Çocuk Hastalıkları bebeğimin poposundaki çoğalan kızarıklıklar :((

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Beta

Guru
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2009
423
179
kızlar yaklaşık 1 haftadır bebeğimin poposunda pişik vardı.hametan fayda etmedi,havalandırıyorum olmadı,sık sık bezini değiştirdim yok,dr a götürdüm travazol verdi,sürdüm hemen geçirdi ben de bıraktım sürmeyi.bugün ne göreyim tekrar gelmiş hem de böyle benek benek kızarıklıklar,popo deliğinde.pişik gibi diil yani,ne yapayım bilmiyorum.bez markasını da değiştirdim. tekrar doktara mı götüreyim ? o kadar da titiz bi anneyim ki ne yapayım bilmiyorum :KK43:

cnm benim oğlumda da aynı sorun vardı trvazol da kar etmiyodu bir tek mustela nın stelactiv kremi iyi geldi biraz pahalı ama değer...

canım kaç aylık bebeğin ek gıda veriyosan alerji yapmış olabilir ondanda olur

bebeğim 3,5 aylık,sadece anne sütü alıo.sanki çoğalıo gittikçe,randevu aldım doktora götürcem yarın

valla bilmiyorum ama bizimkisi kırmızı açık yara gibi oluyodu,galiba mantar enfeksiyonu oluyolar,ciltleri de çok hassas,benim dediğim kremi istiyosan bi de doktoruna sor...

bezini değiştirdikten sonra mutlaka altını saf su iel temizleyip yine sa zeytinyağı ile güzelce yağla.birşeycik kalmaz endişe etme

canım birde trosyd i sor doktoruna. benim kızımda cok felaket kızarmışti. mantarlaşmişt. bize o iyi geld. 4-5 günde geçti

dr a gittim.travacort verdi,sabah akşam sebamedle yıkayıp bunu sür dedi
sebamedi almadım biraz pahalı die açıkcası
yıkıorum sürüorum geçer gibi oluo sonra tekrar geri gelio anlamadım ki

Canım sebamedi kullan derim özelliklede bebeğin beyaz tenliyse benim eczacı arkadaşım bebeklere ilk 6 ay şampuan sabun pişik kremi vs.mutlaka sebamed kullan demişti gerçektende ben çok memnun kaldım.Tabi bide ıslak mendil kullanma hatasını yapmasaydım daha iyi olacaktı.ılk 6 ay sadece yıkamak yada su ve pamuk kullanmak gerekiyormuş.

kızlar pişiğimiz şöyle geçti yazayım belki faydalananlar olur
travacort mantar kremi ve sebamed sabunla sabah akşam yıkama
sebamedsiz geçmiyo haberiniz olsun,1 hafta kremi kullandım geçip tekrar nüksediyodu

sebamedı şiddetle önerıyorum.ben ıslak mendıl kullanıyorum fakat hıc pişik olmadı.ayrıca bez degıstırmek de zararlı pişik ve kızarıklık yapıyor

X