hamileliğin ilk günlerinde beslenmede nelere dikkat ettiniz

gazelim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2009
31
0
merhaba arkadaşlar
2. tüp bebek denememde 5 gün önce pozitif değeri gördüm Allaha şükürler olsun. keseyi görmek ve kalp atışlarını duymak için sabırsızlanıyorum. Allah nasip eder inşallah hepimize.
bu aşamadan sonra beslenmenizde nelere dikkat ettiniz?
neler yediniz neler yemediniz?
şunları mutlaka tüketmeliyiz veya uzak durmalıyız dediğiniz gıdalar var mı?
paylaşırsanız sevinirim.
şimdiden teşekkürler herkese

gözün aydın canım rabbim tamamına erdirir inşallah bol bolo meyve sebze yeşil sebze ağırlıklı beslen canım haır gıdalardan asitli içeceklerden kızartmalardan uzak durmanı tavsiye ederim benim doktorum bunları yasaklamıştı bol bol kalsiyumlu gıdalar almalısın süt yoğurt peynir daha sonra ben bol bol mercimek çorbası içiyorum ceviz fındık yiyorum yani yararlı bulduğum herşeyi yiyorum canımcım

sağol zeyracım. Allah senin de kucağına almayı nasip etsin. söylediklerini uygulayacağım. tek endişem süt sevmiyorum içerken zorla içiyorum nasıl alışacağım bilmem. ama bebeklerimiz için her şeye katlanmaya razıyım tüm anne adayları gibi

canım bende yeni hamilelerdenim.doktorum ban bir beslenme programı verdi.. ama uyamıyorum malesef. çünkü bulantılarım var yiyemiyorum. o anda canım ne istiyosa onu yiyorum açıkcası. ama yoğurt tüketmeye yumurta tketmeye özen gösteriyorum. dr uma sormadım ama maydonoz nane yemiyorum. annemden duyduğum kadarıyla düşük yaptırırmış. tedbir olsun yani:) ama uygun olan haftada 2 gün balık 2 gün tavuk 2 gün kırmızı et 1 günde baklagil yemek öneriliyor.. tuzdan mümkün olduğunca uzak kalmak gerekiyormuş. ayrıca bol meyve sebze...hayırlı hamilelik geçirmeni diliyorum...

canım adaçayı, nane ve maydonoz düşük yapıyor. bol ceviz badem ve fındık ye. ayrıca sütü içemesende bunu yoğurt ve peunirle mutlaka tamamla.allah tamamına erdirsin.

canım adaçayı, nane ve maydonoz düşük yapıyor. bol ceviz badem ve fındık ye. ayrıca sütü içemesende bunu yoğurt ve peunirle mutlaka tamamla.allah tamamına erdirsin.

maydonoz ve adaçayını duymuştum. tedaviye başladığımdan beri yemedim hiç. bir de ayçekirdeğini tavsiye etmiyorlarmış özellikle tüpbebek tedavisi görenlere. onu da aylardır yemedim. yoğurdu zorla da olsa yiyorumç peynir seviyorum Allahtan

canım bende yeni hamilelerdenim.doktorum ban bir beslenme programı verdi.. ama uyamıyorum malesef. çünkü bulantılarım var yiyemiyorum. o anda canım ne istiyosa onu yiyorum açıkcası. ama yoğurt tüketmeye yumurta tketmeye özen gösteriyorum. dr uma sormadım ama maydonoz nane yemiyorum. annemden duyduğum kadarıyla düşük yaptırırmış. tedbir olsun yani:) ama uygun olan haftada 2 gün balık 2 gün tavuk 2 gün kırmızı et 1 günde baklagil yemek öneriliyor.. tuzdan mümkün olduğunca uzak kalmak gerekiyormuş. ayrıca bol meyve sebze...hayırlı hamilelik geçirmeni diliyorum...

doruk Allah tamamına erdirsin, sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. doktora gidince konaşacağım bu beslenme programını. bende henüz bulantı falan olmayınca ne bulsam yiyorum valla. öncesinde diyet yapmaya çalışıyordum fırsat bu fırsat herşeyi yiyorum acısını çıkarıyorum iyetin:))

sağol zeyracım. Allah senin de kucağına almayı nasip etsin. söylediklerini uygulayacağım. tek endişem süt sevmiyorum içerken zorla içiyorum nasıl alışacağım bilmem. ama bebeklerimiz için her şeye katlanmaya razıyım tüm anne adayları gibi

amin canım hepimizin inşallah meleklerini rabbim kollarımıza almayı nasip eğler bitanem bende süt içme özürlüyğüm bende ayran ve yoğurtla tamamlıyorum bu eksiğimi onları içip yiyorsan sorunyok canım benim bana doktorum sen beslenemezsende o senden çok güzel besleniyo demişti yani kemiklerimizdenkarşılıyormuş o yüzden çok iyi beslenmeliyiz canım ama cevizide eksik etme canım çok yararı var günde 3 tanede olsa ceviz ye muhakkak:1hug:

ben keseyi gördüm.6 haftalık hamileyim.pozitif test sonucundan beri sebze,yumurta,beyaz peynir,her gün 2 bardak süt,her gün 1 avuç ceviz fındık,badem üçlüsü,günde 2 sefer meyve tüketiyorum.

salam-sosis-sucuk şarküteri gıdaları uzak durulacak şeyler...

slm kızlar bende 5haftalık hamileyim daha kalp atışını duymadım ama iştahım kalmadı.yumurta,süt ve yoğurt görünce midem bulanıyor.kolay kolay acıkmıyorum.bulantım var ama çok hafif.en gerekli besinleri alamıyorum.kuruyemiş tüketebiliyorum allahtan.doktorum maydanoz nane ve çiğ et ürünlerini yasakladı.ilk üç ayda özellikle yenmemesi gerekiyormuş.hepimiz sağlıklı bir gebelik geçiririz umarım

merhaba kizlar allah tamamina erdirsin kucaginiza almayi nasip etsin kucuk meleklerinizi.allahim banada nasip etrsin insalah.bende tup bebek tedavisine basladim ilk denemem olucak sizlerin ilk denemedemi tuttu benim ilk denemem olucak gobekten igne vuruluyorum suanda adet oluncada doktoruma gidicem ilk denemede tuttumu cok heyecan varda bende

limon,nane,maydanoz,çay ve asitli içeceklerden uzak duruyorum ama hiç iştahımda yok hiç birşey yemiyorum su haricinde günde 3 litre su içiyorum gebelike iştahsızlık olurmu acaba bulantı yok ama sadece iştahsızım ne tat ne koku alıyorum daha önce böyle değildim

X