Elektrikli Süpürgeler Elektrikli süpürge seçimi hakkında..

tannem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2007
7
0
Arkadaşlar yeni bir elektrikli süpürge almak istiyorum ama hangi marka olacağına karar veremedim. Öyle milyarlık makine alamam zaten ama çekişi iyi olsun, filitresi iyi olsun birde çok gürültülü olmasın ...Var mı bana yardımcı olabilecek önerisi olan ????

canım ya ben arçelik marka elektrik süpürgesi kulanıyorum üç aşamalı çalışıyor ve harika bi çekim emiş gücü var ama makina şimdi istanbulda ben izmirdeyim o yuzden modelini bilmiyorum. sana tavsiyem oarada çalıştır ve çekimini deneyip oyle al.. :)

Ben arçelik'in şu toz torbasız karbon filtreli olan makinesinden alıp koydum çeyize. Almadan önce orda çalıştırttım. Emiş gücü diğer makinalarla kıyaslanamaz bile, elimi çekiyordu içine :)
Ama henüz kullanmak nasip olmadı. Evlenebilirsem kullanıcam inşallah.. :)

ben ihlasın süpürgesinden almayı düşünüyorum sulu olanlardan

siemens tavsiye etmem

bence en sağlıklıları sulu olanlar havaya toz gitmemesi iyi yani.

arçelik de olur

siemens tavsiye etmem

bence en sağlıklıları sulu olanlar havaya toz gitmemesi iyi yani.

arçelik de olur

ben siemensten çok memnundum valla.çamaşır makinemide siemens alıcam.kayınvalideme aldık çok memnunuz.Alman teknolojisi sonuçta...
ama arçelik makinem 2 yıl bile dayanmadı.siemensten önceki yani...

ben dyson kullanıyorum,çok memnunum tavsiye ederim,internetten bir bak istersen dysonlara.

bende çeyize alıcam;güçlü bir çekim kuvveti olanlardan istiyorum,çok da büyük olmayan,bir de yeni özellikleri var ya sulu ya da torbasız olanları?

siz hangisini öneriyorsunuz,memnunsunuz?

arkadaşlar uzun zamandır yoktum bazı sebeplerden dolayı .İlginiz için teşekkür edemedim. bu arada elektrikli süpürgemi almıştım. Kronik ciğim ne tesadüf ki seninkinden almışım . Oldukça memnunum. Tekrar teşekkür ederim hepinize sevgiyle ve sağlıkla kalın arkadaşlar

su arcelik in cıkardığı torbasız elektrik süpürgeyi sakınn almayın kızlar cok berbat bişey.ben aldım pişman oldum valla.bikere torba yerine cıkarılabilen filtreli haznesi var,ama bu bölüm biraz dolunca emiş gücü inanılmaz düşüyor!!!temizlemeye calıştığınızda tozlarla direk temas halindesiniz. heryer,üstünüz başını toz içinde kalıyor,ayrıca filtreye sıkışan tozları cıkartmak ta ayrı dert,yıkasanızda olmuyor yanii!!toz torbalı süpürgeler daha iyiymiş galiba torbası doldumu cıkar at.bu ne böyle astım olacaz tozlarla uğrasırken yaaaa

Kendime bi alkış rica ediyorum.
98 yılında aldığım arçelik eletrik süpürgemi aman temiz olsun diye yıkamıştım.
Nasıl yaptın diye sormayın o gün aynada kırdım.
neyse efenim yıkama olayı şöle torbanın takıldığı yerde baya bi toz birikmiş. uzun zamandır makianyı temizlemiyordum. acuk suyla yıkadım veee makinam artık çalışmıyor gerçi içine su kaçırmamak için baya bi çaba harcadım ama beceremedim sanırım.
gerçi yenilenmesinin vakti gelmişti.ama benim para suyu çektiği için az biraz zor oalcak.
Şimdi evde uzun tüylü kedi olduğundan ben nerdeyse hergün evi süpürmeye çalışıyom.(kıl biriyim yani)
daha önce alamay niyetlendiğimde karar verememiştm.
eğer link vermek sorun olmazsa ben bu arkadaşı beğenmiştim.
Link Silinmiştir.
baya güzel bişiye benziyor. salıcan evin içine kedinin peşinde dolanıcak. :KK70:
yani sürekli dolşatığı için yerdler hep temiz kalacak diye düşündüm. acaba içinzide kullanan var mı??

merhaba
konunun zamani biraz gecmis ama ben yinede bir iki sey yazma geregi duydum...musmula,ben electrolux un normal supurgesini kullaniyorum(harmony)tr de varmi bilmem cok memnunum....cereneress e katiliyorum bayanlar kesinlikle torbasiz supurgelerden uzak durun bende aldim denedim bin pisman oldumm..marka fark etmez torbasizlarin hepsi ayni,filtre temizleme tam bi eziyet ayrica cerenes in dedigi gibi belli bir zaman sonra emis gucu azaliyor....ben sahsen alacak olsam boch electrolux veya arcelik bu markalarin ozellikleri vede fiyatlari karsilastirip ona gore alin derim..
sevgiyle kalin

ben simens ve bosh tercih et derim çünkü ben simensi kullanıyorum 1800w olanından ve süper temizliyor.

arkadaşlar anneme kıyamadım,
rainbow aldım yıllardır istiyodu taksitle o makinadan alayım hem morali düzelsin istedim.
makine suya süpürüyor, bir halı süpürünce resmen kara katran doluyor su haznesine simsiyah oluyor su.
halılar yumuşadı bile çoktan pofur pofur, parkeleri vs . herşeyi sorunsuz temizliyor 24 ay vade yaptırdım kıydım paraya 100 yıllık makine aldım canım anneme anneler gününde, hem hediye olarak halı yıkama makinası ve buhar püskürücü makine verdiler.
banyoyu falan ovmuyor artık annem buhar makinası ile tüm derz aralarındaki kiri pisliği akıtıyor. ütü de hediye ettiler 6-7 saatte yapılan ütü 1 saatte bitiyor o kadar harika ki bu yeni ütü tefal ütüyü camdan aşağı atacağım.
rainbow en pahalısı doğru ancak evladiyelik asla bozulmayacak bir şey alıyorsunuz, yer silmek perde yıkamak diye bir mefhum kalmıyor, perdeleri kornişinde yıkayıp temizliyorsunuz. :enbuyukkk:
havayı nemlendiriyor alçak devirde çalıştırıldığında özellikle annemin faranjiti var aşırı kuru havadan rahatsız oluyor öksürüklere boğuluyor.
ihlasın makinesi de uygun nişanlımın annesi de ihlası kullanıyor, fiyatı daha makul ama yapıyosak işimiz tam olsun diyorsanız rainbowdan şaşmayın her daim çok can siperane yardımcı oluyorlar.şutarafagitti

arkadaşlar anneme kıyamadım,
rainbow aldım yıllardır istiyodu taksitle o makinadan alayım hem morali düzelsin istedim.
makine suya süpürüyor, bir halı süpürünce resmen kara katran doluyor su haznesine simsiyah oluyor su.
halılar yumuşadı bile çoktan pofur pofur, parkeleri vs . herşeyi sorunsuz temizliyor 24 ay vade yaptırdım kıydım paraya 100 yıllık makine aldım canım anneme anneler gününde, hem hediye olarak halı yıkama makinası ve buhar püskürücü makine verdiler.
banyoyu falan ovmuyor artık annem buhar makinası ile tüm derz aralarındaki kiri pisliği akıtıyor. ütü de hediye ettiler 6-7 saatte yapılan ütü 1 saatte bitiyor o kadar harika ki bu yeni ütü tefal ütüyü camdan aşağı atacağım.
rainbow en pahalısı doğru ancak evladiyelik asla bozulmayacak bir şey alıyorsunuz, yer silmek perde yıkamak diye bir mefhum kalmıyor, perdeleri kornişinde yıkayıp temizliyorsunuz. :enbuyukkk:
havayı nemlendiriyor alçak devirde çalıştırıldığında özellikle annemin faranjiti var aşırı kuru havadan rahatsız oluyor öksürüklere boğuluyor.
ihlasın makinesi de uygun nişanlımın annesi de ihlası kullanıyor, fiyatı daha makul ama yapıyosak işimiz tam olsun diyorsanız rainbowdan şaşmayın her daim çok can siperane yardımcı oluyorlar.şutarafagitti
ne güzel annen ne sevinmiştir kim bilir güle güle kullansın sorması ayıp sana ne kadara mal oldu bende düşünüyüorum beni aşarsa ihlasınkine bakarım artıka.s.a.s.a.s.

ne güzel annen ne sevinmiştir kim bilir güle güle kullansın sorması ayıp sana ne kadara mal oldu bende düşünüyüorum beni aşarsa ihlasınkine bakarım artıka.s.a.s.a.s.

ayda 130 dolar veriyorum. ama taksitleri azıcık sallama şansı veriyorlar 175 ytlye falan geliyor. 24 ay vade yaptım. senet yapıyorlar kredi kartı zorunlu değil. bu ay ödeyemeyeceğim bi dahaki aya öderim dersen sık boğaz etmiyolar.
3000 dolara geldi az pahalı ama vade kısaldıkça 2500e doğru iniyor fiyat.
ama gerçekten değiyor. ev ahırmış da haberimiş yokmuş resmen pislikten yıllardır:Roflol:

benimki bosh ama kullanalı daha iki sene olmadı memnunum şimdilik sorun yok.

X