davranışlardan oğlumda büyüyor bak örnek olacaksın diyorum sen ona bak yok nafile anlamıyor çünkü anlamadığı babasıda ona içki içerek örnek olmuş oyüzden normal geliyor ona ben ne yapsam fayda etmedi 6 yıldan beri yok yok yok
öyle sanıldığı gibi kolay değil

benden sana tavsiye namazın ve zikir herşeye ilaç beni belkide bırdaki bütün arkdaşlar tanırlar sorunlarımı burda paylaştım belkide en son 1 hafta bile olmamıştır ama her şey inanılmaz istediginiz gibi gidiyo iftiramı aynısı oluyo dayakmı allah cezalanırıyo haksızlık mı özür dilnıyo ama napıcan söliyim sabır sabır ve namaz ardından hep allah alah zihir hiç boş durma hep allah de görüceksiniz sende arkadaşım dinimzde farz olan sey kötü bişe demiyorım alhah de zikir cek kocan için dua et gözle görünün farkı görücaksin ben böle mutlu oldum

bence kesinlikle bir doktora gitmeye ikna etmelisniz eşinizi, daha doğrusu bu meletten kurtulmak için tedavi olmaya.
yoksa korkunç son bulacak. kendisinin istemeside çok önemli bu durumda .
Allah yardımcınız olsun

okocası bu durumdan rahatsa nasıl dr gitmesi ikna etsin bu tip insanlar şeytan vesvese veridkce dahada cok keyif alıyolar allah bırak kendini yaradan sana imtahan vermiş onrda ara dua et

Aynı dertten bende müzdaribim malesef evlenmeden önce yok yanlızlık dedi yok ailemle ilgili problemlerim var dedi zaten öyle çok sık içmezdi de evlendık yine az içiyordu haftada 1 filan şimdi iyice zıvanadan çıktı 1 gün içmezse 2 gün muhakkak o kadar kötü ki kaç kere konuştum kaç kere anlattım ama nafile zaten içkili olduğundan asla içkinin kötülüklerinden konuşamazsın anlamaz dahada beter olur yanı artık nefret eder oldum evinde içki içilen arkadaslarımın hepsiyle görüşmeyi kestim istemiyorum öyle ortamlarda bulunmak tiksiniyorum artık kokudan davranışlardan oğlumda büyüyor bak örnek olacaksın diyorum sen ona bak yok nafile anlamıyor çünkü anlamadığı babasıda ona içki içerek örnek olmuş oyüzden normal geliyor ona ben ne yapsam fayda etmedi 6 yıldan beri yok yok yok
öyle sanıldığı gibi kolay değil

aynı şeyleri paylaşıyoruz canım. ne yapsakta bu alkolden kurtarsak eşlerimizi?senağlama

Bilmıyorum canım malesef doktora hayatta gitmezler bu tarz insanlar çünkü onlara göre alkolık bütün gün içen insanlardır.Valla benım eşim utanarak söylüyorum inançlı bir insan değil malesef inanmaz ben dualarımı okumaya çalışırım oda beni bu ettiğim dualardan yıldırmaya çalışır gereksiz ona göre Çok insan devreye soktum ben tanıdıların hiçbirini dinlemez malesef bizde eşimin kardeşiyle bir kaç kişiyi tanıştırdık konuşsun diye ama nafile hı hı demiş yanlarında ama eve gelince dalga geçiyor konuşmalarından bir kulağından girer öbüründen çıkar malesef

inanın beni sevmediğini bilsem yada bana zarar verdiğini görsem.. 1 dk durmam yanında.hemen boşanırdım. şükürler olsun dayagı küfürü kötü harketi yok. alkol içip evine bakmaması gibi bir durumda yok. her ortamda beni över. karım bir tane filan der. ailesine karşı bile beni tutar.sıkıldığım zaman hemen alır gezmeye götürür. bir lafımı iki etmez.
sevgisini son derecede gösterir. gün içerisinde aramasam : kocanı özlemedinmi hiç aramadın? ne yapıyorsun aşkım ne var ne yok.. bugün ben şunları şunları yaptım filan diyerek arar knuşur benimle....şimdi böyle bir insanı alkol yüzünden bırakabilrmiydiniz siz olsanız

ama işte alkolü bırakamadı..

Bilmıyorum canım malesef doktora hayatta gitmezler bu tarz insanlar çünkü onlara göre alkolık bütün gün içen insanlardır.Valla benım eşim utanarak söylüyorum inançlı bir insan değil malesef inanmaz ben dualarımı okumaya çalışırım oda beni bu ettiğim dualardan yıldırmaya çalışır gereksiz ona göre Çok insan devreye soktum ben tanıdıların hiçbirini dinlemez malesef bizde eşimin kardeşiyle bir kaç kişiyi tanıştırdık konuşsun diye ama nafile hı hı demiş yanlarında ama eve gelince dalga geçiyor konuşmalarından bir kulağından girer öbüründen çıkar malesef

aynen benim kocamda ben alkolik değilim. bak ramazanda dini günlerde içiyormuyum der bana...kimseyi dinlemezler. tamam derler. yine içerler. acaba bizde şu tiksindirici ilaçtan alsakmı? eczacı arkadaşım var. sordum az önce araryıp.. belli bir ölçüde yemege katıyormuşsun.. bir haftada etksini gösteriyormuş

sana tavssiyem 12 sonra gusul abdesi al hacet namazı kıl deki allahım ruhumu sana ulştırmak istıyorum de hiç konuşmadan sagına yat rüya görene kadar bunu uygula ben ilk namazmda görmüştüm sende görürsun sonra hergün tespih cek allah allah de günde 7000tane 1saatini almaz namazkıl bak farkı bana dua ediceksin ama unutma neolr mutlu olursunuz inşallah

benden sana tavsiye namazın ve zikir herşeye ilaç beni belkide bırdaki bütün arkdaşlar tanırlar sorunlarımı burda paylaştım belkide en son 1 hafta bile olmamıştır ama her şey inanılmaz istediginiz gibi gidiyo iftiramı aynısı oluyo dayakmı allah cezalanırıyo haksızlık mı özür dilnıyo ama napıcan söliyim sabır sabır ve namaz ardından hep allah alah zihir hiç boş durma hep allah de görüceksiniz sende arkadaşım dinimzde farz olan sey kötü bişe demiyorım alhah de zikir cek kocan için dua et gözle görünün farkı görücaksin ben böle mutlu oldum

canım çok dua ediyorum allaha.. kendisi inançlı da.. inanaırmısın hersabah boy abdesti alır işe giderken. allah korusun alkol aldım akşam. bari boy abdestim olsun ölecek filan olursam der. hatta geçenlerde dini bir kitap almış. içmeyeeğim daha dedi. bir iki okudu.. o günler içmedi. ama yine içti işte. namaza başlayacağım diyor.

çok ikilemde kaldı farkındayım bunun . bir taraftan bırakmak istiyor. bir taraftan kendisinı durduramıyor..

sen dedgmı yap kocan madem inancı var anllat ona gusul abdesi alsın ama içten isteyerek 12 gece ondan sonra desinkiallahın ruhumu sana ulaştırmak istıyorum neolur rüyamı göster konuşmadan yarsın sagına o yapmassa sen yap ben biyle mutlu oldum ya inanırmısın tamam dedim benim hayatım bu aglamaktan dudaklarım mosmor olurdu yaptım mutluyoum sorunlar olmuyomu oluyo ama 2 dk suuyo kım size ne yapıyosa allah cezalandırıyo ama sadece hacet namazı degl daha sonra hergun 7000 tane allah de namaz kıl gözle görünür farkı görüceksn inşallah

yanlis analama güzelim ama esin resmen bagimli hatta alkolik....
benim eski nisanlimda icerdi ayni senin bahsettigin gibi sözler ederdi hatta namaz kilip dua edip kac kere yemin bile etmis (öyle dedi aa ben bilmiyorum) sonra yine icmeye devam etti, hic bir sekilde degisme düzelme olmadi, evlenince birkairiz simdi stresliyim isi bahane edip durdu hep ama ben inanip güvenmedim ve ayrildik cok ta iyi yapmisim diyorum cok rahatim...
senin esini bilmem ama benim nisanlim icince sapitiyor sacma sapan konusuyor siddet bile uyguluyordu.... söylemek bile istemiyorum ama keske evlenmeden önce daha iyi düsünseydin, huylu huyundan vazgecmez, gidip tedavi olmali ki biraksin birde adamin icinden gelmeli birakmak seviyorsa icmeyi hic birsey faydali olmaz yine döner dolasir gelir alkole
ne diyim allah yardimcin olsun,

benim eski nisanlimda icerdi ayni senin bahsettigin gibi sözler ederdi hatta namaz kilip dua edip kac kere yemin bile etmis (öyle dedi aa ben bilmiyorum) sonra yine icmeye devam etti, hic bir sekilde degisme düzelme olmadi, evlenince birkairiz simdi stresliyim isi bahane edip durdu hep ama ben inanip güvenmedim ve ayrildik cok ta iyi yapmisim diyorum cok rahatim...
senin esini bilmem ama benim nisanlim icince sapitiyor sacma sapan konusuyor siddet bile uyguluyordu.... söylemek bile istemiyorum ama keske evlenmeden önce daha iyi düsünseydin, huylu huyundan vazgecmez, gidip tedavi olmali ki biraksin birde adamin icinden gelmeli birakmak seviyorsa icmeyi hic birsey faydali olmaz yine döner dolasir gelir alkole
evet canım. bağımlı kendisi. ya işte sapıtsa yada bana eziyet etse.. evine bakmasa. benimle ilgilenmese anında boşanacağım.. ama çok iyi kendisi.. böyle oluncada alkolü bıraktırma çareleri arıyorum malesef

sen dedgmı yap kocan madem inancı var anllat ona gusul abdesi alsın ama içten isteyerek 12 gece ondan sonra desinkiallahın ruhumu sana ulaştırmak istıyorum neolur rüyamı göster konuşmadan yarsın sagına o yapmassa sen yap ben biyle mutlu oldum ya inanırmısın tamam dedim benim hayatım bu aglamaktan dudaklarım mosmor olurdu yaptım mutluyoum sorunlar olmuyomu oluyo ama 2 dk suuyo kım size ne yapıyosa allah cezalandırıyo ama sadece hacet namazı degl daha sonra hergun 7000 tane allah de namaz kıl gözle görünür farkı görüceksn inşallah

tamam canım. yapacağım. inşallah bizde kurtuluruz bu illetten.. cok tsk ederim.

allahın gücüne kimse gelemez allah istesin eşine bi grenti verir sen şaşırırsın ben bişe bilmesem kesin konuşurmuyum sana dedm o önceki yazılarımı oku anlarsın

inşallah bende dua edicem size ne yapıyoruzki bizi yaradan ne demiş bende isteyin bizde allahtan istiyoruz ne güzel şeyler niye vermesn yaradan cok affedici ben bura ufak sorunumu yazıyodum 2 dk suruyodu sonra mutlu oluyodum tabi bunları yaptıktan sonra düşündüm sizinle paylaşmak istedim benim sorunlarm artık sn lik ee önceden bölemıydım degl ee ben bile şimdi allahın bana verdigi mucezelere inanamayı aglıyodum hala ole

inşallah bende dua edicem size ne yapıyoruzki bizi yaradan ne demiş bende isteyin bizde allahtan istiyoruz ne güzel şeyler niye vermesn yaradan cok affedici ben bura ufak sorunumu yazıyodum 2 dk suruyodu sonra mutlu oluyodum tabi bunları yaptıktan sonra düşündüm sizinle paylaşmak istedim benim sorunlarm artık sn lik ee önceden bölemıydım degl ee ben bile şimdi allahın bana verdigi mucezelere inanamayı aglıyodum hala ole

arkadaşım Allah yardım etsin sana ama kendi istemedikçe bırakmazz... eczanede bi ilaç vardı ismini hatırlamıyorumm babm için kullanmıştıkk hasta olup bırakmak zorunda kaldıı yediği şeylerin üstüne sulandırp döküyoduk alkolden tiksinmiştii istersennn bi denee ssende

eşim gençliğinde alkol almış ve biz tanışmadan çok önce bırakmıştı.alkol kesinlikle kabul etmeyeceğim bir şeydi ve bunu kendisinede söylemiştim.
ben aynı sıkıntıyı sigarada yaşadım.ne yaptıysam bıraktıramadım.oğlumuzun doğumuda etkilemedi eşimi.bırakmak istiyor ama yeniliyordu her seferinde.
en sonunda "eğer sana bu sigara yüzünden bişey olursa,40 ını beklemeden evlenirim haberin olsun" dedim. böyle tehditleri sürekli etmediğim için o lafımdan etkilenmiş.
şimdi bıraktı ve bana bişey olursa seni sağlama almak için bıraktım der-tatlicadiarzu-
şaka bir yana eşin banada alkolik olma yolunda ilerliyor gibime geldi.
kesinlikle bir uzmandan yardım almalısın,arkadaşların bahsettiği ilaçta eğer zarar vermeyecekse fena görünmüyor.
bence bi araştır.
Allah kolaylık versin...

allahın gücüne kimse gelemez allah istesin eşine bi grenti verir sen şaşırırsın ben bişe bilmesem kesin konuşurmuyum sana dedm o önceki yazılarımı oku anlarsın

canim okudum, ama benim ihtiyacim yok artik ayrildim ben nisanlimdan...
ama beste arkadasimizin insallah isine yarar insallah mutlu olur

X